Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hányásos megbetegedés kicsiknél fórum

Hányásos megbetegedés kicsiknél (beszélgetős fórum)


20. manó2000 (válaszként erre: 19. - Mothertiger)
2015. jan. 16. 18:53

Köszönöm mégegyszer!


Hát nem ittak túl sokat a kamillából, de pár kortyot igen. Teljesen igazad van, mindenből jobb lenne a természetes.

Kipróbáltam édesítőszerként a port, de attól se voltak elájulva. :) Még nem merem nagyon elkiabálni, lassan alakulnak.

19. mothertiger (válaszként erre: 18. - Manó2000)
2015. jan. 16. 10:34

Nem kell tájékoztatni a gyerkőcöket, hogy kamillateát kapnak. :) Ne filterest, hanem virágból főzött teát készíts - azt olvastam, hogy a filteres teák a "szemétből", azaz a virág/tealevél hulladék részeiből készülnek, aromával, meg minden vacakkal.

Mindig, mindenből jobb a természetes, főleg ha a gyerekekről van szó. :)


Remélem, mihamarabb meggyógyultok!

18. manó2000 (válaszként erre: 16. - Mothertiger)
2015. jan. 15. 22:02

Köszönöm!


Daedalonettát én is beszereztem, tényleg jó gyógyszer.

Bár a kamillateát nem próbáltuk, félek, hogy nem fogják meginni, de kipróbálom.

Enni ezeket adtam. Nem sokat ettek, de ez most nem is baj.


Kipróbálom édesítőszerként. Ez jó ötlet!

2015. jan. 15. 21:11
Ja, és mielőbbi jobbulást kívánok!
2015. jan. 15. 21:11

Ha a fiam elkapta a hányós vírust, alkalmaztunk egy trükköt. Mivel leginkább hányt, és sohasem ment a hasa, a doki javasolta, hogy adjak neki Daedalonetta kúpot. Heveny fertőzésnél is beválhat, ha nem megy a hasa a gyereknek. Enyhíti az émelygést, és benn tud tartani a gyerek annyi folyadékot, hogy ne száradjon ki.

Mi hideg(! ezt is orvosi javaslatra) kamillateát szoktunk inni (a fiam szerencsére nem szokott tőle f*sni), nagyon kevés cukorral és citrommal. Nem ízesítem agyon, épp élvezhető ízű. A gyerek kifejezetten szereti, de szerintem amiatt, hogy hidegen kapja. Megnyugtatja a gyomrát, enyhíti a gyulladást.

Ha enni szeretne, háztartási kekszet, vagy sós kekszet, ropit szoktam neki adni - amit szívesen elfogad, de az evést sohasem kell erőltetni, az ivás fontosabb.


A gyógypor tapasztalatunk szerint nagyon édes. Ezt apránként édesítő gyanánt bele lehet keverni teába, hátha úgy szívesebben megissza a gyerek.

2015. jan. 15. 20:58

Még annyi kérdésem lenne, hogy orális rehidratáló folyadékot adtok a gyerekeknek ilyenkor?

Az enyémeknek alig tudok ilyet beadni. A dokinő pedig nagyon szorgalmazza a dolgot.

14. manó2000 (válaszként erre: 13. - Kriszta773)
2015. jan. 15. 19:15
Köszi! Azt issza. Már jobban van, de a testvére elkezdte. Úgy tűnik végigmegy ez a hányós vírus a családon. :(
13. kriszta773 (válaszként erre: 9. - Manó2000)
2015. jan. 14. 22:33
ha az almalét kívánja, és mást nem akar inni, adjál neki azt, a lényeg, hogy pótolja a folyadékot
12. tamtamano (válaszként erre: 7. - Laszti)
2015. jan. 14. 19:56
így van! Nekünk is javasolták anno...
2015. jan. 14. 11:56
Köszönöm a válaszokat! Remélem egyre jobb lesz már. Tegnap olyan jó volt, hogy napközben nem hányt. Erre hajnalban megint. De utána éhes lett.
10. Tavirózsa :) (válaszként erre: 9. - Manó2000)
2015. jan. 14. 11:47
Hát kb. ennyit tudsz tenni, viszont a lényeg, hogy csak kortyolgassa az innivalót, de folyamatos folyadékpótlás legyen.
2015. jan. 14. 11:44

Igazából a kólát ajánlották az orvosi ügyeleten is. Persze az én gyerekem nem issza.A sós cukros teát sem, az üreset sem és már a vizet sem. Pedig a vizet szívesen itta. Most almalevet kért és adtam neki, remélem nem lesz gond.

Második nap diétázik, pirítóst és főtt krumplit evett. Ja meg egy banánt. Mit ehetne még? (ropit nem kéri) még a háztartási kekszet próbálom.

8. eandi78 (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2015. jan. 14. 10:59
Kis cukor mehet bele. Állítólag coca-cola is jó hányásra. Csak ki kell keverni.
2015. jan. 14. 10:58
Jobbulást! Fél dl hideg Coca-cola. 3-4 óránként meg ismételheted. Calici és rotánál ajánlotta az orvos és tényleg segitett.
6. blood83 (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2015. jan. 14. 10:56
NEm tudom gyereknél beválik-e de talán egy próbát megér. Nekem doki ajánlotta ha kijött a hányós vírus hogy édes teát kortyolgassak amibe egy nagyon pici só van. Nem rakok bele citromot csak cukrot és ez valahogy megnyugtatja a gyomrom
2015. jan. 14. 10:36
A teát mivel ízesíthetem, mert az üreset nem issza meg. Gyümölcsteára gondoltál?
2015. jan. 14. 10:32
Szerintem az alma savas, azt hányáskor kerülni szokták.
2015. jan. 14. 10:30
inkább tea, mint almalé, 2-3 napig eltarthat, diétáztasd
2015. jan. 14. 10:16

Azt lenne a kérdésem, hogy hány napig szokott tartani? Tegnap előtt este kezdődött a 3 éves fiamnál. Akkor egész éjjel hányt. Tegnap nem hányt, diétázott, nem evett sokat, de folyadékot ivott.

Adtam probiotikumot is.

Ma hajnalban megint hányt. Beszéltem az orvosunkkal, azt mondta ez még belefér, nem kell levinnem csak a diétázás.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy mennyi ideig szokott tartani és pl almalevet adhatok-e. Minden jó tanácsot szívesen fogadok. Üres teát nem issza az ásványvizért most nincs oda.

2015. jan. 14. 10:12
Hányásos megbetegedés kicsiknél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook