Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Séta egy másfél évessel fórum

Séta egy másfél évessel (beszélgetős fórum)


26. youlcsi (válaszként erre: 24. - Dodi44)
2015. jan. 14. 07:27

úgy hívják az alkalmatosságot, hogy babahám. a hám jó dolog :) nekünk nem volt, barátnőméknek igen, nagyon forgalmas út mellett laktak.

amikor egészen picike önjáró volt, akkor a sálamat kötöttem a hóna alá. ez még aban is segített, hogy ne essen el :)

25. noozimanoo (válaszként erre: 24. - Dodi44)
2015. jan. 14. 06:36
Babahámnak hívják.
24. Dodi44 (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2015. jan. 14. 04:58

Kerlek , ne botrankozzatok meg amit mondok, de mar lattam a szuloknel es piciknel, hogy a piciknek a vallukra es a derekukra van egy szij alkalmatossag, aminek a gyerek hatan van egy karika, es arra van erositve egy zsinor, aminek a masik vege a mama csuklojara van egy korrel a vegen erositve.

Ezzel nem tud az emberke egymaga beszaladni az utcara a forgalomba!

Csak egy otlet, amit tovabbitok, hatha praktikusnak bizonyul.

23. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - Holdacska-)
2015. jan. 14. 00:02

Sztem alakul majd, mint minde ez is, gyerek es szulo fuggo. En seta kozben (seta) tehat akkor mar nem volt babakocsi...egy szakaszon muszaj fognom a kezet, olyan terepen lakunk, megindulna a hegyen lefele, nemtom, hol szednem ossze. Szval,mindenki csak a sajat gyerekehez es terepviszonyaihoz kepest tud velemenyt nyilvanitani :)

Nalunk ami fontos az auto, ha jon! Es kutya, innentol szaba a palya :)

2015. jan. 13. 13:58
Köszönöm a hozzászólásokat. Ma volt babakocsiban ülés, utána séta egy nem túl forgalmas út mentén a járdán. Úgy vettem ki a kocsiból, hogy fogod Anya kezét, vagy ha nem, akkor is maradsz mellettem. Többször mondtam neki, hogy ha nem fogad szót, visszateszem a babakocsiba. Ügyes volt nagyon. Kb fél órát így sétáltunk. Aztán egy nagy parkban is voltunk, ahol kedvére szaladgálhatott. :-)
2015. jan. 13. 11:19
ja, amúgy ha nem fogadott szót, simán visszatettem, beszíjaztam a babakocsiba. üvöltés ordítással fűszerezve... megesett, hogy még biztattam is, hogy az utcán adja ki, ne otthon a lakásban kelljen hallgatnom.
20. youlcsi (válaszként erre: 10. - Vikucka)
2015. jan. 13. 11:16

megérteni nem fogja :)

egyszerűen majd csak felnő a feladathoz :D

19. youlcsi (válaszként erre: 1. - Holdacska-)
2015. jan. 13. 11:15

szerintem pontosan azt csinálja, mint egy normál másfél éves.

nem érti, mifenének engeded ki a kocsiból, ha utána nem engeded el a kezét? mi értelme van kiszállni, ha nem nézhet meg mindent?


kisfiam szerintem közel volt a 3hoz, mire végre hajlandó volt velem kézenfogva sétálni. addig nem és nem. és ha fogtam a kezét, akkor visított, mint akit nyúzni visznek.

ha elengedtem, elrohangált, minden szívfájdalom nélkül akár ki az útra is...

nem egyszer kapott ott az utcán is a fenekére emiatt. mondtam, inkább ő sírjon, mint majd én :/


majd kinövi :)

2015. jan. 13. 07:04
En az elejétől ragaszkodtam hogy fogja a kezem ha setalunk mert többnyire ez forgalmas ut vagy bevasarlo központban volt. Ha nem fogta ment vissza a kocsiba duzzogni. A biztonsag mindennel fontosabb. Hamar hozzaszokott, két es fel eves koratol mar motorozni is hagyom az utcán mert megáll ugyesen, leszall a motorrol es odaadja nekem ha at kell mennunk az uttesten.
17. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - Noozimanoo)
2015. jan. 12. 17:45
Haaaat, ebbol is latszik, ahany gyerek :) En fiam elote (gyalog) futott a lejton, eleg meredek az utcank, aztan szaladt a kutyakhoz a keriteshez, a motoron legalabb vmennyire "kotve van" ...
16. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Syria)
2015. jan. 12. 17:42

En azt gondolom, ne a hazban faradjon le a gyerkoc, hanem a friss levegon :)

A hiperaktivitas hol kezdodik? Mert sztem minden masfel-2-3 eves extra mozgekony :) Idosebb korcsoportbol nincs tapasztalatom ...

15. noozimanoo (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2015. jan. 12. 17:39
Na nálunk az utcán motorozás volt katasztrófa... Azt meghagytam neki itthonra udvarra. :D
14. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Holdacska-)
2015. jan. 12. 17:35

Az én fiam már 2.5. Tavaly tavasszal, ahogy biztosabban kezdett hosszabb távokat, időket sétálni az udvaron, elkezdtünk babakocsi nélkül sétálni.

Ez nálunk abból állt, hogy pár lépés után el akarta engedni a kezem, néha sikerült is neki. Utána léptem, megfogtam a kezét, és csak annyit mondtam neki: Úton vagyunk (kis falu, nincs mindenhol járda), autók jönnek, nem engedheted el a kezem.

Ekkor persze földhöz vágta magát, hogy csak azért se. Lábra állítottam, ha kellett, 5x is, elmondtam: ilyet itt nem szabad, megyünk tovább.

Pár lépés után kezdtük elölről az egészet. Az első pár alkalom iszonyú fárasztó, nem haladsz sehova vele, de szépen lassan megszokja.

Mi már 3 kilométereket megyünk, gyakorlatilag körbe sétáljuk a falut. Vannak szakaszok, ahol már elengedem, da ha csak szólok neki, s látja, tartom felé a kezem, jön, s megfogja újra. :)

13. Kicsimano81 (válaszként erre: 12. - Syria)
2015. jan. 12. 16:41

Már bocs, de pont az a lényeg, hogy ne a 4 fal között fáradjon le, hanem a kinti rohangálásban. Másfél évesen hiperaktív... igen, ez a korabeliek sajátossága :)

Amúgy az én másfél évesem nem babakocsiban sétál, hanem gyalog indulunk el, ma is csak azért vittünk kocsit, ha elalszik, beletegyük, de végiggyalogolt kb 3 km-t. A kézfogás lehet macera, de muszáj lenne vele megbeszélned, hogy nagyon fontos. Próbáld ki, hogy eleve gyalog indultok, hátha akkor máshogy áll a témához. Nekünk is van babahám, a nagyobbiknál használtuk párszor 2 éves kora körül, de utálta, így inkább szót fogadott hamar. :) Kitartás

12. syria (válaszként erre: 1. - Holdacska-)
2015. jan. 12. 16:19

Nem lehet, hogy hiperaktív? Nem lehet, hogy a négy fal közötti élet nem fárasztja el eléggé?

Bocs, hogy kérdésre kérdéssel válaszolok. :)

11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Holdacska-)
2015. jan. 12. 16:12

Babahamot en sem hasznaltam, de megertem azokat a szuloket, akik igen :) Az en kisfiam 2 eves mult es eleinte szepen fogta a kezemet, aztan " elkezdte az onallosodast", voltak hisztik, szinte minden seta alkalmaval.

Ugy szoktattuk, hgy ha nem is fogja a kezem, a jardarol nem mehet le es ha auto kozeledik, azonnal megfogja a kezemet.

Mostanra egy fokkal jobb, hgy motorral kozlekedik, de igy is makacskodik idonkent.

2015. jan. 12. 15:42
az én lányom is másfél éves... Szerencsére ő órákat elnézeget a babakocsiban és ha kiveszem, akkor ő is rohangálna minden felé. Ilyenkor mondom neki, hogy fogja meg a kezem. Mint egy öregasszony, a háta mögé teszi a kezét és úgy megy. Szólok neki háromszor, negyedik alkalommal vissza a babakocsiba és megyünk haza. Közben elmagyarázom neki, hogy ez veszélyes hely, jönnek az autók, a kutyusok, más babakocsik. Bízom benne, hogy a 1000. alkalommal megérti.
9. gkreka (válaszként erre: 5. - Holdacska-)
2015. jan. 12. 15:33
A két megoldást ötvözd! Sétáljatok el a játszótérig és előre mondd meg neki, hogy ott majd elengedheti a kezed és kedvére rohangászhat! Előbb utóbb meg kell vívnod ezt a harcot a gyerekeddel. Ha nem most, akkor fél-egy év múlva.
2015. jan. 12. 15:27
Pedig így is tanítgatod a közlekedésre, csak eltart egy darabig, amíg megérti, hogy nem mehet el a kocsitól.
7. Holdacska- (válaszként erre: 6. - *Csajszi*)
2015. jan. 12. 15:04

Nagyon köszönöm!:-) Hozzám is ez a nézet áll a legközelebb. :-)

Úgy gondolom, hogy mivel egyre okosabb lesz, egyre jobban meg fogja érteni később, hogy mit miért nem szabad

6. *Csajszi* (válaszként erre: 5. - Holdacska-)
2015. jan. 12. 15:01
Van meg rengeteg ideje kozlekedest tanulni, masfel evesen park, jatszoter teljesen jo. Hagyd, had szaladgaljon, a parkban biztonsagban teheti.
5. Holdacska- (válaszként erre: 3. - Manó2000)
2015. jan. 12. 14:56
Egyelőre jó megoldás a zárt játszótér és nagy park? Vagy erőltessem az úton való közlekedést? De olyankor minden séta vége hiszti. Nekem és neki sem jó.
2015. jan. 12. 14:54
2015. jan. 12. 14:53

Szia!

Kicsi még, az enyémek is ilyenek voltak. Majd meg kell tanulnia a közlekedést, az elején ez elég macerás. Nálunk a férjem elég szigorú volt, így hamar megtanulták a dolgokat.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Holdacska-)
2015. jan. 12. 14:53
Szerintem hagyni kell ismerkedni. Első gyermekem sem fogta a kezem, ezért én babahámot használtam, cseppet sem érdekelt, valakinek tetszik, vagy nem. az én gyerekem biztonságáról volt szó.
2015. jan. 12. 14:50
Kisfiam másfél éves és tanácstalan vagyok a sétáinkkal kapcsolatban. A babakocsiban elvan kb. 20 percet, de utána ki akar szállni. Ha járdán, út mellett tolom épp és kiveszem, azonnal szaladna el mindenfelé, vagy venne fel minden szemetet a földről. Nem fogja meg a kezem, vagy ha nem engedem el, lefekszik a földre és hisztizik. Nem érti meg, hogy ilyen helyen nem szaladgálhat el. Ezért azt a megoldást választottam, hogy csak nagy parkban, vagy zárt játszótéren engedem ki a kocsiból. Ott kedvére szaladgálhat. Szerintetek ez jó megoldás? Vagy gyakorolnunk kellene e helyes közlekedést? De ő felfedezni szeretne most mindent. Mit tanácsoltok? Kinél mi vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook