Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2015-ben érettségizőknek kötelező természettudományos tárgyból érettségiznie, ha főiskolára szeretne jelentkezni? fórum

2015-ben érettségizőknek kötelező természettudományos tárgyból érettségiznie, ha főiskolára szeretne jelentkezni? (tudásbázis kérdés)

2015. jan. 29. 22:41

Örülök, hogy megerősítetted amit mondott az én régi osztályfőnököm.

Köszi.

Azért a tesóm osztályfőnökének a lábujjára rálépnék legszívesebben, amiért ennyire nemtörődöm:(

12. mosolyka1111 (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2015. jan. 29. 20:42

Igen, így van. Érettségizni nem kell belőle, de a magyar-matek-töri-nyelv mellé kell egy szabadon választott természettudi az ún. "tanulmányi pontok"-hoz.(a biziből).

(Ha meg aztán dupláz, akkor ez sem számít bele).

Ahogy a gyereknek jobb, úgy számolják majd.

11. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Mosolyka1111)
2015. jan. 29. 18:35
Felhívtam az én volt offőmet, hátha.......aztán azt mondta, hogy nem kell érettségizni term. tud. Tárgyból, viszont a 2 évvégi jegyet ahol meg kell adni, ott 5. váladztott tárgyként egy term. Tudományos tárgyat kell megadni. Az nem baj ha nem abból érettségizik.
2015. jan. 29. 18:10

A tanulmányi pontok: magyar, matek, töri, nyelv, és egy szabadon választott természettudi tárgy.

Utolsó két tanított félévi jegye számít.


Érttségizni nem kötelező természettudiból, a lányom sem fog, egyetemre megy, és magyar, matek, töri, és két nyelv (ebből töri emelt), nem kötelező a természettudományos tárgyból az érettségi, csak ahol az adott egyetem előírja.

9. unom (válaszként erre: 7. - Dani92)
2015. jan. 29. 11:59
Minden szakon?
2015. jan. 29. 11:55
Most azon a mondaton gondolkodok, hogy a választott tárgynak nem kell azonosnak lennie a szabadon választott érettségi tárggyal. Tehát akkor érettségizhet a belügyi rendészeti szakból, de a 2 év végi eredménynek valamelyik term. tudományos tárgy eredményeit kell beírni?
7. Dani92 (válaszként erre: 5. - Unom)
2015. jan. 29. 11:54
Az érettséginek nem feltétele, de a továbbtanulásnak igen.
2015. jan. 29. 11:45

másolom a szöveget



A tanulmányi pontok számításához szükséges középiskolai tantárgyak kötelezően: magyar nyelv és irodalom (egy jegynek számít), történelem, matematika, egy választott idegen nyelv és egy választott természettudományos tantárgy.


Választott természettudományos tárgy: legalább 2 évig tanult természettudományos tárgy utolsó két tanult év végi eredménye vagy legalább 1 évig tanult tárgy esetén két természettudományos tárgy utolsó tanult év végi eredménye. (A választott tárgynak nem kell azonosnak lennie a szabadon választott érettségi tárggyal.) Amennyiben a középiskolai tanulmányai során nem tanult jogszabályban meghatározott természettudományos tantárgyakat, akkor külön kérvényeznie kell, hogy helyettük más természettudományos tantárgynak minősülő tantárgyat, tantárgyakat vegyenek figyelembe. Ehhez ki kell töltenie egy kérvényt (megtalálható a honlapunk Kérvénytár menüpontjában), és mellékelnie kell a középiskolai bizonyítványa másolatát az összes évfolyamról. A természettudományos eredmények hiányát a jelentkező a középfokú tanulmányokról – azaz a 9-12., nyelvi előkészítő év esetében a 9-13. évfolyamokról – szóló bizonyítványoldalak másolatával igazolhatja.

A természettudományos tantárgyként elfogadható tárgyak a legördülő lista elején találhatók, ezek jogszabály alapján kizárólag a következő tárgyak lehetnek: biológia, fizika, földrajz, földünk és környezetünk, kémia, természettudomány.

5. unom (válaszként erre: 4. - Mion)
2015. jan. 29. 11:42

áfolják:

[link]

Nem igaz, hogy a következő tanévtől az érettségi bizonyítvány megszerzéséhez egy természettudományos vizsgatárgyból is kötelező lesz érettségi vizsgát tenni. Nem született olyan jogszabály, amely ezt bármilyen dátumtól előírná.

4. Mion
2015. jan. 29. 11:38

Én úgy tudtam eddig, hogy már kötelező természettudományos tárgyból érettségizni.

De olvasgass utána a felvi.hu-n, ott minden le van írva! :)

3. unom (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2015. jan. 29. 11:37
Úgy tudom, a matekon kívül másból nem, ha a választott szaknál nem feltétel.
2015. jan. 29. 11:37

Sziasztok!

Öcsém főiskolai jelentkezés előtt áll. Választott 5. tárgya a belügyi rendészet. De a felvi.hu azt írja, hogy ha 2 évig tanult term. tudományos tárgyat, kell belőle érettségiznie. Most akkor mi van? Osztályfőnök nem segít, nem érdekli. Honnan tudhatom meg pontosan, hogy kell e?

2015. jan. 29. 11:35
2015-ben érettségizőknek kötelező természettudományos tárgyból érettségiznie, ha főiskolára szeretne jelentkezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook