Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vehetném rá az 1 éves kisfiamat, hogy megrágja az ételt és ne egészben nyelje le? fórum

Hogyan vehetném rá az 1 éves kisfiamat, hogy megrágja az ételt és ne egészben nyelje le? (tudásbázis kérdés)


22. gerna (válaszként erre: 20. - Magdolna23)
2008. júl. 20. 19:33
Honnan tudod?
2008. júl. 20. 15:57
Játékosan kell szerintem etetni
2008. júl. 20. 15:57
A gyógytornász ezzel nem tud semmit kezdeni :)
19. gerna
2008. ápr. 28. 16:45
Gyógytornász tanácsát kérjétek, a rágóizmokat is ugyanúgy lehet tornáztatni, "felébreszteni", mint a többit.
18. Serry
2008. ápr. 28. 16:18
Segítség! Az én fiam sem rág. Csak akkor hajlandó ha éppen sütiszörnyet játszik. Mindent megeszik, de nem rág. Kiszűrték az oviban. Még jó hogy szolt a dokink ,h szólt neki a másik. Mert az oviban nem szóltak volna, h figylej már oda ,mert még mindig nem rág. Ugyan is amikor elkezdtünk járni tudtam, tudták. De amióta mindent megeszik eszembe se jutott ( főleg, h önállóan eszik itthon is, és akkor eszik vele a kicsi aki 3 hós),hogy nem rág. Nem figyletem mostanában rág-e, mert a kcist jobban lekötött. Örültem,h eszik.
17. dus (válaszként erre: 13. - Mokka78)
2008. ápr. 22. 21:59

Szia!

Nem tud habzsolni, mert adagolva "szabályozom" a mennyiséget, csak 2-3 katona van előtte, azt szépen bekapja, egymás után, és utána kapja a köv. falatkákat!

Az étvágya nagyon jó, bármit teszek elé, megeszi, legyen az hús, tészta, zöldség vagy gyümölcs! Nem hiszem, hogy túl éhes lenne, mert minden nap azonos időben, szinte menetrendszerűen eszik.(5x egy nap)

Remélem, hogy ez valóban csak egy ideiglenes dolog, és hamar elmúlik.

16. dus (válaszként erre: 11. - Medike01)
2008. ápr. 22. 21:53

Szia!

Adtam már neki egészben is a kaját, (kenyér, rántott hús, virsli, főtt tojás, szalámi, de ugyanaz a helyzet! Rendesen harapja, de nem rágja, csak nyeli! Mostanában már nem nagyon merek neki adni olyan ételt, amit tudom, hogy egészben megy le...., és úgy is jön vissza! :((((

15. Mokka78 (válaszként erre: 12. - Medike01)
2008. ápr. 22. 20:55

észre se venni :)

Remélem az én félreütésemet sem :)

14. Mokka78 (válaszként erre: 12. - Medike01)
2008. ápr. 22. 20:55

észre se venni :)

Remélem az én félreütésemet sem :)

2008. ápr. 22. 20:53

Lehet hog yhabzsolás miatt nem rág, gyorsan eszik ,mert éhes! Jó az étvágya?

Az is lehet hogy ez egy heppje ami elmúlik majd! Eddig hogy evett?

2008. ápr. 22. 20:52

nagyon= nagyok, mármint, hogy ők eszik egészben a kenyeret :-)

az ettszett meg tetszett, csak már este van :-)

11. medike01 (válaszként erre: 10. - Dus)
2008. ápr. 22. 20:50

Szia!

Hidd el, hogy fog rágni mindenképpen. Lehet, hogy kicsit később, de fog, az tuti :-)

Csak ne erőltesd, mert akkor enni sem akar majd.

A vajas kenyeret próbáltad már egészben a kezébe adni, hogy harapjon belőle? A lányomnál ez bejött, mert a felvágott falatokat gyorsan be lehetett nyomni és mehettünk játszani. Egészben viszont a nagyon eszik a kenyeret és azt ettszett neki, szánt rá időt. Szerintem a többi kajával is ezt próbáld. Egészben, hogy lássa, nem a kis darab a természetes.

Nálunk bejött.

De vigyázz, ne harapjon túl nagyot!

10. dus
2008. ápr. 22. 20:43

Sziasztok!


A rágással nincs gond, összerágja a kenyérhaját, babapiskótát, pogácsát, és minden kemény dolgot, de a puhákat nem! Például a vajas kenyeret akármilyen kicsi katonára vágom össze, akkor is egészben nyeli, szintúgy a rántottát, virslit, szalámit.

Amikor eszik, én is mutatom neki, hogy nyamm-nyamm, rágni kell, még csámcsogok is hozzá! Ő is úgy tesz, de mégis, csak egészben lenyeli!

Ezért kérek tanácsot, nincs már tippem! Nem akarok neki turmixolni, mert akkor tényleg nem fog semmit sem megrágni!

2008. ápr. 22. 20:42

az én kisfiam 9 honapos,de 4-5 honapos korátol mindig adtam a kezébe valami rágcsálnivalot,szaladgál a járokaval és kozben eszeget,csakis nagyobb falatokat adtam neki pl.kifli,keksz...magátol jott rá,hogy az ételt meg kell rágni,de nagyon figyelek rá evés kozben nehogy nagyobb darabot harapjon,azt azonnal kiszedem a szájábol.

Ha eszunk bármit is csak kis darabokat adok neki,a husit inkább megrágom én és ugy adom neki,de kenyeret egyenes a szájába teszem,de csak kicsike darabokat,sot a kezébe is adok egy nagyobb darabot amivel o kulon el tud játszadozni

8. Serry (válaszként erre: 2. - Dus)
2008. ápr. 22. 20:35
Nem igazán tudom én sem a megoldást. Az én fiam 4 éves és van amikor még ezzel küzdünk. Sok türelem és mutogatás. Nem tudok jobbat.
2008. ápr. 22. 20:34
Nekem sincs gyerkőcöm,szóval lehet,hogy nagy baromság,de ha esetleg megmutatnád neki?mármint látványoan csámcsognál neki,mikor eszik?azt mondják a szülőket zeretik utánozni a csemeték:)és a csámcsogásról már könnyebb lesz leszoktatni,mint mindig nézni ahogy kihányja a kajcsit:)
2008. ápr. 22. 20:34
Nembaj ha még nem tud rágni, törd össze bátran, csak ne pürésísd, inye fájhat és lehet, hogy azért nem rág!, de elkezdi a darabkákat összerágni. adj a kezébe kiflit, hadd csócsálja, esetleg, ha hirtelen nagyobb darabot rág le elveszed és letöröd, hogy ujra nekifogjon. Babapiskotát csak azért nem ajánlom, mert a fogának nem biztos, hogy jót tesz.
5. medike01 (válaszként erre: 2. - Dus)
2008. ápr. 22. 20:34

Szia!

Első körben azt mondanám, hogy vágd még apró darabokra az összes kaját, nehogy félrenyelje!!!

A rágást én a harapással kezdtem. "babapiskóta a kezébe, kezdjen vele, amit tud". Amikor már el tudta harapni, akkor meg is rágta, magától jött rá.

Ezt szerintem tanítani nem lehet.... :-(

4. dus (válaszként erre: 3. - 778a651802)
2008. ápr. 22. 20:31

Szióka!

Azért köszi, hogy próbáltál segíteni!


:)))))

2008. ápr. 22. 20:30
Ajaj,nincs gyerekem,gőzöm sincs hozzá:((
2. dus
2008. ápr. 22. 20:29

Hogyan vehetném rá az 1 éves kisfiamat, (aki egyébként 8 foggal rendelkezik) hogy megrágja az ételt, és ne egészben nyelje le!

Az egészben nyelésnek ugyanis mostanában minden étkezés után hányás a vége!

1. dus
2008. ápr. 22. 20:28
Segítség! Tanácsot kérek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook