Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » NoCarb tésztáról vélemény? fórum

NoCarb tésztáról vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
135. JoeDiab
2021. szept. 10. 09:03

Üdvözletem, Mindenkinek!


Én cukorbeteg vagyok, ezért örülök, hogy van ilyen zéró szénhidrátos tászta. Ma próbáltam ki először. Vettem spagetti tésztát. Hát a kibontáskor a "várt" halszag elmaradt. Semmi mellék szaga nem volt neki. Szépen átcibáltam az egészet a mosogatóhoz a szűrőbe, és vagy 3-szor átmostam. 1 percre be a mikróba, majd a kész bolognai mártásba hagytam pácolódni vagy 15-20 percre. Kóstolás: Nem zavar, hogy úgy néz ki mint az üvegtészta, és nem is gumis nagyon... amellyit kóstoltam belőle a szósszal együtt, az nekem ízre, állagra tök jó lesz. Még sajtal is megszórom majd ebéd előtt. Szóval, bejön ez a termék! :D

2015. márc. 11. 20:05
Én carbonarat készítettem vele ma, nagyon jó lett :) egyetértek, baromira laktat!
133. Kata75 (válaszként erre: 132. - MILKA7)
2015. márc. 11. 18:45

Én kétszerre ettem meg, elsőként picit többet ebédre, aznap már nem is nagyon ettem, csak 1 körtét uzsonnára, meg vacsorára ittam kb. fél adag fehérje turmixot. Több nem ment.

Másnap vacsorára ettem meg a megmaradt adagot, és bőven elég volt. Az tuti, hogy nem feküdtem le éhesen egyik nap sem:)

132. MILKA7
2015. márc. 11. 16:32

Ma cs.mellet ettem vadasan elkészítve, NoCarb tésztával.

Alig bírtam legyűrni azt a kis zacsis mennyiséget és most olyan, mintha kő lenne a gyomromban.

Engem nagyon eltelít és baromira laktat, lehet, hogy nem is eszem ma már mást.

131. Kata75 (válaszként erre: 130. - Chiron)
2015. márc. 10. 22:07

Szia!


Ami tegnap ebédről megmaradt, azt ma vacsorára ettem meg, és még mindig oda meg vissza vagyok érte!:)

"Nagyobb tétel olcsóbban" folyamatban, addig is vettem a közeli Bio ABC-ben 1-1 csomag angyal hajat, metéltet és rizs alakút. Kellett a tudatomnak, hogy ha bármikor kell legyen mihez nyúlnom:)

130. Chiron (válaszként erre: 127. - D41005143d)
2015. márc. 10. 18:17
Kedves sunshine19, próbáld ki már végre és akkor neked is lesz valamilyen tapasztalatod és persze véleményed! Korábban azt írtad nincs rá szükséged és rossz az íze a tésztának mondják mások (lásd 100.hozzászólásod) Egyébként meg olyan íze van a tésztának amilyen a szakács - ha rossz, akkor a szakács is az, mert a tészta teljesen ÍZTELEN! Én meg továbbra is tartom magam ahhoz amit a 101. hozzászólásomban is megfogalmaztam. Szépet.
129. Kata75 (válaszként erre: 127. - D41005143d)
2015. márc. 10. 15:09
Magában persze hogy ízetlen, de ha megfelelő feltéttel készül, számomra legalábbis tényleg tökéletes "tészta pótlék".
128. MILKA7 (válaszként erre: 127. - D41005143d)
2015. márc. 10. 11:03

Igen ízetlen, de azért van a feltét...

Egyébként holnap vadast csinálok és ahhoz lesz köret a spagetti formájú.

2015. márc. 10. 04:55
azt mondjak izetlen akik kiprobaltak.
126. Kata75 (válaszként erre: 125. - Chiron)
2015. márc. 9. 20:21

:)

Majd említem neki, hogy ott is nézzen körül. Köszi!:)

125. Chiron (válaszként erre: 124. - Kata75)
2015. márc. 9. 19:45
Szia, örülök, hogy pozitív számodra is a tészta. Én egyszerűen imádom. Lehet pénzt kellene kérnem a cégtől, hogy "reklámozom" :)??? Próbáljátok meg a forgalmazó saját weboldalán megrendelni - én is ott szoktam.
124. Kata75
2015. márc. 9. 13:50
Egyedüli hátrány tényleg az ára, de férjem rá állítottam az olcsóbb beszerzésre:)
123. Kata75
2015. márc. 9. 13:49

Sziasztok!


Jelentem, ma jött el az a nap, hogy kipróbáltam a nocarb tésztát, és tanácsaitoknak megfelelően elkészítve számomra TÖKÉLETES volt!:)


"Aranyhaj" nocarb tészta paradicsomos, darálthusis feltéttel.


Bontás után tényleg van pici szaga, de jó alapos hideg vizes öblítés + fél pillanatnyi víz/citromleves fürdő, majd ismét sima vizes bő öblítés után teljesen megszünt.

Forrásban lévő minimálisan sózott vízbe dobtam 2 percre, végül ment a szószba, amiben 10-15 percig még állt fogyasztás előtt.

Kicsit több mint felét ettem meg, és baromira tele vagyok!

Íze tényleg nincs, nem szívja fel a szaftot, állaga pedig nekem a legjobb al dente.

Röviden ennyit az első, de nem utolsó tapasztalatomról:)


Még egyszer köszönöm szépen a segítséget!:)

122. gretchenmorgan (válaszként erre: 121. - Acimity)
2015. febr. 27. 11:08
hát az tutifix, hogy megkönnyíti a dolgunkat, így már sokkal könnyebb menüt tervezni! :)
121. Acimity
2015. febr. 26. 18:36

Én hálát adok,hogy kipróbáltam a rizsszem tésztát,mert azóta olyan jókat eszek és olyan jól lakok tőle.

Ma pörkölttel ettem és isteni volt. :)

120. Chiron
2015. febr. 26. 15:07
Sziasztok, én is találkoztam a tofus változattal- de nagyon meg kell gondolni, mert szóját tartalmaz. A tofu ugyanis szójából készül és sajnos ma már az iparban használatos szóják már mind génmanipuláltak :( Én emiatt nem próbálkoztam vele.
2015. febr. 26. 14:03
hát nem fogom megrendelni mert a posta ktg sok. Egyébként az én egyik kedvencem a mákos tészta canderer "porcukorral"
2015. febr. 26. 13:31

Megtaláltam az ebay-en. Na ez a tofus változata


nemtom rendeljek-e, ebayről még nem rendeltem soha semmit


[link]

2015. febr. 26. 13:27
Sziasztok, örülök, hogy rátaláltam a fórumra és leírom amit tudok, ha nem bánjátok :) Évekkel ezelőtt találtam rá a nocarb tésztára, de akkor még hazánkban nem volt elterjedt, legalábbis én csak nagyon eldugodt kínai áruházakban kaptam csak. Ami lényeg hogy akkor Shirataki tésztaként árulták. Nem volt az sem ócsóbb és nem tudott többet mint a mostani NOcarb néven forgalmazott tészta viszont volt egy Tofus változata. Ez a tofus shirataki tészta abban volt más mint a sima sirataki tészta (amit manapság kapni) hogy mivel tofu volt benne így nem üveges átlátszós színe volt hanem igazi valódi tészta színe és nem is volt ennyire rágós. Imádtam, de azóta nem találok sehol :( Persze én mai napig nagy Nocarb tészta rajongó vagyok, de hiányzik a tofus változata. Egyébként abba kb egy csomagban 18 kcal volt, tehát az is keményen diétás volt :)
116. Kata75 (válaszként erre: 115. - M0ncsa)
2015. febr. 23. 19:42

Köszönöm, remélem ehető lesz:)

Én tényleg mindenféle tésztát szeretek: rizstésztát, algás tésztát, teljes kiörlésűt, de azért őszintén bevallom, a fehérlisztből készült friss házilag gyúrt a kedvencem:) Abból csak úgy üresen is képes vagyok egy jó adagot belapátolni....sőt! Általában ezzel kezdek, utána jöhet feltéttel:)

A "túlfőzött" tésztát is megeszem, de mi itthon mindig al dente készítjük.

115. M0ncsa
2015. febr. 23. 19:30

A "gyari" ara 550 Ft asszem, ha a bolt 100-at rakott ra, az meg nem veszes szerintem. Nagy tetelben nyilvan erdemesebb utananezni.

Chiron otlete jo, szerintem finom lesz :) Jo etvagyat hozza!

114. Kata75 (válaszként erre: 113. - Chiron)
2015. febr. 23. 14:34
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot, így fogom elkészíteni, és mindenképp írom az eredményt!:) Már alig várom......:)
113. Chiron (válaszként erre: 112. - Kata75)
2015. febr. 23. 14:16
Szia, szerintem csinálj belőle egy kis bolognait vagy carbonarat. És nagyon alaposan hideg csapvízzel öblítsd le a tésztát és hagyd jól lecsöpögni - ki is nyomkodhatod. Ha szószba teszed akkor főzni nem is kell. Hagyd egy kicsivel sűrűbbre a szószt mint ahogyan egyébként csinálnád. Keverd össze a szószt a tésztával és fedő alatt hagyd állni legalább 15-20 percig. Azután tálald. Én mindig így csinálom. Nekünk bevállt. :)
112. Kata75 (válaszként erre: 111. - M0ncsa)
2015. febr. 23. 13:07

Van itt nálunk a közelben egy bio bolt (Múzeum körút), oda mentem ma el, és vettem egy csomag aranyhaj nocarb tésztát!:)

Kicsit drága volt (650ft), de egy próbát mindenképp megér, és ha bejön megkérem a férjem rendeljen nekem olcsóbban:)

Még nem tudom mikor próbálom ki, de a héten mindenképp!

111. M0ncsa (válaszként erre: 110. - Kata75)
2015. febr. 22. 08:32
Ja, hogy ugy! Akkor a legkozelebbi boltban vedd meg, egy 500 forintos tetelnel szerintem az ido meg benzin tobbet er, mint az a par forint :)
110. Kata75 (válaszként erre: 109. - M0ncsa)
2015. febr. 21. 20:53
Köszi megnézem, bár elsőre azt gondoltam elmegyek egy boltba, megnézem, veszek 1 csomaggal, és ha bejön rendelek többet, olcsóbban.
109. M0ncsa (válaszként erre: 108. - Kata75)
2015. febr. 21. 20:51
Szerintem a legolcsobb, ha kozvetlenul a cegtol rendeled. Bizonyos osszeg felett asszem meg postakoltseg sincs. Nezd meg a weboldalukon.
108. Kata75
2015. febr. 21. 20:34

Sziasztok!


Nagy tészta imádó lévén, és egy diéta kellős közepén találtam rá a nocarbra.

Bp-en hol tudom a legjobb áron megvenni?

107. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 106. - MILKA7)
2015. febr. 21. 17:31
Köszi a választ!
106. MILKA7 (válaszként erre: 105. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. febr. 21. 08:41

"""Rochlitz Szilveszterné-nak üzenem, hogy az ebben a fórumban témaként szolgáló NoCarb tészta egy 100 % fel nem szívódó rost tartalmú tészta. Azért nincs mégis szénhidrát tartalma, mert ez a tésztában lévő rost, emésztetlenül távozik a szervezetből."""


A fenti sorokat az 50. bejegyzésben találtam.

A fórum téma még mindig ugyanaz a NoCarb tészta, csak több féle van pl. rizsszem alakú, spagetti, nokedli stb.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook