Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Titeket nem zavar, hogy egyeseknek "hosszabb" párkapcsolatok jutnak? fórum

Titeket nem zavar, hogy egyeseknek "hosszabb" párkapcsolatok jutnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
141. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Andrea1990)
2015. jan. 28. 08:53
Az, hogy kinek mennyire jó a kapcsolata, azt nem a hossza dönti el. Nyilván, aki diák (és nem kell két állásban dolgoznia mellette, hogy fenntartsa magát) jobban tud bulikra járni, mint egy dolgozó "felnőtt" és az igény szintje is más mindenkinek. Inkább neked kell eldönteni, hogy neked ez jó-e így, akár rövid,akár hosszú távon.
2015. jan. 28. 02:55
mond meg oszinten kinek mi koze van a masik ember eletevel.en kulfoldon elek,de senkisem uti bele az orrat mas ember eleteben.ez maganugy,hogy ki el hosszu,vagy rovid parkapcsolatban.
139. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Andrea1990)
2015. jan. 23. 10:56
Nem nekem nincsenek, de én pont a másik oldalra tartozom. :)
138. ina87
2015. jan. 23. 10:53
tegyél érte h legyen közös programotok,mert lehet h 1éves kapcsolatban több az élmény mint egy 5éves kapcsolatban.
137. bige
2015. jan. 14. 21:56
..."jutnak"... mi ez? lottó sorsolás?
2015. jan. 12. 04:48
ugyan mar miert zavarna!mindenki a sajat elete kovacsa.
2015. jan. 12. 02:37
Ja, és ha tényleg attól tartanál, hogy nem találsz jobbat, és minél később találkozol valakivel, aqnnál kevesebb közös élményed lesz vele - jelentem, ez nincs így! Ha megtalálod az igazit, úgy fogod érezni, hogy réges-régóta ismered és már a gyermekkorotokat is együtt töltöttétek. Olyan otthonos az ilyen ember. A családban egy rokonom 50 évesen ment férjhez, és nagyon boldogok voltak a férjével, nagyon összeillettek. Szóval ez ne tartson vissza a döntésben.
2015. jan. 11. 21:58
Féltékeny a pasija előző kapcsolataiban arra,hogy az előzző lányokkal több program volt. Kérdés mi a fontosabb? A pasi vagy ,hogy vele is ugyanazokat a progikat csinálja és addig amig az exekkel? Hm? VAgy nem. Fáradt vagyok.
133. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Andrea1990)
2015. jan. 11. 21:53
Az nem jut, hanem jár. Akinek jár.
132. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Grizus)
2015. jan. 11. 20:52
:( ó, ez nagyon szomorú... komolyan mondom, ez jobban szíven ütött most, mint a fórumindító nyafogása :(
2015. jan. 11. 20:20

Élek is a lehetőséggel, előkészülök holnapra mert bizony fel kell kelni. És ha nem alszom ki magam, bizony.......

Kedves Andrea1990! Kaptál itt sok tanácsot, jól gondold át. Én még mindig azt javaslom adj még egy lehetőséget. Ne te legyél csak aki a másik kedvét keresi, de ha a próbálkozásaid sorra kudarcot vallanak akkor tényleg el kell gondolkozni, mit szeretnél az élettől, jó-e neked így. Aztán vagy megalkuszol vagy lépsz és keresel egy hozzád jobban illőt. Aki a te érdekeidet is nézi, aki viszont szeretne örömet okozni és boldoggá tenni. :)

2015. jan. 11. 20:05
Nem. Mindenkinek adott a lehetôség; vagy él vele, vagy nem.
129. kriszta773 (válaszként erre: 119. - Andrea1990)
2015. jan. 11. 19:57

hát gondold át leánykéréskor majd, hogy ilyen életet szeretnél-e élni a jövőben, mint ami most van :) az emberek nem változnak, és mindig vannak dolgok, amikben kompromisszumot kell kötni és/vagy elfogadni, de azoknak nem szabad olyanoknak lenniük, amik alapjában a te életedet rontanák


nekem furcsa, hogy még most, házasság, gyerek előtt sincs rád ennyire tekintettel, és nem számít neki, hogy te mit szeretnél, mihez van kedved. mert még egyszer-egyszer simán érthető, ha túl fáradt, de hogy ez csupán csak azért történjen és általánosan, mert neki nincs kedve, akkor ülj te is otthon, hát... nekem egy párkapcsolat társakról szól, akiknek az is nagyon fontos, hogy a másiknak örömet szerezzenek, akik azt is nézik, a másiknak mi a jó, nemcsak önmaguknak

128. ÉvaLány (válaszként erre: 127. - Andrea1990)
2015. jan. 11. 19:46

Nah, legalább akkor kimozdultatok! Bár én az éttermi szilvesztert nem igazán szeretem. Valahogy nem lehet olyan felszabadultan bulizni. Nem mintha tök részegen akarnék asztalon táncolni, de mégis feszélyez. Persze a társaságtól is függ.

Mi baráti társasággal voltunk, mondhatni házibuliban. Jól éreztük magunkat, ettünk-ittunk, (batyus jellegű volt, mindenki vitt valamit) beszélgettünk, táncoltunk, anekdotáztunk -mert volt miről- azokon jókat röhögtünk :) Szóval jó volt! Az is hozzátartozik, ez egy jól összeszokott csapat az évek alatt összegyűlt sok sok közös élménnyel, de mindenkinek vannak külön élményei is! Hát minden volt csak punnyadás nem!

127. Andrea1990 (válaszként erre: 126. - ÉvaLány)
2015. jan. 11. 19:38
Voltunk amúgy, Többiek merrevoltatok? Az is inkább punnyadós volt. Egy étteremben voltunk és ettünk mással kellett táncolnom mert ő nem tud táncolni... Amúgy hívtak házibuliba de mint kiderült ott társasoztak na azt inkább haggyuk is...:)
126. ÉvaLány (válaszként erre: 123. - Szenasie)
2015. jan. 11. 19:32

én is jobban szeretem a hétvégi programokat legyen az koncert vagy bármi, főleg a péntekit, mert -szoktam mondani- nekem már 2 nap kell kipihenni a fáradalmakat, meg egyébként is ha nincs meg a napi 9 óra alvásom minimum, akkor képes vagyok sárkánnyá válni, de ha valami nagggyon olyan, akkor simán bevállalom hét közben is! Hiába kell dolgozni menni!


Tényleg, Andrea1990 szilveszterezni voltatok valahol?

2015. jan. 11. 19:29
ja, és ha szerzel pár jó barátnőt akivel ki tudsz mozdulni, mindig lesz aki vigyáz a gyerekre otthon :D
2015. jan. 11. 19:28
Egyébként, (és ezzel az előbbi hozzászólásaim ellen beszélek) én kierőszakoltam annó pár közös kimozdulást és magam rájöttem, hogy jobban élvezem ha nincs ott mert akkor azzal foglalkozom, hogy ő hogy érzi magát és persze sose jól... szóval én ha bulizni mozdulok ki, vagy kocertre barátnőkkel megyek (édes párom úgy enged el, hogy menjek, érezzem jól magam, de ne meséljek el semmit:) ) ha pedig ilyen "öreges" kikapcsolódásról van szó: mozi, színház, kirándulás, wellness arra vele megyek... hangsúlyozom: ha egyébként jól működtök, hiszen "nem véletlenül vagytok együtt" így írtad, akkor lehet hogy pár "sikeres" buli után magad hagyod majd otthon mert nem megy neki, és lehet hogy ennek semmi köze a korábbi bulis évekhez... én páromnak is van pár régi bulizós fotója... évek alatt kiderült hogy inkább volt jelen mint aktív.
123. szenasie (válaszként erre: 122. - ÉvaLány)
2015. jan. 11. 19:23
nem ez még nekem is megy...bár én nem tudok másnap munka után aludni...max este ha elaludtak a gyerekek, de egy-egy kimozdulást birni kell még ebben a korban ;)
122. ÉvaLány (válaszként erre: 117. - Andrea1990)
2015. jan. 11. 19:19
Ó, ez nem lehet kifogás. Ha az a kérdés ki jön, ki nem akkor nem a koncert, az előadő miatt megy, hanem a társaság miatt. Az időpont talán lehet kifogás, ha későn kezdődik és másnap dolgozni kell. Bár ebben a korban 1-1-késői lefekvés nem okoz gondot, majd másnap munka után lehet aludni. Vagy csak én voltam így?
121. ÉvaLány (válaszként erre: 113. - Loch ness)
2015. jan. 11. 19:15

Nagyon szépen összefoglaltad! Így téged olvasva jutott eszembe, nekem van egy bakancs listám a családi üzenőfalra rakva, ahol pl. rajta volt a befagyott balaton. Mivel mindig és kizárólag csak nyaranta mentünk, sosem láttam befagyva. És a férjem a múlt hét végén elvitt megnézni! Nagyon jól esett, boldog voltam mint egy kisgyerek, pedig mentünk, láttunk, fényképeztünk és jöttünk. Nem voltam a befagyott tavon fél órát, de az az idő a mindent jelentette számomra! (egy ő óhaja is fel van írva, de ahhoz jó idő kell)

Szóval igen, felmerül a kérdés, hogy a fórumindító párja tényleg szereti-e, vagy esetleg ennyire önző, csak magára gondoló hímsoviniszta?

remélem nem, és egy komoly beszélgetéssel még változtatható. Mert én egy ilyen megrögzött "mentsük ami menthető" fajta vagyok, bár ha nem menthető azt is belátom, akkor viszont minél előbb legyen vége! Két ember életéről van szó, nem csak a pasiéról! Akit szeretek annak megpróbálok mindig örömet szerezni, közben én is jól érzem magam.

2015. jan. 11. 19:04
Nem, mert nem foglalkozom mások dolgával, nincs közöm hozzá.
119. Andrea1990 (válaszként erre: 118. - Kriszta773)
2015. jan. 11. 19:03
Inkább agyhalál:) Főleg a munkám is elég sívár, irodai munka, elég monoton számolgatós, utána ne ő legyen már fáradt kimozdulni ha én nem vagyok az nap végén.
118. kriszta773 (válaszként erre: 111. - Andrea1990)
2015. jan. 11. 19:00

nincs olyan, hogy fogy az idő a bulizásra, közös programokra :) majd meg fogod tudni te is, a házasság, anyaság nem abból áll, hogy papásmamást játszva néztek egymás szemébe egész nap és persze mosolyogtok a gyerekre :)

nem véletlenül van annyi depressziós anya meg szülés utáni depresszós. a házasság nem zárda, az anyaság pedig nem jelenti azt, hogy megszűnsz nő és ember lenni.


szórakozás nélkül meg az élet nagyon unalmas és sivár. biztos vannak, akik beérik annyival, hogy otthon ülnek és a kötelező dolgokat megcsinálják, aztán annyi, de nem cserélnék velük életet, az tutibiztos. nekem az már inkább a halál, csak lábon kihordva :)

117. Andrea1990 (válaszként erre: 115. - ÉvaLány)
2015. jan. 11. 18:59
Koncerte én is mennék, de erről leszoktam h rávegyem mivel mindeggyikkel gondja van, azzal is amit ő szeret...Ki jön, ki nem jön, mikor van, este van, korán van....stb
116. Andrea1990 (válaszként erre: 113. - Loch ness)
2015. jan. 11. 18:57
Az első részéről amit írtál: Igen ez lényegében pont így van barátnőim közül már sokan gyermek miatt nem érnek rá vagy külföldön vannak, ezen felül ezzel tejesen így vagy csak te jobban fogalmaztad meg és úgy látom ezzel egyformák vagyunk, hogy még a húszas éveim végén még egy kcsit szeretnék magamnak élni de egy olyan emberrel akivel elvileg leélném az életem
115. ÉvaLány (válaszként erre: 108. - Kriszta773)
2015. jan. 11. 18:56

Igen, erre meséltem példának, hogy mi éltünk fiatalon, aztán a gyereknevelés idejére "lenyugodtunk",azt élveztük. Most, hogy megint megtehetjük igenis újra élünk! És megmondom őszintén, alig vártuk ezt az időt! Először csak nappal 1-1 napot hagytuk magukra a gyerekeket amikor már ők nem akartak jönni velünk. Most már azért nincs gond, a legidősebb önálló életet él már, a két fiatalabb is 20 és 22 éves. Koncertre mondjuk nem jönnek velünk, mert én a Kowalskyt szeretem ők meg nem, de vannak programok ahonnak ők sem akarnak kimaradni és szívesen jönnek.

Szóval a "kiélés meg lenyugvás" átmeneti állapot. :) most megpróbálom újra kiélni magam a nagymamaság előtt és reménykedem, hogy hagynak még pár évig élni :) De ehhez én megtaláltam a hozzám illő társat a férjem személyében.

114. Andrea1990 (válaszként erre: 109. - Szenasie)
2015. jan. 11. 18:52
Ok ok én sem mindig ilyen bulikba vágyom már de néha valami lazábbra jó lenne kimozdulni, akár fesztiválra elmenni nyáron és itt nem csak a soundra meg a szigetre gondolok.
113. loch ness (válaszként erre: 106. - Grizus)
2015. jan. 11. 18:52

Nagyon tetszik ez a mondat :) Pont erről akartam írni.


Kedves Andrea!

Megértelek, mert nekem is valami hasonló volt. Nem sok anyagi és egyéb lehetőségünk volt, nagyon sok mindenből kimaradtam és én is tombolni vágytam, meg utazni. A húszas éveim vége felé adódott lehetőség, és évekig rettenetesen élveztem, hogy végre bepótolom, amire addig hiába vágytam. Mondjuk nekem sosem volt álmom a bulizás, koncertre járás, éjszakázás, az nem hiányzott. De a saját igényeimnek megfelelően kitomboltam magam: kirándulás, hegyi túra, társasági események - igazából nem tudom elmagyarázni, mi volt benne annyira jó, de úsztam a gyönyörűségben. Aztán lecsillapodtam, de ha a lábamban maradt volna a tánc, az ma is fájna. Szóval nagyon is jogos, amit érzel, valahogy be kell pótolnod, amit veszteségnek érzel, és utána lecsillapodnod. Pláne, hogy lehetőséged is van rá. Különben félő, hogy egyszer majd 1-2-3 gyerek után tör ki belőled elemi erővel a dolog, és akkor még a családod is felborulhat miatta.


A másik gondolatom: biztos, hogy szeret téged ez a fiú? Ha a páromról tudnám, hogy nehéz élete volt, és nem teljesültek a vágyai, akkor inkább megelőzném a felvetéssel, hogy menjünk, utazzunk, láss te is világot, és boldog lennék, hogy látom kivirulni. Ha valaki igazán szeret valakit, akkor vele is el akar menni azokra a helyekre, ahol már járt, neki is meg akarja mutatni. És főleg hogy fontos neki, hogy a másik megtapasztalhassa, amire annyira vágyik. Nem azzal elintézni, hogy ő már látta. És te? Nem számítasz neki? Később majd hogy fog majd számítani neki, mit érzel, ha most nem számít?

A Kék kastély c. L. M. Montgomery könyvben volt benne, ahol a világot látott férj mondja a feleségének, aki szinte bezárva élt addig, és csak a vágyaiban látott világot: mindent meg akarok mutatni neked ezekben az országokban, és a te szemeden keresztül is látni ezeket. Szerintem valami ilyet jelent a szerelem.

112. grizus (válaszként erre: 109. - Szenasie)
2015. jan. 11. 18:49
Igen, a bulizás nem olyan már. De ez szerintem csak előny. Nálam is 26 évesen volt egy váltás, bár 24 éves koromig csak a Szigetre jártam, sehova máshova. Aztán volt pár durva év... kb. 27-28 az a kor, ami után megváltozik az embereknél ez. De ez tök természetes.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook