Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan választottatok keresztszülőt a gyerekeiteknek és mennyire volt jó döntés? fórum

Ti hogyan választottatok keresztszülőt a gyerekeiteknek és mennyire volt jó döntés? (tudásbázis kérdés)


22. loch ness (válaszként erre: 21. - Manó2000)
2015. febr. 3. 10:49
Szívesen! Ismerek ilyen családokat, ahol különböző okokból ezt csinálják, és működik a dolog.
21. manó2000 (válaszként erre: 18. - Loch ness)
2015. jan. 31. 11:08
Igen, erre én is gondoltam. Igazad van! Köszi a megerősítést!
2015. jan. 31. 00:37

Nálunk egy gyerek van, és eleve úgy is terveztük. Emiatt (is) az én hugom és a férjem öccse együtt a keresztszülők. A házastársaik nem sértődtek meg, ugyanúgy viselkednek a lányommal, mintha ők is keresztszülei lennének.


A hugoméknál két gyerek van, az elsőnek én vagyok a keresztanyja, a másodiknak a férje huga. Nekem ez furcs kicsit, mert nálunk mindkettőnknek ugyanazok voltak a keresztszülei, én nem választottam volna különböző személyeket ha két gyerekem lett volna.


A férjem öccsének szintén egy lánya van, ők meg egy barátjukat kérték (ez is furcsa volt, én sajnáltam nagyon a férjemet akkor, rosszul esett neki) és nem is nagyon vált be, alig tartják a kapcsolatot. A gyakorlatban inkább mi viselkedünk úgy mint a keresztszülőknek kellene.

(Nálunk az is bonyolította a helyzetet, hogy a csláadban többféle vallás van: én katolikus vagyok és a hugomék mindannyian szintén, a férjem és a lányom református, a sógoromék pedig evangélikusok. Így aztán a reformátusnak keresztelt kislányomnak egy evangélikus és egy katolikus keresztszülője van. :)

2015. jan. 30. 23:22
Nekem ugyan még nincs gyerekem,de ha lesz,mindenképp olyan membert választok,akiben megbízok és tudom,hogy folglalkozik majd a gyerekkel. Az én esetemben rokon is és barát is meg van jelölve, már most :D
18. loch ness (válaszként erre: 11. - Manó2000)
2015. jan. 30. 20:33
Fel lehet kérni tiszteletbeli keresztszülőknek olyat, akiről tudod, hogy komolyan fogja venni a kapcsolatot a gyerekeddel. Ha vállalja és jó keresztszülőként viselkedik, csak nyertek vele.
17. Kilimcs (válaszként erre: 16. - Manó2000)
2015. jan. 30. 19:30
szerintem a hasonlo gondolkodas fontos. meg hogy eleve elo kapcsolat legyen a szuloknek a keresztszulokkel. kulonben eselyes hogy csak az elejen lesz lelkesedes ami hamar megfakul.
2015. jan. 30. 19:20
Köszönöm a válaszokat! Érdekes látni, hogy kinél hogy alakultak a dolgok. Persze évek múlva okosabb az ember.
15. siba22
2015. jan. 30. 18:55
a nagy fiamnak rokon házaspár lettek a kereszt szülők,de sajnos mind a ketten meghaltak.imádták a fiamat.Zalánom most januárban született,egy barát házaspárt kértünk meg kereszt szülőknek,már sejtem előre nem volt rossz döntés :)
14. Kilimcs (válaszként erre: 10. - Nikice)
2015. jan. 30. 18:28
igen. nagymamad jol mondta. mi is igy valasztottunk. plusz balunk.is eleve ugy kertuk fel oket hogy meg csak az elso jott, mondtuk max 3 at vallalunk, es csak akkor mondjanak igent ha mindet vallaljak. igent mondtak :) vegul csak 2 gyereket vallaltunk. :)
2015. jan. 30. 18:24

Nálunk úgy tűnik, hogy a keresztszülőség a bátyám lányánál nem vált/válik be. Ők többet várnának el, mint amit én/mi elbírunk. Amíg kicsi volt a kislány, a saját 2 gyerekemmel együtt vittem moziba, ide-oda. Akkor a bátyám anyukámnak megszólt, hogy "ne érezze kötelességének a Hugi, hogy mindenhová viszi" Ezután nem mertem vinni. Később ballagások, valószínű nem voltam elég bőkezű, mert egy képeslapot sem kaptam onnan, ahol egyetemista volt. Minden évben új estélyi ruhát akart csináltatni a gólyabálra, én meg naivul megkérdeztem, miért? Persze nem volt szimpatikus a válasz. Most ott tartunk, hogy az ország másik felében laknak,férjhez ment, van egy 5-6 éves körüli kislánya, de még csak képen láttam, véletlenül a fb-on. Még a címét sem tudom, a nevét is anyukámon keresztül.

Egyébként nem keresztszülők vagyunk a férjemmel, hanem névadó szülők. Bár funkcióját tekintve szerintem ugyanaz.

2015. jan. 30. 18:23

mi barátokat választottunk. Tesomnak meg nem volt párja, férjem tesojanak se. en tesom azt mondta ne hulyeskedjunk mar, o mindenkepp nagybacsi ugyis, ez csak egy plusz felesleges titulus lenne. ferjem tesoja fura lett volna ferjem szerint hogy nekunk fontos a kereszteles o meg antivalasos. Baratokkal meg amugy is osszejarunk, szoros a kapcsolat, hasonlo elvek menten mozgunk, barmikor egymasra bizunk barmit. gyereket lakast hazat... igy kertuk fel oket. megtiszteltetesnek vettek. nagyon jo valasztas volt. a gyerekeikkel kb unokateso szinten vannak :) kozosek a csaladi unepek, stb.


az szempont volt hogy ne kotelezettseg legyen a keresztszuloseg. ezert is a kozeli baratok kozul valasztottunk akik eleve kvazi csalad is. szoval amugy is oszejartunk gondoltunk egymasra.

2015. jan. 30. 18:11
Szerintetek mit lehet csinálni, ha egyszer elrontottuk a választást? Azon kívül, hogy próbálom én javítani a kapcsolatot?
10. Nikice
2015. jan. 30. 18:03

Férjem gyermekkor barátja lett a gyermekeink keresztapja, és persze a felesége a kerianyunk. Imádjuk őket, bár sajnos messze lakunk egymástól. Az ő gyerekeik pedig a mi keresztgyermekeink, akikre végtelenül büszkék vagyunk! Ünnepek alkalmával picit több időt tudunk együtt tölteni, de a hétköznapokon is tarjuk a kapcsolatot, kislányom a "kereszttestvéreinek" szólítja a srácokat :)

Nálunk nagyon bevált, hogy mindkét gyermekünknek ugyanazok a keresztszülei. Nagymamám mondta kiskoromban, hogy úgy kell keresztszülőt választani, akire a gyermekedet bíznád, ha te már nem lennél.. picit keserűek voltak ezek a szavak, de sokszor eszembe jutnak. Úgy érzem, ez alapján is jó döntést hoztunk.

2015. jan. 30. 17:49

Nálunk a nagynak a párom legjobb barátja és az ő párja a keresztszülők,a kicsinek egyenlőre csak keresztapja van,de már a keresztanyut is puhítom,ők ketten nem is ismerik egymást.

A meglévő kerik jó döntésnek bizonyúltak,mindenki foglalkozik a saját keresztgyerekével is,és a másikkal is. Ha program van,oda is együtt viszik őket,ha ajándék,az is közös!

Ráadásúl nekik még papírjuk sincs róla,mégis teljes erőbedobással csinálják!

(Nem vagyok az egyház híve,nálunk ez inkább azt jelenti,ha baj van,ők az elsők,akik segítenek.)

2015. jan. 30. 17:33
Nekem is lenne egy kérdésem.Aki úgy választott,hogy nem egy pár alkotta a keresztszülő párost,azoknál hogy fogadta a másik fél?Mi úgy döntöttünk én bátyám,férjem huga,de megmondom őszintén kicsit félünk a reakcioktól.Sógornőm egyedül van,de az én tesómnak van élettársa.
2015. jan. 30. 17:30
Testvéreink a keresztszülők, a legjobb döntés volt.
2015. jan. 30. 17:23

Igen, idővel kiderül, hogy jó döntés volt-e.

De nagyon rosszul esik, hogy az egyik gyerekem látja a másikat, hogy vannak keresztszülei.

De ahogy olvasom máshol is vannak ilyen dolgok. :(

5. vani2010 (válaszként erre: 1. - Manó2000)
2015. jan. 30. 17:11
Nàlunk is van tesò,unokatesò,baràt !Szerintem az a lényeg hogy olyat vàlaszunk aki nem felejti el a keresztgyerekét és én se az ajàndék ;hanem az hogy van neki egy keresztlánya/gia!Nàlunk van amelyik elfelejti de van amelyik nem! Ès szerintem ezt az idő dönti el hogy jol vàlasztotunk!
2015. jan. 30. 17:10
Férjem nővére és annak férje lett a két fiunk keresztszülője, hiba volt... Magasról tesznek a gyerekekre, főleg a férj, neki még alkalmakkor is derogál meglátogatni őket... Éppen ezért most a lányunk keresztszülei a barátaink lesznek...
2015. jan. 30. 17:04

Nálunk is van rokon és barát keresztszülő is. De elég nehéz döntés volt és nem mind volt jó döntés. :( Most nem az ajándékozásra gondolok, hanem az egyik abszolút nem érdeklődik a gyerek felől. Ami azért rossz, mert a testvérének jó kapcsolata van a keresztszüleivel (remélem ez sokáig így is lesz).

Viszont nem tudom mit tegyek, ha próbálkozásom ellenére az egyik gyerekemnek semmi kapcsolata nincs a keresztszülőkkel.

2015. jan. 30. 16:53

Nálunk régóta a testvér/rokon választása a hagyomány így hugom lett a keresztanya és a férjem öccse a keresztapa.

Nem volt rossz döntés. A keresztapa csak alkalmakkor jön ugyan de még mindig jobb mintha egy barát lett volna aki idővel eltűnik.

2015. jan. 30. 16:49
Ti hogyan választottatok keresztszülőt a gyerekeiteknek és mennyire volt jó döntés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook