Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szegedi önkormányzat ad szülési támogatást és ha igen mennyit? fórum

A szegedi önkormányzat ad szülési támogatást és ha igen mennyit? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. sci és zsolti (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2015. jan. 20. 16:10
Nyugodj már meg!! Ki van rajtad? Nem nevezném segitsegnek azt h mindkét ki irasomhoz oda írtad a szokásos lenező kis szövegedet... :-D de ha te ezt élvezed gratulálok... Majd miadtad nem kérdeznej semmit az emberek, mert te egyből jössz azzal hogy pl mint itt is miért nem megy a Hivatalba.. További jó kötöszködést.. :-P
39. sci és zsolti (válaszként erre: 38. - Fruska84)
2015. jan. 20. 11:25
Így van ;-)
38. fruska84 (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2015. jan. 20. 10:57

Nem tudom most miért hozod elő a hozzászólásomat, ami előtt nem írtál ilyet csak az anyasági támogatásról beszéltél, miután csak azt írtam, hogy nem csak ez az egyszeri juttatás létezik. Ennyi. És innentől nem szeretnék belefolyni ebbe a beszélgetésbe, mert sajnos elég rossz irányba ment ez az egész.


Szegény kérdezőt meg csak sajnálni tudom, mert ezek után 6x meggondolja, hogy feltegyen-e majd még 1kérdést, pedig ez az oldal erre van.


Ja és a védőnő ad a kismamának egy nyomtatványt, amit ki kell tölteni (név, a baba várható érkezése és telefonszám) és majd a védőnő adja le az önkormányzatnak. Ha Szegeden van ilyen...

Kívánok minden jót és sok boldogságot a babához (és ha úgy tetszik akkor igenis tessék 3babát szülni).

37. angelic smile (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2015. jan. 20. 10:43

Én csak annyival kommentálnám, hogy olvasd el, amiket írsz! Egymás után. Csak a sajátjaidat. Egyik hsz-eddel támadod a másikat.

Ezenkívül támadod a tagokat is, amit igazából nem értek. A csúcspont, aminél lejebb talán esni már nem lehet a következő hsz-ed volt: "Bocs..kevertelek...na de mindegy....elmondom,hogy az internet nagyon okos....ha a neten utánanéznének sokan a dolgoknak és úgy mennének a hivatalokba..senki nem esne pofára..."

1. Igen, kevertél. Soha nem bántottalak, de te másokat folyamatosan.

2. Én tényleg megtettem, hogy utánanéztem a neten annak, amit kérdeztél és minden fikázás nélkül bemásoltam neked. Ha megtetted volna amiről írsz, meg sem kérdezed.


Viszont azt hiszem, nem erről és főként nem rólad szól a fórum, ezért talán jobb lenne abbahagyni egymás "lökdösését".

36. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Fruska84)
2015. jan. 20. 09:53
Ezért írtam neki,kérdezze meg a helyi önkormányzatot,mert Szeged több mindenben eltér...itt hiába kárdezi...egyébgént még a google is többet tud mint a nem szegeden élök...
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Sci és zsolti)
2015. jan. 20. 09:52

Szakadj már le rólam!

Az egyszeri anyasági országosan MINDENKINEK jár!Kivéve ha nincs meg a 4 orvosi vizsgálat,koraszülés esetén 1...az összege 64125ft....

Ja..neked is segítettem már többször is...de azon kérdésekkel is fordulhatnál védőnőhöz,gyerekorvoshoz!

Itt lezártam,szerintem ezen a fórumon az eslő hozzászólásommal sem forgattam ki semmit...császtok .

2015. jan. 20. 08:03
Egyébként meg Szegeden nem adnak kelengye pénzt... P
2015. jan. 20. 08:02
Itt aki nem értelmez az te vagy egyedül :-D, miért fordítod ki a kérdezőt??? Élvezed?? "több helyen láttam hogy ezt csinálod.... :-D :-D :-D
32. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Sci és zsolti)
2015. jan. 20. 07:04
Én nem az államnak szültem!de mint írtam a szülési pénz az az egyszeri anyasági amit szülés után adnak!Csak olvasni kéne és értelmezni!
31. sci és zsolti (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 18:16
Ohhhh na ne mond már ha tuti lenne ijen h szülés előtt kapnál valamennyi pénzt az államtól nem fogadnad el... Ugyan ugyan ugyan :-D
30. sci és zsolti (válaszként erre: 29. - Eb7e98d99a)
2015. jan. 19. 18:12
Igen jobban teszed ha itt nem kerdezel mert nem is kérdésre valaszolnak, lenezik sz embert meg stb... Sztem itt élik ki magukat :-D :-D :-D
2015. jan. 19. 10:17
Húha!Úgy látom kész lavinát indítottam el :D Ez csak egy kérdés volt!Úgy tudom ez a portál ezért jött létre!De szerintem nem is lesz több kérdésem :D Aki normálisan tudott válaszolni,segíteni annak köszönöm! Egyébként,meg van az anyagi forrásunk a gyerek vállaláshoz nem azért érdeklődtem,csak gondoltam egyszer az életben én is meg igénylek mindent amit csak lehet ugyan úgy mint ahogy más teszi minden egyes alkalommal :D Sziasztok
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Angelic smile)
2015. jan. 19. 10:11
Bocs..kevertelek...na de mindegy....elmondom,hogy az internet nagyon okos....ha a neten utánanéznének sokan a dolgoknak és úgy mennének a hivatalokba..senki nem esne pofára...
27. angelic smile (válaszként erre: 22. - Angelic smile)
2015. jan. 19. 10:07
Az "Ezt találtam" a fikázás? :DDD
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Angelic smile)
2015. jan. 19. 10:06

Mivel írtam hülyeséget?Azzal h menjen be az önkormányzathoz és kérdezze meg?

Ha meg ne te fikáztál bocs....

25. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Eb7e98d99a)
2015. jan. 19. 10:06

Védőnő nem tudja esetleg? Vagy ha van más kisbabás ismerős?


A legtutibb,ha felhívod az önkormányzatot.

24. Roza78
2015. jan. 19. 10:05
Debrecenben adnak 15000ft értékben utalványt amit az egyik bababoltban lehet levásárolni.
23. angelic smile (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 10:05
Akkor miért írsz hülyeségeket? Fel vagy pörögve?
22. angelic smile (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 10:04

Segíts kérlek! Miben fikáztalak le? :OOO Én kimásoltam egy szöveget, ami tartalmazta a kérdésedre a választ, de még csak megjegyzést sem fűztem hozzá. Fikáztalak? Melyik részében? Ez volt az összes hozzászólásom:


"Ezt találtam:

"A nyugdíj megállapítása során szolgálati időként természetesen a 4 órás munkaviszonyt is figyelembe kell venni. Azt azonban, hogy hogyan, illetve milyen arányban, a munkaviszonyban elért kereset nagysága határozza meg. Ugyanis, ha az elért nyugdíjjárulék-alapot képező kereset kevesebb minimálbérnél, akkor – az 1996. december 31-ét követő időszak tekintetében – biztosítási időnek csak az arányos időtartama vehető szolgálati időként figyelembe.


Összefoglalva tehát, az arányos szolgálati idő számításánál nem annak van jelentősége, hogy a teljes munkaidőhöz képes mennyivel rövidebb munkaidőben történik a foglalkoztatás, hanem az abban elért kereset nagyságának. A nyugdíjjárulék alapját képező kereset és a minimálbér aránya határozza meg, hogy a biztosítási időből milyen időtartam ismerhető el szolgálati időként.


Tbj-tv. 1997. évi LXXX. törvény a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről


2011. évi CLVI. tv. 2011. évi CLVI. törvény az egyes adótörvények és azzal összefüggő egyéb törvények módosításáról""

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Angelic smile)
2015. jan. 19. 10:03
Tudom mi mikor jár...van INTERNETEM.....csak sokan nem arra használják amire kéne :D
20. angelic smile (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 10:02
A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény nem a 3 vagy több gyermek után jár, hanem a család egy főre jutó jövedelem nagysága alapján. Abban az esetben folyósítható, ha az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 140%-át, ha a gyermeket egyedülálló szülő gondozza, vagy ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 130%-át. Ezen kívül végeznek vagyoni vizsgálatot is. Hogy ott mennyi a határ nem tudom, de az erre vonatkozó törvényben benne van.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Angelic smile)
2015. jan. 19. 10:02
Te fikáztál le ott is....látom nem olvastál tovább...8 órában fogok dolgozni gyes mellett..ja,hogy 54%os rokkant is vagyok,az már az én dolgom...:) megtehetem hogy dolgozzak,engem ne tartason el senki...:) ja..és én melót kérdeztem..nem segélyt!:)
18. angelic smile (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 09:56
Ne haragudj, de szerintem sem azért szül, mert az önkormányzattól kap pénzt. Az pedig, hogy megkérdezi, mire jogosult... Neked ezzel nem lesz kevesebb! Te miért kérdezed meg, hogy a harmadik gyerek által mire leszel jogosult? Miért kérdezed meg, hogy mi a helyzet a 4 órás munkaviszonnyal? :)
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 19. 09:27
Jajj és még kihagytam az 50%-os étkezést,meg asszem a tankönyvet is ingyen kapják...
2015. jan. 19. 09:25

Nem tudom.

De nem is szülnék három gyermeket.

Ebben a témában nem vagyok érdekelt.

15. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 19. 09:23
Tudsz mondani olyan támogatást amit 3 gyerekre nem kapnak?gyermekvédelmi tuti jár...kapnak gázár támogatást,nem kell adót fizetniük..stb stb--stb....azért elgondolkodtató a dolog....ezért sávosítanám a segélyeket,2 gyerek fölött a határokat emelném 10ezerrel...mert tényleg úgy szüljenek,h van mire...
14. *Tündi* (válaszként erre: 1. - Eb7e98d99a)
2015. jan. 19. 09:23

Nem, nem ad. :)

Bár én személyesen nem kérdeztem, ismerősöm viszont igen.

2015. jan. 19. 09:18

Félreértés ne essék, nem bántani akarom a kérdezőt, csak éppen ez is eszembe jutott.


Szerintem is érdemes felhívni a helyi önkormányzatot, ott pontos infót kaphat a kérdező.

2015. jan. 19. 09:17

Véleményem szerint az ilyen-olyan támogatás bizonytalan, mint a kutya vacsorája, azaz adható, de nem kötelezô. És bármikor megvonhatják.

Azaz: az emberlánya úgy szüljön, hogy egyetlen petákot sem kap senkitôl, ha mégis, az talált pénz!

11. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2015. jan. 19. 09:16

Na, igen, a gyerektelenek ellen meg pl. hőbörögnek, hogy fizessenek gyerektelenségi adót, vagy kapjanak kevesebb nyugdíjat, mert ők nem nevelnek gyereket.


Csak azt meg közben igyekszenek szépen elfelejteni, hogy az ilyen-olyan segélyeket, támogatásokat, "figyelmességeket" éppen a gyerektelenek adójából kapják!


Szóval a gyerekek felnevelkedésében nem csak a szülők veszik ám ki a részüket anyagilag, hanem az egész társadalom is - a gyerektelenek is.


(ingyenes eü.ellátás, csecsemő- és gyerekorvos, védőnő, bölcsőde, óvoda, iskola fenntartása, diákbérlet kedvezmény, stb, stb, stb.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook