Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kétoldali petefészek ciszta műtét fórum

Kétoldali petefészek ciszta műtét (beszélgetős fórum)


2015. máj. 5. 12:23
Sziasztok! Leirom en is a törtenetem. Januarban voltan eloszor nogyogyasznal 20evesen elotte nem volt indokolt hogy menjek akkor is egy gyulladasos panasz miatt mentem a keruleti SzTKba( soha tobbet!!) Ott a doki megultrahangozott es kozolte iszonyat megalazo stilusban hogy van egy hatalmas cisztam azonnal beutal ide meg oda ne igyak tobbet masfel liternel stb. Sirva jottem ki es megfogadtam sose megyek tobbet sztkba. Kerestunk egy masik dokit aki szinten megvizsgalt majd felirta a Dienille nevu fogamzasgatlot hogy az majd segit visszaszivni. Ekkor ugy tudtuk h egy 7x10 cmes cisztam van a jobb petefeszekbol kiindulva. A gyogyszertol folyanatosan emelyegtem hangulatingadozasaim voltak egyszeruen rosszul ereztem magam a boromben. Havonta jartam kontrollra nem valtozott a ciszta merete de "nem engedte" a gyogyszer abbahagyasat mondvan hogy segiteni fog. Idokozben sok emberrel beszeltem kiderult rengeteg nő kuzd ezzel..es ajanlottak egy masik dokit Dr.Lintner Ferencet a Janos korhazban. Elmentem hozza es tudt hogy ő az en emberem. Vegre valaki kedves volt es megtudtam nyilni elotte. Meg se vizsgalt az eddigi eredmenyeim alapjan egybol elojegyzett laparoscopos mutetre. Termeszetesen halalra remultem de megmondta hogy nem jatek egy ekkora ciszta ki kell venni a gyogyszert pedig hagyjam abba mert egy ekkora meretre semmit nem hat. Eljott a mutet napja sirva es remegve vartam a mutetet. Miutan felebredtem kiderult hogy nem a bal hanem a jobb petefeszkembol nőtt ki es kb 20x20cm...a tanárúr is elvolt képedve pedig szerintem 30 éve biztosan műt. Csak a szaktudasan mult hogy nem kellett vagni es laparral is megoldotta.és ami a legnsgyobb csoda mindket petefeszkem ép és egeszseges. Igaz az egyik vagas nagyobb es csunyabb mint alap esetben laparanal kene de en igy is halas vagyok neki. Most labadozom 2hete ilyenkor eppen a mutoben voltam. Most attertem egy egeszsegesebb eletmodra megprobalok pozitivabban gondolkodni hogy ne alakuljon ki ujra. A mutet elott rendszeresen voltak emelygeses idoszakaim a szekletem se volt mindig rendben de kiderult hogy a ciszta annyira nyomott bennt mindent hogy az okozta ezeket. Tudom ez egy ketoldali xiszta csoport de mivel az enyem kitett egy 2 oldali cisztat is igy gondoltam megosztom veletek a tapasztalatainatm nyugodtan kerdezzetek! :) Elnezest hogy hosszu lett de igy is kihagytam reszeket :D
26. Laszti
2015. jan. 21. 21:57
Nekem azt mondta laparral kezd, és csak ha szükséges lesz " nagy műtét". Szerencsém volt, ki hámozta laparral azt a 2 hatalmast! 4 db észrevehetetlen metszés van a hasamon kettő két oldalt, egy a köldökömnél egy a szeméremcsont felett.
25. szabot.88 (válaszként erre: 24. - Megara1995)
2015. jan. 21. 20:59
Nekem azt mondta az orvos, hogy ha nem muszáj, nem vágnak..a ciszta nagyságától, elhelyezkedésétől függ...nekem, mivel nincs vágás a hasamon, azt mondta, köldökön át....
24. Megara1995 (válaszként erre: 23. - Laszti)
2015. jan. 21. 20:52
Ezeket a műtéteket csak laparoszkópiával végzik? Mert így nem tűnik "annyira" vészesnek számomra.
23. Laszti (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2015. jan. 21. 19:06
Nekem ki műtötték, 2 hatalmasat és csodák csodája, csak laparoszkòppal, nem szabdaltak.
22. Laszti
2015. jan. 21. 19:02
Nekem sùlyos túlműködés volt! Alváskor 170 es pulzusom volt, mérhetetlen TSH, 42 kg jò étvàgy ellenére....
2015. jan. 21. 18:57
Köszi. Én pm alulműködő vagyok, de már jó pár éve jól be van állítva.... a ciszta meg most lett...
20. Laszti
2015. jan. 21. 18:54
Ráadásul a műtét után Magyarországon fogamzásgátlòval kezeltek, mindenféle endokrinològisi vizsgálat nélkül! Mint ki derült nagyon nagyot rontottak a helyzeten, aztán hála égnek jò kezekbe kerültem!
19. Laszti (válaszként erre: 18. - Laszti)
2015. jan. 21. 18:51
Így magyarázta el az endokrinològusom!
18. Laszti
2015. jan. 21. 18:51
Igen. A pajzsmirigy felelős a hormonokért nagy részben, ha felborul az egyensúlya, akkor a hormonoké is ami a petefészekre is kihat.
17. szabot.88 (válaszként erre: 16. - Laszti)
2015. jan. 21. 18:18
Tudnál írni arról, h mi az összefüggés a ciszta és a pm között?? Nekem is van mind a kettő...
16. Laszti
2015. jan. 21. 18:17

2011 ben műtöttek bal oldalt csecsemőfej jobb oldalt grapefruit nagyságù cisztáim voltak. Mint tavaly kiderült pajzsmirigybetegség okozta, azòta rendbejöttem és úton van a következő bébi!

3-4 hét volt a felépülés kb.

Elkerülhetetlen volt, iszonyatos fájdalmaim voltak.

15. Megara1995 (válaszként erre: 14. - T..nikolett)
2015. jan. 21. 17:51

A felépülési idő, nem sok csak hát pl hajlongani, emelgetni meg lyenek... nem szabadna én meg magamra vagyok utalva, szóval a hamar felépülés fontos számomra.

De szerintem ezen a héten, beszélek a dokimmal, hogy mégis a műtés mellett döntök, mert nagyon erős görcseim vannak pár napja, és inkább nem szenvedek tovább!

14. t..nikolett (válaszként erre: 13. - Megara1995)
2015. jan. 21. 17:11
Miután kiengednek a kórházból már sokkal jobban fogod magad érezni. de már a korházban is miután fel tudsz majd kelni. a felépülési idő kb 2-3 hét- attól függ hogy bírod.Én pl. az elsőnél nagyon gyorsan felépültem, a másodiknál már nehezebb volt, de túl éltem:)
2015. jan. 21. 14:49
Köszönöm mindenkinek, engem igazából csak a felépülés aggasztana. De mostmár hajlok a műtét felé.
2015. jan. 21. 09:08

Szia!

5 éve engem is kétoldali endoval műtöttek, mert annyira begörcsölt. Nem érdemes a műtéttel várni, mert az endometriózis mindig csak nő és máshogy nem lehet már ilyenkor gyógyítani. Nekem egy évre rá ujból kialakult de csak az egyik oldalon és mivel babával próbálkozunk, tavaly októberben megint megműtöttek. Sajnos az endo összenövéseket, letapadásokat okozhat nem csak a petefészked és méhedben, hanem a belek és hugyhólyag és környező szerveknél, ugyhogy sztem minnél előbb műttesd meg, mielőtt nagyobb gondot okozna. A műtéttől nem kell félni. kb 3-4 napig tartanak bent a kórházban. Ha megműtöttek utána azt fogja mondani az orvos, hogy minnél előbb teherbe kell hogy ess, mert az megakadályozza az újjabb endo kialakulását, de ha te még nem szeretnél ne ess pánikba. Van egy gyógyszer, hasonló a fogigátlóhoz, amivel elöregítik a petefészked, míg nem akarsz gyereket, így kisseb esély van rá, hogy újra kialakul.

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Katinkaboszi)
2015. jan. 20. 22:34

de bizony!!


az endometriózisos ciszta, vagy más néven csokiciszta/csokoládéciszta bizony nem játék.

Meddőséget is okozhat.


AMitől eltűnik: Arwen torna és makrobiotikus diéta

10. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Megara1995)
2015. jan. 20. 22:01
A ciszta nem más,mint egy "folyadékkal" teli hólyag. Van kisebb, van nagyobb, de nem veszélyes.
2015. jan. 20. 21:59
Ha becsavarodik, összetojod magad a fájdalomtól. Azonnali műtét. Ha kifakad, azonnali műtét. Nem játék.
8. Megara1995 (válaszként erre: 7. - Holdsugár83)
2015. jan. 20. 20:57

Endometriozisos 6 cm de, pl olyat is mondtodd, a doki hogy 5 cm felett megcsavarodhat egy ciszta, de ezt sem értem...

Ciszták terén nagyon nem vagyok képben! Csak azt tudom amit a doki mondott.

7. Holdsugár83 (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2015. jan. 20. 20:50

Szia!

Nekem is 2 oldali petefészek cisztám volt 4éve,laparoszkópiás műtétem volt,mindkét petefészkemen 5 cm-s endometriozisos cisztával.

Azt nem mondták milyen cisztáról van szó?

ezzel az eljárással 3 hét múlva gyógyult vagy és csak két oldalt csípőcsont környékén lesz 1-1 pici heg.

2015. jan. 20. 20:48
*volt
5. Megara1995 (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2015. jan. 20. 20:48
Nem tudom mit szoktak vele csinálni ( nem vomt még), de felkaptam a fejem mert azt mondta szó szerint, hogy műtétet javasol. De akkor ezek szerint csak leszívják? Vagy a leszívás is műtétnek számítana?
2015. jan. 20. 20:44

A petefészek cisztát nem szokták kiműteni, megműteni, nekeem is azt találtak, és csak egy kis altatást kaptam, mondták, leszívják a cisztát, helyébe antibiotikumot kapok és kész.


Bár ez régebben volt, de nem hiszem,hogy annyira szívesen szabnak, hiszen a műtét nem egy előnyös a betegnek.

3. Aliz73 (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2015. jan. 20. 20:29

Szia!

Gyere át ide:Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?

2015. jan. 20. 20:27

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?


Gyere át ide . itt sok tanácsot kaphatsz.....

2015. jan. 20. 20:17

Régóta gondom volt a menzeszemmel, de csak nemrég mentem el nőgyógyászhoz, aki 2 oldali petefészek cisztát állapított meg, ezután elküldött egy másik dokihoz aki azt mondta figyeljük meg nőnek e. De nagyon görcsöltem és bementem, újra a dokihoz aki azt mondta ő a műtétet javasolná.

Én nem tudom mire számítsak a műtétel, kapcsolatban. Senkivel sem tudom megbeszélni a.dolgot... Esetleg valakinek volt már ilyen műtéte? És ha igen mekkora cisztát távolítottak el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook