Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol vehetnék olyan ágyneműhuzatot, amit nem kell vasalni? fórum

Hol vehetnék olyan ágyneműhuzatot, amit nem kell vasalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
19. emagdi (válaszként erre: 16. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 14. 14:20

persze, nem ugyanolyan, az biztos:)


de a frissen vasalt állapotot csak friss vasalással tudod elérni, ez van:))

azt kell eldöntened, hogy mit utálsz kevésbé: a vasalást, vagy ha nem vasalt ágyneműbe fekszel:)


vagy: vannak olyan szolgáltatók, akik kifejezetten vasalást vállalnak, elmennek a ruhákért, kivasalják, majd viszik vissza.

18. dd4fac34d4 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2015. jan. 14. 14:20
Kösz! De én vidéken élek, csak pár hetente megyek Pestre (fodrászhoz...), és akkor csak egy-két helyre van időm még aznap elmenni. De ezeket akkor legközelebb megpróbálnám, ha magyar szabványra is árulnak méreteket. Mert a külföldi párnák nem olyan méretűek, mint a nekünk megszokottak!
17. siss27 (válaszként erre: 13. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 14. 14:19
Mi sem műszálasba fekszünk.
16. dd4fac34d4 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2015. jan. 14. 14:18

Igen, a párom is azt mondja, minek a vasalás, úgy is összegyűrődik használatban. De szerintem meg még akkor sem ugyanolyan, ha egy vasalt anyag kezd el a használatban gyűrődni, mit az eleve vasalatlan.

Én is trükközök hajtogatva mosással, alacsonyabb fokozatú centrifugázással, simára húzva szárítással, de hiába, nekem ez még mindig messze van a vasalttól!

15. emagdi
2015. jan. 14. 14:16

ikeás ágyneműket nézted? nekem onnan van sok olyan, ami szinte teljesen gyűrődésmentes (pedig én kicentrifugázom a max fordulaton, hogy minél hamarabb megszáradjon).

ott minden ágyneműhuzat ki van rakva, megtapogathatod, nézegetheted, vannak tiszta pamut és kevert szálasok is.


de amúgy szerintem ha bemész a kikába, ott is találsz

14. emagdi
2015. jan. 14. 14:15

na de ki mondja, hogy ki kell vasalni? :)

ha kicsit nedvesen akasztod ki és úgy szárítod, akkor azért kilógja magát eléggé.

nem lesz ropogósan sima, az igaz, de gyűrött sem.

amúgy is csak addig tart a vasalás, amíg először bele nem fekszik az ember. (ha minden nap cseréltek ágyneműhuzatot, akkor nem szóltam)

13. dd4fac34d4 (válaszként erre: 9. - Siss27)
2015. jan. 14. 14:12
Azt írod, hogy nem tiszta pamut tuti. Na épp ez az! A pamutot kell vasalni! Én tiszta műszálas ágyhuzatba be nem fekszem! Azt a jó kevertszálas anyagot, amit szeretnék, itthon nem találom! Már több netes áruházat felhívtam! Tudják mit szeretnék, de nincs náluk Magyarországon!
12. dd4fac34d4 (válaszként erre: 5. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 14. 14:10

Kösz, ez is jó ötlet! És még valaki ajánlotta, hogy alacsonyabb fokozaton centrifugázzak, akkor sem lesz annyira gyűrött, legfeljebb lassabban szárad meg.

De ha már egy kicsit is vasalni kell, akkor ugyanott vagyok!

2015. jan. 14. 14:00
szerintem egyiket se kell vasalni :)
2015. jan. 14. 13:58
En sem vasalom, felesleges idopocsekolas. Regen vasaltak, hogy fertotlenitsek, de a 60 fokon mosas az epp eleg arra.
2015. jan. 14. 13:52

Mi soha nem vasaltunk és vasalunk ágyneműt,sőt egyéb ruhát sem és soha nem gyűröttek a ruháink.

Mindig hajtogatva rakjuk a gépbe és a miénk 800 fordulaton centrizik.

Mindig irigykednek mások,mert halomban áll náluk a vasalnivaló,én meg csak röhögök,mert évente párszor elővesszük a vasalót.Ágyneműt még az életbe nem vaasaltam,pedig nem tiszta pamut tuti.

8. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 14. 13:41

akkor nem sokat lehet tanácsolni.

Próbáltál neten nézelődni, azt a márkát amit szeretsz rendelni?


Vagy vasalj; hetente 1/2 óra...

7. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 14. 13:38

Jujj, nálunk is keményített, vasalt ágynemű volt, damaszt szintén, de én már nem voltam rá hajlandó, hogy ilyet vásároljak, van annyi baja az embernek, főleg a gyerek mellett, munka mellett,már időm sem volt, hogy még a heti vasalást megdobjam 3x3 plusz darabbal.

Mostanában már vasalom, de csak a párnahuzatot és igyekszem úgy mosni, hogy ne legyen nagyon gyűrött :)

6. dd4fac34d4 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2015. jan. 14. 13:29

Kösz, de valamiért el nem tudom képzelni, hogy flanelban aludjak!

Én azon "szocializálódtam", hogy az Édesanyám a szép damaszt ágyhuzatokat még kis is keményítette és ropogósra vasalta.

De én sem keményíteni, sem vasalni nem szeretek, a finom, hűvös pamutérzetet viszont imádom! Ezért örültem az említett német ágyneműknek, de abból csak kettő garnitúra van, az semmire sem elég.

2015. jan. 14. 13:29
Jó az angol flanell, a frottír; üzletben vettem; amikor mosom 60 fokon, nem pakolom meg nagyon a gépet, mert akkor tényleg összegyûrôdik.
2015. jan. 14. 13:27
100% pamutkrepp sem?
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 14. 13:24
Én flanelt használok, és nem vasalom.
2015. jan. 14. 13:21

Segítsetek! Hol vehetnék olyan ágyneműhuzatot itthon, mint amilyeneket Németországból kaptam pár éve ajándékba: valószínűleg kevert anyag lehet, mert NEM KELL VASALNI, mégis teljesen pamutos érzetet ad!

Van már itthon mindenféle drága huzat (újabban például gyönyörű szaténok), de én utálom őket vasalni, a segítőm pedig nem mindig ér rá!

A kreppet nem szeretem, a műszálaskat még kevésbé! Akkor marad a vsalás/vasaltatás?

2015. jan. 14. 13:18
Ágyneműhuzat
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook