Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Halászlét lehet pangasiusból is készíteni? fórum

Halászlét lehet pangasiusból is készíteni? (tudásbázis kérdés)


16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Babus28)
2015. jan. 23. 14:14

Ha adsz hozzá más fagyasztott halat is, nagyszerű halas kuszkuszt készíthetsz és mégsem a szokásos halászlé, hanem egy kiadós egytálétel. Ha nem szeretitek a kuszkuszt, akkor pedig ehelyett rizzsel.


Én ilyen maradék halakból ezt szoktam.


Egy hagyma, sárgarépa, zellerszár olívaolajon megdinsztel, beleforgatom a halakat (leginkább fagyós tintahal karikára vágva, egy csomag fagyasztott rák és az összes filé, ami marad, többféle is lehet), felöntöm 2dl passata-val, vagy 1dl sűrített pari és 1dl víz. Zöldségleveskocka, vagy halászlékocka, fokhagyma, csípőspaprika. Letakarom, 15 perc alatt közepes lángon megfő ez a halas ragu-féle. Ezalatt elkészítem a kuszkuszt vagy a főtt rizst és összekeverem a halraguval, megszórom petrezselyemmel.


Ha nem a te ízvilágod, hagyd...De karakteresebbé teheted vele a pangasiust mert ebben a receptben tök mindegy, ha szétesik a filé vagy szétfő, vagy ha ízetlen, mert beszívja a többi ízt, mivel ilyen kutyulékká válik. Egyébként szicíliai eredetű a kuszkuszos változat, kuszkusz Trapani módra:)

15. Cessi
2015. jan. 23. 11:32
Csináltam már belőle, mert férjem nem eszik meg semmilyen szálkás halat. Halászlé sűrítményben főztem ki, lassú tűzön, hogy át járják az ízek. Nem az igazi, de ettem már sokkal rosszabb halászlevet is :)
2015. jan. 23. 11:25

előfordult, hogy amikor kicsi volt a gyerek, főztünk bele fél szelet-szelet pangasiust... de amúgy én ragaszkodok a pontyhoz.


és inkább pangasius kerüljön bele, mint halászlékocka :D

2015. jan. 23. 10:52
Én rendszeresen főzök halászlékockából meg pangasiusból. Igaz, hogy nem olyan, mint az igazi, de a család imádja.
12. Vikyci
2015. jan. 23. 10:44
Én halfűszerrel szoktam megszórni és pici olajon megsütni.
2015. jan. 23. 10:42
csinálj belőle tepertőt! nem túl kicsi kockára / csíkokra vágod, lisztbe , pirospaprikába forgatod, és bő olajban kisütőd! kell a bő olaj, hogy ropogós legyen.
10. jajjj
2015. jan. 23. 10:31
Lehet kapni mirelit halászlé sűrítményt, szerintem azzal egész jó hamis halászlevet lehet csinálni.
2015. jan. 23. 10:18
Tejszines-kaprosan tepsiben...isteni
2015. jan. 23. 10:16
Naturaban(so, bors) kisutve mellé valami saláta es valamilyen tejszínes citromos szósz
2015. jan. 23. 10:15
Én ezzel egyszer próbálkoztam, néhány halászlé kockával kiegészítve egész jó volt... Mondjuk rendes halászlé ízt ne várj tőle.
2015. jan. 23. 10:15
:) paníros a hét elején volt.... esetleg más ötlet ? :)
2015. jan. 23. 10:14
*kisutve
2015. jan. 23. 10:14
Esetleg valami panirban kísérve tudom elkepzelni.
2015. jan. 23. 10:14
szerintem is.
2015. jan. 23. 10:13
Szerintem finom nem lesz tole... elég jellegtelen szerintem annak a halnak az íze.
2015. jan. 23. 10:00
szeretnék megszabadulni a "maradék" pangasius-tól,ami még van a fagyasztómban...halászlevet lehet belőle főzni? nem rontja el? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook