Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Túlsúllyal küzd? Ne a gyorséttermeket hibáztassa! fórum

Túlsúllyal küzd? Ne a gyorséttermeket hibáztassa! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Túlsúllyal küzd? Ne a gyorséttermeket hibáztassa!

1 2
37. bibity (válaszként erre: 36. - Zséka198)
2015. febr. 6. 17:51
Én tökre szeretem télen is a sötétzöld párolt borsót, ceruzababot, spenótot, bármit. Nem repülőn hozzák, itthon fagyasztják, pár órával szedés után. Nekem az időm és a helyem kevesebb, így megéri, mert gyors és vitamindús. Valamint nem kell évekig tárolnom, csak kb. 3 napig, amíg meg nem eszem. Mindenkinek más éri meg, nálam erre billen a mérleg nyelve. Persze, nincs saját kertem, és nagy kamrám sem, úgyhogy jelenleg ez nem kérdés. Akinek van, annak nyilván megéri eltenni. Nem tudom, ki eszik repülőn hozott fagyasztott gyümölcsöt, szerintem senki. Viszont én megeszem a déli gyümölcsöket, nincs azzal semmi baj. Unom mindig csak az almát.
36. Zséka198 (válaszként erre: 33. - Bibity)
2015. febr. 6. 09:58
Mondjuk egyáltalán nem akarom az egész fagyasztás-dolgot elvetni, jó dolog az, csak oda jutottam ugye szakmai ártalom (közgazdaság) okán, hogy baromira nem éri meg. Ha ugyanis szétosztja az ember a hűtő százezres bekerülési költségét meg áramfogyasztását arra a pár évre, ami egyre kevesebb, mert a gyártók egyre gagyibb cuccokat csinálnak, rájön hogy majdnem olcsóbb lett volna repülővel cseresznyét hozatni.. Szóval eszem én fagyasztottat is ha veszek a boltban a hűtőpultból, például valami vegyes zöldség alá pirítok kis hagymát, duhaj kedvemben még egy szelet kolozsvárit is, rá meg néhány tojást és kész a komplett ebéd:) Nagyon jókat kapni pár gyártótól, akiknek nem írom ide a nevét mert akkor törlik, de érdemes figyelgetni-próbálgatni, mert nagyon gagyi éretlen meg íztelen cuccok is vannak. Nem beszélve arról hogy egy ilyen olcsó-sajátmárkás zöldségben még a darálónak egy kitört fogát is megtaláltam egyszer. (Na nem a munkásét hanem a darálógép vagy a szállítószalag letört fogát vagy mijét.)
35. Zséka198 (válaszként erre: 33. - Bibity)
2015. febr. 6. 09:45
Igen, köszönöm! Ezt én is hallottam, ahogy a szarvasgombás ember esetét is, akinek az üzemét zárták be ilyen miatt. Mindig ecetesen teszem el a zöldbabot, a borsóból úgyis leves lesz megfőzve, de még a gyümölcskompóthoz is citromsavat teszek ami mondjuk kifakulás ellen is használ. Télen meg ha vitamin kell, fagyasztott gyümölcs helyett eszek banánt almát meg narancsot, szerencsére ezek manapság már elég jó áron vannak, gyakorlatilag nem drágábban mint nyáron. Néha aztán sajna rám is rámtör a legújabbkori betegség, a konzumidiotizmus, hogy márpedig okvetlen még januárban is egyek nyers epret meg cseresznyét, amit ezerszeres vegyszerkoncentrációval "megáldva" és repülőn hoznak frissen, kapni is a bótba kétezeré mer a bolondnak is megéri, de olyankor nyakonvágom magam és leküzdöm az érzést:) Így a tükör előtt remekül lehet nyakonvágni az embernek sajátmagát, csak arra kell vigyázni, nehogy családtag előtt történjen, mert azonnal ráfogják az emberre, hogy borderline-os:(
34. bibity (válaszként erre: 33. - Bibity)
2015. febr. 4. 14:12

Na, nem akarok ijedelmet okozni, szóval ezeket az üveges babokat, borsókat felhasználáskor, közvetlenül fogyasztás előtt legalább 10 percig forralni kell, így a mérgező botulin toxin elbomlik.

Ha Te így szoktad csinálni, akkor bocsi, remélem, mindenki így csinálja!

Én az új fajta befőzőgépek használóit szoktam ettől félteni, remélem, ők is mind felforralják (a nem savanyú) konzerveket fogyasztás előtt.

33. bibity (válaszként erre: 32. - Zséka198)
2015. febr. 4. 13:50

Oksa, csak vigyázz, mert tipikusan a befőttes üvegben elrakott zöldbabtól szoktak botulizmust kapni, már ha nem savanyítva rakod el. Nem véletlenül alakult ki, hogy eleink savanykás gyümölcsöket, meg savanyított zöldségeket raktak csak el, ott nem áll fenn ez a veszély. Ha nem savanyítod, akkor 120 fokon 20 percig kéne sterilezni, hogy jó legyen (másnéven kuktázni az egész elrakott babot, üvegestől - ezt csinálják nagyüzemi tartósításkor is).

Még az a gondom ezzel, hogy a tárolás során így sokkal kevesebb vitamin marad meg benne, mint a szedés után hamar lefagyasztottban.

Remélem, nem bántódsz meg, csak mivel (élet!)veszélyes így a zöldbab, rossz érzésem lenne, ha nem szólnék.

32. Zséka198 (válaszként erre: 28. - Bibity)
2015. febr. 2. 18:06
Sőt, utóbbi években én hanyagolom a fagyasztót is. Befőttes üvegekbe rakok el zöldbabot, borsót, befőttet, hordóba meg mindenféléből savanyúságot, és még csak áramot se kell fogyasztani. Még olcsóbb:)
2015. febr. 2. 18:02
Nagyon jó cikk:) De azért én hozzátenném hogy az étel csak az egyik oldal. A fizikai aktivitás hiánya legalább annyira oka az elhízásnak, ha nem jobban. Ma már nem fizikai munkát végzünk, tisztelet a kivételnek, hanem ülünk egy íróasztal mellett és órákig fel se állhatunk. Ránk rakódna így nemcsak a gyorséttermi kaja, de az eleink étrendjében szereplő krumpli, szalonna, meg tészta is!
2015. jan. 24. 20:10

Nagyon jó a cikk.

A Bartha Ákost pedig nagyon kedvelem,követem, nagyon sokat tanultam tőle .

29. michelle.r (válaszként erre: 28. - Bibity)
2015. jan. 23. 18:56

Még csak nem is kell sokat dolgozni vele.

Nekem az egyik nagy kedvencem pl. a sült répa, meghámozom, felkarikázom, kókuszolajon megsütöm, fűszerezni sem kell.

Ugyanígy a petrezselyen, vagy a zeller, vagy a céka. A sütőtököt kb. egy centis kockára szoktam vágni. Egyik serpenyőben sül a hús - ami több napra előre be van pácolva egy tálba - a másikban a zöldség. Kb. 20 perc alatt kész a vacsora.

28. bibity
2015. jan. 23. 15:15

Tél révén szeretném propagálni a fagyasztott zöldségeket. A legolcsóbb, leggyorsabb, egészséges zöld köret, így tél közepén.

Aztán, a sütőtök és a párolt répa, cékla is ott van, mint idényzöldségek, ezekkel picit többet kell dolgozni, de megéri!

Kis sült sovány hússal, kevés barna rizzsel vagy akár krumplival nagyon egészséges.

Ne mondja senki, hogy drágább egy ilyen ebéd, mint a hízlalós párja!

27. Nikice
2015. jan. 21. 07:44

A cikk nagyon tetszik. Anélkül, hogy személyesen azoknak írnék az én véleményemről, akik valóban ezer indokot fel tudnak sorolni amellett, miért kivitelezhetetlen, csak annyit szeretnék megosztani velük, hogy teljesen mindegy, mik a társadalmi szokások, mit gondolunk mi fórumozók, mi egészséges az orvosok szerint... egy a lényeg, belülről kell induljon mindenkiben a szándék, hogy változtatni akar. Amikor ez a szándék hiányzik, akkor jön a halogatás, kifogás. Hogy miért nem... Nekünk -akiknek szól a miért nem- végső soron tök mindegy, Neked nem mindegy. Igazad van, hogy sok a dolgod, túlhajszoltság, anyagi körülmények.. szuper, hogy igazad van, de a végén a nagy igazad marad, meg a cukorbetegséged.

Ki nem állhatom az "arra van időd, amire akarod" mondást, de mikor az embernek az egészségéről van szó, és a családi minták lefektetéséről (mert ha tetszik, ha nem a gyerek azt viszi tovább, amit lát), akkor azért a komfort zónából ki kell lépni. Igen, ebben az a rossz, hogy sokszor minden nap. Sőt, táplálkozásról lévén szó, minden nap. (két gyerek, két munkahely, vállalkozás, rendszeres sport..évek óta arra vágyom, hogy unatkozzak pár órát!)

Megvívtam a magam csatáit, én is halogató voltam, felmentést kértem anno tesiből, és én is rendelek néha pizzát, de még sütit is eszem, de az a jó, hogy ezek miatt már nincs bűntudatom,de nem sóvárgok állandóan, mert az esetek döntő részében úgy gondolom, próbálok tudatosan élni (táplálkozni) Ez bizony idő, és fáradtság.

Szerintem megéri, és drukkolok, hogy valami olyasmi nyissa fel a szemét mindenkinek, ami nem maradandó. Nálam így volt, és hálás vagyok Istennek érte, hogy szembeküldte velem.

2015. jan. 20. 22:09
Szuper volt a cikked, köszöntem! ;-)
25. kriszta773 (válaszként erre: 21. - Virino)
2015. jan. 19. 18:50

ne rettegjél, ha nem vagy túl idős, és nem hirtelen fogysz sokat, mellette mozogsz is, edzel, akkor a bőr elég jól követi a fogyást :) ha hajlamos vagy striára, akkor legalább tudod, hogy közben be kell vetned krémeket, váltózuhanyt, és mindenféle praktikát :)

az ember ha elégedetlen a testével, mindig sokkal rosszabbnak látja magát, mint amilyen valójában a helyzet :)

2015. jan. 19. 18:37

Egyetértek a cikkel, bár nagyon sok a körülmény, a szar munkahely, a rossz háttér, az idő hiánya, és a többi. Persze általában a meki mellett ott a kifőzde is, ami mérföldekkel jobb választás, ha már az ember készételt vásárol.


Mi nem jártunk gyorsétterembe, de már gyerekként volt túlsúlyom. A fő gond tényleg az, hogy az egészségtelen ételek a legolcsóbbak, mint a krumpli, tészta, fehér kenyér, és a többi, mi meg hárman voltunk tesók, anya meg mindig dolgozott. Ilyenkor meg sültkrumplin éltünk.


Amióta egyedül élek életmódot váltottam, de szerintem 3x annyi pénzt áldozok élelemre, mint előtte. Persze, el lehet járni a forráshoz beszerezni a dolgokat, meg a piacon venni az éppen szezonban levő zöldségeket, stb, de kinek van rá ideje? A legtöbb embernek nincs, örül, hogy egy helyen meg tud venni mindent. Ráadásul főzni nagyon drága, ha nem ragadunk le a tökfőzelék-paprikáskrumpli kombónál.


Szóval hibáztatni nem tudok senkit, az alábbi nem túl finom beíráshoz meg, hogy "nem kell annyit zabálni", inkább nem fűznék semmit. Az elhízás sokkal komplexebb dolog annál, hogy valaki sokat eszik. De nem akarok vitát, csak ez elég buta megnyilvánulás. Akinek 20-30-40 kg feleslege van, ott biztosan nem annyi áll a háttérben, hogy szereti a csokit.


Mindenesetre én azt vettem észre, hogy egyre több a tudatosabb háziasszony, és egyre jobban terjed a reformkonyha is, hála az internetnek, ezt is észre kell venni. Az új generációk talán már felvilágosultabbak lesznek, és jobban odafigyelnek. De ez nyilván nem 2 perc alatt fog megváltozni.

2015. jan. 18. 15:53
Nagyon jo cikk,gratulalok!Gyerekek es munka mellet tenyleg nincsen energiaja az embernek edzeni,de azert a taplalkozasra oda lehet figyelni,nem csak magunk miatt hanem a gyerekeink miatt is.A cukor nagy veszely,fuggoseget okoz,kar hogy ezt nem tudtuk 55 evvel ezelott,lehet hogy ma nem lennek korosan elhizott.A cukor olyan mint a drog,ezt jo lenne szem elott tartani.
22. Lindy83 (válaszként erre: 21. - Virino)
2015. jan. 17. 23:24

Kedves Virino!


Én csak szurkolni tudok neked. Az első lépésed már megvan, az érzés, hogy szeretnél fogyni. Nekem gyerekként nem voltak súlyproblémáim, csak 28 évesen szedtem fel vagy 16 kilót, amit cirka egy év alatt le is adtam. Az elején helyes étkezéssel és szaunával, és mikor már nem fájtak a térdeim és kaptam levegőt, azután már sporttal. Azóta 2 év telt és semmi nyoma az elhízásnak. Már a striák is elhalványodtak, és azóta is napi szinten része az életemnek a sport. Szóval hajrá! :)

21. Virino (válaszként erre: 13. - 569a7df0cf)
2015. jan. 15. 23:49
Látod nálam éppen ez a baj, hogy soha nem szerettem a testem, ezért nem is törődtem vele. Már 10 évesen nagyon kövér voltam, tele striákkal, lógó hassal, amin már semmilyen edzés nem segített, ha fogytam, csak még jobban lógott a hasam, ráadásul a melleim is megereszkedtek. Ördögi kör... Most szeretnék végérvényesen leszámolni a zsírpárnákkal, de előre rettegek attól, hogy milyen lesz a testem azután. :(
20. Virino
2015. jan. 15. 23:36

Csökkentek az élelmiszerárak? Hol? Mikor? Én miért nem tudok róla??? :)


Szerintem senkinek nem érdeke, hogy ez változzon, sőt, hatalmas biznisz a gyorskaja/egészségtelen ételek forgalmazása, illetve maga a kövérség, mint létező probléma. Az egészséges ételek sem véletlenül kerülnek sokkal, de sokkal többe, mint az egészségtelenebbek. De már genetikailag is kiküszöbölhető lenne az elhízás, ha ez ilyen fenyegető probléma, akkor miért nem tesznek már ellene? Mert az embernek meg kell halnia valamiben lehetőleg már nyugdíj előtt. Ha valaki nem hal bele idő előtt már a sok hajtásba, stresszbe, akkor majd a túlsúlytól fog, vagy cigitől, alkoholtól...stb.

19. VendrinerPiroska (válaszként erre: 18. - Kriszta773)
2015. jan. 15. 22:40
Oké, ez igaz. Viszont azért már 5-6 kg hízást már észre vesz az ember. Aki csak úgy felszed 25 kg-t és a szeme se rebben tőle, az nem normális szerintem.
18. kriszta773 (válaszként erre: 15. - Főnix01)
2015. jan. 15. 22:33

elhízni nagyon könnyű. elég, ha naponta csak egy zsömlével vagy akármivel többet eszel, mint amire a szervezetednek szüksége van, amit felhasznál, a többi lerakódik. sok kicsi sokra megy. nem egy hét alatt szoktak elhízni :)

ha csak heti 10 dekát hízik valaki, ami semmiségnek tűnik, egy hónap alatt az majdnem fél kiló plusz, egy év alatt 5-6 fölös kiló, öt év alatt 25-öt is elérheti. és akkor nem zabált, csak picivel túllépte a napi keretet

2015. jan. 15. 22:26

mc donalds kedvelők figyelmébe és egészségére:


[link]

16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2015. jan. 15. 21:42
Miért, felétek fejenként hány hambit szoktak burkolni a mekiben?
2015. jan. 15. 20:41
Elhìzàs ellen azt tudom mondani, hogy nem kell zabàlni. Nem tudom elkèpzelni, hogy hogy lehet annyit enni. Ès ezt azokra az emberekre èrtem, akik nem betegsèg/terhessèg miatt hìztak meg.
2015. jan. 15. 19:16

a francot nem!


tele van egészségtelen, zsíros kajával a kínálatuk, ez mind segít elhízni.

persze otthon is lehet ilyeneket készíteni, de azért ott jobban odafigyel az ember.


meg különben is sokat kell mozogni, sportolni és nem hízunk annyira.

13. 569a7df0cf (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2015. jan. 15. 18:39

Elo is veszem a Wonder Woman ruhamat a szekrenybol ;)


En futottam peldaul karacsony mindharom napjan, futottam januar elsejen, futok 12 ora munka utan, futottam ma 120km/h-s szelben.


Bevallom, en szeretem a testem, ezert torodok is vele. ;P


Az ideny zoldsegeket meg gyumolcsoket pedig a leggazdasagosabb megvenni, hiszen azok a legolcsobbak. Es heti egy bevasarlas boven eleg, nem kell naponta a boltot meg a piacot jarni.

12. kriszta773 (válaszként erre: 2. - 96e4cb8ca7)
2015. jan. 15. 18:07

szerintem ez csak elhatározás kérdése, és hogy mennyire fontos valakinek, hogy egészségesebben egyen és mozogjon. a többi csak kifogás. ha gyerekek vannak, pláne jobban oda kéne figyelni, hogy mikkel tömi az ember

a zöldséget, gyümölcsöt, friss húst, tojást és egyebeket szinte bárhol megveheted, hozzájuthatsz, vásárolni mindenki jár, rászánja az időt. a főzés sem vesz el sokkal több időt, mint elmenni gyorsétterembe, rendelni, vagy bedobni egy mirelitkaját a sütőbe. hosszútávon biztos megéri, hogy 10 vagy 20 perccel többet szánsz a kajára, ha meg valaki nem mozog rendszeresen, majd idősebb korában megbánja, mert ülhet az orvosnál és kapkodhatja a gyógyszereket

11. 31bc25d879 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2015. jan. 15. 16:44
Én nagyon szeretem hozzá a sültkrumplit és ha már...akkor majonéz is, persze, hogy a tudatomat és a lelkemet megnyugtassam ligh cola:)
10. michelle.r (válaszként erre: 8. - 569a7df0cf)
2015. jan. 15. 16:06

Egyetértek.

Ráadásul semmilyen összefüggésben nincs az idővel, hogy cukros löttyök, kóla helyett az ember vizet vesz, nem nassolgatok, vendégségben sem nyúl a harmadik szelet sütiért.

Azt sem értem, mitől híznak meg az emberek "ünnepek" alatt. Mi a fenéért kell többet zabálni csak azért, mert karácsony van, húsvét, vagy éppen lakodalomba hívtak vagy szülinapozunk?


Szóval tudom én, hogy van, akire több teher hárul, nehezebben él, de soha nem az első szelet kenyér és az első tányér töltöttkáposzta hízlal ;o)


Mondjuk a gyorséttermben sem láttam még senkit egy hamburgert enni :DDD

2015. jan. 15. 15:37

Nem gyalog, kerékpárral közlekedünk;

nem vágjuk a fát, nem hordjuk, lapátoljuk a szenet a fûtéshez;

nem hordjuk a vizet a mosáshoz; stb.

Kényelmesebb az élet a vízzel-gázzal-villannyal- automata mosógéppel-hûtôvel-mikróval felszerelt lakásban.

2015. jan. 15. 15:37

Mindig elcsodalkozok a szuperkepessegeimen ;)

En altalaban tobbet dolgozom, mint 8 ora, es majdnem mindennap fozok, edzek, tiszta ruhank is van es a kosz sem esz meg bennunket.

Siman ki tudom kerdezni a gyereket amig az etelt osszekeszitem, aztan nalunk megfo magatol is, nem kell ort allni mellette. Sot a mosogep is magatol mos, nem nekem kell forgatnom a dobot, kozben tudok lecket ellenorizni, kihallgatni meg zoldsegpucolas kozben is lehet a gyereket. Mondjuk ehhez nemi ertelem szukseges.

En a kihivasokat keresem, mas a kifogasokat :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook