Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 8. osztályos továbbtanulási papírjához kell a vér szerinti apa aláírása, vagy elég az anyáé esetleg a mostani élettársáé? fórum

8. osztályos továbbtanulási papírjához kell a vér szerinti apa aláírása, vagy elég az anyáé esetleg a mostani élettársáé? (tudásbázis kérdés)

23. def21f22a7 (válaszként erre: 22. - L.luiselotte)
2015. jan. 17. 22:01
Köszönöm a választ! Azota kiderült hogy az apa mindenképpen kell hozzá.
22. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Def21f22a7)
2015. jan. 17. 20:12

Az élettársé nem kell.

Ha szülői felügyeleti jog a Tiéd,nem pedig közös a vérszerinti apával, akkor elég a Tied. Én azért lehet hogy mellékelném a gyermekelhelyezési itéletet is.


Az életben nem tul gyakori a különélő szülők között a továbbtanulás, iskola stb egyeztetése, sok olyan apa van, aki a gyereke 17-20 éve korában azzal jön, hogy vonták a fizujából a gyerektartást, de nem közölte vele anyuka, hogy egyáltalán tanul.e vagy hogy hol tanul a gyerek.

2014.március l5-tól az uj ptk és az uj családjogi törvény azért szigorubb.

21. fincsi5 (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2015. jan. 17. 19:34
Biztos......gondolj bele, mennyit kell tanulni a gyerekeknek. Örül, ha kicsit pihen, mert hétvégére is vannak feladatok, nem hiányzik ennyi zötykölődés. :))
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2015. jan. 17. 18:39
Ezen én is imádkozom...de majd kiderül.
19. fincsi5 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2015. jan. 16. 19:18
Még tudod, mi jutott eszembe? Ha iskolás lesz, akkor már biztosan zavarni fogja a felkészülésben is ennyi utazás !:)
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2015. jan. 16. 06:12
Tudta.Gondolj bele fél 5kor megy innen a vonat,ha szerencséjük van nem kell átszállnicsak 1x,ha nincs akkor 2x...múltkor késett a vonat ,innen este 10 re értek oda....egyébként 7re vannak ott..macera,de sajnos apuka akkor egoista gyökér,hogy nem lehet vele alkudozni,vagy bemenni a gyámügyre és normálisan átszabáloyztatni bíróság nélkül.Viszont be kell adnom a papírt gyt emelésre mert megy suliba,emelkednek a kiadások,azt mondták ilyenkor belehet,hát majd megemlítem ezt az utazásos dolgot...bár lehet nem kéne,mert amilyen szívesen nem akar menni a kicsi lány,lehet ez miatt fog az apjának beinteni néhány év múlva és akkor nem fogok tudni mit tenni..erőszakkal nem rakhatom fel a voatra.....így is cirkuszol mikor megy...
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2015. jan. 15. 18:50

Car....de azt tudta a bírónő, hogy ilyen sokat kell utaznia a kislányodnak?

Bocsi, de nekem még mindig ez jár a fejemben.

16. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2015. jan. 15. 17:13

Felügyeleti jogot,meg ilyeneket nem kapott....csak addig míg nála van 2 hetente péntektől vasárnapig....Soha nem foglalkozott a lányával,4,5 évet vártam hogy apa legyen belőle de nem...eljöttünk....vagy nem bírt beletőrödni,vagy nem tudom...de magyaráz...

Ami még a lényeg,hogy oviba se vitte soha,mikor baba volt sétálni,játszóra se...sehova..egy csokit sem vett neki,meg semmit...ha agyerek oda ment hozzá h apa éhes vagyok.."menjél anyádhoz" volt a válasz....Szerintem ma sem fontos neki a kicsi lány,csak játsza,hogy fú megváltozott.....csak a lányom elmondása alapján mai napig playstation-al játszik,ő meg be van zárva a szobába és mesét kell nézzen....hát ennyi..

Az elképzelésünk bőven eltér,mertén a gyerek érdekeit nézem,míg ő azzal van elfogllava neki hogy kényelmes...lásd láthatás,hogy nagypapa jön érte..nem az apuka...

15. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2015. jan. 15. 17:07

Ha nincs közös felügyelet, csak láthatás, akkor nem dumálhat bele a dolgokba!


A láthatás arra nem jogosítja fel, hogy mindenbe beleszóljon - bár nem tudom, mi van a végzésben persze.


Jó lenne, ha nem játszmázás menne a gyerekkel, hanem kizárólag a gyermek érdekeit nézné, hogy neki jó legyen, ne az, hogyan tud keresztbe tenni, vagy hogy mi apuka szíve vágya.


Mellékes, hogy mi a szülő elképzelése, a gyermek érdeke, jól léte kell hogy a fontos, az első legyen.

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2015. jan. 15. 16:59
2 bíró nő volt amúgy is..egyikkel elkezdtük,aztán lecserélték,és jött a másik...volt ügyvédem,így sikerült...hát akkor majd lesz valahogy :)
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. jan. 15. 16:58
Apuka ide nem jön....kötelező vinni,ez van...de nem ez aggaszt...hanem az,hogy belepofázik mindenbe és nem gondolom havi 10ezer gyt-vel megteheti,pláne úgy,hogy még azt sem ö fizeti...
12. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2015. jan. 15. 16:56

Érdemes lenne ezeket a lehetetlen dolgokat újra tárgyaltatni - másik bíróval. (remélhetőleg más kapja az ügyet).


Persze az idő,meg pénz, de a munkahelyednek nincs jogásza, aki segíthetne? Vagy családvédelem ingyenes ügyvéddel?

11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2015. jan. 15. 16:46

Nem kérheted, hogy ott látogassa, ahol laktok?Mármint aabban a város v. faluban?

Hát 82 km az nagyon sok........2 hetente 160 km. muszáj utaztatni ennyit a gyereket?

Ezt érdeklődd meg, nagyon soknak találom!

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2015. jan. 15. 16:31

Szia! :)

Igazságszerint örültem,hogy 2 év után vége lett a pernek...Viszont igazad van!Egyébként sok érdekes dolog van benne,meg voltak is érdekességek a 2 év alatt,de mintha a bírónőt nem érdekelte volna igazán...pl apukát kötelezik,hogy hozza vigye a lányát háztól házig...ennek sem tesz eleget...a láthatás is úgy van meghatározva,munkaidő alatt...ergó neki mindegy,mert nem ö jön érte,de nekem volt 3 hónap mikor 2 hetente a melóhelyemről kellett engedéllyel kivinnem a vasútra..merthogy oda jön volt apósom érte és oda hozza vissza....nem alkalmaszkodnak a busz járatokhoz sem,mert vasárnap nagy hidegbe nagyon jó gyalogolni 4-5-km-t,mert nem jön lefelé busz.....meg ilyen apróságok...

Azt tudtam,hogy sok vitát elkerülünk így hogy szétmentünk,de a drága bírónő azért elintézett még egy párat....de kibírjuk :)

köszönöm.

9. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2015. jan. 15. 16:16

Szia!


Miután a bíróság nálad helyezte el a gyermeket, az apuka nem kérheti tőled, hogy nála lakjon, ha te nem szeretnéd.


A végzésben csak annyi van, hogy beszéld meg vele, hát mondd el neki, hogy melyik suliba fogod majd íratni és esetleg indoklod is. Ezzel eleget tettél a végzésben szereplő mondatnak:-))


Mellesleg ez a hülyeség hogyan került bele? Nem tettél észrevételt, hogy ez nem oké, mert csak vitára adhat okot?

8. def21f22a7 (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2015. jan. 15. 16:09
Az nem kis tavolsag es a gyereknek sem lenne jo olyan messze. Nem könnyű helyzet
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Def21f22a7)
2015. jan. 15. 15:58
De nem gondolhatja apuka sem,hogy majd 82km-re arrébb fog járni iskolába első osutálytól kezdve...mert sem egy városban,sem egy megyében nem lakunk...
6. def21f22a7 (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2015. jan. 15. 15:53
Szia. Nemhiszem hogy muszáj oda járnia iskolába ahol az állando lakcime van. Nekem is most kezdi a fiam az 1osztalyt de nem abba a faluba ahol az állando lakcime van.
2015. jan. 15. 15:53
Miért lakna apukánál ha neki csak kéthetenkénti láthatás jár? Akkor azokból az iskolákból kell választanotok, együtt, ahová a gyerek otthonlakással tud járni.
2015. jan. 15. 15:45

Sziasztok!

Mi még itt nem tartunk,de lenne egy kérdésem,hátha tudjátok.

Az én kislányom szeptemberben megy első osztályba..nálam lett elhelyezve bíróságilag,apukának 2 hetenkénti láthatás jár...de a végzésben van egy olyan mondat,hogy az apukával meg kell beszélnem melyik iskolába kezdi meg tanulmányait...ők erre már célozgattak,hogy suli időben had lakjon ott a gyerek,mert ott jobb az iskola meg ilyenek...tudomásom szerint a gyereknek oda kell járnia iskolába ahol az állandó lakcíme van és szerintem ha kikerül 8-ból,akkor sem apuka fogja eldönteni hol fog tovább tanulni...

vagy nem jól gondolom?

3. def21f22a7 (válaszként erre: 2. - Mamma2)
2015. jan. 15. 15:07
Köszönöm a választ! Nincs közös felügyeleti jog az édesanyánál van a fiu ő neveli 9 éve.
2015. jan. 15. 15:03
Ha nincs bírósági végzés "közös felügyeleti jog"-ról a vérszerinti apával, akor elég az anya, ill. gondviselő aláírása. /akinél él a gyerek, gondoskodik róla... akár nagyszülő is lehet gondviselő!/
2015. jan. 15. 14:54
8.osztály továbbtanulási papirjához kell az vérszerinti apa aláirása vagy elég az anyáé esetleg a mostani élettársáé?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook