Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munkaviszony, teherbeesés, részletesen leírom fórum

Munkaviszony, teherbeesés, részletesen leírom (beszélgetős fórum)


2015. febr. 2. 21:19
Szerencsére megoldódott a munkahelyi probléma.Dolgozom tovább, ahogy eddig.
17. kriszta773 (válaszként erre: 16. - KisMárta)
2015. jan. 30. 19:21

én nem értelek téged, mert ha a pároddal úgyis azon dolgoztok, hogy mielőbb összehozzatok egy gyereket, akkor még ha hirtelen rosszba is váltott át a munkahelyi légkör, legalább tudod, hogy nem a végtelenségig kell elviselned. ha meg az a fontosabb, hogy jó munkád legyen, normális körülményekkel, akkor keressél egy másikat


de amit írtam, fenntartom, hogy számomra ez nem szimpi, mert azért a gyerekvállalást nem így képzelném, hogy ketyeg a melóhelyi óra, mikor már tiplizni lehet, dobjuk össze. meg hogy még terhesség sincs, és már azon agyal valaki, hogy léphet le, ha lesz. nem jó ómen :)

16. KisMárta (válaszként erre: 10. - Kriszta773)
2015. jan. 30. 18:48
Nekem pedig a te hozzászólásod.
15. KisMárta (válaszként erre: 11. - NLbaby)
2015. jan. 30. 18:46
Most nem tudom melyiknek örülnék jobban :(
14. KisMárta (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2015. jan. 30. 18:45
Köszönöm szépen :)
13. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2015. jan. 30. 18:43

..nem tudom miért sikerült összevesznetek a főnökkel, de nem is ez a téma most.


Szerinted mennyi GYED-et fogsz kapni tp alatt vagy urambocsá' ha felmondasz?


1) Ha már várandós vagy, akkor sajnos csitt van és dolgozol tovább.


2) Ha nem vagy az, akkor gyors ütemben keresel egy másik munkát és újra indítod az időszámítást...


ennyi.

2015. jan. 30. 17:12
Szerintem embereld meg magad és békülj ki a főnökkel. nem lehet az annyira nehéz, ha a hosszú távú előnyeit nézed. Nyeld le a békát és akkor "kiérdemled" a munkahelyi gyermekáldás előnyeit.
11. NLbaby
2015. jan. 30. 16:09
Remelem, hogy nalatok hamar osszejon a baba. Mi mar tobb eve varunk ra es ezalatt az ido alatt tobb munkahelyet is 'elfogyasztottam' .
10. kriszta773 (válaszként erre: 8. - KisMárta)
2015. jan. 30. 16:03

de ahogy látni, neked az volt a célod, hogy kihúzd egy melóhelyen az 1 évet a gyerekcsinálás előtt, hogy hozzájuthass majd a pénzedhez. ilyen szituban legfeljebb remélheted, hogy a főnök nem rúg ki, ha olyan nagyon összekaptatok, és hogy sikerül gyorsan összehozni a gyereket


hogy még azt az időt se kelljen kivárnod, míg letelik az egy év és összejön a gyerek, de te majd kapd a pénzedet, arra szerintem senki nem tud megoldást :)


ha most összejön a gyerek, gondolj arra, hogy csak egy-két hónapot kell kihúznod az 1 évhez, aztán majd egy dokival leboltolhatod, hogy írjon ki. számomra nem szimpi az ilyen hozzáállás, de ez a magánügyed

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - KisMárta)
2015. jan. 30. 15:57

Nem tudom igazából milyen segítségre számítasz illetve vársz el?

A mai világban, ez van, sajnos.Nincs munkahely ahol megbecsülnék az embert mert van helyette 10 másik aki kapva kapna az alkalmon..

Kirúghatnak próbaidő,táppénz alatt, és még csak meg indokolniuk sem kell.

Viszont ha kismama vagy véd a törvény,de csak is akkor ha a próbaidőd lejárt, ugyanis próbaidő alatt nincs tilalom, kirúghatnak mint kismama simán azonnali hatállyal indok nélkül..de ha lejárt a próbaidőd és közölted a fönökőddel hogy állapotos vagy nem rúghatnak ki, de csak is akkor ha nincs kikötött határidős szerződésed, mert ha az lejár akkor viszont nem kötelesek hosszabbítani.

2015. jan. 30. 15:31
Igazából segítségre számítottam itt,mit tehetek ha... nem kioktatásra. azért köszi a válaszokat.
2015. jan. 30. 15:29
Abszolút nem gondolom felelőtlennek, a munkám olyan volt eddig amit lazán végezhettem volna állapotosan is. A mai napot senki nem várta tőlük.
6. viva70 (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2015. jan. 30. 14:58
Azért így eléggé felelőtlen dolog családot tervezni szerintem...:(
2015. jan. 30. 14:57

Dolgozni terhesen is tudsz akár a 8. hónapig is..amennyiben nem vagy veszélyeztetett mint pl én.

A terhesség állapot, nem pedig betegség. Én is szívesebben dolgoznék ha tehetném, de nem lehet.

A másik meg örülj hogy van munkád, próbálj minél többet félre tenni mert egy baba rengetegbe kerül.


[link]

2015. jan. 30. 14:37
Mit?Semmit!Vársz szépen és csöndesen tűrsz.Főleg,ha nem is vagy még várandós.
2015. jan. 30. 14:33
A baba dolog már folyamatban van, elképzelhető hogy pozitív lesz a tesztem, ez pedig ma csattant ki.
2. kriszta773 (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2015. jan. 30. 14:32
ne haragudj, de nem kéne megvárni, míg egyáltalán összejön a terhesség? azért ki lehet bírni 2-3 hónapot dolgozva, ha úgy alakul, most szerintem csak zaklatott vagy a főnököd miatt
2015. jan. 30. 14:29
2015.04.23.-án lesz meg az egy év munkaviszonyom.Eddig semmi baj nem volt, rámentünk a baba témára, ma annyira összevesztem a főnökömmel, a munkával kapcsolatban,hogy legszívesebben felmondanék,táppénzre mennék bármi. Ha összejön a baba dolog,mire számíthatok? Ha eljövök nem vagyok jogosúlt munkanélkülire 9 hónappal, és az bele sem számít a munkaviszonyba, hogy kapjak a baba után minden ellátást.Ha táppénzre megyek szintén kirúghat.Mit lehet ilyen esetben tenni? Várom a napokat,hogy tesztelhessek hátha már össze is jött.Eddig olyan volt a munkám,amit lazán lehetett volna pár hónaposan is csinálni,ma kiderült hogy más idők fognak járni...Annyira kétségbe vagyok esve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook