Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 őszén születendő babák fórum

2015 őszén születendő babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1103. baba3435
2015. dec. 2. 08:10
Ideiglenesen itt lakunk Zuglóban
1102. vm11 (válaszként erre: 1101. - Baba3435)
2015. dec. 1. 17:54

Szia Baba3435!


Mi holnap leszünk két hónaposak

Ezek szerint egy hónap különbséggel szültünk Antritter doktornőnél :-)


Egyébként Te is zuglói vagy?

1101. baba3435
2015. dec. 1. 07:49
3 hónapja 11:36 kor megszületett kislányunk 3955 grammal 56 cm-vel, ma 6300 gramm és 68 cm. Nagyon szeretünk kislányom.
1100. vm11
2015. nov. 16. 18:59

Sziasztok!


Friss élményekkel tudok nektek szolgálni, ma két hete, hogy megszületett a kislányom a Sote 2-n.


Én kétágyas fizetős szobában voltam, a felújított részen. Valóban két szobához van egy fürdő, de ez csak annyi gondot okozott, hogy ha bent voltál akkor mindkét oldali ajtót zárni kellett, és néha előfordult, hogy ha végeztél, csak az egyiket nyitottad ki :-)


Csak pozitív élményekről tudok beszámolni, még a csecsemősökről is - akikről sok rosszat olvastam - csak jókat tudok mondani. Nekem nagyon sokat segítettek, a kislányomra vigyáztak, amikor náluk volt, és mindenki nagyon kedves, segítőkész volt.


Ha esetleg van valami konkrét, amire kiváncsiak vagytok, kérdezzetek, és igyekszem válaszolni :-)

1099. baba3435
2015. nov. 13. 13:54
már nincs tejem így marad a tápszer
1098. Kriszti 86 (válaszként erre: 1097. - Baba3435)
2015. nov. 13. 10:06

igyál sok görögszénamag teát. csodákat tesz.


bioboltban lehet venni a kis magokat, kb 1 órát áztatod (2dl-hez egy kiskanál), aztán forrás után kb 3 perc főzés. ha tovább főzöd, keserű lesz. én napi egy litert iszom.

1097. baba3435
2015. nov. 12. 08:06
tápszert is kap mert nem sok tejem van sajna.
2015. nov. 11. 14:36
Gratulálok nektek! Cukik mind a ketten! Baba3435, jó sokat hízott Rebeka 7 hét alatt!! :O A mi kislányunk 740 gr-ot hízott egy hónap alatt, de én ezt is nagyon soknak tartom. Csak szoptatod?
1095. angels85
2015. nov. 8. 19:06
Sziasztok! Oktober 29.-én 15:19 perckor megszületett a kisfiam 3660g és 56cm-rel. Nem volt könnyű menet de a lényeg hogy mind a ketten jól vagyunk. már lassan 1 hete itthon vagyunk,sajnos hasfájosak vagyunk így néha nehéz. Teszekfel képet a nagyfiúról.
1094. baba3435
2015. okt. 19. 09:06
Tettem fel egy képet Rebekáról 7 hetesek leszünk holnap 11.36-kor ( születési súly 3955 gramm 56 cm)5550 grammal és 63-64 cm -vel
1093. Kriszti 86 (válaszként erre: 1092. - Szimba)
2015. okt. 17. 12:55
Köszi. :) Nem volt vészes, csak 4 óra volt és természetes úton született. 3 nap múlva már haza is engedtek minket. Inkább most nehéz a felépülés (gátseb, aranyér, a normálisnál jóval több vérveszteség, és szétcsúsztak a medencecsontjaim-ez a legdurvább). Eléggé kimerültem, de boldog vagyok és tudom, hogy most már csak jobb lehet.
1092. szimba (válaszként erre: 1090. - Kriszti 86)
2015. okt. 12. 15:06
Gratulálok! Milyen volt a szülés?
1091. baba3435
2015. okt. 11. 11:39
kedden leszünk 6 hetesek holnap megyek a kontrollra a Dokinőmhöz már nagyon várom ,hogy találkozzunk.Visszük a picit is anyummal ketten megyünk,párom ha dolgoznia kell a másodállásban akkor nem tud jönni pedig szeretne.Nagyon meg volt elégedve a Dokinővel a kórházzal szóval az egész ahogy volt.Nekem nincs rossz emlékem se a csecsemősökről se senkiről ,mert bármi volt mindig segítettek,bármi kérdés volt válaszoltak is. Picurink aki már nem is olyan pici 3955 grammal született és 56 cm ,most kedden lesz 6 hetes és tegnap mértük pucéran ahogy a védőnő kérte ,heti egyszer így mérjük, 5300 gramm és 62 cm nagyon édes jó baba csak akkor sírdogál ha éhes vagy a pocakja rossz,de azt vettem már észre, hogy már nem annyira hasfájós ahogy 1-2 hete és ez már nagyon jó örülök neki.Már nagyon követi a hangokat anya apa és a mama hangját már nagyon ismeri a másik mama sajnos csak keveset van itt mivel messze lakik,szülés után volt egy hetet segített nekem.Nagyon szeret már leselkedni sokkal többet ébren van ,van hogy délután 4-5 fele ébred és fürdésig már ébren van 66-7 fele fürcsizünk ,kajcsi és olyan 9-től alszik és már egyre jobban tolja ki az éjszakai kajcsit most 2-3 között eszik még utána már csak 6-7 között,ez már nagyon jó,bár engem nem zavart hogy eleinte olyan 11-12 fele ébredt és utána 4-5 fele.Már egyedül vagyunk anyum is itt volt 4 hétig végig ő segített nekünk ,főzött bevásárolt stb.. most nyaralni van szóval már 1 hete így hármasban vagyunk.Holnap jön hozzánk ő visz minket a dokihoz kocsival, kedden csípő vizsgáltra megyünk és szerdán már megy haza. Holnap íratok már fogamzásgátlót mert már lehet szedni a kontroll után.És már lehet kádba ülve is fürödni ez a legjobb dolog már nagyon hiányzik :)
2015. okt. 11. 11:34
Sziasztok lányok, pénteken természetes úton megszületett a kislányunk! 3,65kg, szép nagy haja van. Ti hogy vagytok?
1089. Kriszti 86 (válaszként erre: 1087. - B36166b928)
2015. okt. 7. 11:35

szia, nekem tegnap jött ki a nyákdugó egy része (fájt eléggé, nem tudom ez normális-e), ma meg a többi (ezt észre sem vettem), de még nem szültem meg és alig érzek fájást, azt sem rendszeresen, pedig már 39+4 hetes vagyok.


szerintem ne aggódj, ha esetleg neked is az jött ki, a 37. hét után már nem korai a szülés, legfeljebb egy picit vékonykább lenne a babád. ilyenkor már mindenük ki van fejlődve, már csak híznak. :) kitartást!

1088. szimba (válaszként erre: 1087. - B36166b928)
2015. okt. 7. 06:18

Nálam is a pici barna volt az előjel, nem is tulajdonítottam neki jelentőséget, mert még csak 35 hetes voltam. Olyan 4-5 nap múlva szültem. :-)

A hasam pedig először aznap fájt picit, amikor éjjel meglett a kisfiunk. :-)

2015. okt. 6. 10:11

Sziasztok! 37+4 terhes kismama vagyok.

A múlt éjszaka elég nehezen tudtam aludni, azon kívül, hogy szinte óránként vizelési ingerem volt, az alhasam is fájt egy kicsit, tompán. Néha szúró érzésem is volt és a lábaim is zsibbadtak, mint menstruációkor szokott. Reggelre elmúlt, de csak óvatosan mertem mozogni. Megjártam a háziorvost a táppénzes papíromért, mire hazaértem, azt vettem észre, hogy 2 pici halvány barnás pecsételés volt a tisztasági betéten. Felhívjam az orvost, vagy ez ilyenkor a 37. héten normális lehet?

(Olvastam, hogy talán a nyákdugó lehet az, hogy előjele, nemsokára szülünk... a méhnyak felpuhulása okozhatja esetleg, ami a szülés közeledtét jelzi... )

Gondoltam, pihenek, várok, hogy lesz-e még, folytatódik-e és majd akkor telefonálok a nődokinak...

1086. Castanea
2015. okt. 2. 00:29

Sziasztok!

Íme az én tapasztalataim a szülésről a SOTE-n.

Császár

Nekem programozott császár lett volna, de a kislány (a legnagyobb örömömre) úgy döntött, hogy egy nappal hamarabb szeretne világra jönni. Éjjel kettőkor elfolyt a magzatvíz és mivel semmi fájás nem volt, kényelmesen be tudtunk menni a kórházba. Ott megvizsgáltak, egy ujjnyira voltam kitágulva. Felvették az adatokat. Kérdezték, hogy mikor ettem, és amikor kiderült, hogy 2 órája, akkor, hogy meglegyen a 6 óra befektettek a vajúdóba. Ctg-n figyelték a babát, infúziót kötöttek be. Vicces volt, mert egy spanyol nővérke volt, így angolul próbáltunk kommunikálni. Konkrét fájásaim nem voltak, csak valahogy olyan volt, mint amikor fáj az alhasa az embernek, amikor menstruál. Fura volt, mert a szülésznő azt mondta, hogy elég magas fájásértékeket mért a gép, nem érti miért nem érzek úgymond semmit. A férjemmel hajnalig nevetgéltük és hallgattuk szegény anyukákat a szülőszobán.

Reggelre bejött a fogadott dokim, aki mondta, hogy amint lesz hely a műtőben, már megyünk is. Hát mentünk is  Nagy szerencsém volt, mert pont az a szülésznő volt ügyeletben, akit szerettem volna, de lemondtam, amikor kiderült, hogy műtéttel szülünk. Előtte még bejött az aneszteziológus és elmondta, hogy mi fog történni velem, milyen eljárást fog alkalmazni. Kaptam még vénásan antibiotikumot, mert x idő múlva, ha elfolyt a magzatvíz véd a fertőzéstől és elém dugtak egy poharat, hogy igyam meg – ez volt a savlekötő. Aztán már hozták is az ágyat, vetkőzzek le, apuka öltözzön be, rohanjunk, várnak a műtőre (nagyon sokan szültek aznap).

Itt nagyon kedvesek voltak. Lefertőtlenítették a gerincemet, mindent részletesen elmondtak megint, hogy mi történik. Először adtak egy fájdalomcsillapítót a gerinc környékére, utána meg nem volt szabad megmozdulni, és szúrták a spinális injekciót. Lefektettek, letakarták előre a kilátást és bejöhetett apuka a fejemhez. Még ellenőrizték, hogy tuti elzsibbadtam-e. Valami vizes spray-jel fújkálhattak és kérdezgették, hogy milyen területen nem érzek már semmit. Tényleg nem éreztem semmit, csak, hogy valami ténykedés van alul, de kellemetlen nem volt. Egyszer csak szörcsögés (kiszívták a cuccot) és felsírt a baba  A szülésznő elvitte a karjában, egy pillanatra láttam. Cuki volt nagyon. Apuka kísérte be egy másik helyiségbe, ahol a gyermekorvos bediktálta az Apgar értékeket, kiszívták a magzatvizet az üregekből. Miközben összevarrtak jött a legjobb rész; behozták a kislányt és odatették a mellkasomra. Hihetetlenül jó érzés volt, mert valahogy úgy feküdt, hogy összeért a szánk és az édes kis lehelete betöltötte minden érzékemet. Közben a számban turkált, hihetetlen érzés volt, ahogy a 9 hónapnyi várakozás hirtelen beteljesedett. Olyan édes volt az egész, a férjem is odabújt, nagyon intim pillanatok voltak. Egy érdekesség volt csak, hogy a műtét alatt nagyon fájt a bal mellem, valahogy szorított a mellkasom. Azt mondták, hogy valószínű, hogy az oxitocin hatása. Utána apuka vitte át a babát a szülőszobára, ahol felírták a nevét, megmérték a súlyát, hosszát és vitték a csecsemőosztályra. Amikor én kész lettem, akkor nagyon fura volt látni a béna lábamat, amit szinte felcsapott a műtősfiú, amikor tett át a hordágyra. Kitoltak a folyosóra, elvileg úgy volt, hogy ott majd kap egy kis időt a család is, hogy megnézzék a babát, de mondta a férjem, hogy már elvitték és inkubátorban van a gyerek. A doki, is én is jól megijedtünk, de később kiderült, hogy csak azért tették oda, mert annyi szülés volt, hogy nem volt ágya, csak éppen abban volt egy hely… De ezt én már csak az őrzőben tudtam meg, amikor tudtunk viberezni. Addig nem volt valami túl jó kedvem, hogy mi történhetett egy 10/10-es apgaros gyerekkel kb. 3 perc alatt…

Az őrzőbe a férjem felhozta a cuccomat, betoltak egy ilyen üvegfalú, elválasztós kutricába. Ott is gondban volt a személyzet, mert már oda se fértek az anyukák. Nagyon remegtem, de nem fáztam. Jobban érdekelt, hogy mi van Lilivel így már szereztem is az infókat telefonon. Kaptam fájdalomcsillapítót. Ahogy telt az idő kaptam inni szívószállal és utána háztartási kekszet. A kötelezőn felül nem kértem plusz fájdalomcsillapítót. Infúzióba azt hiszem méhösszehúzót kaptam még. Nagyon nagy öröm volt, hogy a babát is felhozták és rátették a mellemre. Lassan letelt a 6 óra és visszatért a lábamba az élet. A mobilizációs kísérlet nagyon könnyen ment. Fel kellett állni, összeszedni a motyót és menni zuhanyozni. Egy tanuló nővérke segített, de azért mindent önállóan kellett csinálni. Utána még 2 szuri és lehetett indulni a szobába, ahova szintén elkísért a nővér.

Összességében azt mondhatom, hogy az egész szülés borzasztó flottul, profin ment. Mindenki nagyon kedves volt végig, csak pozitív tapasztalatom van. Sok „rémtörténetet” elolvastam én is a császárról és tudom, hogy mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Engem csak az érdekelt, hogy végig kell csinálni, keménynek kell lenni, hogy minél hamarabb lássam Lilit. Műtét valóban, de túlélhető. Pont ma vagyunk egy hetesek, a sebem alig fáj. Azonnal tudtam mindent csinálni, sőt jobb volt, hogy az ember nem hagyja el magát, hanem áll, ül, járkál és csinálja, amit kell. Egyedül felállni volt csak nehéz abból a nagyon puha kórházi ágyból. A haskötő valóban nagyon hasznos találmány. A választott dokimnak örökre hálás leszek a kedvességéért és a lelkiismeretességéért.

1085. vm11
2015. szept. 30. 07:58
Az jó kis meglepetés lehetett januárban :-)
1084. baba3435 (válaszként erre: 1083. - Vm11)
2015. szept. 28. 16:20
Mondjuk én nem azért kerestem fel először mert hogy terhes vagyok, mivel nem is tudtam ezt, mivel nekem két doki is mondta hogy nem lehet kisbabám mivel vastag a méhfalam és így soha nem lehetett volna babám mivel nem tud megtapadni. Rákszűrésre mentem hozzá meg mivel a pajzsmirigyem miatt van hogy többször kimaradozik így egy vizsgálatra mentem hozzá ide a 14 kerületi rendelőjébe mivel nem vagyunk Pestre még bejelentkezve és nem tudtam hogy így hol fogadnának vizsgálatra. Még január végén mentem hozzá először és akkor mondta hogy 7 hetes terhes vagyok. Így utána úgy volt hogy itt az Uzsokiban jó lenne szülni mivel ez közel van, de aztán mellette döntöttünk és már 30 hetes voltam amikor megkérdeztem hogy lehet-e nála szülni.Mondta igen és ennyi árról szó se volt. És mivel ő vizsgálta a miómámat is terhesség alatt jött elő úgy volt hogy szülés alatt kiműtik de valahogy rossz helyen volt amihez nehezen tudtak volna hozzá férné Dr. Szabó István volt még ott ő segített volna neki ,de így nem volt vele semmi se. Ő is nagyon rendes doki kétszer találkoztunk csak egy docensi megbeszélésen és a műtőben.
1083. vm11
2015. szept. 28. 14:57

Igen, nekünk sem mondott konkrétumot, amikor megkérdeztük, hogy tudunk-e majd nála szülni.

Ezért voltam elbizonytalanodva kicsit, bár ő eleve ilyennek tűnt.

1082. baba3435 (válaszként erre: 1081. - Vm11)
2015. szept. 28. 14:40
Mi még nem adtunk neki pénzt nem is mondott konkrétt összeget voltam varratszedésen és úgy beszéltük itthon hogy a 6 hetes kontrollon adunk neki 30000 ft gondoltunk. Igen ugyan olyan volt ott is a műtőben is. Már be is jelentkeztem 12-én találkozunk.Visszük a picurt is megmutatjuk neki milyen nagy már
1081. vm11
2015. szept. 28. 13:11

Akkor jól emlékeztem, hogy azonos dokihoz járunk. :-)

Ezek szerint a szülésnél is olyan volt, amilyen mindig szokott lenni :-)


Azt megkérdezhetem, hogy Ti adtatok-e neki pénzt? és hogy mondott-e konkrét összeget, vagy sem?

1080. baba3435 (válaszként erre: 1079. - Vm11)
2015. szept. 28. 13:06
Szia. Köszönöm szépen. Dr.Antritter Zsófia a dokim nagyon rendes, lelkiismeretes mindig válaszol bármi kérdésem is volt és van is. 12-én megyünk a 6 hetes kontrollra hozzá.
1079. vm11 (válaszként erre: 1078. - Baba3435)
2015. szept. 28. 12:25

Szia Baba3435!

Először is gratulálok az új családtaghoz.


Ill. meg szeretném kérdezni, hogy ki volt az orvosod?


Köszi

1078. baba3435 (válaszként erre: 1076. - Banyamanccs1985)
2015. szept. 28. 08:35
Igen hála az égnek 2-3 nap után beindult ahogy mondták hogy szülés után egy pár napnak el kell telnie és indul. Pénteken délután mikor hazaértünk már sokkal több lett és azóta is van. Párom is nagyon örült hogy bent lehetett és nagyon bátor volt bár ő azt mondja ez nem bátorság kérdése. Nagyon szereti a kislányunkat és ügyesen is bánik vele , ő is szokta hogy pelenkázza öltözteti :)
1077. JapportEnci (válaszként erre: 1067. - Castanea)
2015. szept. 27. 21:33

Gratulálok és sok boldogságot hozzá! :)


Gyors gyógyulást!

1076. banyamanccs1985 (válaszként erre: 1075. - Baba3435)
2015. szept. 27. 18:28
Köszi, hogy leírtad! :) Szopiztatással hogy boldogultál/boldogulsz? Beindult a tejci a császár után ugyanúgy? :)
1075. baba3435
2015. szept. 27. 17:44
Sote 2-ön szültem. Császárral szültem a miómám miatt. A szülőszobára kellett becsöngetni, és elkérték a papírokat, utána feltettek ctg-re és kettő infuziót kötöttek be nekem és két üvegecske fájdalomcsillapítót adtak még hozzá. Közben jött altatóorvos aki elmondta a lehetőségeket,hogy milyen eljárással fognak műteni, altatnak vagy érzéstelenítenek gerincbe. És aláírattak beleegyező nyilatkozatokat.A két infúzió között kellett járkálni , inni is lehetett és a párod is bent lehet ha akar.Utána mikor mentünk a műtőbe akkor lekellett vetkőzni és átfeküdni a másik ágyra amivel vittek a műtőbe. Műtőben amikor áttoltak átkellett ülni a másik ágyra ahol műtenek és ott volt már az altató orvos és mindig mondta hogy épp mit csinál. Utána lekellett feküdni és eltakartak nem láttam mit csinálnak, a párom ült a fejemnél és ő mondta mindig hogy mi történik ,és mindig kérdezték hogy hogy vagyok. És a párom szólt hogy már megvan a baba.Mondták neki hogy mehet megnézheti lemosták és a pólyában odatartották a fejemhez picit utána mentek a párommal megmérni. Összevartak és áttettek a másik ágyra.És kitoltak az előtérbe és picit lehettünk együtt hármasban ,utána vittek a megfigyelőbe kb 4 órát voltam bent akkor állítottak lábra.A babát csak első éjszaka lehetett leadni már a következő napokon velem volt. 4.dik napon jöhettem haza. Én nagyon élveztem minden pillanatát és nem fájt hogy császároztak. Már másnap lépcsőztem mert kikellett tölteni az anyakönyvihez a papírokat.
2015. szept. 27. 17:37
Én a szülésekre is kíváncsi lennék, ha van kedvetek leírhatnátok, hogy volt :))
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook