Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A hűtlenség mentalitás kérdése? fórum

A hűtlenség mentalitás kérdése? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. ápr. 5. 08:26
egyentalan nem!
91. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Kriszta773)
2015. jan. 15. 19:05
Egy műsorban taglalták és erre kaptam fel a fejem először, de aztán máshol is megerősítették. Nem statisztikákat böngésztem, de amiket leírsz, ezek is következhetnek az adósságból. Nem minden esetben. De ritka, hogy adósság vagy anyagi nehézségek mellett ne jöjjön elő az egymás hibáztatása (pl ha az egyik fél munkanélküli, vagy kevesebbet keres vagy költekező stb), és ezt tényleg követi aztán az érzelmi elhidegülés. Sok családban már eleve az a mindennapi stressz, ami valójában anyagi eredetű, még ha szeretik is egymást, közéjük állhat. És komolyan, nem hinném, hogy az ilyeneknek probléma az egymás előtti őszinteség de nagyon próbára teszi őket a pénz miatti kattogás.
90. kriszta773 (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2015. jan. 15. 17:49
ezt honnan veszed? mármint hogy a válások leggyakoribb oka adósság és anyagi okok? mert kíváncsiságból utána néztem, és az első helyen az érzelmi elhidegülés szerepel, utána az alkoholizmus, azután a hűtlenség, aztán egy új kapcsolat kialakulása és csak ezeket követi az anyagi okok miatti válás
89. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Indah)
2015. jan. 15. 16:58

A válások oka nem ez, úgy értem a válás okaként első helyen szerepel az adósság (pénz), második helyen anyagi okok (megint pénz), az összes többi ezek után van. A megcsalás miatt nagyon kevés válás van. Persze, érzelmileg biztos rosszabb ez, de sokkal kevesebben csalnak mint gondolnánk, illetve azok közül is, sokkal kevesebb a válás emiatt, mint a pénz miatt. Vagyis felesleges ezt idealizálni, az őszinteség szerintem is fontos, de ha azt vesszük, a gyakorlatban minden másra ott a mastercard, szóval azok a házasságok sokkal kevesebb őszinteséggel is nagyon is elvannak!:)


De természetesen nekem is fontos az őszinteség, mint neked csak sajnos a legtöbb embernek meg nem prioritás...

88. Tuksika (válaszként erre: 84. - Kriszta773)
2015. jan. 15. 11:48
Meg egyáltalán, mi az hogy Igazi?... Tökéletes kapcsolat nincs... Szerintem ha két ember kölcsönös tisztelettel és szeretettel forul egymás felé, az már egy jó kapcsolat alapja, de honnan tudják hogy az "igazi"-e?... Ilyen alapon ne is legyenek együtt, mert bármikor jöhet jobb, "igazibb"... :P
87. indah (válaszként erre: 85. - 834a60d776)
2015. jan. 15. 11:13

Mástól várjuk a visszaigazolást, és mástól várjuk a boldogságot.

Amikor egy kapcsolatban mindkét fél elfogadja magát, és megtalálja azokat a dolgokat, amik boldoggá teszik őket "egyedként", onnantól a párkapcsolatra másként tekintenek, ahol nem elvárás van egymással szemben, hanem közös öröm pl. a másik, a saját, vagy a gyeremek boldogságát látva.

86. indah (válaszként erre: 84. - Kriszta773)
2015. jan. 15. 11:09
Ok, de mi emberek gyávák vagyunk... Ez pedig a lehető legegyszerűbb útnak tűnik, mindaddig, amíg ki nem derül.
85. 834a60d776 (válaszként erre: 84. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 20:43
Rengeteg önbizalom hiányos ember van, és azért keresi ezt, hogy minél többen megerősítsék ebbe. Mikor megkapja ezt rá se döbben arra, hogy teljesen értelmetlen volt, közben pedig elszállt felette az idő, és aki fontos volt neki már ő is elment! Ilyen egyszerű és rengeteg ilyen példát látok a környezetemben!:-(
84. kriszta773 (válaszként erre: 83. - Indah)
2015. jan. 14. 20:38

hát valószínűleg ha mindenki csak az igazijával létesítene kapcsolatot, elég kevés kapcsolat lenne :))))

igazából azt nem értem, minek tartanak fenn olyan kapcsolatot, amiben folyamatosan félrejárnak, mert egyrészt akkor a csalónak valami nagyon nem jó ebben a kapcsolatban, a megcsaltnak meg borzasztó lehet ezzel szembesülni egyszer. mármint hogy folyamatosan félrejártak mellette. mert ugye minek? ha nem jó, szakítani kell, nem pedig hazudozni összevissza és ennyire megbántani valakit, aki arra mégiscsak jó volt, hogy ragaszkodjanak hozzá és vele legyenek "legálisan"

83. indah (válaszként erre: 82. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 20:33

" nem feltétlenül azért lesz vége egy kapcsolatnak, mert abban félrelép valamelyik és lebukik"

Ilyet nem is gondoltam soha, hogy csak ezért lehet vége - nyilván ezer más oka van, ez a topic a hűtlenségről szól, ezért írtam arról a véleményem.


"igazat adok abban, amit írtál, csak nem értem, mi köze van ennek a megcsalásokhoz."

Próbálom másként, hátha :)

Tehát a hűtlenség gyávaság kérdése.

Nem meri az egyik megmondani a másiknak őszintén, hogy mit szeretne, mire vágyik, mi tenné boldoggá.

Ha merne őszinte lenni a párjával (aki AZ IGAZI), akkor nem lenne szükség megcsalásra, hiszen bármi is a vágya a másik félnek, azt AZ IGAZI társa elfogadja/támogatja, vagy nem őket mégsem egymásnak teremtette az ég...


Ha az első pillanattól mindenki nyílt lapokkal, őszintén játszana, akkor nyilván el sem jutna csomó kapcsolat a házasságig/együtt élésig -> nem lennének ilyen topikok, és ennyi válás.


Zárójelben: csinálnánk más gondot magunknak ;)

82. kriszta773 (válaszként erre: 81. - Indah)
2015. jan. 14. 20:00

a legtöbb kapcsolatnak nem is kellene eljutnia a házasságig, és ahogy én látom, nem 10 vagy 20 év múlva jönnek a problémák az ilyenekben, hanem nagyon korán.

igazat adok abban, amit írtál, csak nem értem, mi köze van ennek a megcsalásokhoz. nem feltétlenül azért lesz vége egy kapcsolatnak, mert abban félrelép valamelyik és lebukik, az a kapcsolat szerintem eleve sz@rt sem ért, már bocsánat

81. indah (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 15:50

A személyes tapasztalat túlmutat a saját házasságomon (ami egyébként köszönöm, jól működik - bár valószínűleg az átlag emberek többsége szörnyülködne rajta, és nem a nyitott házasságról van szó ;))

Szóval a tapasztalat a közvetlen és közvetett ismeretségeken is alapszik: lehetséges, hogy én vagyok nagyon gáz emberekkel körülvéve, de évek múltán mindenhol a sírás megy, a féltékenység, a megcsalás, a titkolózás és/vagy a válás. Szerintem elég, ha itt a hoxa-n körbenézel, hogy milyen topiccímek vannak (szerető vagyok, megcsaltak, miért nem szeret már stb.)


Szerintem ha őszinték tudnának lenni az emberek egymással (a párjukkal), akkor kiderülne, hogy mindenki tényleg AZ IGAZIT válaszotta-e párjaként, és ki tudna alkulni a feltétel nélküli elfogadás és szeretet -> nem lenne ennyi válás, sírás-rívás.

80. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Indah)
2015. jan. 14. 14:02
Nem hiszem, hogy ezt kényszerként élik neg azok, akik szerelembôl házasodnak, hanem magától értetôdô. Persze, aki nem szerelmes és mégis összeházasodik, az nyûgnek élik meg. Ahol meg csak szimplán lecsengett ez az érzés (hogy nem kötelezôen vagyok hû, hanem önként, lazán jön, automatikus), azoknál egyszerûen ideje elgondolkozni, hogy miért nem hagyják egymást más utakra? Értem ez alatt a válást vagy a nyitott kapcsolatot.
79. gribedli*** (válaszként erre: 9. - 306d3263b3)
2015. jan. 14. 13:55

Ez csak kifogás, még ha ilyen típus is, hogy hamar lelankad az érdeklôdése, maga a hûtlenség egy választás. Választom, hogy átbacom a másik fejét ahelyett, hogy megmondanám, hogy már nem érdekel annyira. Ez nem vérmérséklet, hanem gerinc függô.


Az pedig, hogy sokan sokáig, tartósan szeretnek csak egy adott személyt és nem is akarnak másokkal lefeküdni, az egy mélyebb szerelem vagy jobban összeillenek, stb. stb. Ez segít abban, hogy ne foro granai más szoknyák, gatyák után, de a benne élôk ilyen kapcsolatban nem kényszerként élik meg, hanem belsô késztetés. Az is lehet, hogy elôtte meg másokon hûtlenek voltak, most meg nem, mert ez a személy annyira bejött nekik, ennyi.

78. Miss Sárika (válaszként erre: 75. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 13:47
Csak a normálisabb, és kitartóbb marad meg. És még közöttük is lehet válogatni! :) A többire nincs is szükség!
77. kriszta773 (válaszként erre: 72. - Gribedli***)
2015. jan. 14. 13:13
én is úgy látom, hogy bár sok nő van egyedül, és sóhajtozik, hogy nem talál normális pasit, de ez is mutatja, hogy bármilyen seggel nem állnak le pusztán azért, hogy kapcsolatban éljenek
76. kriszta773 (válaszként erre: 73. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 13:05
hát van még gondolom vagy 10-20 neve, de nem éri meg a fáradtságot ezen elmélkedni, csórikám nem nagyon tud szabadulni attól, hogy mi miért történik körülötte, mintha nem lenne evidens
75. kriszta773 (válaszként erre: 74. - Miss Sárika)
2015. jan. 14. 13:04

szerintem ilyen esetben kétféle pasi morzsolódik le, az egyik, aki csak dugni akar, és nem éred meg a fáradtságot némi fűzögetésre, a másik, aki normális, és valóban nagyon tetszel neki, de érzi rajtad a bizalmatlanságot, távolságtartást, és (jogosan) úgy gondolja, ha ennyire nem viszonzott az érdeklődés, akkor nem erőlteti


te sem hiszem, hogy annak örülnél, ha valami langymeleg érdeklődéssel fordulna feléd egy pasi, és kivárná, míg te bizalmat ajándékozol neki. persze lehet, hogy neked erre van szükséged, egy uncsibb, de megbízható és kitartó pasira. részemről inkább akarja letépni a bugyimat egy pasi már az első randin, legfeljebb nem hagyom, ha úgy gondolom, minthogy hónapokig koslasson utánam kitartón a semmire, és ellegyen magában malmozgatással :))))))))))

74. Miss Sárika (válaszként erre: 70. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 12:58
Pont ellenkezőleg! A szélhámosabbja lemorzsolódik!
73. angelic smile (válaszként erre: 71. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 09:07
De akire gondolsz valami annaanya vagy ki volt, nem? Vagy nem ugyanarra az emberre gondolunk?
72. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Indah)
2015. jan. 14. 08:51

A 2-es és 3-as pontod általánosítás. A gyakorlat azt mutatja, hogy a férfiak sokkal jobban elvárják a nôktôl, hogy eztán csukott szemmel éljenek és bizony féltékenyek, ha a nôk más pasik poénjain is tudnak negédesen vihogni mint valami kamasz csaj vagy ha megnéznek egy pasit. És a holtomiglan-holtodiglant is ôk várják el jobban, mert a gyakorlat azt mutatja, hogy a nôk teszik meg az elsô lépést a váláshoz, illetve ha a tartósan félredug, a másik nô beszéli rá, mert maga a férfinem hajlamosabb belekényelmesedni egy kapcsolatba.


Vannak nagyon hülye nôk is, kapcsolatfüggôk, de felesleges úgy beállítani, hogy a nôk kényszerítik valamilyen módon maguk mellé a pasikat mert nem tudnának nélkülük élni. Tudnak, de ezt évszázadok, évezredek alatt megpróbálták elfelejtetni a nôkkel (ahogy a nôi hûség is keresztény "találmány", a tûzhely angyala, aki nem vágyik soha más pasira az urán kívül. Ne felejtsd el, hogy maga a házasság is a férfiaktól ered, egyszerûen kikötözték a nôjüket, hogy csak velük dughasson, hogy ne szökhessen el, hogy csak tôlük legyen utódja. Mert elôtte a nôket is hajtotta a vérük, ebben teljesen egyformák vagyunk a férfiakkal. Jogos, hogy elvárjuk egymástól a hûséget, de ez nem külön csak az egyik nemre vonatkozik, hanem az ember dönt.

71. kriszta773 (válaszként erre: 68. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 08:37
nem ismerős a sztori? :) azért az ember tudja, hogy ennyire hülye nem lehet senki, de hát neki ez a szórakozása, hogy időnként nyavalyog egy-egy fórumban ugyanerről, hát tegye :)
70. kriszta773 (válaszként erre: 69. - Miss Sárika)
2015. jan. 14. 08:35

ha mindenkit eleve bizalmatlansággal fogadsz ismerkedéskor, nehéz elhinni, hogy nem csalódtál, már nem is a pasiban értem, hanem valszeg normálabb lepattan, mert nem érzi azt, hogy te is odatennéd magad és nyitottan, lelkesen fogadnád


én még nem csalódtam pasiban, mert ha eljutottunk az ismerkedéstől a kapcsolatig, már megismertük egymást, barmokkal pedig nem alakítok ki kapcsolatot :)))

69. Miss Sárika (válaszként erre: 63. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 08:16

Amit írtam az a kapcsolat elejére értendő...

Ennek fényében én még soha nem csalódtam! Te hogy állsz ezzel? :)

68. angelic smile (válaszként erre: 66. - 306d3263b3)
2015. jan. 14. 07:28
Ne haragudj, de kötve hiszem, hogy szeretne. :( A következő lépés az lesz, hogy egy kis ajándékot kapsz tőle, ezt előre borítékolom, egy jó kis nemi betegséget, amit biztos szeretettel ad. Az ilyennek inkább száradva le az a bizonyos micsodája!
67. angelic smile (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2015. jan. 14. 07:26

Én az egészet nem értem. Már az első hsz-ben sem értettem pár dolgot, de összességében nekem az jött le, amit reagáltam rá.


Összegezve az egész fórumot: lehet, hogy valakinek benne van a vérében, esetleg ezt a mintát is hozta a családja révén, de minden esetben az ember dönt. Nem vagyunk állatok! Persze nekünk, embereknek is vannak érzéseink, hajlamaink, ösztöneink és szenvedélyeink. De ami megkülönböztet minket, hogy míg az állatok közvetlenül követik ezeket, addig az ember gondolkozik.


Sajnálom, de az, hogy a fórumindítót vagy bárkit is szereti az az ember, aki megcsalja, nonszensz. Tudja, hogy ezzel mennyire megbántja a másikat, már pedig ha valakit szeretünk, azt nem szeretnénk bántani.

66. 306d3263b3 (válaszként erre: 12. - 1e072b34d7)
2015. jan. 13. 23:29
Megadtam neki a szexet és jó is volt neki. De mégis. Hajtja a vére ezt mondta. Csak numerát akart, de úgy, hogy közben meg ott legyek neki én is. Állítólag szeret engem.
65. kriszta773 (válaszként erre: 64. - Indah)
2015. jan. 13. 22:57
én a 3. pontot nem értem :) ez azt jelenti, hogy folyamatosan sárkánykodtál, miért mer egyáltalán ránézni más nőre vagy akár megszólítani más nőt, vagy a pasika félredugogatott, és a segítségével beláttad, hogy ha őszintén elmondja, hogy ő most változatosságból mariskát vagy juliskát akarja meghúzni, milyen jó neked, mert nem hazudik és nyitottban nincs féltékenység se?
64. indah (válaszként erre: 44. - Angelic smile)
2015. jan. 13. 21:42

Ok, arra kérlek, hogy amit ebben a topicban írtam, első hsz-ként, azt egyben próbáld értelmezni.


1.) Természetesen az én gondoltaim, de ez nem azt jelenti, hogy nem voltam szerelmes a férjembe, vagy a szomszéd Józsit kívánom


2.) Azt is írtam, hogy általában a nők várják el a holtomiglan holtodiglan dolgot, és a pasik paráznak be. Mivel általánosítani nem szerettem volna, ezért írtam férfi helyett "embert", hiszen ez nővel is megeshet


3.) Ha a nők nem várnák el ezt az "innentől éljél apukám csukott szemmel" dolgot - persze sok pasi is ok nélkül féltékeny, hanem ehelyett az őszinteség lenne "csak" elvárás, akkor sokkal nyitottabban fordulhatnának egymás felé a párok, ez pedig hosszabb távú, boldogabb kapcsolatokat eredményezhetne /ez pont személyes tapasztalat/



+ ahogy írtam, személyiség, mentalitás, élethelyzet, életszakasz stb. - ezer tényező függvénye még, szerintem.

63. kriszta773 (válaszként erre: 61. - Miss Sárika)
2015. jan. 13. 20:29

az, hogy valakit nem bizalmatlanul kezelsz, az nem fejjel a falnak menés :) én eleve nem tudnék azzal mit kezdeni, akivel bizalmatlannak kéne éreznem magam, nemhogy kapcsolatot kezdeni


szerintem te nem gondoltad át, mit jelent ilyen esetben, ismerkedéskor a bizalom. ha valakiben nem bízol, valószínűleg nem is engeded magadhoz közel, sem testileg, sem lelkileg, nem? ha valaki iránt nyitott vagy, szeretsz vele lenni, akkor bizalmat is érzel


vagy nálad mit jelent, hogy nyerje el a bizalmadat, majd akkor lehet bármi is? :) ráküldesz a palira 3 prostit, meg 5 bombázót, és ha elküldi őket undorodva, hogy de nekem csak sárika kell, akkor jöhet? :) mert egy kapcsolat elején a nullára ez elég merész húzás lenne, tekintve, hogy még nincs semmi érzelmi kapocs, max. vonzalom és szimpátia :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook