Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az a "nélkülözhetetlen" telefon III. fórum

Az a "nélkülözhetetlen" telefon III. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az a "nélkülözhetetlen" telefon III.

1 2
39. syria (válaszként erre: 38. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 15. 08:03
Az aljas nyerészkedők a legtalálékonyabbak. :(
38. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 37. - Syria)
2016. márc. 14. 10:17
Hát most azt úgy próbálják, hogy vásárcsarnok és piacokon állítanak meg nyugdíjasokat ez ügyben..aztán beadják nekik, hogy enélkül a 400.rugós termék nélkül meghalnak. ://
37. syria (válaszként erre: 36. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 14. 08:23
Azokat én sem szoktam. Csak azokat, akiknek a dumájából bővel kilóg, hogy balekokat keresnek. Pl. akik egészségügyi állapotfelmérésbe csomagolt, méregdrága gagyikat akarnak rásózni a szabadidős nyugdíjasokra.
2016. márc. 8. 17:41
Én valahogy soha nem tudtam elküldeni a sunyiba azokat akik valamilyen kérdőívvel kerestek meg telefonon..
35. syria (válaszként erre: 33. - 067fa82f9a)
2015. aug. 10. 20:31
A bajok - többek közt - itt kezdődnek. Az elektronika felülírja a normális, természetes emberi kapcsolattartást.
34. syria (válaszként erre: 32. - Globus)
2015. márc. 6. 17:47
Azért tettem idézőjelbe. :)
33. 067fa82f9a (válaszként erre: 30. - Syria)
2015. márc. 6. 07:16
Én sokat utazok busszal is, sokszor a fiataloknak az óriási többsége az elektronikus pórázába belefeledkezve, egyáltalán nem törődik a külvilággal. Sokszor a mankóval felszálló idősek, vagy áldott állapotba lévő hölgyek is kénytelenek állva utazni, mert az ülésekben a pórázukat simogató fiatalok egyáltalán észre sem veszik őket! Mivel autózok is, sokszor csak a figyelmemen, vagy a szerencsén múlott, hogy eddig nem ütöttem el egyetlen ilyen pórázba belefeledkezett gyereket sem. Mert sokszor a fülüket bedugva /zenét hallgatva/ csak leugranak a járdáról /és nem a zebránál/ a telefonba bele feledkezve, át sétálnak az úton. Javított hivatkozás: [link]
32. globus
2015. márc. 6. 07:09
Nélkülözhetetlen a túrót... legnagyobb taplóságnak tartom, ha valakinek folyton csörög a telefonja, egy 20 perces beszélgetés lehetetlen vele anélkül, hogy fel ne kapkodná. Végig kell hallgani a pufffszi, csőőő, én is-én is, peeeersze, igen-igen, na helló jellegű semmitmondó dumákat. Több lett a retyerótyálni való, mint amikor még nem volt ilyen kütyü? De még hagyján, hogy gyakran akarnak közölni valamit, legalább tennék röviden. De miért is törekednének lényegre, hiszen pont azért vettek "korlátlan" beszélgetést, sőt az összes szolgáltatónál ugyanezt, hogy több készüléken tolhassák, a szélrózsa minden irányába :D Ismerek olyant, aki 4 telefont pakol ki az asztalra. Nem, nem üzletember. Ne próbálja elmagyarázni, hogy 4 készülék előfizetéses fenntartása "ingyen" van. Adu ász: az előfizetést LEBESZÉLHETEM... :D
2015. márc. 6. 06:55
30. syria (válaszként erre: 28. - 3a5c305959)
2015. márc. 3. 21:58
Amit említesz, az kivétel. De semmi nem indokolja azt, hogy a legtöbb fiatal szinte össze van nőve a telefonjával. (Ld. [link]
29. syria (válaszként erre: 25. - 067fa82f9a)
2015. márc. 2. 20:53

A mobilra valóban igaz, hogy elektronikus póráz. :)


A kephost elkeserítő képeket rögzített. :(

28. 3a5c305959 (válaszként erre: 26. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 1. 15:43
Azert ez nem munkodne annak akinek gyereke van. Hogy ernenek el pl ha bolcsibol ha a gyerek megbetegszik es haza kell hozni? Vagy volt olyan is hogy hivtak hogy megserult es akartak tudni hogy el akarom-e vinni a surgossegire megvarratni az allat.
27. syria (válaszként erre: 26. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 1. 15:13

Teljesen jól csinálod. :)

Én is pontosan így érveltem akkor, amikor kézzel-lábal hadakoztam a mobil ellen. Ha rajtam múlt volna, nekem még mindig nem lenne. :D

2015. febr. 27. 15:26

nem nelkulozhetetlen! mar nem is viszem magammal csak akkor, ha utazom;

mindenki tudja, hogy este 6 utan vagyok elerheto, vagy azutan hivom vissza;

2015. febr. 27. 15:12

A telefon használatot több okból sem jó túlzásba vinni: [link]

Tízből négy magyar önként a zsebében hordja az NSA lehallgatókészülékét!

[link]

24. syria (válaszként erre: 23. - Ec7efbffe4)
2015. febr. 1. 09:05

Bocs, de nem fogtad fel a megoldás lényegét. :(


Bekapcsoltam reggel fél 8 körül a hangra beinduló diktafont. Délután az egész folyamatot végighallgatva (max. kb. 15 perc) csak számolnom kellett, s +/- negyedórai pontossággal tudtam az ellenőrzés idejét. :D

23. ec7efbffe4 (válaszként erre: 21. - Syria)
2015. jan. 31. 10:28
Igen csak a kakkukosnál a fél 1, 1 óra ,fél 2 a rizikós.Tapasztalat.Anyám mindig azt hallgatta,ha hétvégén elmentünk otthonról,tudtunk vele manipulálni:)Mert ugye csak egyszer kakkukkol:)
22. syria (válaszként erre: 21. - Syria)
2015. jan. 31. 10:18

Pontosítok:

Elárulom a megoldást. :)

21. syria (válaszként erre: 19. - Unikorn)
2015. jan. 30. 18:33

Elárulom megoldás.. :)

A falra szerelt telefonhoz közel adott egy kakukkos óra, ami félkor egyet, egészkor annyit kakukkol, ahány óra van (12-ig).

Szereztem egy hangra beinduló kicsike diktafont, amit rátettem a telefon tetejére. A kis szerkezet hűségesen rögzített minden kakukkolást, de azt is, ha csengett a telefon. :D Hazaérve csak meg kellett hallgatni a felvételt, és plusz-mínusz negyedóra hibával tudtam, hogy mikor történtek az "ellenőrzések". :)

20. syria (válaszként erre: 19. - Unikorn)
2015. jan. 22. 17:40

Részletes számlát csak saját telefonról kezdeményezett hívásokról lehet jogszerűen kérni.

De ha meg is tudtam volna szerezni az ő hívásainak listáját - a korrupció nem napjaink találmánya, 20 évvel ezelőtt is javában virult -, akkor sem lettem volna kisegítve, hiszen hívhatott utcai fülkéből, a munkahelyéről.


Nem ez a megfejtés.

2015. jan. 21. 20:54
Részletes számlát kértél?
18. syria (válaszként erre: 17. - Vakri)
2015. jan. 21. 17:38

Így-így! :)


A rejtvény megfejtésére senkinek nincs ötlete?

17. vakri
2015. jan. 21. 15:18
Én mindig felveszem a telefont, akkor is ha nincs hívásazonosító. A gyerekeim is nem egyszer véletlenül kikapcsolják a hívóazonosítót, lehet ez bárkivel. Ha valamit rám akarnak tukmálni, termékbemutatóra hívnak, megmondom őszintén, nem vagyok túl udvarias. Mondom köszönöm nem és ne hívjon többet és kinyomom.
16. smudlaagi54 (válaszként erre: 14. - BESTia ☺)
2015. jan. 21. 10:33
Még a vonalas telefon időszakában jártam úgy,hogy miközben nem voltam otthon kerestek telefonon.Hangposta, gyerekhang,hogy kivel mit csináljak,hogy és mikor.Csak egyet felejtettek el,hogy megvolt a telefonszám,ráadásul távolsági hivás volt.Na este visszahívtam,és felvilágosítottam a szülöket,hogy mivel szórakoznak a gyerekeik napközben.Persze tiltakoztak,hogy az ő gyerekük az sosem csinálna ilyet,és nem is beszél úgy!Szerintem meglepödhettek a telefonszámlán amikor megkapták!
2015. jan. 20. 20:02
Szamomra teljesen ismeretlen amirol beszelsz. Ha latom hogy olyan szam hiv amihez nincs nev (nem ismeretlen szam! Az ismeretlen szamnal nincs ott a telefonszam, igy azokkal nem bajlodok) akkor visszahivom. Szerintem mindenki igy csinalja akit ismerek.
14. BESTia ☺ (válaszként erre: 13. - Syria)
2015. jan. 20. 19:10

Hagyok másnak is lehetőséget a megfejtésre. :D

De a válasz érdekel később.


Ezekben a téves hívásokban még nincs benne a gyerekek szórakozása, hogy csak úgy felhívnak egy-egy véletlen számot.

13. syria (válaszként erre: 7. - BESTia ☺)
2015. jan. 20. 16:48

Na igen. Végül is nem olyan nagyon egyszerű. A lényeg: miután az én időmet (pénzemet) rabolnák, az a minimum, hogy határozott legyek.


A megoldási ötlet jó, de nem ez volt. Éspedig azért, mert rengetegen kerestek már akkor is irodai telefonon, sőt: sokkal több volt a téves hívás, mint napjaink digitalizált telefonközpontjában, ez nem lett volna megoldás. Tovább kell agyalni. :D Már ha érdekel a téma. :)

12. syria (válaszként erre: 6. - BESTia ☺)
2015. jan. 20. 16:41
Köszönöm. :)
11. syria (válaszként erre: 5. - BESTia ☺)
2015. jan. 20. 16:40
Ez a készülék - távolról is! - programozható volt: egy csengetés; 5 csengetés; 15 csengetés után kapcsoljon be a rögzítő. :D Szuper volt!
10. syria (válaszként erre: 4. - Kattyus)
2015. jan. 20. 16:38
Kár, hogy sokan nem így gondolják.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook