Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magasabb összegű családi pótlék igénylése fórum

Magasabb összegű családi pótlék igénylése (beszélgetős fórum)


15. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2015. jan. 13. 22:03
Ha jártok a gyerekkel orvoshoz, mert gondolom igen, akkor tőle kell kérni, vagyis ő rja alá, hogy szükséges az emelt családi pótlék :)
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Zoé5)
2015. jan. 13. 20:00

[link]


itt találod az emelt csp-ra jogosító diagnózisokat


az F70 nincs benne

13. Zoé5 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2015. jan. 13. 19:29
A Pest Megyei Pedagógiai Szakszolgálat 1.sz.Szakértői Bizottságtól van a szakvélemény.(Dohány utca)Jelen státusz:F70 ennyi van rajta.
12. Zoé5 (válaszként erre: 11. - Móricz Ildikó)
2015. jan. 13. 19:27
Köszönöm.Igen, így szokott ez lenni sajnos:-(
11. Móricz Ildikó (válaszként erre: 9. - Zoé5)
2015. jan. 13. 19:13

A fiam is sni-s évekig kaptuk is az emelt összeget, aztán egyszer csak kivették az emeltből a kódunkat, így már nem kaptuk az emeltet

Csak szakorvosi véleményt fogad el a MÁK!

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Zoé5)
2015. jan. 13. 19:07

honnan van a szakvéleményetek? melyik bizottságtól?

és mi a diagnózis?


Milyen kódot kapott a gyerek?

2015. jan. 13. 19:01
Rendben.Köszönöm.Megkérdezem majd telefonon is azért.Lehet,hogy nem is jár emelt családi mert akkor gondolom, hogy az ottani orvos is kiadta volna ezt a papírt.Csak így meg ugye valamilyen szinten meg van bélyegezve a gyerek,ha meg arról van szó, hogy valamilyen támogatás jár-e neki akkor meg nem.Érdekes...
8. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Zoé5)
2015. jan. 13. 18:53

Nevelési tanácsadós papír kevés.


Mivel SNI, ezért biztos, hogy SZakértői Bizottság vizsgálta.


Nézd meg először, milyen diagnózisokkal jogosult emelt csp igénylése, és hogy Nektek ilyen diagnózisotok van-e

7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2015. jan. 13. 18:51
Én úgy tudom, hogy pusztán a Nev. Tanácsadó véleménye alapján ami szerint SNI-s a gyerek, még nem adnak emelt családi pótlékot.
6. kriszta773 (válaszként erre: 4. - Zoé5)
2015. jan. 13. 18:51
szakorvos adhatja ki csak arról az igazolást, hogy mi a diagnózis, azt pedig meg tudod kérdezni, hogy jogosult-e ez alapján a magasabb összegű családi pótlékra. ha igen, a szükséges nyomtatványt biztos neten is letöltheted, vagy kérheted a szakorvostól, és azt kell elküldened
5. bowie (válaszként erre: 4. - Zoé5)
2015. jan. 13. 18:51
szerintem elég lesz, de ebben nem vagyok biztos. nem tudom, egy telefont lehet megér.
4. Zoé5 (válaszként erre: 3. - Bowie)
2015. jan. 13. 18:48
Köszönöm a válaszod.De orvosi papírjaim külön nincsenek.Csak a nev.tan szakvéleményekkel rendelkezünk.Ott vizsgálták többszőr a gyereket-az ottani neurológus stb... azok a papírok elegek?Vagy fel kell keresnem egy gyerek szakorvost???
2015. jan. 13. 18:43

az orvosi papírokat lefénymásolod és levelet mellékelsz melléjük, hogy ezekre való tekintettel x dátumtól emelt családira tartasz igényt. ők fognak visszaküldeni egy papírt, amit ki kell tölteni, te kitöktöd, vissza küldöd és kész.


vagy bemész személyesen a mák-hoz, és ott egyből odaadják a papírt, amit ki kell tölteni hozzá.

2015. jan. 13. 18:34
Gyermekem sajátos nevelési igényű kis létszámú csoportba tanítják az iskolában.Több nevelési tanácsadótól származó szakvéleményünk van de emelt családit nem kapunk...Hogy kezdjek hozzá az intézéséhez? Köszönöm!
2015. jan. 13. 18:31
Hogy kezdjek hozzá ha magasabb összegű családi pótlékot szeretnék igényelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook