Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Császármetszés után fogyózás fórum

Császármetszés után fogyózás (beszélgetős fórum)


3. Livilla (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. febr. 3. 19:16

Szia!


Ne törődj bele, lehet fogyni szoptatás mellett is.

Nekem július végén volt császármetszésem (első baba), három hetes és hat napos volt, mikor elkezdtem futni, előtte néhány nappal már tornáztam otthon illetve sétálni négy napos korában mentünk először (másfél kilométert). Én is szoptatok, fél évig csak anyatejet evett, nyolcadik napja kap hozzátáplálást (nagyrészt még kiköpi).

A futás túl korai volt akkor, lábfájdalom miatt két hét után le kellett állnom teljesen két hétre és csak fokozatosan tudtam újrakezdeni. Karácsonyra jutottam el 10 kilométerig, vasárnap 15-t futottam.

Fogyás először nagyon nehezen ment, a kórházból alig könnyebben jöttem ki, mint ahogy bementem (még a baba súlyával sem voltam kevesebb, sok vizet tartottam vissza.) Főleg azért mozogtam, mert hiányzott. Aztán fokozatosan kezdtem fogyni, most kb 5 kg felesleg van rajtam. Fizikailag olyan erős vagyok , mint terhesség előtt. Azt ajánlom, hogy lassan építsd fel a mozgást, fél órás sétával kezdve. Egyéb mozgást kb hetente 3x érdemes végezni (pl torna dvd-re, kocogás v. bármi más).

Odafigyelek az evésre, de nem túlzottan. Minden nap minimum ötször eszek, zöldség és vagy gyümölcs 2-3x, de minden nap van csoki, keksz vagy süti is. Multivitamint szedek a biztonság kedvéért. Húst eszek, nem vagyok vegetáriánus.A legnehezebb, hogy ne szedjek másodszor- ezt kell valahogy megállni...

Szerintem a has lemenésében a séta/futás/biciklizés segít legjobban- erősítik a törzs izmait), illetve 50 felülést csinálok naponta (ez kb 4 perc).

Ha nincs semmi egészségügyi problémád a sportolást ajánlom. Ha bármi kérdésed van futással kapcsolatban- hogyan kezdj neki, mire van szükséged szoptatás alatt, abban tudok segíteni, de más sportok értői is vannak itt biztosan.

2. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. febr. 3. 17:40

Biztos, hogy nem mindenki ilyen béna, mint én, de nekem még most is bőven van túlsúlyom és lóg a hasam is, bár már sokkal esztétikusabb, mint szülés után. Akkor borzalmas ronda volt.

Szintén császáros voltam szintén toxémia után.

Nekem a szoptatás közben is sikerült meghízni, kb. fél éves volt a gyerek, mikor akkora voltam súlyra, mint mikor betoltak a műtőbe császározni.

Aztán kiderült a pajzsmirigy alulműködésem (persze nem azonnal...)

Naszóval én súlyzós edzéssel próbálkoztam, és most ismét +sok séta volt akkoriban, most meg alig várom a tavaszt, hogy tudjak bringázni.

A hasra jót tesz majd a hasprés.

2015. febr. 3. 11:04

Sziasztok!


Elsősorban császármetszésen átesett anyukáktól szeretnék infót arról,hogy ők mikor kezdtek el és mit tornázni,ha kezdtek.Mennyi idő alatt ment le a lötyi poci,vagy nem ment le.Mi a leghatékonyabb,ha van ilyen.Jöhetnek ellenérvek is,de én toxémiás voltam,és rengeteget híztam a terhesség alatt,és megmaradt a lötyipoci...pedig már 7 hónapja.Eddig nem igazán akartam elkezdeni vagy nem tudtam,mit,de már annyira zavar...Szoptatok,és még szeretnék is.Lehet mellette fogyni valahogy?Vagy törődjek bele,hogy ilyen leszek,amíg a babus szopizik?Leszoktatni nem akarom.


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook