Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet szőnyegből eltávolítani a dohos szagot? fórum

Hogyan lehet szőnyegből eltávolítani a dohos szagot? (tudásbázis kérdés)


9. Lilibeth (válaszként erre: 8. - Ötix)
2015. jan. 20. 16:27

Igen, próbáld csak ki, meglátod, beválik. Ahogy már írták: beszórni szódabikarbónával, kíméletesen belekefélni a szőnyegbe, állni hagyni, majd porszívózni. A porszívó porzsákját befújhatod teafa-, citrom illóolajjal, ezek fertőtlenítenek is, illatosítanak is.

Ez az eljárás nagyon jó pl. matrac tisztítására/fertőtlenítésére is....

2015. jan. 19. 09:36
Köszönöm szépen a tanácsokat, a szódabikarbónást feltétlen kipróbálom.:-)
2015. jan. 17. 22:36
Próbáltad már a szódabikarbónát? :) Beáztatni egy-két órára, vagy hasonló
2015. jan. 16. 20:01
Lehet kapni, háztartási boltokban, drogériákban szagtalanító spricnit is.
2015. jan. 16. 16:30

Praktikák dohos, áporodott szag ellen


Hiába a porszívózás, a szellőztetés, a szőnyegek sajnos egy idő után magukba szívják a kellemetlen szagokat - és amit magukba szívtak, bizony ki is adják. Ha van otthon bőven szódabikarbónád, használhatod a szőnyegek szagtalanítására is. Szórd egyenletesen a száraz felületre, dörzsöld be a szálak közé, majd egy kis idő elteltével porszívózd fel gondosan. A szőnyegből nemcsak a szódabikarbóna tűnik el, hanem hosszú időre az áporodott és dohos szag is.

[link]


Nem vállalok érte felelősséget! :D

Az én ismereteim szerint az ecet csak felfrissíti a szőnyeget!

4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Ötix)
2015. jan. 16. 16:25

Ecetes vizet kell készíteni, egy tiszta szivaccsal áttörölni az egészet.

Mire kimegy az ecet illata, a szőnyeg dohos szaga is.


Ha mégsem, jöhet a Patyolat.

3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 16. 16:17

De attól is függ, mennyit ér a szőnyeg, mert nekem

tisztítottak már 15 000- ért, igaz még a Corában,

de pont amik miatt beadtam, nem jött ki.:(

2015. jan. 16. 16:04
Úgy gondolom csak speciális szőnyeg mosodában jönne ki, ahol a mosás után, ki is tudják szárítani.
2015. jan. 16. 15:55

Tanácsot, ötletet szeretnék kérni.

Van egy kedves szép állapotú szőnyegem, de nem tzdom használni. A szőnyeg 1-2 évig olyan parkettán volt, ami alulról korhadt, a szőnyeg pedig bevett ebből a szagból jócskán. Alapos tisztítást kapott, samponos, bő vizes, magas nyomású mosóst, házilag.A dohos szag azonban maradt.Sok szellőztetés, semmi nem hat rá.Sajnálom kidobni, de így használni sem tudom. Van valakinek jótanácsa hogy hozhatnám rendbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook