Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekvállalás Angliában fórum

Gyerekvállalás Angliában (beszélgetős fórum)


29. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 28. - 3a5c305959)
2015. febr. 8. 21:57
akkor nem eliras.... ez eleg rosszul hangzik. honap megprobalok utanakerdezni Job Centre Plus-ban, hatha tudnak segiteni, majd kerek idopontot.
28. 3a5c305959 (válaszként erre: 27. - 9c81d48cc9)
2015. febr. 8. 18:21
A directgov oldalan amit belinkeltem is az van hogy 139 fontot kaphatsz vagy a kereseted 90 szazalekat (amelyik alacsonyabb). Ez arra ervenyes ha jar az SMP. A maternity allowance 139 font. Szerintem amig nem dolgozol nem lesz baj, bar nem hiszem el a heti 200 fontot. Max ha egyedulallo szulokent jelented be magad. De akkor nem lakhat veled a parod mert kimehetnek ellenorizni.
2015. febr. 8. 17:07

Hat nekem is ezzel van bajom Hogy mig nem szuletik meg a baba, es engedik, addig nagyon sokat akarok olgozni, hogy minel tobb legyen a tartalek. ha ez alapjan allapitjak meg az 1 evre szolo benefitet, az jo lesz, akkor elvileg eleg sokat fognak adni, DE ha ez alapjan itelik meg arra az idore a tobbit is, akkor mar nem biztos, hogy olyan keves, hogy kapjak is valamit. Ha visszamegyek doglozni, akkor nyilvan az akkori keresetemet nezik majd, de nekem igazabol az otthon toltott 1 ev szamit, hogy ne dobjanak ki az alberletbol, meg minden szamlat idoben tudjak befizetni, es fussa etelre, meg mindenre, ami a babanak majd kell.


egy erdekes dolgot hallottam tegnap valakitol: azt mondta, hogy ez az emlitett 139 font a legkevesebb, amit kaphatok, holott - ma is megneztem - azt irjak, hogy vagy ezt, vagy a keresetem alapjan jaro osszeget kapom, de azt, amelyik a kevesebb! Akkor most vagy az ismeros nem tudta jol, vagy eliras van a weboldalon.


Szerintetek a Job Centre Plus-ban tudnak valaszolni a kerdeseimre, vagy csak weboldalak cimeit adjak ott is? Eszembe jutott, hogy ott lehet benefitet intezni, hatha tudnak segiteni. Egyre jobban ossze vagyok zavarodva. Jo lenne, ha valaki, aki ezzel foglalkozik, meghallgatna, milyen helyzetben vagyok, es elmondana, hogy egesz konkretan mi fog tortenni...

2015. febr. 8. 11:50
Bocsanat, ket reszletben irtam a kommentet es nem tunt fel hogy ismetlek :-)
25. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - 9c81d48cc9)
2015. febr. 8. 11:48
Az aktualis kereset utan kapod a benefitet. Ha maternity-n vagy akkor azt adjak ossze a parod keresetevel es az alapjan dontik hogy kapsz-e es ha igen mennyit. A lenyeg hogyha megigenyelsz valamit akkor utana tajekoztatni kell oket ha valtozik a kereseted. Most kb huszon par ezer font a hatar a housing a legtobb tamogatashoz. Ha a parod is es te is minimalberen kerestek de full timeban dolgoztok akkor mar nem jar semmi szinte, mivel a hatar huszon par ezer fontnal van. Max kaphattok valamennyicske tamogatast a bolcsire.
2015. febr. 8. 11:23

tehat ha akarmilyen munkam van, akar tobb is, kb heti 400-500 fontot keresek a szukseges honapokon at, akkor ez alapjan szamoljak ki, hogy mennyit kapok majd az otthon toltott 1 ev alatt? Es ha majd visszamegyek dolgozni, akkor is kaphatok mindenfele benefitet, ha nem dolgozom/keresek tobbet annal, mint ami az igenyleg feltetelenek megfelel. Jol ertelmezem?

Tegnap beszeltem valakivel, aki megprobal utanajarni a dolgoknak. Dolgozott ilyen irodaban, de azota valtoztattak sokat. Remelem, megvilagisodom egy kicsit majd. :)

23. 5c98b496b3 (válaszként erre: 20. - 3a5c305959)
2015. febr. 6. 15:50
Bekérnek, ezt most igazolom. Detti ( az első lányunk) után kapjuk. Zoé után ( ő ugye itt kint született és ment is el... ) 2 hét volt mire küldék. Noel megszületett, és először Zsolti nevére kértük, mert ő dolgozik, bekértek egy csomó papírt. Az ő tanácsukra beszüntettük és megkértük a nevemre, 3 hét alatt itt volt a pénz.
22. 5c98b496b3 (válaszként erre: 17. - 3a5c305959)
2015. febr. 6. 15:46
ügyesen bizony....
21. 5c98b496b3 (válaszként erre: 16. - 3a5c305959)
2015. febr. 6. 15:45
nekünk fizették első évben amíg jart amúgy jöv, függő :)
20. 3a5c305959 (válaszként erre: 18. - 9c81d48cc9)
2015. febr. 6. 15:14
Az hogy mennyit kapsz az mindig a parod es a te keresetedtol fugg. Nem hiszem hogy amíg dolgozol fogtok kapni bármit. Majd ha elmesz a maternity leave-re akkor lehet igényelni. Be szoktak kerni harom hónapra visszamenoleg a bankszamla kivonatokat minden bankszamlarol, meg csomo mas papirt. Szerzodeseket, adobevallast, gyerek szuletesi anyakonyvi kivonatat stb. Mostmar allitolag a child benefithez is bekerhetnek kismilio papirt, pedig az alanyi jogon jár a gyerek utan. Szóval elkepzelheto hogy beletellik par honapba mire kaptok egy fillért is. Akkor persze visszamenoleg kifizetik a dolgokat.
19. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 15. - 5c98b496b3)
2015. febr. 6. 11:21
igen, ezeket talaltam en is. meg az SMPt, ami helyett kaphatom az allowance-t.
2015. febr. 6. 11:20
ezt az egesz benefitet az alapjan szamoljak, hogy a terhesseg alatt mennyit keresek? vagy az alapfizetesem alapjan? es ha tobbet kerestem vegig, mint az emlitett £139, akkor is ezt megkapom es a tobbi tamogatast is? vagy a terhesseg alatt is csak nehany orat dolgozhatok, hogyha minden tamogatast meg akarok kapni az 1 ev alatt?
17. 3a5c305959 (válaszként erre: 15. - 5c98b496b3)
2015. febr. 6. 10:23
A hb teljesen council fuggo. Ha megnezed a LHA, az alapjan szamoljak ki a hb-t. A mi councilunkban ez magas, ezert me sokat kapunk. A mellettunk levoben fele ennyi kb, ott fele ennyi hb-t kapnak az emberek. Ennek utana kell nezni mielott koltozik az ember :-) Tax creditet fog kapni, de ugyesen kell inteznie hogyha nem akar tul-vagy alulfizetest.
16. 3a5c305959 (válaszként erre: 14. - 5c98b496b3)
2015. febr. 6. 10:19
Igen, kapok bursat az NHS-tol meg ok is fizetnek valamennyit a bolcsibe, de csak nagyjabol a 40szazalekat. Egyebkent amikor meg dolgoztam se fizette az HM rev a bolcsi 70 százalékat. Ez szerintem valami amitas csak :-)
15. 5c98b496b3 (válaszként erre: 13. - 9c81d48cc9)
2015. febr. 6. 07:53
child tax, child benefit, working tax credit amit biztosabbnak látok. A housing benefitet már nem osztogatják úgy, mint anno.
14. 5c98b496b3 (válaszként erre: 12. - 3a5c305959)
2015. febr. 6. 07:52
akkor félreértettem mert azt írtad egy keresetet elvisz :)
2015. febr. 5. 15:34

hat ma beszeltem valakivel, aki megadott nehany weboldalt. utanaolvastam a dolgoknak, es megprobaltam valahogy rendszerezni, hogy milyen lehetosegeim vannak.

a gov.vo.uk oldalan atneztem a benefit reszeket, a felteteleket, es ugy nezem, hogy a legkevesebb, amit csak azert igenyelhetek es kapok, mert gyerekem lesz, az kb heti £200. Ha lakastamogatast is igenyelhetek, akkor maris kicsit jobban erzem magam, de meg ezt a reszt nem neztem meg.

Ha ugynoksegnel dolgozom, akkor elvileg valamifele atlagot szamolnak az igazolando hetekre, es az alapjan fizetnek, de mivel ez joval tobb lesz, mint a £139, igy ezzel az osszeggel kell szamolnom.

12. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - 5c98b496b3)
2015. febr. 5. 14:17
En nem, mert en tanulo vagyok, nem dolgozom.
11. 5c98b496b3 (válaszként erre: 9. - 3a5c305959)
2015. febr. 5. 13:40
a bölcsi aranak 70%-at visszakaphatod HMtől ha kaptok tax creditet és child taxet is.
2015. febr. 5. 11:51
hat egyelore en meg csak azon vagyok, hogy hogyan is kezdjek neki. :) de majd lesz kerdes bolcsivel kapcsolatban is, ha eljutok oda. ;) elvileg jovoheten kezdek az uj helyen, ha midnen jol megy, es ugyan ugynokseg, de majd ha ismet talalkozom az ugynokommel, akkor jol kifaggatom ezugyben.
9. 3a5c305959 (válaszként erre: 8. - 9c81d48cc9)
2015. jan. 31. 21:54
Mi sem kertunk semmit a gyerek elott, de gyerekkel mar nagyobb haz kell, tobb a kiadas amit egy keresetbol nehez fedezni. Visszamenni dolgozni ido elott meg csak nagyon jol fizeto helyre erdemes. Nekunk pl egy keresetet elvisz a bolcsi, de muszaj fizetni ha akarunk valamire itt jutni.
8. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 7. - 3a5c305959)
2015. jan. 31. 19:28

koszonom a hozzaszolast. :) egy uj szerzodesem van mult het ota, de meg nem kaptam meg a masolatat. a jelenlegiben nem szerepel semmi errol, ami nem is szamit igazan, mert ugyis ott fogom hagyni a ceget.

Probaltam volna kiszamolni, hogy kb mennyit fogok kapni hetente/havonta, hogy ne erjen meglepetes, de ugy tunik, hogy mindegy, hol es mennyit dolgozom elozoleg, valamennyivel azert csak tamogat a kormany. gondolom, ha csak ezt a maternity allowance-t kapom, akkor kerhetek housing benefotet vagy valami hasonlot. Soha nem kertem az allamtol egyetlen centet sem, ezert probalok midnent ugy intezni meg idoben, hogy ezutan se kelljen, a magam erejebol tudjam megoldani majd a dolgokat.

7. 3a5c305959 (válaszként erre: 6. - 9c81d48cc9)
2015. jan. 30. 11:59
Maternity leave-re mindig mehetsz ha dolgozol. A szerzodesedben benne kene lennie hogy mi van ilyenkor. Ha nem kaphatsz statutory matnernity pay-t akkor is jar a maternity allowance a kormanytol 39 hetig.
6. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 5. - 3a5c305959)
2015. jan. 30. 11:56
en egyelore csak azt szeretnem kideriteni, hogy az ugynokseges munka megfelelo-e, vagy allando szerzodes eseten mehetek maternity leave-re. Utana meg majd jonnek a tovabbi kerdesek ;) rengeteg van/lesz. :))
5. 3a5c305959 (válaszként erre: 4. - 9c81d48cc9)
2015. jan. 30. 11:25
Szivesen. Ertem. Hat nem konnyu az elso idoszak gyerekkel, de ha a parod sem keres sokat akkor talan igenyelhettek housing benefitet meg tax creditet. Azert ezek segitenek valamennyire amig az anya nem keres.
4. 9c81d48cc9 (válaszként erre: 3. - 3a5c305959)
2015. jan. 30. 10:53

nagyon szepen kosoznom a valaszod, vegigolvasom ezt az oldalt. Sajnos mivel idokozben koltozni szeretnek, igy az ugynokseges munkamat szeretnem megtartani, mert azzal nem esik ki ido, ugyanis csak at kell keretnem magam az uj varosba.

Egyelore meg csak az elhatarozas van meg, hogy babat vallalok, a babagyartas meg nem kezdodott el. :) Szeretnek tudni mindent, utanajarni mindennek, hogy a leheto legjobbat tudjam majd adni neki minden ertelemben, es ne legyen olyan, hogy az egyik heten egyszecsak majd nem futja pelenkara... :)

3. 3a5c305959 (válaszként erre: 2. - 9c81d48cc9)
2015. jan. 30. 06:07

Szia! Gratulálok a babahoz. Itt mindent megtalalhatsz a statutory maternity pay-rol. [link]


Ezt fogod kapni hogyha ugyanannal a munkaltatonal dolgoztal 26 hetet a kiirt idopont (EDD: estimated due/delivery date) elotti 15. hetig.

6 hetig a fizetesed 90 szazalekat fogod kapni, utana pedig vagy a fizetesed 90 szazalekat, vagy heti 138 fontot (amelyik alacsonyabb) 33 hetig. A kovetkezo 11 het nem fizetett.

Igen, kiveheted a szabadságodat. A szabadsag az utan jar hogy hany orara vagy bejelentve. Ez benne van a szerzodesedben. Ez igaz a fix órás munkahelyekre. En az ugynoksegekkel nem vagyok tisztában, mert sokszor nulla orasdal dolgoztatnak vagy self-employed az ember. Ilyen esetekben azt hiszem nem jar statutory maternity-pay, hanem a maternity allowance jar. Azt hiszem az 138 font hetente, 39 hetig.

Igy latatlban nehez megmondani hogg neked mennyi jarna.

Van egy forum, a kismama vagyok Angliában, megtalalhatod a forumjaim kozott. Ott is erdeklodhetsz. A terhesgondozasrol kerdezz nyugodtan, szivesen valaszolok mindenre amire tudok mert epp ezt tanulom.

2015. jan. 28. 12:19

Kezdenem olyan kerdesekkel, amik a jelenlegi helyzetemben eleg fontosak:

1. mennyi idot kell ugyanazon a helyen dolgozni, hogy elmehessek maternity leave-re es kapjak fizetest ez ido alatt? Ugy tudom, 36 het, de ez csak kosza info...

2. mennyi %-at kapom a fizetesemnek az otthon toltott 12 honapban?

3. ervenyes ez az idotartam ugynoksegekre is vagy csak allando, fix oras munkahelyekre?

4. A 12 honaphoz hozza lehet adni szabadsagot is? Ha igen, akkor ez rendes szabadsagnak megfelelo fizetessel jar, vagy a maternity leave-nek megfelelo?

2015. jan. 28. 12:14
Sziasztok! Segitseget, tanacsot, tapasztalatokat szeretnek kerni olyan magyarolktol, akik ugyan nem allampolgarok Angliaban, de evek ota itt elnek, van munkaviszonyuk, es itt szuletett meg a gyermekuk. Rengeteg kerdesem lenne a midwife-rol, korhazakrol, lehetosegekrol, tamogatasokrol, allasrol a terhesseg ideje elott/alatt/utan, allampolgarsagrol, es meg nagyon sok masrol. :) A valaszok majd valoszinuleg ujabb kerdeseket szulnek. :) Az angol oldalakat el tudom olvasni, de sajnos nem ertek mindent pontisan, es egyszerubb lenne osszeszedni az informaciokat innen. Elore is koszonom mindenkinek, aki hozzaszol, megosztja a tapasztalatait.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook