Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akit elküldtek terhesen Debrecenbe, mert valami gond volt? fórum

Van itt olyan, akit elküldtek terhesen Debrecenbe, mert valami gond volt? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 3. 10:48

Szia Enixa :)

Tudsz már valamit?

6. CsengiBoti (válaszként erre: 5. - Enixa)
2015. jan. 21. 12:09

Szia :)

Mi újság???Remélem,ma jobb híreket kaptál ;)

5. Enixa (válaszként erre: 4. - CsengiBoti)
2015. jan. 20. 15:33

Köszönöm, hogy írtál! Ha lehet ilyet írni, és ha már biztos, hogy baj van, akkor inkább nekem legyen a miómám, mint a babával valami, mert arról már olvastam, hogy amellett tudott fejlődni és egészséges baba született.

Bízom benne, hogy elküldenek Debrecenbe (ha már szóba jött), szeretném, hogy más is lásson.

Neked is kitartást kívánok, és hogy ne legyen semmi baj! Majd írj! :-)

4. CsengiBoti (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. jan. 20. 15:12

Szia :)


Hasonló "cipőben" járunk,bár engem nem küldtek Debrecenbe (mivel amúgy sem oda küldenének).


Ha egy kicsit megnyugtat:jelenleg 19 hetes terhes vagyok,már a terhesség előtt (sőt,2013-ban született kisbabám előtt) is tudtam,hogy van egy miómám,amiről decemberben kiderült,hogy nincs "egyedül,szóval kettő db (egy 22mm és egy 27mm-es)miómám van.Ezek mellett az én tudomásom szerint (és tapasztalatom szerint) simán ki lehet hordani a terhességet,ráadásul a 2013-ban született kisfiamat túlhordtam és 3700gr-al szültem.Viszont ami szintén biztos,oda kell rá figyelni,mert "hajlamos" az emelkedő hormonszint miatt növekedni,nekem mondjuk ebben szerencsém volt,nem nőtt a terhesség alatt.


A másikra,hogy a babáddal lehet-e gond nyilván nem tudok semmit mondani,szintén csak a saját példám,hogy múlt héten a 18.heti uh-n azt látták,hogy az egyik agykamrája tágultabb.Erre nekem akkor annyit mondtak,hogy 2 hét múlva kontroll uh-t kell csinálni,remélem,addigra rendeződik a helyzet.


Ha pedig genetikai vizsgálatra küldenek,azért nem kell fizetni,viszont ha ott olyan bajt találnak,felajánlják a magzatvíz-vételt,amit nem vagy köteles elfogadni,de szerintem érdemes megcsináltatni.

Maga a vizsgálat kellemetlen,de kibírható,utána viszont szigorúan be kell tartani az orvosi utasításokat a pihenésre,kíméletre vonatkozóan.


Ahogy az előtte válaszoló is írta,ha olyan nagy bajt látnának,valószínűleg minél előbb küldtek volna genetikára,próbálj ebből erőt meríteni.


Drukkolok,hogy minden rendben legyen!

3. Enixa (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. jan. 20. 15:03
Azt mondta az orvosom, hogy holnap még megnéz egy másik doki is, hátha többet tud, és utána fog elküldeni. Én már most mennék, ha lehetne. Nagyon rémisztő, hogy az orvos sem tudja, mi a gond.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. jan. 20. 14:54

No, nyugi! Mikor kell menned?

Ha nagy baj lenne, szerintem AZONNAL küldött volna.:))

2015. jan. 20. 14:50

20 hetes terhes vagyok, és valami nem volt rendben az ultrahangon. Kérdeztem, hogy mi a gond, nem tudták megmondani. Egyelőre azt sem tudják, hogy velem, vagy a babával van-e gond.

Az orvosomat kérdeztem, van-e okom félni, nem nyugtatott meg. Ha velem van baj, akkor lehet, hogy miómám van, ami miatt nem biztos, hogy szépen tud fejlődni a babám, ha meg a vele van valami, akkor rendellenességre gyanakszik.

Közölte, hogy valószínűleg elküld Debrecenbe a klinikára, ott jobban utána tudnak járni.

A kérdésem, valakit küldtek már el oda? Megérte elmenni? Kellett fizetni a vizsgálatért?

Borzasztóan rám ijesztettek, nagyon félek, hogy valami baj van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook