Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem volt szülés előtt bejelentett munkahelyem, akkor nem jár semmi támogatás? fórum

Ha nem volt szülés előtt bejelentett munkahelyem, akkor nem jár semmi támogatás? (tudásbázis kérdés)

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Artmami)
2015. jan. 19. 14:30

Eléggé félreérthető volt igen..de tudsz igényelni gyermekvédelmit is ha nincs meg a jövedelmetek,mondjuk azt nem tudom pici babánál mit jelent,azt tudom,hogy évente 2 adnak 5800ft-ot Erzsébet utalványban....meg az amit leírtam lentebb....

A nem bejelentett munka olyan mintha nem dolgozna az ember sehol....sokan pofára esnek,hogy dolgoznak és kiderül nincsenek bejelentve..ilyenkor jön a szívás mondjuk terhességnél....Szomorú a helyzet az tény....

2015. jan. 19. 14:24

Lehet, hogy félreérthető volt a kérdés, de nem azt írtam, hogy nem volt munkahelyem hanem, hogy bejelentett munkahelyem… de mindegy is.. nincs harag… :)

Csak bosszant, hogy egy fizuból kell most megélni. Nem éhezünk, de egy baba születésénél minden plussz jól jön…illetve jönne..

De megtanultam a leckét… a feneketlen zsákba én nem dobok be többett semmit a tuti… :)

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Artmami)
2015. jan. 19. 14:18

Ha nem volt szülés előtt bejelentett munkahelyem, akkor nem jár semmi támogatás?

Igy kérdezted...de ha egyből leírod amit az előbb,más lenne a helyzet!

ne haragudj!

9. artmami (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 14:15

Örülök, hogy pálcát törni mindenki ilyen remekül tud a teljes kép ismerete nélkül… Annyi szart fizettem ennek a tetves államnak eddig, hogy egy fillért sem fogok benthagyni amit nem kell…

Azt nem tudom, hogy hol olvastad, hogy nem dolgoztam…

Mindenkit nyakra főre támogatnak, azt is aki soha nem dolgozott, vagy még a nyolc osztályt se sikerült befejeznie de már van 4 gyereke…

És nem hiszem, hogy attól mert megkérdeztem valamit, még nem leszek érett az anyaságra… de ezt így ismeretlenül jobban tudod.. pfff

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Artmami)
2015. jan. 19. 14:13
Hát mondjuk így más a helyzet.....sajnálom..:(
7. artmami (válaszként erre: 4. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 19. 14:08

Ohh a világért sem szeretném, hogy bárki eltartson engem, csak már bánom, hogy amikor fiatal voltam és még vállalkozó szellemű akkor a saját cégemben igen combos járulékokat fizettem magam után.( Amibe bele is rogyott az üzlet) … utána ahol dolgoztam nem jelentettek be mint utólag kiderült, most meg lesek ki a lyukon. Ja és perelhetek egy céget ami már nincs...

Nem kellene ennek így lennie ha a "közpénzedből" normálisan működne ez a rendszer. Én meg jobban jártam volna ha egy számlára gyűjtöm a járuléknak befizetett pénzeket és nem a vécén húzum le. Mert sajnos az most nem számít sehova bele…

Humorosnak szántam a kijelentésemet, mert tudod van úgy, hogy az ember kínjában csak nevetni tud már...

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Artmami)
2015. jan. 19. 13:59
Lassan január vége van....eddig nem kopott fel az állad?alig 2 hónap és plusz egy kis emberkéről kell gondoskodnod...komolyan érett vagy az anyaságra úgy érzed?
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Artmami)
2015. jan. 19. 13:58
Dolgozni kell/ett volna...
4. dd4fac34d4 (válaszként erre: 3. - Artmami)
2015. jan. 19. 13:54
Nem tudom, mennyire és miben érzed ezt a kijelentésedet humorosnak! Amint megszületik a pici, az állam a mi közpénzünkből fog neked különböző címeken fizetni. Előtte miért kellene, hogy mi tartsunk el téged?
2015. jan. 19. 13:46
Köszi.. akkor alanyi jogon kophat fel az állam szülésig :)
2015. jan. 19. 12:18
Alanyi jogon kapod a gyest és a családipótlékot,illetve szülés után egyszeri anyasági támogatást ami 64125ft
2015. jan. 19. 11:01

Az lenne a kérdésem, hogy most fogok szülni márciusban. Szülést megelező 4 évben nem volt bejelentett munkahelyem.. (éljen a vendéglátóipar). A TB-t fizettem magam után.

Így akkor semmi támogatásra nem számíthatok? GYED, TGYÁS

Pár hónapig regisztrált munkanélküli voltam, de már az is lejárt. Illetve regisztrálva vagyok, de kenhetem a hajamra…

Volt valaki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook