Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyöngyszemek... fórum

Gyöngyszemek... (beszélgetős fórum)

9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - Akác56)
2015. jan. 15. 21:11
Helyes. Akkor te egy erős kivétel lehetsz. Valaki meg se próbálja. Jó lesz így sz*rul, aljasul, boldogtalanul...
8. akác56 (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 14. 07:25

Lehet, hogy a lelkünk, szellemünk vidám, ugra-bugrál, de mire felnövünk, a bennünket ért sok sérelemtől, lelkünk kapuja bezárul és nem engedjük látni játékos énünket. Olyannak mutatkozunk, ahogy azt a többi ember elvárja tőlünk. Beleolvadunk a tömegbe. Így kívülről nézve valóban szánalmas!

Valamit tenni kellene ez ellen, hogy ne a gyűlölet, az irigység uralkodjon el rajtunk!

.....én próbálok!

2015. jan. 14. 01:50
Egy gyermek, vidáman ugrált előttem az utcán, mellette az anyukája, körülöttük a búval bélelt tömeg. Eszembe jutott, hogy mi miért nem ugrálunk így? Ha nem külsőleg, hát belsőleg! Eredendően a szellemünk játékos, vidám, örömteli. Akkor mi okunk lenne rá, hogy ennyire szánalmasan éljük az életünket?
6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2015. jan. 11. 15:38
De ebben a topikban minden élmény szubjektív, így elsősorban az író dönti el, hogy mi számára a "gyöngyszem".
5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 11. 14:57

Persze, értem én...

nekem viszont az a pillanat jutott eszembe róla, hogy amikor a szomszédunkban lakó 10 éves forma kislánynak segítettem a háti-táskáját levenni... és a teljes súly az én kezemben volt... az a pillanat az én szememben minden volt, csak nem gyöngyszem....

... nem csoda, hogy mire felnőnek görbe a csigolya, görnyedt a tartásuk, stb. stb.

4. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2015. jan. 11. 14:52
Azért írtam hogy szomorú, de mégis van benne valami szép és gyermeki. Én is ilyen táskával mászkáltam először. Nem kifejezetten szerettem, és már akkor is mázsákat cipeltettek velünk. De maga a pillanat eredeti és őszinte, ehhez a művilághoz képest. Ha érted...
3. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 11. 07:51

Ilyesmit gyakran lehet látni... sajnos!

Csetlik-botlik, mert úgy meg van pakolva a táskája, hogy alig-alig bírja el!

Annyi mindent kell ma már vinniük és cipelik hősiesen...

Amikor ilyet látok, nem is igazán a táska színe-formája marad meg az emlékezetemben, inkább az a kicsi gyermek, aki a tehet alatt csetlik-botlik.

2015. jan. 11. 00:01
A minap láttam egy kislányt, hatalmas "ákombákom" iskolatáskával. Nagy, kocka alakú táska volt a hátán! Alig bírta el, csetlett-botlott szegény. Volt benne valami gyermekien szomorú, esendő, de mégis nagyon vicces. Megörökítettem magamnak ezt a pillanatot, mert nem hétköznapi. Manapság már "mindenkinek" modern, határozatlan alakú táskája van. Kicsiknek, nagyoknak egyaránt. Nagyon rég volt már, amikor ezek a hatalmas kocka alakú iskolatáskák divatban voltak. Mégis nosztalgikus érzés kerített hatalmába. A sok felnőtt, komor arc között, egy ilyen gyermekien ártatlan, esendő lény menetel, a nagy kocka alakú iskolatáskával, amit alíg bír el, csetlik-botlik, össze-vissza. Nagyon komikus, mókás, nosztalgikus, eredeti, ártatlan, tiszta és felejthetetlen pillanat.
2015. jan. 10. 23:46
Gyöngyszemek a mindennapokból...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook