Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Álomból valóság, szédülés! fórum

Álomból valóság, szédülés! (beszélgetős fórum)


13. Porkkala (válaszként erre: 5. - Carpediem*)
2015. febr. 2. 09:46

Nincs mit!


Évente 2-3-szor jön elő, ilyenkor kell trükközni alváskor. Csak úgy fekszem le, hogy háttal lassan hátradőlök az ágyon. Tehát oldalasan nem fekszem le mert akkor elkap a "roham" és 5-10 másodpercig pörög minden. Illetve ha oldalra fordulok akkor először nem a fejem fordítom el, hanem kicsit felülök, elfordulok a testemmel és lassan teszem le a fejem. Felülni is csak úgy tudok ha nem oldalas fekvésből teszem.


Hát elég körülményes, már annyira belekódolódott az agyamba a sok pörgésre felébredés után, hogy éjszaka is egyből felébredek mielőtt átfordulnék meggondolatlanul:D


De szerintem neked nem ez lesz a gond, mert akkor határozottabban előjönne felkeléskor lefekvéskor stb. Csak azért nem árt ezt is kivizsgálni.


Jobbulást!

12. Porkkala (válaszként erre: 11. - Kleeri)
2015. febr. 2. 09:42

Nekem pl. fekvés kérdése:D Ha előjön, nem tudok a jobb oldalamon aludni...


Persze lehet nála nem ez a gond, nem tudom így látatlanból, de a mai világban már semmihez se túl fiatal az ember sajnos..


Én 20 éves vagyok és 2 éve jött elő a BPPV-m. A doki meg is jegyezte, hogy ez idős kori betegség általában.. de hát itt vagyok sajnos ellenpéldának.

11. kleeri (válaszként erre: 7. - Carpediem*)
2015. febr. 2. 08:53

sajnos ez nem fekvés kérdése, de még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy ilyen gondod legyen,


a kolléganőm 56 éves, találgatják a szédülését mitől lehet, most éppen a változó korra fogták,

már teljesen ki van tőle, lehet hogy már az is rá tesz neki,


egyébként a vérnyomásod rendben van? mert a fülzúgás általában akkor van ha magas az ember vérnyomása, sőt jut eszembe attól szédülni is lehet,

10. d1e807c461 (válaszként erre: 9. - Carpediem*)
2015. febr. 2. 08:45
szerintem a vérnyomás..
9. Carpediem* (válaszként erre: 8. - Kriszta773)
2015. febr. 2. 08:40

köszi, :)

igen, különben én is így vagyok vele, hogy ha mégegyszer előfordul, akkor elmegyek, ha dilisnek nézz ha nem, mert akkor már bakker még az elalvástól is félni fogok vagy mi??!!

Köszönöm, hogy normálisan hozzászóltál.

Még egy dolgot észrevettem, az utóbbi óta, nah ez is marha okos lesz amit leírok, de olyan mintha valami dobogást is éreznék néha a fülemben belül, olyan furcsa, mondjuk ezt napjában többször érzem, csupán pár másodpercig!!

Az hozzátartozik, hogy 29 éves vagyok!

8. kriszta773 (válaszként erre: 6. - Carpediem*)
2015. febr. 1. 20:19
miért nézne zakkantnak? az nem normális dolog, ha rosszullétre és erős szédülésre ébredsz, nem hiszem, hogy az ördög szállt volna meg álmodban :) szerintem azért ha még egyszer előfordul, akkor mondd el a dokinak, elküld pár vizsgálatra, legalább kizárhat mindenféle bajt. ártani nem fog, az biztos, és akár meg is nyugtathat, hogy ha fizikai, egészségügyi oka nincs, akkor lehet, csak egy rossz álom miatt produkáltál ilyen tüneteket, ijedtséget, rosszullétet
7. Carpediem* (válaszként erre: 2. - Kleeri)
2015. febr. 1. 20:09

én csak reménykedem nem lesz több ilyen, most megpróbálok figyelni, arra hogy fekszem meg merre fordulok, csak az a baj, hogy álmomba nehéz, vagy tudom is én!!!!


Szegény kolléganődnek pedig mihamarabbi javulást kívánok, hisz valljuk be borzalmas!!!!

6. Carpediem* (válaszként erre: 3. - Kriszta773)
2015. febr. 1. 20:08

Áhhhhhhh, köszi...

Aha, és azt, fogja hinni zakkant vagyok!!!

Ha mindennel dokihoz járnánk nem lenne Hoxa.


Na akkor erről ennyit.

5. Carpediem* (válaszként erre: 4. - Porkkala)
2015. febr. 1. 20:05

Köszi, igen olvastam valami ilyesmit!

Jájj, remélem nem az, nem igazán jó, ha az.

És nálad mi a helyzet, hogy oldod meg az alvásokat?

Köszönöm, hogy írtál.

2015. febr. 1. 14:30

Nekem bppv-től, ismertebben jóindulatú helyzeti szédüléstől szokott ilyen lenni, olvass utána hátha. A fej bizonyos mozdulataira jön elő (nekem pl. ágyban jobbra forduláskor) és nem nagyon tudnak vele mit kezdeni... Ha ágyban forgolódáskor jön elő akkor sanszos hogy az.


De ne az legyen:(

3. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Carpediem*)
2015. febr. 1. 13:28
kérdezd meg a háziorvosodat
2015. febr. 1. 13:12

az én volt kolléganőm kb. 2 éve szédül egyfolytában, már mindent kivizsgáltak rajta (MR,Ct is volt) és nem tudják mitől

számomra érthetetlen hogy nem tudják megállapítani,

már nagyon el van keseredve, és nincs mivel gyógyítsák

2015. jan. 31. 17:51

Sziasztok!

Mivel másodszorra fordul elő velem, és nem találok rá magyarázatot, kíváncsi lennék valakivel történt e már ilyen vagy hasonló dolog!

Kb 2 hónapja volt ugyan ez velem, ami ma hajnalban.

Azt álmodtam, hogy szédülök de nagyon durván forgott velem a szoba, plusz olyan érzés volt mintha a fejemben lötykölődne az agyam. Fel is ébredtem rá, és szó szerint forgott velem a szoba, beletelt jó egy, két percbe mire elmúlt és fel tudtam állni az ágyból, majd kimentem ittam ( vizet), visszafeküdtem és rá másfél órára ugyan ez történt. Aztán ismét elaludtam, de akkor már reggelig aludtam és nem volt már ilyen.

Valaki nem tudja mi ez vagy mitől lehet ez?? Mivel másodszorra fordult velem elő, és semmi egyéb panaszom nincs!!

Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook