Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet-e egy háztartáson belül GYED és GYES egyszerre? fórum

Lehet-e egy háztartáson belül GYED és GYES egyszerre? (tudásbázis kérdés)

2015. febr. 4. 12:21

Csak arra vigyázzatok, hogy a második gyerek után legyen a t-gyás rendesen megigényelve, mert a második gyerek utáni gyednek az ÚJ SZABÁLYOK SZERINT A TGYÁS AZ ALAPJA!! Erre figyeljetek nagyon..


Én egyébként szakértőhöz mennék.


Mind a négy gyermekemnél azt tettem, és soha sem bántam meg, egy hónap alatt bejött a dolog díja, és még a felelősséget is vállalta a dolgokért...


Nagyon tanácsolni tudom, nüanszokon múlnak tízezrek.

8. r-iett (válaszként erre: 6. - Dominika850410)
2015. febr. 3. 14:49

Anyuka kaphatja a gyedet a nagyobbra és a tgyást a kisebbre viszont amint lejár a tgyás csak az egyik gyerekre kaphatja a gyedet és a másikra meg majd gyest amit természetesen bármelyik szülő igénybe veheti.

Alap esetbe akkor jártok jobban anyagilag ha ezt kivárjátok mert a gyed azért csak több mint a gyes és ha jól olvasgattam a dolgokat akkor ha anyuka olyan gyedet kap akkor addig jobban megéri ha magad után fizeted a tb-t mintha a gyest kéred.

2015. febr. 2. 21:33
Az anyuka éppen kórházban van. Várjuk a hugit. :)
2015. febr. 2. 21:30
Basszus!!!! Fordítva írtam. Bocsi. Az anyuka van gyeden a pillanatnyilag. És én az apuka kaphatok gyest. Vagy fiunkra vagy a lányunkra? Szóval apuka gyesenlehet,az anyuka meg gyeden?
2015. febr. 2. 20:37
bocsánat most esett le,hogy te vagy az apuka és nem az anyuka :) akkor kicsit másképp értelmezd amit írtam. Azt hiszem inkább megyek aludni
2015. febr. 2. 20:16
azt még leírom,de bizti tudod,hogy az első gyerekre továbbra is kapnád a gyest 3 éves koráig és a második babára is kapod majd a gyest. Tehát dupla gyest kapsz majd
3. r-iett (válaszként erre: 2. - R-iett)
2015. febr. 2. 20:12
viszont neked akkor le kell mondanod a gyesről így miután te lemondtál és ő még nem kapja az a pénz kiesik.Arra figyelj,hogy ha a gyesről lemondasz biztosítva nem leszel így a kövi baba születéséig fizetned kell a tb-t. Amúgy 2 hónappal előbb is megléphettétek volna ha olyan gyedet fog kapni
2015. febr. 2. 20:06
igen...1 éves kortól lehet szóval jelenleg a nagyobbnál.ha fizetés nélküli szabit kér egyből kapja a gyedet amúgy ha nem kér akkor a 60. naptól kapja.
2015. febr. 2. 19:50
14 hónapos a fiam és most születik a lányom. Az anyuka gyesen van, én az apuka lehetek e gyeden az egyik gyerekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook