Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen nagycsaládos kedvezmények igényelhetőek 2015-ben? fórum

Milyen nagycsaládos kedvezmények igényelhetőek 2015-ben? (tudásbázis kérdés)


2015. szept. 27. 16:55
A családi adókedvezményt hogy lehet igénybe venni?
13. Grizzli (válaszként erre: 11. - Zsezse88)
2015. jan. 27. 13:30
Igen, ezt én is megtaláltam, de elvileg érvényes áramra is, ha jól emlékszem.
12. Grizzli (válaszként erre: 7. - Attak)
2015. jan. 27. 13:29
Köszönöm
2015. jan. 26. 18:01
Nagycsaládos földgáz-árkedvezmény. Ezt most találtam a mák oldalán.
2015. jan. 26. 17:53
Gyet, családi pótlék, családi adókedvezmény, féláras étkezés, ingyenes tankönyv, utazási kedvezmény ill. van még a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, ahol ha tag vagy vannak plussz kedvezmények pl. szállásra, cukrászdába, könyvtárba...
2015. jan. 26. 17:42
Az utazáshoz annyit fűznék hozzá, hogy elvileg nem ellenőrzik a gyerekek adatait, így ha viszel egy harmadik (nem saját) gyereket, akkor is igénybe tudod venni.
8. 24502517c2 (válaszként erre: 6. - Grizzli)
2015. jan. 26. 17:39
MÁK határozat a családipótlékról, ezzel tudod igazolni!
2015. jan. 26. 17:13
Az étkezés féláras oviban, suliban egyaránt, nem kellett külön igazolás elegendő volt felírni a gyermekek adatait az igénylőlapra. Az utazás 90 %-os, de csak akkor ha mindhárom vagy több gyermeked veled-veletek utazik. Ha egyedül utazik a gyermek, nem érvényes. Meg a családi kedvezmény jár még, amit a munkabérből lehet érvényesíteni. Egyéb kedvezményről én nem tudok.
2015. jan. 26. 16:27
Igen, én is olvastam olyat, hogy féláras, de pl mivel igazolod az oviban ezt?
2015. jan. 26. 16:22

EZ egy nagyon jó téma. Engem is érdekelnének ezek a dolgok.

HA jól tudom az étkezés is féláras vagy ingyenes a menzán az iskolában, oviban?

2015. jan. 26. 16:07
Szia, nagyon köszönöm!
3. CsengiBoti (válaszként erre: 2. - Grizzli)
2015. jan. 26. 15:52

Szia :)


Én jeleleg a tankönyves kérdésedhez tudok hozzászólni : azt úgy tudtuk tavaly érvényesíteni,hogy a MÁK kiadott egy igazolást,miszerint én 3 gyermekre kapom a csp-t.Ezt a két nagynak el kellett vinni a suliba,és így nem kellett fizetni a könyvekért.


Viszont én is kíváncsi vagyok,hogy milyen további kedvezmények vannak,mert hamarosan 4 gyermekünk lesz ;)

2015. jan. 26. 15:49

Próbáltam tájékozódni a MÁK honlapján, és emailen is, mire azt a választ kaptam, hogy ott nem tudnak nekem erről semmit mondani. :S


Olvastam valami klubbkártyáról is, éves 6500 ft körüli díj ellenében kedvezményes belépők stb...


Az érdekelne, hogy pl utazási kedvezményt, meg egyéb kedvezményeket hogyan tudok igánybe venni? Pl kell valami igazoló okirat valami szervtől, hogy mi nagycsaládosok vagyunk? Kitől kell? És csak akkor érvényes, ha mind utazunk? Vagy akkor is, ha egyedül utazik a gyerek?

Honnan tudok ilyesmikről olvasni?

Amit találtam, az elég régi 2010-es, gondolom már rég megváltozott a jogi háttér...

Az ingyenes tankönyvre pl hogyan vagyunk jogosultak?


Az is érdekelne, hogy ha esetleg valaki tagja ennek a nagycsaládos klubbnak, vagy más klubbnak, milyen konkrét előnyei vannak, stb


Köszönöm

2015. jan. 26. 15:45
Nagycsaládos kedvezmények 2015-ben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook