Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyelv felvágása fórum

Nyelv felvágása (beszélgetős fórum)


21. Sopianae (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2015. febr. 1. 08:17
Tőlünk pár percre van egy ovi, ami speciális, majd ide fog járni októbertől, de a bölcsi messzebb van, ott fejlesztik is őket. 5 hónaposom mellett nem lesz könnyű és emiatt sajna nem lesz közös babánk, mert a nevelt lányom minden figyelmet igényel.
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Sopianae)
2015. jan. 31. 21:21

Kíváncsi vagyok, mi derül ki.

Készülj fel, hogy sok-sok fejlesztés vár Rátok éveken keresztül.

19. Sopianae (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2015. jan. 31. 19:59
Anyós vitte és sok mindent nem mondott el a pszichológusnak és neurológusnak. Hónap közepén visszük mi a párommal, mert én ismerem a gyerkőc minden rezdülését.
18. Perla del Mar (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2015. jan. 31. 01:53
Normális orvos fogja vágni csak úgy , hanem kivizsgálja előbb a kicsit!
17. Perla del Mar (válaszként erre: 3. - Sopianae)
2015. jan. 31. 01:52
Hát , ha mindent a szájába kell rágni nem jó orvos! Én a helyedben váltanék!
16. Dodi44
2015. jan. 31. 01:36

Sok felesegnek, sogornonek es meg tobb anyosnak mar nagyon fel van az vagva!!!


:D

15. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Sopianae)
2015. jan. 30. 21:14

ajaj, itt komoly fejlődési probléma van :(

Gyógypedagógus látta már? Milyen vizsgálatokra vittétek már?

14. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 30. 16:29

szerintem ezt a dokinak is meg kéne tudnia mondani egy vizsgálat után, nem? az meg bocsi, nem egy jó orvos, aki semmit nem vesz észre, semmit nem végez el, de készségesen adja a beutalókat. talán nem ártana dokit váltani :)

a gyerkőcöt meg nézesd meg, mielőtt vágatnád :))) mert már diagnózist állítottál fel :)

2015. jan. 30. 16:19
Az én kis unokámnak 6 éves korában csinálták meg lézerrel, mert nagyon pösze volt. Járt vele a lányom logopédushoz és ő ajánlotta, hogy meg kell csináltatni. Elvitték gégész szakorvoshoz, megcsinálták neki, semmit nem érzett. Azóta eltelt 2 hónap és már az R betüt is ki tudja mondani.
12. Sopianae (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. jan. 30. 16:10

Anyós vitte, aki elfogult és sok mindent nem mondott el a szomatopedagógusnak. Most mi visszük majd.

5 hónapos fiam mondja, hogy apa, baba, anya, dede, eje... Igaz véletlenszerűen, de mondja.


Lányom ennyi idősen szépen beszélt, színezett, rajzolt, hosszabb távokat ment, kerékpározott és sorolhatnám.


Viki agresszív, Veri a fejét a falba, tépi a haját, az állkapcsát, nem eszik egyedül semmit és sorolhatnám. Ha anyós nem lett volna elfogult, akkor már szeptember óta foglalkozhatna vele szakember.

11. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 30. 16:06

Tudod, a beszédfejlődés megindulása elsősorban értelmi és motivációs alapokon nyugszik, elé kevés szerepe van benne a nyelvféknek.


Fura, hogy még csak magánhangzói vannak, hiszen már 6-8 hónaposan mondogatják a bababa, mememe, dedede stb szótagocskákat.

Komplex kivizsgálás lenne szükséges-szerintem.

2015. jan. 30. 12:29
Én nem félek, mert rutin műtét és az ő érdekét szolgálja
9. 090716 (válaszként erre: 8. - Sopianae)
2015. jan. 30. 12:25

Nálunk ez simán a gyereksebészeten történt. Pár perc volt az egész, és öt percet sem sírt utána!

Ne izgulj, nem nagy dolog!

( Akkor én is be voltam...) ;D

8. Sopianae (válaszként erre: 7. - 090716)
2015. jan. 30. 12:23

Ejjj, jól belehúzott akkor.



Hétfőn kérek beutalót szájsebészetre és megnézetem a nevelt csajszim.

2015. jan. 30. 12:19

Nekem 5-6 évesen vágták fel a nyelvem, mert zavart, hogy nem tudom kinyújtani rendesen, és nem tudtam lufit fújni. Lidokainos érzéstelenítéssel ollóval vágták. Nem fájt, fura volt utána, míg a nyelvcsapnál lévő rész vissza nem húzódott.


Lányomnak 2-2,5 hónapőosan vágták, szintén így, mert nem hízott, és a doki szerint nem szopott rendesen. Jelentem, utána szopott három éves koráig, alig tudtam leszoktatni, és jól felvágták neki! ;DD

6. 3a5c305959 (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2015. jan. 30. 12:10
Akkor mindenkepp nezesd meg, es ne csak a haziorvossal, hanem szakemberrel.
5. Sopianae (válaszként erre: 4. - 3a5c305959)
2015. jan. 30. 12:05
Ki sem nyújtja. Pedig sokat öltögetem ki neki a nyelvem, hátha utánoz, de semmi.
4. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 30. 12:04
Ha le van tapadva akkor amikor kinyujta a nyelvet nem csucsos hanem szivecske formaju. Mivel mar nagyobbacska lehet hogy a felvagast altatasban vegzik. Szerintem nezesd meg szakemberrel ha aggodsz miatta. A noverem lanyanak volt letapadva a nyelve, harom eves volt mikor felvagtak es o is nagyon sokaig csak eeee-zett mindent.
2015. jan. 30. 11:55
Furi, hogy mindent az orvos szájába kell rágnom és semmit nem vesz észre magától (pl.: visszamaradott a fejlődésbe stb stb stb). Ettől függetlenül jó orvos és bárhova kérek beutalót azonnal kapok.
2. 830bbb96dd (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2015. jan. 30. 11:51

Nézesd meg gyerekorvossal. Barátnőm kisfiának is ez volt a baja, de úgy felvágtak neki, hogy mar aznap szopizni is tudott.

Lézerrel csináltak es a kicsinek nem volt annyira kellemetlen....

2015. jan. 30. 11:43

Sziasztok


Érdekelne kinek mikor és miért vágták fel a gyermeke nyelvét.

21 hónapos lányom nem beszél vagyis csak résnyire van nyitva a szája és csak az e-e-e-e-eijeeee-t mondja. A nyelvét nem mozgatja csak mikor eszik és nagyon lassan rágja az ételt. Lehetséges, hogy le van neki tapadva és ezért?

Vagy mert nagyon későn kezdett el darabosat enni (pár hónapja).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook