Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen ételeket érdemes fogyasztani, ha el szeretném kerülni a daganatos betegségeket? fórum

Milyen ételeket érdemes fogyasztani, ha el szeretném kerülni a daganatos betegségeket? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. fehérke111 (válaszként erre: 41. - Fehérke111)
2015. ápr. 1. 14:37
Javítom: ... miért nem én haltam meg ...
41. fehérke111 (válaszként erre: 17. - 342402de6d)
2015. ápr. 1. 14:36
Aha, miért nem én lettem beteg, miért én haltam meg, miért a gyerekem?!!! Az ÉN negatív gondolataim engem kellett volna hogy megbetegítsenek!!! Hagyjuk már... :-(((
2015. ápr. 1. 13:35

Van, akinek ez jött be:

[link]

Nem kellett a kemó a csinos exmodellnek, ananásszal gyógyult ki a rákból!

Pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak Candice Marie-Foxnál, aki műtéten és radioaktív terápián esett át, ám a rák tovább terjedt. Az orvosok kemoterápiát javasoltak, Candice-nek azonban elege lett a tortúrákból. A most 31 éves egykori modell sajátos kúrához folyamodott: megevett naponta három ananászt, mellé pedig szintén kilószámra kiwit, grépfrútot, almát, citromot és banánt.

Az ötlet onnan jött, hogy ezekben a gyümölcsökben magas egy fehérjebontó enzim, a bromelain aránya - főleg az ananászban van sok -, ez pedig hatásos rák ellen. Az erre vonatkozó elmélet szerint a bromelain "megeszi" a daganatos sejtek egyik fehérjerétegét, amitől azok elpusztulnak. A ma már marketingesként dolgozó csinos fiatalasszony száműzte a mérgeket is az életéből, vagyis az alkoholt, a húst - és a férjét. Fél év alatt eltűnt a daganat és Candice ma egy weboldalt működtet, ahol rákos betegeknek ad tanácsokat, illetve mindenkinek, aki érdeklődik.


+

[link]


Remélem, használnak is.

2015. jan. 31. 13:57
Goji bogyó ? Sok jót olvastam már róla.
38. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Cukilányka)
2015. jan. 30. 09:59

Ez vicces, mármint egy dohányosnál kialakuló ráknál a sárgarépát hibáztatni...


-tüdőrákom van

-oh...

-dohányzom is

-oh, hát izé, várható volt...

-de nem a cigitől lett!

-hanem?

-túl sok sárgarépától.


Valahogy így? Szerintem ez egy az egyben nevetséges. Persze, a sárgarépában van bétakarotén, ami egy növényi A-vitamin(előanyag) vagyis nem raktározza a máj, mint az állati eredetűt, hanem a felesleget kiüríti. Mivel a bétakarotén is egy antioxidáns, ez jó, de azért kötve hiszem, hogy elég lenne pár répát megenni ahhoz, hogy valakinek semmi baja se legyen.


Ha nyersen eszed, akkor minél jobban legyen turmixolva, illetve a leve és valamilyen zsiradékkal együtt (egy csepp olívaolaj a sárgarépalevedbe). Vastag a sejtfala, emiatt nehéz hozzájutni a bétakaroténhez, ami benne van, de a turmixolással már jobb. Főzve még jobb, mert így felpuhulnak a sejtfalak, amitől jobban hozzáférhető lesz a karotén, ráadásul a karotén és az A-vitamin (retinol) nem hőérzékenyek, csak fényérzékenyek, tehát a főzéssel nem pusztulnak el.

2015. jan. 30. 09:46
zoldsegek,gyumolcsok,almaecet mezzel vizben elkeverve.................
2015. jan. 29. 20:36

A sárgarépáról mi a véleményetek?

Sok helyen olvasom, hogy a sárgarépalé nagyon egészséges, csökkenti a rák kialakulásának kockázatát és tele van vitaminokkal.

Más helyen azt olvasom, hogy a dohányosok kerüljék a fogyasztását, mert növeli a rák kialakulásának kockázatát.

35. Éva82 (válaszként erre: 17. - 342402de6d)
2015. jan. 26. 07:00

Jesszus, ugye ezt magad sem hiszed....

van azoknak a szülőknek éppen elég bajuk, még beléjük magyarázni, hogy minden az ő hibájuk! Pfff...

2015. jan. 25. 18:44
És igen, nemi hormonok alatt ösztrogént, tesztoszteront, progeszteront értek. Ezek egyensúlya is véd a rák ellen, nem véletlen, hogy a gyógyszeres (hormonokkal átitatott) spirál visszafejleszt, lelassít a növekedésben bizonyos méhtestdaganatokat is illetve amikor kiveszik, akkor újra megnő a veszélye, hogy a daganat továbbfejlődik. Ez pl egyike a hormonok akár gyógyító vagy zavaró erejének, kontesztusfüggő is.
33. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Színescerka)
2015. jan. 25. 18:40

Egy szót nem írtam a gyerekeknél kialakuló rákról ezért az erre vonatkozót beszéld meg azzal, aki írta!


A hpv igen, rákkeltő, de méhnyakrákot okozhat, nem petefészekrákot. Én azt írtam, hogy a petefészekrák kialakulása van összefüggésben a párkapcsolati dolgokkal (és mint írtam, ez egy ennél sokkal komplexebb probléma, cseppet sem arról van szó, hogy akkor 100% petefészekrákod lesz, hanem arról, hogy az elvált, vagy pàrjukat nem lelő, vagy szeretőt tartó vagy özvegy nőknél ez gyakoribb, mint más nőknél). Hogy erre valaki ráduplázik hpv-vel is és attól a méhnyakrák veszélye is belekalkulálható, az egy külön sztori.


Mivel a méhnyakrák nemcsak a hpv-től lehet, megfigyelték, hogy gyakoribb az előfordulása többször szült nőknél, vagy akik hamarabb kezdik a nemi életet, ennyi. Nem azt mondtam, hogy ezeknek mind hpv-től lesz, hanem azt, hogy a méhnyak elváltozásai gyakoribbak de még mindig ott van a rendszeres kontroll, amivel harcolhatnak ellene, korai diagnosztizálás=nagyobb esély az életbenmaradásra.


Az elmebetegek nem lesznek rákosok, ezt a barátnőm onkológusa mondta neki, hogy megértse, mennyire fontos tényező a rák kialakulásában a lelki része is, és hogy ha már egyetlen dolog hiányzik a képletből (ahogy az elmebetegeknél ez a kapcsolat, vagyis a pszichoszomatikus betegségek létezése náluk), akkor már ki sem alakul a rák. Nála meg akkor valószínű, hogy jelen volt egyszerre minden tényező, ami hajlamosít.


Apropó gyerekek. Ugye náluk még nem is áll fenn az, hogy a rossz kajával már megmérgezték a szervezetet, szóval biztos, hogy döntő a genetika, de azt is nézd, hogy a gyerekeknél másfajta rák alakul ki, legtöbbször a nyirokrendszer érintett. Míg a felnőtteknél megint másfajta daganatokkal találkozunk, nincs 2 egyforma alany, nincs 2 egyforma gyógymód. Kuruzslókhoz én sem mennék, de azért nem is annyira egyszerű ez a titokzatos betegség, hogy elég legyen néhány étel, ami megakadályozza a kialakulást.


A te fórumkérdésed pedig hasonlóan magasröptű mint amilyeneket a rózsaszín női magazinokban találsz, szerintem semmivel sem kisebb butaság mint a kuruzslás, nem tudom mit vagy úgy oda!

32. kristo_f (válaszként erre: 27. - Színescerka)
2015. jan. 25. 16:57

Kitágult a világ a szemünk elött a gyógyítás terén is.

A régi emberek nem ütötték azu orru7kat a gyógyitásba, elfogadták amit az orvos vagy a javasasszony, nem lebecsülve itt, mondott

Ha meghalt valaki , az isten annyit szabott neki, magához szólította


A ma embre nem fogadja el úgy a halál tényét mint a régiek és elkezd kételkedni, kutakodni, hogy majd ő meggyógyitja magát.

Erre csaptak le a sarlatánok és szedik a sápot rendesen, meglovagolták a babonaságot, arra meg mindig van vevő, mert ilyen az emberi lélek, hinni akar valamiben ami reményt kelt


TV-be betelefonálni ezért-azért, itt a hoxán jósoltatni, asztrológia , szerelmi kötés, vízér stb. és hisz benne


A gyógyszeripar összeesküvése csak ráadás, hogy megvan a csodagyógyszer csak eltitkolják.

2015. jan. 25. 16:21

Szerintem vagy nem érted amit írok, vagy nem olvastad. Melyik? Ugyanis világosan leírtam, hogy nem tagadom a pszichoszomatikus betegségek létezését. A hülyítés és az ostobaság ellen keltem ki, amikor szerencsétlen anyák a beteg gyerekük mellé még megkapják, hogy ők tehetnek róla, mert voltak negatív gondolataik.


Egyébként csak hogy cáfoljalak, a promiszkuitás következtében "benyalt" vírus - a HPV - pont az, ami rákot okozhat. És milyen nemi hormonokról írsz, úgy közelebbről? Az ösztrogénre, a tesztoszteronra, mire??

És mi az, hogy elmebetegek soha nem lesznek rákosak te jó ég, honnan szedsz ilyeneket? Természetesen nem így van, elmebetegek éppen úgy lehetnek rákosak mint bárki más, az elmebajnak eleve nagyon sok fajtája van, más-más tünetekkel, kórlefolyással, nem is értem.


Egy orvos természetesen arra inti a daganatos beteget, hogy lehetőleg minél stresszmentesebben éljen, de ez nem jelenti azt, hogy a stressz rákot okoz, ez egy érvelési hiba. Ez a betegség egész egyszerűen nem így működik, és talán ez az, amit te és cherry coke sem értetek. Rákos sejtek minden szervezetben vannak. A tiedben is, az enyémben is. Az egészséges ember és a beteg ember között a különbség mindössze az, hogy ezek a sejtek valahol megtapadnak-e vagy sem. Ha megtapadnak, akkor van baj, és ennek a megtapadásnak lehet akár egy influzenza következtében átmenetileg legyengült állapot is a kiváltója. Vannak feltételezések, és igen, a kiegyensúlyozott életmód, a sok vitamin, dohányzás elkerülése, stb.stb. segítHET megakadályozni a rákbetegséget, azonban ezek jó része genetikai eredetű, és ott csak az orvostudomány segíthet, ha segíthet egyáltalán.


Na részemől ennyi, bocsánat, de ilyen rózsaszínnőimagazin szintű állításokkal nem lehet értelmesen vitatkozni.

30. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Színescerka)
2015. jan. 25. 14:43

A józan ész logikájáról pedig annyit, hogy az sem valami józan logika, hogy azt gondolod, a lelki faktort kihagyhatod, elég összeállítani egy tökéletes menüt és ennyivel el van intézve. Nem véletlen, hogy az elmebetegek nem betegszenek meg soha rákban, mert náluk a "lelkiviláguk", és a testük szinte 2 külön szálon fut, vagyis az idegrendszerüket ért stressz nincs hatással az egészségükre, nincsenek pszichoszomatikus tüneteik mint az átlagembernek.


Egy barátnőmet pedig tavaly szilveszterkor pakolták ki, mert petefészekrákja volt. Pár hónap alatt alakult ki, az első kérdése az onkológusnak ez volt, hogy beszéljen a pátkapcsolatáról. Igaz, neki is speciális diétán kell lennie (leginkább antioxidáns ételek, amiket felsoroltam, és tilos a paradicsom, paprika, padlizsán, krumpli, ezenkívül teljes kiőrlésű gabona helyett kamutlisztet használhat és a cukor szintén tilos, meg az odaégetett kaják, a zsíros kaják, a grillhusi, ezeket mind kerülnie kell). De az onkológusa figyelmeztette arra is, hogy most álljon le a rohanással, megfeszül a munkában, tanulásban, mindez neki egy sokk. Azonkívül, hogy ezek mellett akkor ott volt némi frusztráltság is a magánéletében. Most már jól van, túl a kemon is, de szeretett volna még egy gyereket az első mellé és már nem lehet neki, méh, petefészek nélkül.

29. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Színescerka)
2015. jan. 25. 14:24

És mint írtam, a méhnyakráknál ugye a hpv vagy az ismételt terhességek, szülések, kevesebb kontroll a döntő, nem a lelki teher.


A lelki teher, a bizonytalan, problémás párkapcsolatok, szeretők, özvegyülés pedig jobban közrejátszanak a petefészekrákban. Legalábbis nem tudják pontosan, hogy ez miért van, de érdekes, hogy gyakoribb az előfordulása a petefészekráknak ezek között a nők között, annyira gyakoribb, hogy ezt már nem tudják figyelmen kívül hagyni

28. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Színescerka)
2015. jan. 25. 14:17
A promiszkuitás nem okoz rákot, max benyal egy-két vírust, ez még nem rák. De az már köztudott, hogy a nemi hormonok mennyiségének a változása hozzájárul bizonyos daganatok megnövekedéséhez, esetleg már meglevő elváltozás elkezd burjánzani, holott lehet, hogy ha a hormonok egyenletes szinten maradnak, ez nem következik be. Amikor az ember szerelmes, az első fizikai hatása ennek, hogy elindít egy hormonális változást is. Pl amikor egy nő sokáig nem érzi magát nőnek, de aztán jön valaki, aki mellett hirtelen nagyon, és mondjuk erősebb ovulációi lesznek. Mint amikor valaki évekig nem esik teherbe a férjétől, a szeretőtől/új pasitól meg pikk-pakk. Nem egy ilyenről tudok, míg amikor hosszú évekig stabil, jó párkapcsolatban van az ember, a hormonháztartása meglehetősen egyenletes, stabil, védettebb is ilyen szempontból.
27. színescerka (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2015. jan. 25. 13:05

Ilyen esetben én a promiszkuitást sokkal inkább tartanám lehetséges oknak, mint az ún. lelki terhet. Mert az is nyilvánvaló, hogy nem minden nőnek okoz lelki terhet a szeretősdi. Beállítottság kérdése. De minél több partnere van egy nőnek, annál nagyobb esélye van fertőződni HPV vírussal, ami viszont már egyenes út lehet a rák kialakulásához.


Igazából ezt, a józan ész logikáját hiányolom az itteni hozzászólások többségéből. Bár mit csodálkozom, a hülyeség korát éljük: rendelkezésünkre áll millió egy hatásos és alátámasztott gyógymód olyan betegségekre, amik akár csak évtizedekkel ezelőtt is halálosak lettek volna; soha ennyire nem volt hatékony az orvostudomány mint most, erre mi emberek visszatérünk a ráolvasások szintjéhez. (Igen, az "anya aggódása rákot okoz a gyereknél" kezdetű ordas baromság ez a szint.)

26. színescerka (válaszként erre: 22. - 342402de6d)
2015. jan. 25. 13:00

A véleményed nagyon nem érdekel. Arra azért kíváncsi voltam, hogy az állításaidat érvekkel alá tudod-e támasztani, de hát természetesen nem tudod.


Na akkor ennyit erről.

2015. jan. 25. 11:17
Ja, és a szeretőtartás nekem viccesen hangzik, hogy rákot okozna, de állítólag maga az a lelki folyamat, az ezzel járó bűntudat, stb. ami háttérben van, egy nőnek óriási súly, lelki teher, hormonális változásokat is okoz, ami közrejátszhat némelyik nőgyógyászati rák kialakulásában.
24. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Melissa12)
2015. jan. 25. 11:12

Igen, lelki okai is vannak. Az összes nőgyógyászati ráknál mindig megkérdezik (ha a doki ezt is figyelembe veszi) hogy volt-e valamilyen párkapcsolati, egyéb probléma a közelmúltban, ugyanis gyakoribb az előfordulása azoknál, akik többször házasodnak vagy elválnak, akik szeretőt tartanak, akik nemrég özvegyültek meg és így tovább. Mert valami összefüggést látnak (de még pontosan nem értik mi) azok között a hormonális változások között, ami az újra és újra szerelmesedéssel jár, és pl. a petefészekrák között.


Míg a méhnyakráknál nem látnak ilyen lelki összefüggést, hanem a gyerekek számára (több terhesség és több szülés) a korai nemi életre, gyakori partnerváltásra és túl kevés kontrollra vezethető vissza. Mármint ha vannak is lelki okai, akkor is a több terhesség, korai nemi élet, kevés kontroll a döntő

23. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. jan. 25. 11:03

Erre nem lehet pontos választ adni mert a rákos daganatok maguk is különbözőek és nem mindig ugyanaz a tényező váltja ki, tehát nem létezik ilyen séma. Viszont vannak bizonyítottan rákkeltő anyagok vagy tevékenységek, ezért minden fronton kell cselekedni (már ami a már bizonyított dolgokat illeti). Nem elég jól kajálni, ez csak egy része az egyenletnek, pl. ha emellett rendszeresen jár az ember kontrollokra, mindjárt kevesebb esélyt ad, mert időben felfedezik a bajt. Ha ezenkívül még kerüli is azokat a tevékenységeket, szokásokat, amelyek hozzájárulhatnak a rák kialakulásához, már nagyon nagyon sokat tett.


Ami az ételeket illeti, nos, a gyorsabb sejtöregedés miatt kialakult rákos daganatok megelőzésére az antioxidáns ételeket ajánlják, vagyis minél inkább lassítani az oxidatív stresszt, magát az öregedést. Ezeket az ételeket listákba szedték, az orac index azt jelöli, hogy melyik ételnek milyen erős antioxidáns hatása van (pl zöld tea, kakaó, sötétzöld, lila, piros, narancsszínű zöldségek, gyümölcsök, fehér tea, vörösbor, a tengeri halak omega3 zsírsavja is antioxidáns, ahogy sok nyomelem is (szelén, cink, vas) vagy vitaminok mint a folsav, A, C, E vitamin)


Plusz mint írtam, attól is függ, milyen rákról van szó, a cigit letenni, több szervet is érint, mert nem biztos, hogy tüdőrákot okoz, hanem mondjuk szájrákot vagy húgyhólyagrákot.


A túl sok sport is erősen sejtöregítő, de a túl kevés is, az optimális az valahol 20-40 perc lenne napi, ami nem kardio, hanem súlyzó, mert kevesebb oxigént használnak a sejtek ezalatt és kevesebb szabadgyök képződik.


Más: napfény, a túlzott napozás bőrrákot okoz, a bőrrák ellen a katekin (zöld tea) és a karotén nem mondom, hogy aaanyit napozhatsz, amennyit akarsz, csak a bőrnek jót tesznek és a károsodott bőr talán jobban regenerálódik, vagyis kevesebb mutációnak adunk esélyt a bőrben.


A mellrák kialakulásában sok tényező közül a vizsgálatok elbliccelése, a kevesebb szoptatás, az odaégetett zsírok játszanak szerepet mivel a mell egy zsírszövet, tehát a káros anyagok ott landolnak a sejtfalakban, mert az is zsírból van, ezért a mellrák megelőzésére azt ajánlják, hogy picit több omega3 és minél kevesebb transz zsír.


Mindezekkel keveset kezd az az ember, aki mondjuk egész életében odafigyelt, nem dohányzott, de egyszerűen nagyon stresszes plusz genetikailag is hajlamos rá és egyik napról a másikra mégis kialakul. Nagyon sokat tehetünk az életmóddal, de teljesen biztosak nem lehetünk. Természetesen ez nem ok arra, hogy az ember ne tegyen semmit a megelőzésért és csak várjon ölbetett kézzel, hogy na, ki tudja, rákban halok meg, vagy infarktusban? Végülis a szívbetegségek az elsők a halálokok között, nem a rák, de hát akkor is, egy jobb életmód=jobb életminőség, több élvezet:)))

22. 342402de6d (válaszként erre: 21. - Színescerka)
2015. jan. 25. 09:43

Tudtommal ostoba barom véleményem van,akkor mi a faszé vagy rá kíváncsi??

Felejtsd el amit írtam,te úgy is okosabb vagy mindenkinél,legyen neked igazad,nem szoktam vitatkozni,írhatsz bármit...

21. színescerka (válaszként erre: 17. - 342402de6d)
2015. jan. 25. 09:17

Oké, csak nem szakadok le a témáról: tehát a gondolatnak teremtő ereje van. Légy szíves fejtsd ki, hogy szerinted a szülő azon aggódása, hogy "jaj, csak nehogy beteg legyen a gyerek" EGÉSZEN PONTOSAN milyen hatásmechanizmus során vált ki rosszindulatú sejtburjánzást mondjuk egy csecsemőben. Légy szíves, rohadtul tudni akarom most már, hol cseszi el PONTOSAN az a szerencsétlen szülő, melyik az a gondolat amit nem szabad gondolni, mivel gyilkolja meg, ítéli halálra a saját gyerekét?


Jelszó: nem gondolhatsz a fehér elefántra!

20. színescerka (válaszként erre: 17. - 342402de6d)
2015. jan. 25. 09:13
Na, szerencsétlen szülő, aki az életét adná (szó szerint és átvitt értelemben is) a beteg gyerekéért, és ilyen ostoba barom véleményekkel találkozik, mint a tiéd is - mert nem először olvasom ezt - hogy az ő negatív gondolatai viszik el a halálba a gyerekét.... hát, nekem gyilkos indulataim támadnak az ilyen eszementségek olvastán. Egy életre meg lehet ám nyomorítani azt a szülőt - túl a gyereke esetleges elvesztésén is - ha teljesen megfoghatatlan állításokon alapuló bűntudatot ültetünk el benne. De nem baj, ezzel nem törődünk, a fő hogy legyen kit hibáztatni az ostobáknak. Ha nem tudjuk a gyermekrák okát akkor a szülő negatív gondolatai (miről?!) a hibásak, aha.
19. kristo_f (válaszként erre: 5. - 342402de6d)
2015. jan. 24. 22:13

És a mobiltelefont se feledd leárnyékolni

Ha nincs más, háztartási alufóliát kell a fejre borítani

Mikrosütőt se szabad használni, mert egyrészt kigyön a sugárzás, hiába mongyák hogy biztonságos, másfelöl meg belemegyen az ételbe és megeszed a rákkeltést

18. tücsimücsi (válaszként erre: 17. - 342402de6d)
2015. jan. 24. 17:39
ekkor marhaságot már ne haragudj...
17. 342402de6d (válaszként erre: 16. - Éva82)
2015. jan. 24. 10:39

A gyerekeknél a szülő befolyásol az ő saját negatív gondolataival,félelmeivel,aggódásaival.

A gondolatnak teremtő ereje van,és nem kicsi,megtud betegíteni és ugyanúgy gyógyítani is képes.

16. Éva82 (válaszként erre: 5. - 342402de6d)
2015. jan. 24. 09:36
Hát, el nem tudom képzelni, hogy egy 1-1,5 éves tüneményes kislánynak miféle negatív gondolatai lehetnek, amitől tüdőrákja lesz????? :O
15. színescerka (válaszként erre: 13. - Melissa12)
2015. jan. 24. 09:16
Persze, az interneten mindenről lehet írást találni, és mindennek az ellenkezőjéről is. De ez a cikk egyik eszement marhaságot halmozza a másikra, ennek semmilyen alapja nincs. Bele se megyek, mert irtó hosszú lenne, és értelmetlen is ezt egy fórumon boncolgatni. Nem azt mondom, hogy nincsenek pszichoszomatikus betegségek, de ez, hogy: "Az elkülönült sejtcsoport szeretné saját létét fönntartani, sőt kiteljesíteni, és az irányába haladó energiákat saját táplálására, megerősítésére fordítja, majd burjánzásnak indul"- ez konkrétan értelmetlen hablaty. Szavak egymásra halmozása, semmi több.
14. színescerka (válaszként erre: 10. - 342402de6d)
2015. jan. 24. 09:10
Uramatyám, most komolyan, ne már.
13. Melissa12 (válaszként erre: 7. - Színescerka)
2015. jan. 24. 09:10

Itt van példa arra, hogy lelki okai is vannak a daganat kialakulásának:


[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook