Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellhártyagyulladás lehet? fórum

Mellhártyagyulladás lehet? (tudásbázis kérdés)


19. emi75 (válaszként erre: 18. - Ekka)
2015. jan. 29. 19:48

Nem, hanem valamilyen légúti fertőzés szövődménye lehet, pl. tüdőgyulladás


De csak gondolom, orvos lásson! Ne erre alapozz...

18. Ekka (válaszként erre: 14. - Emi75)
2015. jan. 28. 17:15
Mármint a tüdőembólia szövődménye a mellhártya gyulladás? Erre gondoltál?
17. c622ea64f4 (válaszként erre: 16. - C622ea64f4)
2015. jan. 28. 17:11
Sajnos azóta agyvérzést kapott, és lebénult a fél oldala :( Nem tudom hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz. Mondjuk ő idősebb, olyan 55 éves.
16. c622ea64f4 (válaszként erre: 12. - Ekka)
2015. jan. 28. 17:10

Az ismerősömnek is elvégeztek minden vizsgálatot, lehet hogy valami okból kifolyólag nem látták a vérrögöt a felvételen, nem tudom nem vagyok orvos. Sajnos ilyen esetek mindig vannak.

Neki nem volt semmi különös tünete, fájt a mellkasa és a lába féloldalt, nehéz volt a levegővétel, zsibbadt. Pontosan nem tudom mert nem voltam ott. Aztán egyszer rosszul lett, hívták a mentőt, de szerencsére valaki hamarabb bevitte autóval, és meg tudták menteni, de kevésen múlt az élete.

15. Molyka
2015. jan. 28. 16:04
Ez szerintem inkább gyomorsav okozta probléma. Szív és tüdőpanaszokhoz hasonló tüneteket okoz. Olvass utána a reflux tüneteinek.
14. emi75 (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2015. jan. 28. 15:14
Most olvasom, hogy már két hónapja tart. Akkor lehet, hogy a mellhártya gyulladás már szövődmény. A gyengeség is jellemző tünet.
13. emi75 (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2015. jan. 28. 15:11

Van olyan is, hogy mellcsont gyulladás. az fáj marhára. Meg van a mellkasi bordák közötti izomban lévő idegek gyulladása is. van ezeknek szép orvosi nevük, de már elfelejtettem. Lehet, hogy nálad kombinálva van a mellhártya gyulladással. Meg a mellhártya gyulladásból is van többféle. De ha meg van vastagodva, akkor végülis kimutatták. A megvastagodás azt jelenti, hogy a folyadék mennyisége a két hártya között megnőtt. Ezt egyébként ultrahanggal is szokták vizsgálni.


A nyáron volt egy súlyos tüdőgyulladásom, nekem volt ez az ideggyulladás, a mellcsont gyulladás is. onnan tudom ezeket, eléggé beleástam magam a témába akkor, mert 7 különböző orvos látott ,mire végre kezelést kaptam, és lábadozással három hónap volt, mire talpra álltam. 38 napig kezeltek antibiotikumokkal és egyebekkel.


Egyébként röntgent csináltak? Tüdőgyógyász szakorvos látott? Vérvételt csináltak? Nem tudom a ct hogy megy, hogy célirányosan vizsgálnak-e, és mást nem néznek/nem vesznek észre? Mert lehet tüdőgyulladásod is, az utóbb évben iszonyú sok tüdőgyulladásról hallani, olyanoknál is, akik sose betegek. Szóval azt nem tudom, hogy ha csináltak ct-t, az kizárta-e a tüdőgyulladást. Mivel a sürgősségin csinálták a ct-t, úgy vélem, hogy az embóliát akarták kizárni.


Ja és ha mellhártya gyulladás, az marhára fáj "elviselhetetlen fájdalom" van a tünetek között. Légzéskor különösen fáj. És lassan gyógyul, lassan múlik a fájdalom.


kb. 2 hetes kezelés után akár 4 hét lábadozás is lehetséges ha súlyos a helyzet.


Azt nem tudom, hogy a gyógyszerre mennyi idő után kell reagálnia. De olyan van, hogy elsőre nem találják el a megfelelő gyógyszert. Én keresnék egy másik szakorvost (tüdő szakorvost). (én úgy jártam, hogy tüdő szakorvos nem vette észre a kétoldali tüdőgyulladásomat!! ezért mondom, hogy nézesd meg mással is)


Remélem segítenek ezek az infók.

12. Ekka (válaszként erre: 11. - C622ea64f4)
2015. jan. 28. 14:17

A spirál Ct kimutatja a tüdőembóliát! Ennél szakszerűbb vizsgálati mód nincs.

Ő azt mondja, hogy csináltak neki.

Vagy ezt nem elég 1x megcsinálni?


Neki végül, hogy derült ki?

11. c622ea64f4 (válaszként erre: 8. - 74740b7c7c)
2015. jan. 28. 13:52

Őt is vizsgálták mindenre, mégis sok idő volt mire rájöttek :(

Ha aggódsz, keress fel egy másik orvost, ha többen ugyanazt mondják csak megnyugszol.

10. 74740b7c7c (válaszként erre: 9. - *Vinike*)
2015. jan. 28. 13:50
..de ez ennyire tud fájni?!
2015. jan. 28. 13:47
Nekem is volt mellhártya gyulladásom. A hátam fájt rohadtul, és fáradt voltam. Semmi más tünete nem volt, se láz se egyéb. Antibiotikumot kaptam rá, és szépen rendbe jött.
8. 74740b7c7c (válaszként erre: 7. - C622ea64f4)
2015. jan. 28. 13:46
Az ide, erre vonatkozó vérvizsgálatok megvoltak.
2015. jan. 28. 13:37
Egyik ismerősöm is így járt, kiderült hogy tüdőembólia, majdnem késő volt.
6. 74740b7c7c (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2015. jan. 28. 13:33
Kihez? Másik kardiológushoz v. tüdőgyógyászhoz? Hová?
2015. jan. 28. 13:31
én elmennék más orvoshoz is, több szem többet lát
2015. jan. 28. 13:28

Nem voltam megfázva vagy 5 éve, lázas se vagyok, voltam!!

Mi van, ha most ráültek erre a mellhártya dologra, aztán valami más a baj?! Mit tudom én, mégis a szívem!

Nem bízom már a dokikban, 2 hónap alatt nem tudtak erre rájönni?! Egyszerűbb pánikbetegnek nyilvánítani?! (de még ez se jött be, mert 2 pszichiáter is látott, csak pislogtak rám, hogy mit keresek ott?!)

2015. jan. 28. 13:24
Még írod?
2015. jan. 28. 13:23

2 hónapja gyenge vagyok, fájdogál a mellkasom.

Elküldtek kardiológiára, makk egészséges a szívem, de a mellkasom ugyanúgy fájt!

A bordáim alatt, meg a mellbimbóm felett, meg a hátam egyre jobban fájt.

Végül nagy nehezen elküldtek rtg-re nem láttak semmit.

Én csak jártam a dokinő nyakára, heti 2x, de kötötte az ebet a karóhoz, hogy semmi bajom. Menjek 'elmeorvoshoz', mert ez pánik. (kiderült, ilyen fajta problémám nincs)

Végül a sürgősségin csináltak egy tüdő ct-t, kontrasztanyaggal. Azt mondták megvastagodott a mellhártyám! Szóval ez mellhártya gyulladás..

Ennek 2 hete. Gyulladás csökkentőt kaptam, ennyi. De nem javul. Meddig tart ez?!

2015. jan. 28. 13:14
'Ez' biztos mellhártya gyulladás?! (folyt.köv.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook