Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon rettegek a fogorvostól, mit tegyek, és hogyan győzzem le a félelmemet? fórum

Nagyon rettegek a fogorvostól, mit tegyek, és hogyan győzzem le a félelmemet? (beszélgetős fórum)


20. inf3rno (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2015. jan. 20. 14:30
Az is lehet, hogy konkrét fogorvossal van problémát, kérj pár ajánlást ismerőseidtől, lehet, hogy találsz jobbat.
19. Perla del Mar (válaszként erre: 15. - Tamtamano)
2015. jan. 18. 15:51
:D :D
2015. jan. 18. 12:14

Köszönöm mindenkinek.

Érzem én is, hogy el kell mennem, és bátorságot veszek és elmegyek, bár, nem lesz egyszerű. :)

17. Mazsinka (válaszként erre: 9. - Rinike)
2015. jan. 17. 12:13
Én előbb ordítok, aztán tartom fel a kezem. :D Akkor kapok még egy dózis szurit, és mehet tovább. Nehéz eset vagyok. :D
16. syria (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2015. jan. 17. 08:19

Először is keress olyan fogorvost, akit általad megbízható emberek ajánlanak. (Én se mertem soha vadidegenhez menni.)

Aztán vedd elő a jobbik eszedet, az majd megmagyarázza neked, hogy MUSZÁJ elmenned, mielőtt nagyobb lesz a baj.

2015. jan. 17. 08:17

Mit szólsz ehhez?


Egy nő a fogorvosnál a bölcsességfogát akarja kihúzatni.

Az orvos leülteti a székbe és elkezdi vizsgálni a rossz fogat, majd megszólal:

- De hölgyem maga fogja a nemi szervemet!

- Igen doktor úr! Így legalább mindketten vigyázunk, hogy ne fájjon!

2015. jan. 17. 07:58
Keres másik fogorvost ,kérdez meg olyan embereket akikben megbízol kit ajánlanak. Győzd le a félelmedet, jelentkezz be, kérd meg hogy valaki mennyen veled. Legyél büszke,ha túl vagy rajta,igen legyőztem a félelmemet.Minél tovább halogatod annál rosszabb lesz!
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2015. jan. 17. 07:48

Én is rettegtem. Annyira, hogy képes voltam altatást kérni.

Egész addig, amíg meg nem találtam azt a fogorvost, akiben tökéletesen megbízok. Azóta egyáltalán nem hat meg, ha mennem kell.

12. bowie
2015. jan. 17. 07:45

loméval értek egyet.

én is rettegek a fogásztól, az első gyerekkori élményem, hogy is mondjam..mély nyomot hagyott bennem velük kapcsolatban, sztem sok embernél itt dől el.


Persze mentem később is, barátokkal együtt, közösen bandában, és akkor mindenki csináltatta, de a rettegés nem múlt el.

És a legborzasztóbb, hogy én azt sem viselem jó, ha a számba nyúlkálnak.

Öklendezés..stb.

Aztán találtam egy dokit. Aki olyan bulit csinált nekem, hogy a végén csak annyit mondott, hogy azon gondolkodik mit tegyen még a számba, mert bírom én ezt..:DDD

Úgyhogy én azt javaslom nézz szét neten, keress a lakóhelyeden vagy annak közelében lévő dokikról véleményt, válassz az alapján, és nem fogsz rossz érzésekkel távozni.

11. globus
2015. jan. 17. 07:41
Minél korábban keresed fel a fogorvost, annál egyszerűbb eset. Én már akkor megyek, amikor csak pöttyöt látok a fogon, hogy kicsit dicsekedjek, az utolsó két fogat érzéstelenítés nélkül tömték (én kértem így), és tényleg nem fájt cseppet sem.
10. lomé (válaszként erre: 4. - Laprincipessa)
2015. jan. 17. 07:34
Ez jo! Keresni kell egy jo, megbizhato fogorvost, akiben megbizik az ember. En sem szeretek fogorvoshoz menni, de ha mashogy nem megy injekcioval minden beavatkozast ki lehet birni.
9. rinike (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2015. jan. 17. 06:58
A 26 hónapos cserfes kislányomnak mondtam nemrég vérvételkor is és oltáskor is. Szabad félni, szabad sírni, csak a kezedet azt muszáj odanyújtani, és nem szabad elvenni. Megcsinálta, és utána mindenkinek mondta. Neked is ezt javaslom. Nem tilos félni, de csinálni kell akkor is. Egyébként én annyira nem szeretem az injekció utáni zsibbadást, hogy nem szoktam kérni, így meg tudom mondani neked, hogy még injekció nélkül sem fáj annyira, hogy kibírhatatlan lenne. Mindig megesketem a dokim, hogy ha feltartom a kezem, akkor abbahagyja, vagy ha mégis kérnék injekciót beadja. Még soha nem került rá sor. Foghúzáshoz szoktam kérni injekciót, az orvos javaslatára, de máshoz nem.
2015. jan. 17. 06:13

Muszáj legyozni a felelmed,utana pedig jó érzéssel jössz ki, hogy túl vagyunk rajta és nem is volt olyan vészes ;)

És jó tanács ne húzd halaszd,mert ha begyulladt oda hiába adnak erzestelenitot,a a fájdalomtól a falat tudnád kaparni,most míg nem olyan vészes tetesd rendbe!

2015. jan. 17. 01:36
Könyörgöm! Altatásos? Ugyan már! Én nagy fogorvos parás voltam. Mindig húztam-halasztottam, aminek az lett a vége, hogy pórul jártam. Amikor nem volt már más választásom, akkor rendbe tetettem a protkómat, és most szebb, jobb, mint valaha. Ez volt életem egyik legjobb döntése. És most joggal kérdezheti itt meg bárki, hogy miért olyan nagy ügy ez. Nos, aki retteg a fogorvostól, annak nagyon nagy dolog. Ha kérsz helyi érzéstelenítést, semmit sem fogsz érezni, a szuri olyan, mint egy hangya csípés, és utána indulhat a mandula. Hidd el, én amikor először elmentem hosszú idő után életem első foghúzására, úgy betojtam, hogy feszítővassal kellett szétszedni a számat, aztán volt pár könyörgés a fogorvostól, hogy nyissam ki, nem fogok érezni semmit, de nem hittem neki. Nehéz szülés volt, de utána belejöttem. Hajrá, menni fog. Én arra gondoltam, hogy ha ettől parázok, akkor mi lesz később, ha nagyobb baja lesz az embernek, műtét előtt áll, vagy szülni megy... szóval ne akadjunk fenn ilyenen. Csak előre.
2015. jan. 17. 01:33
ezzel nem vagy egyedul,de eddig azert mindenki tulelte a fogorvosi latogatast.adnak erzestelenitot s utana semmit sem fogsz erezni.
5. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2015. jan. 17. 00:43
nincs tapasztalatom, még ismeretségi körben sem, de ma már vannak altatásos fogászatok is, akkor nem érzel semmit kezelés alatt!
4. laprincipessa (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2015. jan. 17. 00:40
Egyszer egy fogorvos mondta, hogy aki nem bírja a fájdalmat az azonnal orvoshoz fordul, hiszen ők nem okozzák, hanem elmulasztják azt. Amíg húzod-halasztod a dolgot a saját szenvedésedet hosszabbítod meg...
3. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2015. jan. 17. 00:39
Még nem fáj eléggé....
2015. jan. 17. 00:22
Úgy győzheted le, hogy elmész. Jobban félnék attól, hogy nagyobb lesz a problémám azzal, ha tologatom magam előtt.
2015. jan. 17. 00:19

Sziasztok!

Van egy letört/ lyukas fogam, és tegnapelőtt elkezdett fájni, így gondoltam el kell mennem a fogorvoshoz, hiszen nem húzhatom tovább a dolgokat, mielőtt még súlyosabb lenne.

De, nagyon félek a fogorvostól, magától a gondolattól is. Főként, magától a fájdalomtól félek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook