Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem érkezhetett meg a számlámra a fizetésem? fórum

Miért nem érkezhetett meg a számlámra a fizetésem? (tudásbázis kérdés)

1 2
41. emagdi (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2015. jan. 12. 21:51

hát, az is elég aggasztó lehet, ha egy cégnél

1. nem tudnak arról, hogy meg kell tenni az azonosítást (holott tele volt vele a sajtó, és a bankok is szóltak kb ezerszer, ahol hiányzott)

2. tudtak róla, hogy hiányzik az azonosítás, de a tulajdonos v. aki a bankszla felett rendelkezik, az tojt rá, hogy bemenjen a bankba és elintézze ezt tavaly, vagy akár idén

3. egy cég úgy működik 10 napja (és oké, hogy jan 5 volt első munkanap, de attól még az élet ment, és pont ezért elég sok dolog felhalmozódhatott), hogy nincs működő bankszámlája

4. dolgozóknak nem szólnak, hogy probléma van, ezért nem kaptok fizut, csak mondjuk 3 nap késéssel mikor a főnök visszajön a bahamákról, ellenben ködösítenek és azt mondják, hogy ők utaltak.



hát, nem tudom, de nekem ez a sztori akárhogy is nézzük elég problémás céget fest a háttérben :P


egyébként nagy téttel fogadnék, hogy egész egyszerűen nincs zseton a bérekre, gondolom arra várnak, hogy beérkezzen valami összeg, és addig ködösítenek a munkavállalóknak. ahelyett, hogy megmondanák, hogy ez van, 3 napot csúszni fogunk, nagy elnézés mindenkitől, és valamivel kárpótolják esetleg a népet.


de az is nagyon furcsa, hogy a dolgozók közül még senki nem borította a bilit, nem kért az átutalásról valamiféle bizonylatot, és nem verte az asztalt, hogy márpedig akkor hol a fizetése. (gondolom nem minden munkavállaló képzel olyanokat, hogy valahol a bankok között "elakad" a pénz, és lebeg valami légüres térben)

40. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2015. jan. 12. 21:21

Jan. 5-én volt az első munkanap. Mi pl. 8-án indítottunk először átutalást...


Szóval nem 10 nap. De nyilván azért észre kellett venni már, csak mi van,ha nem ért rá bemenni azonosítani az illetékes tulajdonos? Vagy pl. szabin volt még napokig?


Nem tudhatjuk, bármi lehet - persze még az is, amit te írtál.

39. emagdi
2015. jan. 12. 20:15

egy cégnek (még ha nagyon kicsi is) kizárt, hogy ne tűnne fel 10 nap alatt, zárolták a számláját. ha így is volt, az fix, hogy már elintézték azóta az azonosítást, egy cég nem tud létezni bankszámla nélkül hetekig.

egyszerűen csak nem utalták el a béreket, gondolom likviditási nehézségeik vannak. azért az aggasztó, ha ezt nem vallják be a munkavállalóknak...

mellesleg a bérek az utolsó, amikkel általában csúszik egy cég, szóval ha már azt sem fizeti, akkor ott über nagy gáz van.

38. Remoni (válaszként erre: 36. - Angelic smile)
2015. jan. 12. 20:01
Bingo ;)
37. angelic smile (válaszként erre: 35. - Remoni)
2015. jan. 12. 19:50
Zárolják a számlákat. Ezért nem tartom logikusnak. De igazad, tök mindegy. Bánja kánya! :D
36. angelic smile (válaszként erre: 30. - Dia76)
2015. jan. 12. 19:48

Kiírtál egy fórumot. Ami megfogott benne, az az intelligencia felső foka, lásd: "Üdv! Szeretném megkérdezni, gogy másnak sem érkezett meg a fizetése? 9-én a munkahely kiutalta a bank felé, de azóta sem érkezett meg a számlá"


Érkeztek segítő szándékú emberek. Már rég leírták a választ, de te továbbra sem értetted. Az pedig a hab a tortán, ahogy emagdira förmedtél azzal, hogy: "Meg ahogy elnézem ezekből az "okos" hozzászólásaidból....eszem is több van..:D" Pedig már a 17. hsz-nél tartunk és még mindig fogalmad sincs, hogy mi a helyzet.


Nem, nem mosolygok arrébb. Ez egy fórum, kiírtad, talán nem ártana elolvasni és értelmezni a tagok által írtakat. Rengeteg kellemetlen pillanattól mentenéd meg magad.

35. Remoni (válaszként erre: 32. - Angelic smile)
2015. jan. 12. 19:43
Miért nem? Csak józan paraszti ésszel gondolkodom. Minden netes bank egyedi fejlesztés, adott bankra igazítva, saját programozókkal. Ahhoz, hogy ne engedje a számlát megterhelni, ha nem történt meg az azonosítás, csak egy algoritmus kell. Valahova be kell építeni a rendszerbe egy ellenőrzés utáni gátat. Az, hogy ezt az adott fejlesztő hova építi be, az utalás folyamatának melyik pontján akasztja azt meg, az gondolom programozója válogatja. Be lehet építeni rögtön a legelejére, hogy ki se tudd tölteni az adatokat, illetve akár a legvégére is, hogy bankba küldve legyen az utalás, de a számláról való leemelést már megakadályozza a beépített algoritmus. Szerintem. De végülis tök mindegy.
34. angelic smile (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2015. jan. 12. 19:38
Pontosan, úgy ahogy írod. Zárolják a számlát. Már csak kiírja, hogy hülye voltál, nem tettél nyilatkozatot és húzzál be a bankba, ha szeretnél valamit.
33. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Dia76)
2015. jan. 12. 19:37
Lásd 4. hozzászólás.
32. angelic smile (válaszként erre: 29. - Remoni)
2015. jan. 12. 19:37
Nem tartom valószínűnek, nem lenne logikus. :)
31. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Gizus58)
2015. jan. 12. 19:34

Még jó, hogy ezt már írtam neki, de úgy látszik, nem is olvasta!


A nyilatkozat hiánya miatt lehet, hogy zárolta a bank a cég számláját, tehát nem teljesítette az utalásokat.


Év végén minden tele volt vele, hogy lehet, hogy nem kapnak mukabért január elején sokan, ha ezt az azonosítást nem csinálta meg a munkahely!

30. Dia76 (válaszként erre: 28. - Angelic smile)
2015. jan. 12. 19:14
Akkor mosolyogjál...arrébb!!!
29. Remoni (válaszként erre: 25. - Angelic smile)
2015. jan. 12. 19:06
Szerintem bankfüggő meddig enged el az elektronikus utalásban, bankonként eltérő az elektronikus felület. Simán el tudom képzelni, hogy olyan is van, ahol el tudja készíteni az utalást, esetleg be is tudja küldeni, aztán jön rá hibaüzenet. De a munkáltatónak rögtön észlelnie kellett a problémát, hogy le sem emelték a számlájáról.
28. angelic smile (válaszként erre: 27. - Dia76)
2015. jan. 12. 19:02
Ezen már tényleg csak mosolyogni lehet! :)
27. Dia76 (válaszként erre: 24. - Remoni)
2015. jan. 12. 18:29
Csak annyit fűznék hozzá,hogy nem a bankot hibáztatom,mert ott meg sem jelenik az utalás,hanem valahol el van akadva...nyilván az előbb,Gizus által leírtak miatt.. :)
26. Dia76 (válaszként erre: 21. - Gizus58)
2015. jan. 12. 18:25
Köszönöm Gizus! :) Kedves,hogy ilyen részletesen leírta!Mindenképpen utána járok ennek!
25. angelic smile (válaszként erre: 24. - Remoni)
2015. jan. 12. 18:22
Akkor konkrétabban mondom. Két bankszámlánk van. Az egyiket decemberben nyitottuk. Ott már nem volt semmi teendő. A másikra folyamatosan érkezett a felhívás, amikor beléptünk, hogy menjünk és tegyük meg a nyilatkozatot. Egy hete utalni szerettem volna és már ahhoz a funkcióhoz sem engedett, ahol ezt megtehetném. Nem volt gond, mivel a pénz nagy részét átutaltuk az új bankszámlára, csak meglepődtem. Tehát ha nem tette meg a nyilatkozatot, el sem tudja indítani az utalást.
24. Remoni (válaszként erre: 23. - Angelic smile)
2015. jan. 12. 18:11
Nem is azt mondta a munkáltatója, hogy elutalta, hanem csak azt hogy "elindította"... ő írta korábban. Elindítani bármit el lehet, max nem utalódik el a nyilatkozat hiánya miatt. Szerintem is ez lesz a gond. Ahelyett, hogy a munkáltató azt mondaná, bocs hibáztunk, ködösít, a fórumindító meg a bankokat hibáztatja.
23. angelic smile (válaszként erre: 21. - Gizus58)
2015. jan. 12. 17:47

Gizus!

Ha nem tették meg a nyilatkozatot, akkor már utalni sem enged. Tudom, volt szerencsém hozzá. :)

22. angelic smile (válaszként erre: 17. - Dia76)
2015. jan. 12. 17:46

Szerintem nincs. Teljesen érthetően leírta emagdi, hogy mit kellett volna már megtenned. Te pedig csak kritizálod.

Kedves! 1-4 órán belül a számlán kell lennie a pénzednek. Mi következik ebből? A munkáltatód hazudik, nem utalt. Ezért írta -minden személyeskedés nélkül, segítőkészen- emagdi, hogy mit lehet ilyen esetben tenni.

2015. jan. 12. 17:44

Kedves Dia!Esetleg ez lehet a gond, hogy ők elutalták, de ha ezt a nyilatkozatot a cég nem tette meg a bank felé, nem tudnak utalni.Nem tudom segít-e ez neked , de ha sok helyen ilyen bibi van akkor lehet itt kell keresni az okot.

Ha nem nyilatkoztak,akkor nem utal a bank.

*

A pénzmosásról szóló törvény szerint, illetve egészen pontosan a pénzmosás elleni törvény szerint minden egyes vállalkozásnak és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezeteknek, emellett minden egyéb jogi személynek, ilyenek a különféle alapítványos és egyesületek képviselőinek is nyilatkozni kell.


Miről is kell nyilatkozni: Nyilatkozni kell a valódi tulajdonosok kilétéről.Amennyiben a cégnél nincsen illetve nincsenek tulajdonosok, akkor a vezető tisztségviselő kilétéről kell nyilatkozni.


Hogyan tudunk nyilatkozni? A szabályoknak megfelelő nyilatkozatot kell eljuttatnia a bankhoz.


Mi a határideje a nyilatkozattételnek? 204. december 31.


Mi történik ha nem tesszük meg a nyilatkozatot ? Január 1-től megvonják cégünktől az utalási jogot, ami igen kellemetlen meglepetéseket is okozhat.Gondoljunk csak bele, hogy januártól gőzerővel beleveti magát a munkába a cégünk, és nem tudunk kifizetni egy bért sem, nem tudunk kifizetni egyetlen számlát sem.Óriási galibát és kellemetlen meglepetéseket okozhat, így feltétlenül tegyük meg ezt a lépést!Természetesen, amint megtesszük a nyilatkozatot újra tudunk utalnia számlánkról, de a mai bürokráciát ismerve, sajnos ez jó pár napig is eltarthat, amit sok sok bosszúságot okozhat.

20. Dia76 (válaszként erre: 18. - Remoni)
2015. jan. 12. 17:23
Köszönöm! :)
19. Dia76 (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2015. jan. 12. 17:10
Nekem meg az a benyomásom,hogy ha csak személyeskedni tud valaki,akkor nem kell hozzászólni a dolgokhoz...Vannak más témák ,ahol lehet viccelődni,meg ahol vevők is rá,de ez pont nem az a téma...Úgyhogy köszi....!!!!
18. Remoni (válaszként erre: 14. - Dia76)
2015. jan. 12. 17:08

Hidd el nem a bank a hibás, hanem a munkáltatód. Ha valami gond van az átutalással, már nekik is jelezniük kellett volna feléd, mert ha valami miatt a bank visszafordítja, akkor az jóváíródik a cég számláján. Nem lebegnek fizetések légüres térben napokig, úgy, hogy ráadásul szombat is munkanap volt.

Azt tedd, amit itt írnak, küldjék el neked a 9-i bankszámlakivonatot, ahol látszik a terhelés.

17. Dia76 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2015. jan. 12. 17:08
Meg ahogy elnézem ezekből az "okos" hozzászólásaidból....eszem is több van..:D
16. emagdi (válaszként erre: 14. - Dia76)
2015. jan. 12. 17:06
komolyan az a benyomásom, hogy direkt értetlenkedsz, ez annyira egyszerű dolog, és kb negyed óra alatt ki lehet deríteni hol a hiba a történetben
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Dia76)
2015. jan. 12. 17:05

akkor szkenneltesd be a bankkivonatot és küldesd el emailben.

remélem emailed van:D

14. Dia76 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2015. jan. 12. 16:59
Ezzel csak 1 probléma van,hogy kb 150 km-re van a cég,ahová küldik a bérszámfejtéseket....
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Dia76)
2015. jan. 12. 16:55

jajj már, ne legyél ennyire értetlen!

nyilván a munkáltatód bankszámláján kell megnézned, hogy ő valóban elutalta-e. bemész a pénzügyre, megmondod, hogy mutassák meg a 9-i bankkivonaton, hogy rajta van a te saját béred az átutalások között. (nyilván nem lesz, és csak kamuznak, hogy elutalták a béreket)

12. Dia76 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2015. jan. 12. 16:51
10-én is voltam a bankban,és még akkor sem látták,hogy rajta lenne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook