Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kit nevezhetünk művésznek? fórum

Kit nevezhetünk művésznek? (beszélgetős fórum)


14. 388b941089 (válaszként erre: 10. - D1e807c461)
2015. jan. 28. 18:29
Muveszek kozt dolgozom 8 eve, leesne az allad milyen minosegi munkat alkotnak...
2015. jan. 28. 18:18

Úgy gondolom hogy művésznek azt lehet nevezni akit egyöntetűen sokan elismernek és valóban valami csak rá jellemzőt és egyedit alkot, igény is van rá és hosszú évek tapasztalata (iskolai végzettség bár ez nem feltétel de ahhoz hogy elismerjék sokszor szükséges, amolyan elit útlevél) illetve tehetség társul a dologhoz. Ám manapság azt is művészetnek neveznek és galériákban kiállítják és milliókért árulják amit egy átlag ember a konyhában kupiként könyvel el.. szóvl ez egy nehéz kérdés.


Én legegyszerűbben alkotónak szoktam hívni azon emberek csoportját akik valamilyen alkotói tevékenységet (fotó, grafika, festészet, stb) végez. illetve szimplán az adott ágazati tevékenység után nevezem (grafikus, fotós, festő :) )

12. Sirga (válaszként erre: 5. - D1e807c461)
2015. jan. 28. 12:14

Miért, pénzért nem lehet művészit alkotni?

Úgy gondolom, a művész hozzáad valamit. Ha pl. fotózásról van szó, egy olyan egyedi látásmódot, amit nélküle nem vennél észre. Valami olyat mutat, ami hétköznapi, de az ő szemével nézve rácsodálkozol. :)

2015. jan. 28. 12:01

Találtam egy jó kis vitaindító cikket egy másik oldalon:

[link]


Úgy látszik, nem csak engem foglalkoztat ez a kérdés :)

10. d1e807c461 (válaszként erre: 6. - Catmother)
2015. jan. 28. 11:45

az önjelölt "művészeket" lennebb már kizártuk, azt is leírták, h csak az nevezhető művésznek, aki minőségit alkot, valami egyedit hoz létre.

s én ehhez még hozzáadtam, h nem pénzért csinálja, hanem ez az élete.

9. Miss Poppy (válaszként erre: 4. - Catmother)
2015. jan. 28. 11:39

Amire te gondolsz,olyan nincs..szerintem.Hivatalosan.


Van egy ismerősöm,ő festőművész(nő).

8. unom (válaszként erre: 6. - Catmother)
2015. jan. 28. 11:33
Szerintem nem, én egyetértek vele.
7. d1e807c461 (válaszként erre: 6. - Catmother)
2015. jan. 28. 11:33
vagy csak nem értetted, amit írtam.
6. catmother (válaszként erre: 5. - D1e807c461)
2015. jan. 28. 11:32
Ez a kritérium azért még kevés ahhoz, hogy művész legyen valaki :)
5. d1e807c461 (válaszként erre: 4. - Catmother)
2015. jan. 28. 11:29
az, akinek ez az egész az önkifejezésről szól, nem pénzért csinálja.
4. catmother (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2015. jan. 28. 11:11
Hát igen... ezek az önjelölt művészek :))) De én arra vagyok kíváncsi, hogy "hivatalosan" ki nevezhető művésznek, mik a hivatalos kritériumok, és ki dönti ezt el. Ez lehet grafika, zene, vagy más is, nemcsak fotóművészet.
2015. jan. 28. 11:08

a művész feltételezhetően magas szinten műveli az adott tevékenységet, valamint a "termékében" van valami plusz, amitől különösen esztétikus, vagy egyedi, vagy bármi más módon egy plusz üzenetet, információt ad át a befogadónak.


persze annak megítélése, hogy ki az, aki művészi szinten végzi az adott tevékenységet meglehetősen szubjektív :)


de a fotózáshoz konkrétan: amióta a digitális fotótechnika ennyire elterjedt, és viszonylag olcsón elérhetők mindenféle kamerák, kb mindenkinek van sajátnévphoto.com weboldala, nyomatja a képeit bele az internet népének arcába, és mindenki művész (nyilván nem) :D :D :D

2015. jan. 28. 11:01
Vegyünk például egy művészeti ágat, a fotózást. Ki a fotós, és ki a fotóművész? Aki művészeti Főiskolát végzett? Vagy olyan is, aki semmit nem végzett, csak kiemelkedő alkotásai miatt lett művész? Ki dönti el, hogy ki művész, és ki "csak" fotós, grafikus, stb...
2015. jan. 28. 10:59
Kit nevezhetünk művésznek?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook