Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méh-végbél-hólyagsüllyedéssel lesznek problémák a második baba születésénél? fórum

Méh-végbél-hólyagsüllyedéssel lesznek problémák a második baba születésénél? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 23. 12:43
Köszönöm a válaszod!Neked melyik gátizom torna vált be?
18. c9f9b53798 (válaszként erre: 17. - Zalagyöngye)
2015. jan. 20. 10:20
kettes, teljesen mindegy, mert szülés után volt egy ideig méhszájsebem, szerintem amiatt nem tudtam hordani, meg sajnos néhány baci folyton megtelepszik ott lent és elég sok kellemetlenséget tud okozni (terhesség alatt is ab-t kellett szedni, szülés közben is kaptam, gyerek is...) én is fekve csináltam egy ideig... nyolc hónap alatt négyes súlyig jutottam, most megint nem vagyok alul jól, úgyhogy egy hónapja csak saját erőből tornáztatom, kontrollálom a gátizmomat, de a kellemetlenségek nem tértek vissza (kieső érzés, levegősödés, vizeletcsepegés "stressz-helyzetekben")
2015. jan. 20. 10:10

Igen, sokat kell tenni a gyógyulásért!Ezzel én is így voltam , vagyok.Szinte folyamatos kontroll a gátozom felett!Az nagyon szép, hogy Te pesszárium mélkül visszavarázsoltad a hólyagodat.Nekem ehhez kockák és műtétek is kellettek.Napi 2 óra tréning a mai napig.2 és fél éve kezdtem ,igaz 5 kockával,jelenleg nem kell már semmilyen eszköz.A súlyokkal én nem sokra jutottam, megrekedtem a fekvő helyzetnél.Állva nem tudtam megtartani a súlyt.A naplódba nem akarok betörni, csak láttam vannak mások

is és gopndoltam a ladypower a téma.A szexualitás is igen komolyan benne van a gyógyulási folyamatban.Hál. Istennek ezen a téren is sokat haladtam, ahogy erősödtem.Neked hányas koclád volt, ami a panaszokat okozta?

2015. jan. 19. 22:03
A naplómban a szexualitás megéléséről is szó van, emiatt nem kívánok senkit beengedni.
2015. jan. 19. 21:59
egyébként Kriston Andrea könyveit is elolvastam mellé, a farkinca behúzása tényleg sokat segített, de ezt a gyógytornász is elmagyarázta, sok tornagyakorlatot is végeztem, amit a medencefeneket, gátizmot erősíti, egyébként aki nem rest, és felvállalja a problémáját, csak tanácsolni tudom, hogy keressen fel egy gyógytornászt és kezdjen el a ladypower mellett ilyen irányú tréninget is. Egyébként kezdetben fekvőgyakorlatok mellett is bent volt a súly, majd a végén már álló tornagyakorlatok mellett is viseltem, meg a házimunkák alatt (teregetés, mosogatás, jobb napokon még ágyat is húztam súllyal).
14. c9f9b53798 (válaszként erre: 13. - Zalagyöngye)
2015. jan. 19. 21:53
gennyes-véres folyást okozott, és nagyon kellemetlen érzés volt hordani, napi két óra volt csak a gátizomtorna-és a súlyzózás együtt, illetve minden egyes tevékenységemnél (babakocsi tologatás, gyerek felemelése... bármi) próbáltam a gátizmomat működtetni, és a gerinc normál görbületét visszaállítani, a fenéki csigolyák amint a medencefenékbe visszahúzódtak a belső szerveim is a helyükre emelkedtek... ez tudatos, és több volt mint a ladypower. Használtam az elstimet is egy hónapig, de két fej tört el ezalatt... úgyhogy ebbe is csalódtam, de a súlyzózás tényleg hatásos volt
13. Zalagyöngye (válaszként erre: 12. - C9f9b53798)
2015. jan. 19. 18:57
Örülök, hogy megtaláltad a kapcsolatot!Igazából nem tudtam miről szól a titkos napló , mivel a címben a ladypower szerepelt, gondoltam valami ezzel kapcsolatos.Igazából nagyon érdelel mindem gyógyulás, egész konkrétan mi volt az a napi két óra torna ? A kockát miért nem tudtad viselni?Igazi hősies gyógyulás a tiéd!
2015. jan. 19. 12:19
Naplóm teljesen zártkörű, de szívesen válaszolok itt mindenkinek az "élményeimről", ha szükséges.
2015. jan. 19. 12:12
Méhsüllyedésem nekem sem lett, csak végbél és hólyagsérvem, hólyag volt a sokkal-sokkal nagyobb. Ladypower kockapesszáriumot nem tudtam használni, maradt a súlyzózás vég nélkül, és a folyamatos helyes testtartás és minden egy lépésnél figyelni a gátizom összehúzására, ami várandósság alatt automatikusan elvész. Gyógytornász is segített egyébként, sok medencefenék jógagyakorlatot is végeztem egyébként rögtön a hathetes gyerek utántól. Egyetértek Zalagyöngyével, ez csak intimtornával nem oldódik meg, gyakorlatilag egy egész napos edzés kell hozzá, főleg szülés-terhesség után. Egyébként minél hamarabb kezdi el valaki a programot szülés után, annál jobb, az izmok képesek maguktól is sokat rengerálódni, akár helyes testtartás erőltetésével is!
2015. jan. 19. 12:05

Nekem van ismerősöm, aki bevállat így másodikat, mázlija volt, nem lett rosszabb, igaz neki méhsüllyedése nem volt.


Nekem viharos szüléssel született a második lányom, vajúdással-kitolással két és fél óra alatt megvolt, plusz alig tudtak gátat metszeni (szülésznő is próbálta a hüvelyt a kezeivel simítani, dianatal gélt is hasznátunk, semmi, mivel még az előző gátmetszés felszívódó varratai is be voltak tokozódva... egyébként a mostaniakat is érezem, szóval nekem nemigen szívódnak fel...)... hét hónap volt a regeneráció, de az kínkeserves volt, öthetes volt mikor elkezdtem a ladypower programot, héthónapos volt a gyerek, mikor azt mondtam okés alul a helyzet. DE!!! napi másfél-két óra súlyzózásomba került, ez két gyerek mellett maga volt a pokol, de az is, hogy még a játszótérig sem bírtam levinni őket, mert két emelet után azt hittem kiesik rögtön belőlem valami, vagy a hüvelyemben éreztem, pisilnem kell... nem hívtam ismerősököt, rokonokat magunkhoz, mert ahogy leültem, felálltam jött a levegő ki a hüvelyemből, megalázó volt... szexről ne beszéljünk, de megérte, és azóta is minden (és rengeteg!!!) nőnek tudom ajánlani, akár az ismeretségi körömből, akár interneten.

2015. jan. 12. 17:09
Igen!!!!
8. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 5. - Zalagyöngye)
2015. jan. 12. 16:16
Köszi! Ezek szerint neked ez segített!
7. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 4. - Bözsi néni)
2015. jan. 12. 16:15
Persze, hogy konzultálok nőgyógyásszal, de másokat is meg lehet kérdezni!
2015. jan. 11. 15:59
Az intim torna kevés lesz!!!Ha süllyedés van, kellenek az egyéb eszközök!!!
2015. jan. 11. 15:57
Nekem is voltak hasonló tüneteim. Minden következő szülés fokozza ameglévő panaszokat!!!Előtte kellene rendbe tenni, nem műtéttel, hanem konzervatív modon.Nezd meg a ladypower.hu honlapot!!!Es hajrá!!!
4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 0ce3aa1a07)
2015. jan. 11. 15:44

Elnézést a kérdésért, de én azt nagyon nem értem, hogy ezt miért nem az orvostól kérdezed meg?


Ha mi itt a fórumon azt mondjuk, hogy "áááá, egyáltalán semmi hatással nincs, minden oké", akkor rendben van? Elhiszed?


Szóval szerintem ilyen kérdéseknek egyáltalán semmi értelme sincs, még akkor sem, ha esetleg másnál is volt már hasonló, mert minden szervezet más.


Az orvosoddal kellene mgbeszélned.

3. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - 0ce3aa1a07)
2015. jan. 11. 14:59
Nőgyógyász mit mondott?
2015. jan. 11. 14:36
Sziasztok! 2013-ban szültem, és sajnos úgy néz ki méh-végbél-hólyagsüllyedésem van. Intimtornázok. Kérdésem az lenne, befolyással lehet ez a gyengeség a második terhességre. Van olyan, aki ilyen problémával szült?
2015. jan. 11. 14:35
Méh-végbél-hólyagsüllyedéssel második baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook