Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A fiamnak jó lesz a leírt laptop? fórum

A fiamnak jó lesz a leírt laptop? (tudásbázis kérdés)


28. Ardilla (válaszként erre: 27. - Eandi78)
2015. jan. 13. 20:03

Köszi Andi!

Megírom, de addig is felteszek ide egy opciót, amit a véletlen vezetett az utamba. Ha jól vettem ki a leírásból, a processzormemória bővíthető egy kis felárért. A többi pedig így fest:


Lenovo IdeaPad Z50-70


Processzor: IntelŸ Core™ i7-4510U / 2,00GHz - 3,10GHz / 4MB;

Kijelző: 15,6" FULL HD LED / matt 1920x1080 pixel;

Memória: 4GB / 1600MHz;

Merevlemez: 1TB-5400 + 8GB SSHD;

Grafikus kártya: NVIDIA GeForce GT 840M 2GB;

Optikai meghajtó: DVD-RW supermulti;

Egyéb jellemzők: LAN /Wifi 10/100 LAN / 802.11bgn, Bluetooth 4.0, HDMI, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 720p webkamera, 2in1 kártyaolvasó;

Operációs rendszer: FreeDOS;

+ mosogat, kávét főz, kutyát sétáltat, satöbbi

Billentyűzet: magyar


Lszi véleményezzétek!

27. eandi78 (válaszként erre: 24. - Ardilla)
2015. jan. 13. 13:28

Ha privátban leírod mennyi az a max. összeg, amit szánsz rá, segítek.

Nemrég néztem, ha nem számítana az ár milyen gépet vennék. Egy 500e Ft-os dell latitude volt a választás:) Azért olcsóbban is van olyan, ami pl. intel i7, 8gb ram és nvidia vagy radeon vga.

Asztali gép semmiképp nem jó?

26. eandi78 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 13. 13:04

Elég gyenge asztali géped van, ha nagyon pörgeti a ventillátorokat. Nem a legújabb az asztali gépünk, de a mai napig nagyon csendes, még erősebb játéknál is. Notebooknál feltűnőbb a venti és a melegedés játéknál, de ez természetes és nem árt neki. Hűtés mellett is szép hőmérséklet van egy gépben. Nem árt az a gépnek. Notebook-ot egyébként én is csak netre és office-ra használom, játékra nem szeretem. Nagyjából olyan, mint amilyet a kérdező szeretne (i5 cpu, 6gb ram, 1 vagy 2gb ati vga). Ennél gyengébb gépet még "csak" internetre sem szeretnék.

Egy tabletre (persze szép a grafikája meg minden) nem ugyanazok a játékok készülnek, mint pc-re. Még azonos cím esetén sem. Sokkal butább a tabletes verzió, kisebb a kijelző felbontása stb. Ennek ellenére én még nem láttam olyan tabletet, ami ne melegedett volna egy játéktól. Hogy milyen hűtés van bennük esetleg nem tudom.

2015. jan. 13. 12:30
Nem szeretnék az XBOX és PS ellen szólni. Nekünk is van ps3 és egy csoda a grafikája, de a nagy játékosok szerint egy "csúcs" pc még szebb grafikával rendelkezik. Az fps-ről nem is beszélve:) A gépet pedig nem gyilkolja egy játék, ha valaki megfelelőt választ. De ahhoz meg érteni kell. Szerintem ps/xbox előnye a pc-hez képest, ha meg kell venni egy játékot biztos futni is fog rendesen a gépen, még egy pc-s játéknál nem mindig mondható el. És a bővítés minimum 3-4 alkatrész egy pc-nél, mert hála az égnek a csatlakozók mindig változnak és egy pár éves alaplapba semmi nem megy bele:(
2015. jan. 13. 12:19

Tabletet nem akar. Én ezt meg is értem. Ha magamból indulok ki, nehezen tudom elképzelni, hogy tableten dolgozzak, nekem túl kicsinek tűnik ehhez a kijelzője.

Még semmi sincs eldöntve, ezért most szétnézek az eggyel drágább laptopok mezején is. Az még nem kerül semmibe. :-)

Ha van valami, felteszem ide. Megköszönném, ha azt is megszakértenétek. És természetesen köszönöm szépen az eddigi válaszokat is.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2015. jan. 13. 10:59
Én csak azt akartam leírni, hogy van egy csomó játék, ami gyilkolja a gépet. Játékra, én inkább az XBOX-ot használnám, azokhoz aztán lehet kapni fantasztikus játékokat. Lehet játszani, sportolni is egy jó készülékkel, helyesebben sportolni a program segítségével, fantasztikus, hogy akár teniszezhet az ember a szobájában. Láttam olyat, ami a felhasználó arcáról az érzelmeket felismeri, és mondjuk egy bánatos kisgyereket felvidít, jó ezek nem kétforintos játékok, de ha játék.
22. emagdi (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 13. 10:38

valószínű nem azokkal (vagy olyan gépigényű) játékokkal játszol, mint a topikindító gyereke :)

nézd meg alul a felsorolást, mihez kell neki :))

2015. jan. 13. 10:17

Sziasztok, nem vagyok számítógép zseni.A saját tapasztalatomat tudom leírni.Van asztali gépem, és van laptopom. Főleg munkára, netezésre használtam. Persze én is játszottam időközönként rajta, de pl. az említett Candy C. és hasonló játékok gyilkolják a ventilátorokat.

Tavaly karácsony előtt kaptam egy SAMSUNG tabletet, teljesen odáig és vissza vagyok érte, nekem még nem volt ilyen. Nem hazai üzletből való, tavaly még ez a típus nem volt kapható, lehet már itthon is van. Összehasonlítottam az iPad -Air-ral, annak ellenére, hogy a telefonom Apple iPhone és kedvelem, mégis sokkal jobbnak tartom a SAMSUNG tabomat.

Nem tudom a gyerekednek milyen a TV-je. Én pl. A tabbal rátudok csatlakozni a TV-re.

A játékoknál nem melegszik, gyönyörűek a 3D-s játékok rajta. (tabon) memória bővítő lett beletéve. Tizenhat filmet töltött fel az ajándékozó,játékokat és mindent, amit a munkámhoz használni kell, és semmi gond vele. Olyan tokot kaptam hozzá, amiben a keyboard is benne van. Tehát én maximálisan meg vagyok elégedve vele.

20. emagdi (válaszként erre: 19. - Ardilla)
2015. jan. 13. 10:12

jah, hát igen, kompromisszum nélkül a drága laptop a megoldás, csak hát kérdés, hogy érdemes-e annyi pénzt kiadni rá.


az mondjuk jó ötlet, ha azt mondod neki, hogy a különbözetet ő keresse meg rá :)

2015. jan. 13. 10:08

Ezt a candy crusht nem mondom el neki.


Tegnap azt mondta, hogy vegyünk inkább egy még jobb laptopot, majd összespóroljuk rá a pénzt. Ez azt jelenti, hogy én dolgozok és spórolok, ő meg néha megdörzsöli a tenyerét, esetleg rákérdez, hogy hol tartunk? De azért mondtam neki, hogy elmúlt 16, esetleg kereshetne nyári munkát, vagy ilyesmi. És akkor mondhatjuk, hogy spóroltunk.


Mert laptop kell a mobilitás miatt. Ha még asztali gép is kell, hogy játszani is tudjon a drágám, akkor megfontolandó, hogy ne legyen-e egy komolyabb laptop, vagyis two in one. De őszinte leszek, sajnálom rá a pénzt. Talán azért, mert sose szerettem a számítógépes játékokat. Már a Szuper Máriót se. (Ha már candy crush...) :-)

18. emagdi (válaszként erre: 16. - Ardilla)
2015. jan. 13. 09:48

Az teljesen igaz, hogy netezésre, fészbukozásra, tanulásra jobb a laptop. Sőt, a candy crush is tök jól fut rajta :))

De a lent felsorolt játékok nagy teljesítményű gépet igényelnek, és ugyanannyi pénzből jobb asztali gépet lehet összerakni, mint laptopot.

Azt kell mérlegelni, hogy mire is akarja használni a gépet, fontos-e neki az, hogy tudja magával vinni a laptopot, vagy inkább az a fontos, hogy menjenek rajta a játékok.

17. freddy36 (válaszként erre: 2. - Ardilla)
2015. jan. 13. 08:57
Szia! A fiam azt mondja, hogy ezekhez a játékokhoz jobb az asztali gép.Laptopja volt, míg suliba járt, mert hordta magával (rendszergazda, weblapszerkesztő, ezt tanulta), de amint végzett, összerakott magának egy asztali gépet, a laptopot nekem adta (netezni nekem tökéletes).Az asztali géppel megy minden játéka simán.Mindkét gépnek van előnye, hátránya, ezt aláírom.Tabletem is van, de ezen sok játék nem megy.
2015. jan. 12. 23:08

Nyilván vannak érvek és ellenérvek. A játék csak az egyik a sok közül. Szülőként úgy gondolom, hogy csak módjával kellene játszani, és használja inkább a tanuláshoz a gépet. Erre azért jobb a laptop, mert mobil. Magamból kiindulva mondom, hogy internetezni, beadandó dolgozatot írni (na ezt már nem, de más munkát igen), facebookozni a lakás szinte minden pontján szoktam, néha a tv előtt, máskor a konyhában, ritkán az ágyban is. Ez vele is így van, csak most a mobil-telefonját használja.


Mondjuk az meglepett, ahogy olvastam, hogy a laptop nem igazán jó játszásra, vagy olyan mélyen kell zsebbe nyúlni, amit kevesen engedhetnek meg jó szívvel. Úgyhogy itt egy kompromisszumot kell kötnie, és csak magát okolhatja: jobb helyre kellett volna születnie! :-)

15. emagdi
2015. jan. 12. 08:54
azért azt sem árt megfontolni, hogy milyen hosszú időtávra vásároljátok a laptopot, mert ha már most csak kompromisszumokkal futnak rajta a játékok, akkor két év múlva már tuti "használhatatlan" lesz ilyen célra, és újat szeretne majd a gyerek az új játékaihoz.
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Eandi78)
2015. jan. 12. 08:48

szerintem is asztali gép lenne a legjobb választás, azt úgy rakja össze, hogy az ő céljainak megfeleljen, és később is tud benne cserélni 1-1 elemet, tudja fejleszteni stb.

arról nem is beszélve, hogy laptopot nézni órákon keresztül nagyon káros a gerincre nézve, mert folyamatosan lefelé kell görnyedni, míg a monitort szemmagasságba lehet állítani. :)

13. eandi78 (válaszként erre: 2. - Ardilla)
2015. jan. 11. 22:27
Nem rossz játékra, de a grafika valóban nem lesz maximumon. Egyébként egy ilyen laptop árából egy erősebb asztali gép is vehető. Játékra még mindig az a legjobb (vagy konzol).
12. 25800e2d09 (válaszként erre: 11. - Ardilla)
2015. jan. 11. 12:00

Mondom én :D


Igen, úgy értettem :) a engem nő létemre se zavar csak ne akadjon :)

11. Ardilla (válaszként erre: 10. - 25800e2d09)
2015. jan. 11. 09:38

És igen, tényleg tudta mi az fps!!! :-)


Ez elfutást úgy érted, hogy nem fog döcögni? A grafikával szemben ezt fontosabbnak tartja. Persze ő fiú, nem érdekli, ha nincs árnyéka a szereplőknek, meg nincs felhő az égen. ;-)

10. 25800e2d09 (válaszként erre: 7. - Ardilla)
2015. jan. 11. 09:22
Ha visszaveszi az fpst (ő tudni fogja) elfut rajta simán a felsorolt játék
9. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 11. 09:20
A gtahoz legalább egy 400 ezres Windows tablet kellene és azon is max elindul :D
8. 25800e2d09 (válaszként erre: 2. - Ardilla)
2015. jan. 11. 09:18
Jó kis gép. És csillagos ötös a win7ért :)
7. Ardilla (válaszként erre: 5. - Kicsikemoncsika)
2015. jan. 11. 09:16

Köszi a priviben küldött válaszod.

Szerinted mi kellene, hogy a másik két játék is menjen neki?


Mert a CPU, ami benne van már felsőbb kategóriásnak számított valamelyik boltnál, és ilyen VGA van a nagyobbik gyerek gépén is, ami szerinte már jó. De a játék kérdésre nem tudott érdemi választ adni utánanézés nélkül.


Szóval dilemma van, mert a büdzsé eléggé behatárolt, de olyan készüléket szeretnék, aminek tényleg lehet örülni, tehát a tervezetthez képest kicsit lehetne még felfelé menni, és akkor a szülinapi ajándék egy kicsit karcsúbb lenne.

6. Ardilla (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 11. 09:09

Nem meglepetés, tud róla. Ő persze szeretne választani, de komolyabb hozzáértés hiányában kénytelenek vagyunk segítséget kérni.

Tabletet viszont nem szeretne, nem tudtam rábeszélni.

2015. jan. 11. 09:05
Egy középiskolás srácnak tablet? Szerintem nem a legjobb megoldás :) a fiuk játszani szeretnek és egy lövöldözős vagy autós játékot tableten nem az igazi :)
2015. jan. 11. 09:01

Kérdezz rá a fiadra is, Ő milyet szeretne.

Lehet egy tabletnek sokkal jobban örülne. Azzal tanulhat és játszhat is. Nem utolsósorban kisebb helyen elfér, játékokhoz szerintem jobb, de tanuláshoz is nagyszerű. Tudom, ha meglepetés lenne, kínos, de ekkora gyereknél jobb, ha azt is tudod, ő mit választana.

2015. jan. 11. 08:56
Szia!Ha felébred a fiam,megmutatom neki,és megkérdezem ,mit a véleménye?
2015. jan. 11. 08:41

A középiskolás fiamnak kellene egy laptop. Elsősorban a tanuláshoz használná, de nyilván játszani is szeretne rajta.

A kérdés, hogy a kiszemelt laptop jó lesz-e neki a lenti játékokhoz. Nagyon-nagyon nem vagyok jártas ebben a világban,

ezért kérem, hogy


Kedves Hozzáértők! vizslassátok meg és mazsolák számára is érthető nyelven mondjatok véleményt!

Még annyit, hogy van egy jogtiszta win7 operációs rendszerünk, azt tervezzük rátenni.


A laptop fő tulajonságai: (egy honlapról másoltam be, a szupergyors nagyon komolyan hangzik,

az ilyet szerintem pont a magamfajtáknak írják oda, hogy csorgassuk a nyálunkat. :-D )


 Processzor: Core i5 4210U (1700)

 Memória: 4096 (DDR3) MB

 Merevlemez: 1000 GB

 Kijelző: 15.6ʺ HD LED fényes

 Videokártya: 2048 MB NVIDIA GF 820M

 Operációs rendszer: nincs (L)

 Optikai meghajtó: DVDRW +/-

 Kategória: Szupergyors

 Szín: fekete

 Jótállás: 3 év

 Bluetooth: 4.0

 LAN: 10/100

 USB: 1x3.0.2x2.0

 Akkumulátor: 4 cellás

 Wireless LAN: b/g/n 300mbps

 Billentyűzet: magyar

 Kártyaolvasó: SD card

 Pozicionáló eszköz: Touch pad

 Használt/Új: Új

 Numerikus billentyűzet: van

 HDMI: van

 Webkamera: van



A játékok Alien Colonial Marines, Alien Isolation, GTA V, The Forest

2015. jan. 11. 08:41
A fiamnak jó lesz a leírt laptop?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook