Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyerekekkel válás előtt fórum

Gyerekekkel válás előtt (beszélgetős fórum)


2015. febr. 20. 05:31

Most már lenyugodtak a kedélyek, szívesen mennek Apához is a lányok. Talán elfogadták a párját is.

Közben én is megismerkedtem vkivel, a gyerekeknek tetszik. Végre nyugalom lenne, erre anyós kezdi szítani a lázadást...

20. adli1980 (válaszként erre: 19. - Kriszta773)
2015. jan. 20. 21:42
... pont ez a baj, hogy a nagy nem akar menni apához, mert ott a nő... Én örülnék a legjobban, ha nem keserítenénk egymás életét, de a volt uram mindenhol keresztbe tesz. A válás nem miattam van, én költöztem el, de azért mert megelégeltem az ügyeit...
19. kriszta773 (válaszként erre: 18. - Adli1980)
2015. jan. 20. 15:40

nézd, nem véletlenül jutottatok el válásig, ezek szerintem valami már régebb óta nem volt jó köztetek. nem akarnálak még tovább keseríteni, de nem biztos, hogy ez alatt a 3 hónap alatt lett olyan kapcsolata az expárodnak, amiben elköteleződne annyira, hogy a gyerekeknek is bemutatja. lehet, hogy sokkal régebb óta tart


de ez már lényegtelen, neked is esélyed van, hogy majd találj egy jobbat :) a gyerekeknek pedig nem kell túlrágni és túlbeszélni, az legalább annyira káros, mintha semmit sem mondanál. érezzék azt, hogy mindketten szeretitek őket, ne marjátok lehetőleg egymást előttük, és akkor nem lesz gond.

hacsak nem vagy nagyon elborult, idővel nagyon is örülni fogsz annak, ha a gyerekeid jól kijönnek azzal a nővel, mert nem mindegy, milyen környezetben vannak, hogyan viselkednek velük, amikor az exférjednél vannak. lehet féltékenykedni a nőre, de ha a gyerekek fontosak, nekik az lesz jó, ha jóban vannak és kijönnek egymással

2015. jan. 20. 12:00
Idő kell, pontosan így gondolom. Nem hiszem, hogy az elköltözés óta eltelt idő (3 hónap se) már ok arra, hogy új párkapcsolata legyen, meg még minek bemutatni? Még azon sincsennek túl a gyerekek, hogy elköltöztünk, nincsenek felkészülve lelkileg erre. Én ehhez kevés vagyok, apukának is kéne beszélgetnie a gyerekekkel erről, nem csak nekem...
17. kriszta773 (válaszként erre: 16. - Adli1980)
2015. jan. 19. 10:23

de ugye ha nem mutatod be a gyerekeidet az új párodnak, nem fogod megtudni, jól kijönnek-e :) és egy válás során teljesen természetes, ha nem fogadják kitörő örömmel az új emberkét, és össze vannak némiképp zavarodva

egy ilyen sztoriban valószínűleg a nő új párját is ugyanilyen fenntartásokkal fogadnák. az összeszokáshoz idő kell, de az sem tesz jót, ha egyik oldalról fúrják a dolgokat, mégha nem is nyíltan

16. adli1980 (válaszként erre: 15. - Kriszta773)
2015. jan. 18. 21:26
... azért én a pár választásnál figyelném azt, hogy mi a jó lányoknak. Ha nem jönnek ki a pasival, bármennyire is fájna a dolog, nem a pasit, hanem a gyerekeimet választanám...
15. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Adli1980)
2015. jan. 18. 14:24

szerinted számítana bármit is, ha nem most mutatná be az új nőt, hanem egy-két hónap múlva?

valószínűleg az a kapcsolat fontos annyira az expárodnak, hogy komolyan tervez, ezért is akarja a gyerekekkel megismertetni. valahol érthető, ha te lennél az ő helyzetében és már lenne párod, akit szeretsz, tervezel vele és már külön költöznétek, vele pedig együttélést tervezel, akkor nem várnál sokat, hogy a gyerekek is megismerjék


értem én, hogy rossz és bosszantó a helyzet, de a gyerekek sokkal jobban és gyorsabban alkalmazkodnak új helyzetekhez, mint azt a felnőttek hiszik. pláne akkor, ha nem gyakorolnak rájuk nyomást egyik részről, sugallva, hogy ez mennyire nem jó ;) érzik azt ők persze, és biztosan nem ezt szeretnék, de igaza van abban a férjednek, hogy ebben nem ők döntenek. mint ahogy a válásban sem ők döntenek

14. 1e072b34d7 (válaszként erre: 13. - Bueno77)
2015. jan. 18. 13:56
Nyilván ez egy folyamat...
13. Bueno77 (válaszként erre: 12. - 1e072b34d7)
2015. jan. 18. 12:12

Hidd el nem azzal van baja, hogy nem tud megbékélni a gondolattal, hogy az exének új párja van. Neki az a gondja, hogy a gyerekeket talán még nem kellene ebbe belevonni. Időt kell nekik hagyni arra, hogy egyáltalán felfogják az apukájuk nem megy haza többé.

De én ezt a saját tapasztalatomból mondom. Esténként hallottam, ahogy a gyerekeim beszélgettek: Ugye szerinted is hazajön apa? Itt lakik! Másnap pedig vitte Őket a nőhöz.

Nem az a gond, hogy ismerteti az új párjával, a baj az, hogy nem hagy időt a gyerekeknek arra, hogy egyáltalán azt elfogadják, hogy az apukájuk nem fog többé hazamenni. Nálunk legalábbis ezt tapasztaltam.

És mindez egy csomó mindent von maga után. Ha megkérdeztem, hogy telt a hétvége apánál, jól éreztétek magatokat, volt, hogy félelmet láttam a gyerekek szemében, nem merték elmondani, hogy a néninél voltak. Amikor tisztáztam velük, hogy ez nekem nem fáj, engem nem bánt, sőt, örülök, hogy jól érzik magukat, na onnan kezdtek el mesélni. (ami egyáltalán nem érdekelt, de próbáltam jó képet vágni hozzá).

12. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Adli1980)
2015. jan. 18. 02:16

Ez természetes, ebből a gyerekek nem maradhatnak ki. Előbb utóbb meg kell békélned a gondolattal.

És neked is lesz majd valakid, akit remélhetőleg a gyerekek is elfogadnak majd.

11. adli1980 (válaszként erre: 8. - Bueno77)
2015. jan. 17. 20:12

Azt hiszem kezet foghatunk. Ugyanez van nálam is.

Nekem nincs új kapcsolatom, de egy darabig nem is szeretnék, mert bizalmam a pasik iránt nulla.


A lányom mondta apukának, hogy nem tetszik a néni, erre a volt férjem közölte, hogy ebbe nincs bele szólása...

10. adli1980 (válaszként erre: 7. - Bueno77)
2015. jan. 17. 20:11
Dettó, nálunk én költöztem el, mert apuka tulajdona volt az ingatlan. Én is kértem apukát szépen, hogy talán ezt nem így kéne, meg üljön le velük beszélni, mert nem hülyék csak gyerekek...
9. adli1980 (válaszként erre: 2. - 2cc786c515)
2015. jan. 17. 20:08
Igen, a nagyobbik mindig panaszkodik, és kérdezi, hogy oda fog e költözni a néni. És a néninek gyereke is van. És mindig közli a lányom, nem akar új anyukát.
2015. jan. 17. 20:04

Ja és nem tanult belőle, pedig nagyon szépen nyugodtan elmagyaráztam neki. Alig egy év alatt a harmadik néni gondoskodik a gyerekeimről, ha apás hétvége van XD.

De hiába is mondanám neki, szerinte irigy és megkeseredett vagyok, aki nem kell senkinek, ezért kötözködöm vele.

2015. jan. 17. 20:00

Hát sajnos elvakítja Őket a szerelem, vagy mi a szösz! Nem foglalkoznak Ők azzal, hogy a gyerek vajon mit érezhet? Tapasztalatból mondom. Amikor megkértem a volt férjemet, hogy egy kicsit halassza már el a nagy családi összeborulásokat, akkor nekemtámadt, hogy irigy vagyok a boldogságára, különben is láthatáson oda viszi a gyerekeket ahova akarja. Megkeseredett, hisztis p.a voltam, mert megkértem ne vigye már el a nőhöz, hisz alig pár hete költözött el, de nem tudta azzal a csepp eszével felfogni.

Közben meg én hallgattam itthon a gyerekeket, hogy apa még biztosan haza fog jönni, hisz szeret minket.

Ne értsétek félre jól érezték magukat ott is a gyerekek, csak néha azt sem tudták kik Ők és mi történik velük.

6. fincsi5 (válaszként erre: 5. - 2cc786c515)
2015. jan. 17. 19:43
Azért is csinálják!:( Az egyik anyuka jól kitolt a volt férjével, mert együtt alszik a gyerekkel.Erre apuka kérte, hogy szoktassa már le erről a gyereket, mert mikor nála van,akkor meg vele alszik. __DDD Ez nem rossz . :))
5. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Adli1980)
2015. jan. 17. 19:38
...akkor ezt apukával is meg kellene beszélni. Picit várjon még ezzel a témával...
4. szemtelenke (válaszként erre: 1. - Adli1980)
2015. jan. 17. 19:38
nálunk ugyanez volt... a gyerekek mit szólnak hozzá?
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Adli1980)
2015. jan. 17. 19:37
Sajnos így van, 2 ismerősöm által ismerős. :(
2. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Adli1980)
2015. jan. 17. 19:34
...a gyerekek is így érzik?
2015. jan. 17. 19:33

Sziasztok :)


Mostanában lesz majd a válóperem. Apukának már új kapcsolata van, pedig nem rég költöztem el a gyerekekkel. Nem az a bajom, hogy új kapcsolata van, hanem az, hogy erőlteti a gyerekekre is. Láthatáson mindig ott az új barátnő...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook