Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az arc hidratálását ricinus- vagy olívaolajjal próbáljam meg bekenni este lefekvés előtt? fórum

Az arc hidratálását ricinus- vagy olívaolajjal próbáljam meg bekenni este lefekvés előtt? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 8. 15:57

Olvastam egy fórumot itt a Hoxán, idemásolom, mert tökéletesen egyetértek vele:


"Shea vaj és mannaszappan - fórum"


"Szerintem borzalmasak a manna termékek. Egy csomót próbáltam. Véresre pörsent ki tőlük a bőröm. Persze ez az én hülyeségem is volt, mert elhittem nekik, hogy most méregtelenedek. (Haha, nagy az Isten állatkertje, és ekkor még én is belekerültem...) Ha nem vártam volna 3 hónapot, akkor mondjuk nem lett volna véres pörsenés, csak borzalmas bőrszárazság. Vannak sokkal jobb és olcsóbb szappanok is a piacon. Most is natúrszappant használok, amitől semmi bajom, szóval egyértelműen a manna volt a bűnös. Amúgy a krémmánián lehet egy csomó véleményt olvasni, elég megosztóak, van akinek szuper, és van, aki úgy járt, mint én. Jah, és hiába 100-os a pénzvisszafizetési garancia, nem adták vissza a pénzem, mert én ugye elhasználtam a szappant. Hát ez no komment.

Shea vajat is be lehet szerezni töredékáron. Az mondjuk szuper dolog, csak irreális a mannánál az ára. Én főzök krémeket házilag, testápolókat, ilyesmi, szoktam bele tenni, de én a vizes krémeket preferálom, önmagában nekem túl zsíros a shea. Illatos sheát, amit a manna még horrorisztikusabb áron kínál, pedig úgy lehet készíteni, hogy sheát gőz fölött, (a víz ne fortyogjon) hőálló üvegedényben felolvasztod, amint homogén, már le is kell szedni, mert hőérzékeny. Ha már langyos, akkor teszel bele illóolajat, és kész. Nem nagy varázslat. :)

Natúrszappanokkal kapcsolatban még egy gondolat: a natúr szappanok finomított olajokból, vajakból készülnek, szappannak amúgy tökéletes. De ezeknek az ára lényegesen olcsóbb, mint a finomítatlanoké. Házilag otthon szappant készítve nagyon jó minőségű, finomítatlan dolgokból, 300 Ft/ szappan lesz az ár. Úgy, hogy nyílván otthonra senki sem ipari mennyiségben veszi az alapanyagokat. Ehhez képest a mannánál 1300. Ki lehet számolni, hogy mennyi az árrésük, aztán lehet dönteni. Amúgy engem az sem zavarna, hgoy ennyi, mert jól állunk anyagilag, ha tényleg jó lett volna a szappan, de tönkretette a bőrömet teljesen, és még a pénzem sem kaptam vissza. Gázok nagyon. Pfuj. Etikátlan marketing, nem szeretem az ilyesmit. Legalább ne hirdetnék így magukat."


Csak azt szeretném ebből kihozni, hogy vannak jobb termékek is a Mannáénál, és persze sokkal olcsóbbak...


Ne add fel, keresgélj, olvass utána, nem kell elsőre bedőlni egy reklámnak, ha a Manna nem jött be, máshol vásárolt - jobb minőségú és olcsóbb - kozmetíkum használhat a p4roblémás bőrödre, ill. én esküszöm az Argán olajra, persze nem a Mannától veszem. Ami még fontos, vizes bőrre vizes kézzel kell pár cseppet - nem többet! - tenni, kb. 5-10 perc után vissza a fürdőbe, és vizes kézzel addig paskolni az arcot, míg a zsíros érzet a bőrön el nem múlik. Ehhez többször be kell vízezni a kezünket, van, hogy akár 10X is....

Problémás bőrre pedig nagyon jó szívvel ajánlom az agyagos pakolást, ami szinte kiszívja a méreganyagokat a bőrből. Itt van Pl. a Rhassoul agyag:

A Rhassoul marokkói agyag finom kavrcszemcséket és ásványi anyagokat tartalmaz. Az arcon a száradás során fejti ki a hatását, kivezet mindenféle szennyeződést, fölösleges faggyút, és javítja a véráramlást. Erre szokták mondani: "ragyogó arc".

Tisztító maszk: 1 evőkanál Rhassoul agyagot kb. 50 ml gyógynövényes főzettel, 2-3 csepp illóolajjal (elhagyható) kenhetővé keverünk. Ezt a langyos masszát az arcra visszük száradásig, majd langyos vízzel lemossuk. A gyógynövény lehet kamilla, zsálya, levendula, körömvirág, búzavirág, narancsvirág-víz, vagy rózsavíz. Nagyon száraz bőrnél kevés tejszínt, vagy jó minőségű olajat, pl. argánt is tegyünk bele.

24. egypt (válaszként erre: 23. - Lilibeth)
2015. febr. 7. 19:14
Problémás bőr és ránctalanítás. Nagyon sok mannás cuccot próbáltam, vajak, szappanok, olajak, pakolások, kb. egy éven keresztül. Az ében szappant még használom, az jó, de a többi semmit sem ér. Hiába írták, hogy így meg úgy beszívódik és nem zsírosít, csillogott reggel a homlokom tőle és napközben is. A Bio Clinic óta ez megszűnt, egyáltalán nem zsírosodik a bőröm és nem is száraz. Argánolajat is használtam arcra, ugyanúgy zsírosított és semmit sem ért.
23. Lilibeth (válaszként erre: 22. - Egypt)
2015. febr. 7. 18:35
Megkérdezhetem, hogy mit próbáltál ki? Mit használtál és mire?
22. egypt (válaszként erre: 21. - Lilibeth)
2015. febr. 7. 18:26
Már kipróbáltam, és nem vált be egyáltalán, így visszatértem a "vegyszerekhez". Szerintem önmagában attól semmi sem rossz, mert mesterséges, ugyanígy azért, mert valami természetes, nem biztos, hogy jó is. A természetben vannak pl. a legerősebb mérgek és allergén anyagok. A természetes cuccok körüli felhajtás nagy része marketing. Vitatkozni tényleg nem érdemes, mindenki abban és annak hisz, akinek akar.
21. Lilibeth (válaszként erre: 20. - Egypt)
2015. febr. 6. 16:43

OK, nem akarok Veled vitatkozni tovább, mindenki maga tudja. Ismerem a Lukrécia kencéi oldalt, sok hasznos receptet és jótanácsot köszönhetek Nekik, de olvasok "másokat" is, de ami a legmeggyőzőbb, az a saját tapasztalat..

Ha egyszer mégis kipróbálnád a vegyszerek nélküli életet, meglepődnél. Miért van szükség vegyszerekre ahhoz, hogy szép tiszta és egészséges legyen a bőröd?

20. egypt (válaszként erre: 18. - Lilibeth)
2015. febr. 5. 22:40
Én nem Lukrécia kencéiből tájékozódom, hanem megbízhatóbb forrásokból, így nem zavar. ;)
19. Lilibeth (válaszként erre: 17. - Egypt)
2015. febr. 5. 19:01

A teafa illót ajánlatos keverni hidegen sajtolt növényi olajhoz, úgy használjuk inkább. 10 ml olajhoz kb. 1-2 csepp elég.

Naturkozmetíkumokba is keverhetünk 1-2 csepp illóolajat.

18. Lilibeth (válaszként erre: 15. - Egypt)
2015. febr. 5. 18:54

De igenis az összetevők számítanak!

Itt pl. a glicerin a 2. helyen szerinted nem gáz?

A glicerin gátolja a bőr (de csak a felhám!) kiszáradását, hidratál.

Viszont tudnunk kell, hogy az 5%-nál több glicerint tartalmazó krémek épp ellenkező hatást gyakorolnak a bőrünkre. Magas koncentrációban a glicerin egy adott idő elteltével a bőr mélyebb rétegeiből vonhatja el a vizet, aminek következtében a bőr belülről kiszárad,hacsak a levegő páratartalma nem magasabb, mint 65%, ami ugye nagyon ritkán fordul elő.

Ezért a kencék vásárlásánál mindig nézzük meg, hogy az összetevők sorában hányadik helyen fordul elő. Kerüljük azokat a készítményeket, amelyekben a glicerin a víz után a második vagy harmadik helyen található.

17. egypt (válaszként erre: 16. - Babika_)
2015. febr. 4. 19:16
Azok is jók, meg a sima teafaolaj is.
16. babika_ (válaszként erre: 15. - Egypt)
2015. febr. 4. 16:13
Jó pár évvel ezelőtt nekem is egy oriflame segített, vmi teafás volt. Gyönyörű lett a bőröm tőle.
15. egypt (válaszként erre: 13. - Lilibeth)
2015. febr. 4. 15:45

Az én bőrömre tökéletes. :)

Sosem maguk az összetevők számítanak, hanem ezeknek a mennyisége és aránya. Tesóm gyógyszerész, úgyhogy nem nagyon ijedezek az ilyesmiktől.

14. Lilibeth (válaszként erre: 11. - Egypt)
2015. febr. 4. 14:39

Bioboltokban, ill. webáruházban, ha érdekel, én honnan rendelem, írjál privit.

Üdv.

13. Lilibeth (válaszként erre: 12. - Egypt)
2015. febr. 4. 14:38

Na ez a krém hemzseg a szilikontól,így nem tud a bőr lélegezni.

A glicerin a 2. összetevő, így sok van a termékben, a víz után a legtöbb, pedig tudni kell, hogy a sok glicerin a bőrből a nedvességet kivonja, így a bőrt kiszárítja.

Sok benne az alkohol is,ami szintén szárít,no meg a mesterséges illatanyag, ami nagyon irritáló, szóval nem ajánlanám senkinek.

Van még benne marólug (lúgkő) is....

Az Ázsiai gázló a 24. összetevő, az utolsó előtti, mit gondoltok, mennyi lehet belőle ebben a termékben? Szinte semmi..

A szalicilsav a 10.

A készítő csak ezt a 2 összetevőt említi, igen, csak ezek azok, amik hatásosak lennének, ha nem kevernék azt a minimális mennyiséget. ami van a termékben rengeteg vegyszerrel.......

12. egypt
2015. febr. 4. 08:28
Feljnőttkori problémás bőrre egyébként nekiem az Oriflame Bio Clinic adult skin anti breakout kérm vált be. Rengeteg dolgot próbáltam, természeteseket is, pl. argánoaj, vajak, szappanok meg minden, de igazából semmi se használt, ez viszont komolyan maga a csoda. Aztán lehet, hogy csak az én bőrömre, de elképesztő a hatása, a közelébe se ér semmi más, amit eddig próbáltam.
11. egypt (válaszként erre: 10. - Lilibeth)
2015. febr. 4. 08:26
Ezeket hol lehet beszerezni?
2015. febr. 3. 18:42

Pattanásos arcbőrre:

Rhassoul marokkói agyag

Finom kavrcszemcséket és ásványi anyagokat tartalmaz. Az arcon a száradás során fejti ki a hatását, kivezet mindenféle szennyeződést, fölösleges faggyút, és javítja a véráramlást. Erre szokták mondani: "ragyogó arc".

Tisztító maszk: 1 evőkanál Rhassoul agyagot kb. 50 ml gyógynövényes főzettel, 2-3 csepp illóolajjal (elhagyható) kenhetővé keverünk. Ezt a langyos masszát az arcra visszük száradásig, majd langyos vízzel lemossuk. A gyógynövény lehet kamilla, zsálya, levendula, körömvirág, búzavirág, narancsvirág-víz, vagy rózsavíz. Nagyon száraz bőrnél kevés tejszínt, vagy jó minőségű olajat, pl. argánt is tegyünk bele.


Hidratálásra:

Kókuszolaj

A kókuszolaj telített zsírjai ellenállnak a szabadgyök-képződésnek. Emiatt a kókuszolajat más olajakkal ellentétben nyugodtan kenhetjük a bőrünkre is.

A természetes olajban található antioxidánsok gátolják a szabadgyök-képződést, így lassítják az öregedést.

Sőt, a kókuszolaj hatásosabb lehet a drága hidratáló krémeknél, amelyek elsősorban vizet tartalmaznak. Ezek a vízalapú krémek rövid távon ugyan hidratálnak, ám hosszabb távon szárítják és tágítják a bőrt, ezáltal fokozzák az öregedést

2015. jan. 30. 06:32
Mandulaolajat is használhatsz. Én most így használtam: 2 csepp mandulaolaj + 1 csepp cédrus. Ez egy egész arcra elég, egyből beitta a bőröm.
8. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - Artiny)
2015. jan. 29. 22:18

Majd figyeld meg, mindig akkor jön elő a pattanás, ha idegesebb vagy, esetleg ha több zsíros dolgot, vagy tejes ételt ettél.

Próbáld meg ezeket kiiktatni az életedből és mivel egyszerre nem tudod meg, mit nem szeret a bőröd, egyenként, heti váltásban próbálkozz.


Munkából ha hazaérkezel, mindig mosd le az arcod ffiaknak való arclemosó szappannal.

Utána óvatosan töröld meg, hagyd inkább felszáradni még a fürdőben.

7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Artiny)
2015. jan. 29. 22:15

Férjem fehér bőrű, tehát száraz és vízhiányos volt mindig, de a hagyományos borotválkozást sosem kezdte el fiatalon Nivea krém felkenése nélkül.

Csak utána rakta rá a habot, ha már egy kicsit beszívódott.

Mindig nagyon puha lett az arca tőle és este borotválkozott minden esetben, lefekvés előtt.


Kipróbálhatod, talán segít.

6. egypt (válaszként erre: 5. - Artiny)
2015. jan. 29. 21:36

Problémás bőrre argánolaj:


"Puhává és simává teszi, jó állapotban tartja a bőrt, amelynek a tartása megerősödik, az arc új kontúrt kap. Gyengéd olaj, amely könnyen felszívódik a bőrön, így napi hidratálásra, ápolásra is alkalmas. E vitamin tartalma rendkívül magas, így táplálja a száraz bőrt, harcol a kiszáradás ellen. Erősíti és védi a kötőszöveteket, ezáltal fenntartja és helyreállítja a bőr rugalmasságát, ezáltal feszesít. Alkalmas pattanásos, zsíros bőr kezelésére is, mert a 100%-os argánolaj szabályozza a zsíros bőr túlzott faggyútermelését."

2015. jan. 29. 21:34

Pattanasra,problemas borre nem baj az hogy olajjal kennem be az arcom? ugy ertem eltomodik a porus es utana az is kivaltja a pattanast?

vagy az olivaolaj annyira taplalo es nem annyira ragados,konnyebben felszivodik hogy ez nem arthat?


tegnap este mar kiprobaltam es egy ora alatt tenyleg eleg sokat beszivott a borom,reggel ebredes utan meg kellemesen puha volt. Este a felesleget leszedtem papirzsebkendovel...

2015. jan. 29. 21:33
Én nem kenném az arcomra egyiket sem.
2015. jan. 29. 21:32
Csatlakozom vuvuzelácskához! A ricinus olaj nagyon tapadós és az olívaolaj jobban felhasználható. De hajon és bőrön is csak nedves alapra tehető!
2015. jan. 29. 21:29
Az olívaolajat ajánlom, enyhén nedves bőrre.
2015. jan. 29. 21:27

Ricinus olaj vagy olívaolajjal probaljam meg este lefekves elott bekenni az arcom, hidratalashoz szeirntetek?

Regebben szedtem Roacutant,de ...

pattanasok szoktak elojonni neha az arcomon es begyullad par helyen, a borotvalkzastol is


26/F

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook