Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennél, ha megharapná a gyerekedet egy másik gyerek, mert a te gyereked nem akart vele játszani? fórum

Mit tennél, ha megharapná a gyerekedet egy másik gyerek, mert a te gyereked nem akart vele játszani? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
55. BESTia ☺ (válaszként erre: 46. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 09:02
Ha valami oknal fogva agressziv lett a kislany, azt kezelni kell es nem elfojtani.kulonben nem mulik el az agresszio.
54. vani2010 (válaszként erre: 52. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 09:01
XD
53. pzm3 (válaszként erre: 51. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 09:01
Ez aztán a probléma megoldás!Ezen már nemrég egy másik fórumban is mélységesen felháborodtam.Csak szólok,nem olyan egyszerű egy gyereket kitetetni az oviból.Egyébként,hány éves gyerekekről beszélünk?
52. Kangaroo Island (válaszként erre: 49. - Vani2010)
2015. jan. 29. 08:59
nyilván nem harapnám meg :D
51. Kangaroo Island (válaszként erre: 48. - Pzm3)
2015. jan. 29. 08:58

ha ez folytatódni fog, nem állok jót magamért és szerintem egy anya se hagyná, hogy a gyerekét bántsa egy másik gyerek.

Igen, menjen másik oviba, harapdálja ott a gyerekeket nem érdekel, ő problémája, ez viszont az enyém, hogy az én kislányomat bántja folyton.

50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Pzm3)
2015. jan. 29. 08:50
Meglehet, hogy nincs tisztában vele, de akkor a szülő feladata, ha ő van vele, hogy vigyázzon rá, terelje a normális viselkedés felé, vagy óvja mások gyerekét a nem várt támadásoktól. Ha közösségbe jár akkor meg az óvónő, pedagógus feladata. Ha nem tud beilleszkedni, akkor meg speciális intézmény a megoldás,
2015. jan. 29. 08:40
Szerintem ha megharapod a kislàny azzal magadnak àrtasz és persze még màs egyébb következménye is lehet!Ès szerintem az nem megdàs hogy màsik ovodàba jàr!De ezt a forum inditó tudja hogy hogy kezeli mert nem làtjuk neten keresztül hogy mi folyik az oviban!
48. pzm3 (válaszként erre: 46. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 08:32
Tehát kitennéd az oviból a kislányt?Gratulálok!Menjen más oviba aztán harapdáljon másokat.Végül is így a legegyszerűbb megoldani a problémát.
47. pzm3 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 08:23
Ha egy gyereknek valami viselkedési problémája van,nem biztos,hogy tisztában van azzal amit tesz.
2015. jan. 29. 08:10

Így van, engem nem érdekel a gyerek háttere, ismerem a kislányt, együtt jártak bölcsibe is, nem volt semmi gond, szépen fokozatosan kezdte el bántani és egyre durvábban, itt jött el az a pont, hogy tenni szeretnék valamit azon kívül, hogy elmagyarázom, hogy ne barátkozzon vele, ne foglalkozzon vele, játsszon mással, stb...ha nem fojtják el most a kislányban az agressziót még rosszabb lehet, vagy kinövi, de az én gyerekemet hagyja ki ebből, mert én is úgy beleharapok, hogy nem marad kézfeje és sajnálni se fogom.

Óvónő azt mondta, hogy biztosan valami problémájuk van otthon, mert mostanában lett agresszív, én ezt értem és sajnálom szegény gyereket, bár senki nem mondta tutira, hogy gond van otthon, de tenni fogok azért, hogy ne járjon egy óvodába a gyerekemmel, és nem mi fogunk váltani ha ez folytatódik.

Én nem verem a gyerekemet, sose csaptam rá, sose csináltam semmit, de néhány gyerekre igazán ráférne egy kiadós verés.

45. Tavirózsa :) (válaszként erre: 44. - Tamtamano)
2015. jan. 29. 07:01
Á, csak magamból indultam ki....., ha már harapgálni kell! :D
44. tamtamano (válaszként erre: 42. - Tavirózsa :))
2015. jan. 29. 06:59
Már megint benne vagy a fejemben! :D
43. tamtamano (válaszként erre: 40. - Tavirózsa :))
2015. jan. 29. 06:58
az anyját mit harapdáljam? Nem vagyok én lezbi... :D
42. Tavirózsa :) (válaszként erre: 41. - 31bc25d879)
2015. jan. 29. 06:55
Vagy ha nem, akkor egy olyat harap meg....és legfeljebb azt mondja, hogy azt hitte, hogy ő az apa! :D
41. 31bc25d879 (válaszként erre: 40. - Tavirózsa :))
2015. jan. 29. 06:54
Mert biztos jóképű, izmos, erős:)
40. Tavirózsa :) (válaszként erre: 30. - Tamtamano)
2015. jan. 29. 06:53

:DDD

Miért pont az apját??? :) De nagyon jó! :)

39. 31bc25d879 (válaszként erre: 37. - Tamtamano)
2015. jan. 29. 06:51
behát:)
38. vani2010 (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2015. jan. 29. 06:50
Hàt igy van mi szülők jot dumcsiztunk a gyerköcők meg tovàbb jàtszotak!Nekem anyibol könnyebb hogy falun vagyunk és jol ismerjük a màsikat!Tudjuk mejik gyerek miért olyan amilyen!
37. tamtamano (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2015. jan. 29. 06:49
Csak még egy kérdés: Mit keres/ne a ló a dohányboltban? Beengedik egyáltalán? :D
2015. jan. 29. 06:46
örülök:)
35. tamtamano (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2015. jan. 29. 06:46
:D :D szívemből szóltál...
34. 31bc25d879 (válaszként erre: 33. - Tamtamano)
2015. jan. 29. 06:43

Már bocs...de én harapdálom az apukát?!:)


Egyébiránt meg én mindig arra neveltem a lányom, hogy védje meg magát, ő ne bántson senkit, de ha őt bántják ne hagyja magát.

Szerintem ez tök normál így.

Hovatovább ha valamelyik gyerek nem tudja magát magát megvédeni, akkor igenis a szülő lépjen közbe. Azért van, nem? Többek között...


Biztos bennem is előtörne a harctéri ideg ha a gyerekemet, unokámat egy nagyobb gyerek csesztetné. Ha nem hagyná abba szép szóra és a szülő is csak állna mint ló a dohányba, lekevernék neki olyan vekkencset meg a jóóóédesanyjának is, hogy megemlegetnék:)

33. tamtamano (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2015. jan. 29. 06:36
Kis perverz! :D
32. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Tamtamano)
2015. jan. 29. 06:34
...elképzeltem:)
2015. jan. 29. 06:33
Az én lányom is harapott kiskorában. Jöttek a szülők a játszótéren panaszkodni. Persze elbeszélgettem a lányommal, hogy ilyet egy szép és okos kislány nem csinál, meg, hogy az fáj a másiknak, és mit szólnál ha téged is...aztán ugyanúgy mint az előttem szóló mi kedélyesen elbeszélgettünk a szülőkkel, a gyerekek tovább játszottak, a lányomnál ez a szokás pedig szépen lassan abbamaradt. Nagyobb gond nem volt belőle, de az tényleg másvilág volt.
2015. jan. 29. 06:33
Megharapnám a gyerekemet megharapó gyereknek az apját....
2015. jan. 29. 06:21
Hàt igen mikor én voltam gyerek sokkal màsab volt a gyerek éveim mint a mostani gyerekeknek!Nekem màr van egy nagy fiam meg egy 16 éves lànyom!De van egy5-éves!A nagyok mikor kicsik voltak akkor is volt ilyen és most is!Emlèkszem mikor szolt egy anyuka nekem hogy a fiam piszkàlja a lànyàt mi mint szülők elbeszélgetünk egy màssal persze én a fiammal!És igazàbol szerintem meglehetet vele beszélni hogy ne piszkàlja a kis lànyt!Akkor még tök könnyen ment!Most azt làtom hogy az ovodàba egyre több az agreszivitàs!Sajnos nem tudom miért?Mondjuk én falu helyen lakom!
2015. jan. 29. 06:04

Ez tok igaz, nem ugy "elevenek" a mai gyerekek, mint regen.

Erdekes, hogy latszik, hogy melyik szulonek milyen gyermekkora volt.

En 2 gyermeket nevelek, legjobb tudasom szerint egyforman. Az egyik, ha bantjak, pl homokdobalas vagy ele allnak a sorban, vagy elveszik tole a homokozo cuccot, akkor ha a fejem tetejere allok sem fog semmit tenni ellene, mert ilyen a szemelyisege. A masik tuti nem hagyja magat, egy pillanatig nem gondolkodik, hogy az igazat ervenyesitse. Pedig ugyanannyi "ne csinald ezt, csinald azt" kapnak. Gyerek fuggo. Nem minden gyermeknek jo, ha a jatszoteren es az oviban farkastorvenyek uralkodnak. Azert vannak a szuleik, hogy megtanitsak, ha nem is azt, hogy mi a jo, de legalabb azt, hogy mi nem helyes.

Raadasul amig az egyik egoja csak novekszik, mert nincs kontrolalva, addig akikbol megerosodik, azok pedig igenis serulnek.

2015. jan. 29. 00:23

Nemrég volt egy ilyen topik, de úgy látom, azt törölték az elszabadult indulatok miatt.


Nem olvastam msot végig, csak beleolvastam. A homokszórásról anynit, hogy régen tudták a gyerekek "normálisan" szórni a homokot. Nem direkt, nem a szemébe, csak azért, hogy a másiknak rossz legyen. Most már vannak ilyen gyerekek is. :(

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 28. 23:01

Köszönöm a kiselőadást! :)


Én is a belvárosban élek, csak úgy látszik másképpen éljük meg a dolgokat. Írtad, nem vagyunk egyformák, igen szerencsére nem.

Amikor a 8-12 hónapos gyereket öntöget le, egy 3-4 éves homokkal, vagy ver fejbe lapáttal, rohadtul nem érdekel a háttere, mi okozza a viselkedését, hanem az mit tesz.

Hogy jött ide a szociális érzékenység, azt nem értem.


Mindegy, tiszteletben tartom az érzéseidet, csak ne akarj meggyőzni arról, normális dolog, hogy az egyik gyerek bántja a másikat, azt nézze el a másik gyerek, vagy szülő. Egy frászt, az a kötelessége a szülőnek, ha a gyereke nem tudja megvédeni magát, akkor lépjen és védje meg ő.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook