Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélgázképződés fórum

Bélgázképződés (beszélgetős fórum)


17. Kati1977 (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2015. febr. 4. 12:24
Köszönöm megnézetem. :)
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Kati1977)
2015. febr. 3. 20:55
Igen, értettem elsőre is hogy akkor volt panaszmentes. Emiatt gondolom, hogy aprobiotikum lenne a megoldás, ha nem akarod tablettában adni, akkor természetes formában, hátha sikerül úgy is eleget bevinni. De mivel ezek nagy része tejtermék, érdemes lenne a lektózérzékenységet (intoleranciát) kizárni (ami nem allergia).
15. Kati1977 (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2015. febr. 3. 20:26

Köszönöm a sok válaszokat!


akkor volt panaszmentes amikor a pro gastro kid-et szedte. de mivel kicsi volt az oviba sem csúfolták. most már iskolás és a kicsi tanterembe elég szégyenletes hogy napi több alakommal be pukizik és pillanatok alatt büdös lesz. allergia vizsgálat meg volt tej, liszt,tojás és állatszörök negatív. ezeket vérből nézték.

2015. febr. 3. 19:16

Laktózérzékenységet, coeliákiát valóban ki kellene zárni, bár amiatt kevésbé gondolnék ezekre, hogy a probiotikum megoldotta a problémát (ezekre nem lenne megoldás a pb. szedése).


Mindenképpen érdemes lenne megfigyelni hogy milyen ételek fokozzák a jelenséget és azokat esetleg kerülni ha lehet. És mondom, én megpróbálnám a természetes probiotikum forrásokkal kiváltani a tablettát, hiszen ha jól értem két évig panaszmentes volt a gyerek.

13. trapiti (válaszként erre: 11. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 3. 19:14
Az egy egészen más történet.
2015. febr. 3. 19:11

Nem biztos, hogy annyival jár az egész, hogy gyakran pukizik. Lehet hasfájása is van tőle.

Szerintem gasztoenterológiára, esetleg a gyerekorvost megkérdezni, hogy étel allergiavizsgálatot kellene csináltatni.

2015. febr. 3. 18:59
Akkor lenne nagy problema, ha nem tavozna a belgaz.
10. 1e072b34d7 (válaszként erre: 9. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 3. 18:20
Én is valahogy így saccoltam, bár soha nem számoltam. A mi családunkban nem volt tabu, baráti, munkatársi körben sem, a korai "melós" időkben, talán ezért nem gondoltam soha betegségnek.
2015. febr. 3. 18:15

A jelenseg termeszetes; a rizs, gyomber rendszeres fogyasztasa csokkenti az esetleges kellemetlensegeket.

Amugy a kb. napi "20 alkalom" termeszetes.

8. 1e072b34d7 (válaszként erre: 7. - Ancsika688)
2015. febr. 3. 17:11

Persze! Meg kakilni sem.

El sem tudnám képzelni. :)

7. ancsika688 (válaszként erre: 6. - 1e072b34d7)
2015. febr. 3. 17:09
Tudod a nők nem szoktak:D:D
6. 1e072b34d7 (válaszként erre: 5. - Kriszta773)
2015. febr. 3. 17:02
Nem tudom mi számít gyakorinak. Napi többször...az szerintem normális. Étkezéstől függően változó lehet.
5. kriszta773 (válaszként erre: 4. - 1e072b34d7)
2015. febr. 3. 16:38
valószínűleg te is utána járnál a problémának, ha gyakran felfúvódnál és finganál, mert ha másért nem, talán zavarna, ha folyton félre kell járogatnod diszkréten :))))) nem mindegy, hogy valakinél elvétve fordul elő, vagy gyakori probléma
4. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2015. febr. 3. 16:31
Én nem szednék rá semmit, ez természetes dolog. Meg kell tanulni diszkréten, ha olyan helyen jön rá az emberre.
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2015. febr. 3. 15:00

Vannak ételek amik fokozzák a gázképződést, ezeket kerülni kell ilyen esetben, de nagy egyéni különbségek vannak ebben.


Probiotikumokat mindenképpen ajánlatos bevinni, a táplálkozásunk viszont általában nem elégíti ki a szükségletet. A legjobb az ha mégis a táplálékkal sikerül ezt fedezni, de ha nem megy akkor jobb készítménnyel bevinni mint sehogy.

A legjobb természetes források az élőflórás joghurtok (natúr, házi akár), aludtej, savanyított tejtermékek, érlelt sajtok, erjesztéssel készült savanyíságok pl. savanyúkáposzta, kovászos uborka. Meg kellene próbálni hogy ezekből tud-e annyit enni, hogy kiváltható legyen a tabletta hosszabb távon.

2. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2015. febr. 3. 14:49
hát szerintem nem probiotikummal kell tömni, hanem kideríteni, hogy mitől puffad fel :) biztos nem bír valamilyen ételfélét. házidokinak kell elmondani a tüneteket, problémát, és ő majd elirányít a megfelelő vizsgálatokra. lehet, hogy a tejterméket vagy lisztfélét nem bírja
2015. febr. 3. 13:38

Sziasztok!


Lányom 9 éves korábban kb 6 éves koráig a pro gastro kid-et adtam neki aztán már nem volt hajlandó megenni. A probléma ott kezdődött hogy eléggé felfúvódós lett és szagos pukija volt. Kiderült hogy a pro gastro kid 7 féle jótékony baktériumot tartalmaz, most találtam rágótablettába 2 szem után már a lányomnál nincs gázképződés. Kérdésem az lenne, hogy élete végéig kell szednie hogy tünetmentes legyen?

Van valami ötletetek hogy milyen vizsgálattal vagy mivel lehet ezt a készítmény egyszercsak elhagyni? Hová és kihez forduljak ezügyben? Köszönöm a választ!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook