Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Folyamatos székrekedés 18 évesen, mit tehetnék még? fórum

Folyamatos székrekedés 18 évesen, mit tehetnék még? (tudásbázis kérdés)

2015. jan. 12. 08:21
Lenmag vagy lenmagolaj,étkezések után,citromos víz,nekem ezek váltak be.
2015. jan. 11. 23:39
Szedsz valamit? Nekem is kicsit magas volt a cukrom és mikor metformint kaptam, megállt bennem minden. Vigyázz a magas vastartalmú ételekkl és vitamin tablettákkal, attól is lehet iszonyú szorulást kapni.
17. sacc01
2015. jan. 11. 11:47
Még valamit észrevettem,hogyha fehérbort iszok este az reggelre segít,dehát nem fekhetek le minden este borral..:D
16. sacc01
2015. jan. 11. 00:33
Köszönöm szépen a válaszokat,kipróbálom sorba őket,majd írok,mi segített :)) Köszi !
15. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Szemtelenke)
2015. jan. 10. 23:21
:D a futas mindenkepp :) annyi a bajom vele, hgy nm annyira az en mufajom :)
14. szemtelenke (válaszként erre: 13. - Cucicsillag)
2015. jan. 10. 23:00
miért? legalább a sétálásból futás lesz :D ami köztudottan hasznos :D
13. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Szemtelenke)
2015. jan. 10. 22:55

Azzz :) Latom, jaratos vagy...

En azert mar atmentem ovatosba, mert setizunk a gyerkoccel, megold6atlan :)

12. szemtelenke (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2015. jan. 10. 22:48
Főleg mikor jóval később jön a hatás, mikor az ember már elment otthonról :D :)
11. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Lindy83)
2015. jan. 10. 22:41
A csipos fuszer amugy hardcore :))))
10. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Lindy83)
2015. jan. 10. 22:41

Mozog is, ahogy olvasom:)


De lehet vmi aerob jellegut meg igenyelne a szervezeted forumindito :)

2015. jan. 10. 22:25
Reggel egy pohár citromos víz vagy az ételekbe több csípős fűszer esetleg 100 százalékos gyümölcslé, de a mozgás is segít. Nekem ezek mind felgyorsítják a dolgot. :)
2015. jan. 10. 20:00

Évek óta zabkorpát eszünk minden nap joghurtban. Megoldotta a problémánkat. 2 evőkanállal naponta.

Kevés rostot fogyasztasz. A stressz is okozhatja.

7. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2015. jan. 10. 19:56

Az ilyen hashajtokkal az a baj, hgy hamar hozzaszokik az ember belszerkezete (is)

Probald ki azt ,hgy ennel meg tobbet iszol es plane vizet, plusz vegyel savanyuskaposztat es minden kaja melle nyomj vmennyit vagy vacsira, de min.10 dkg/alkalalom. Ami meg nagyon klassz az olivabogyo, de abbol tobbet kell enni. A csokit en hanyagolnam egy darabig,mertvalszeg neked megfogja a pocakod. Nalam amugy ugyanez volt uborkara tej, paradicsomle, tok mindegy, meg sem kottyan. Hajra :)

2015. jan. 10. 19:55
Kaukazusi kefir,paromnak nagyon rendben tartja a "dolgait"... o is szenvedett,mert csak 3-4 naponta ment kinlodva...
2015. jan. 10. 19:35
az utifúmaghéj is nagyon jó
4. 31bc25d879 (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2015. jan. 10. 19:31

Szia!


Mióta az eszemet tudom obstipálok. Mindent kipróbáltam és minden csak ideig-óráig hatott, utána megszokta a szervezetem, nem használt. Ehetek narancsra tejet, majd arra paradicsomot, hidegen töltöttkáposztát, mellé kanalazom a tejfölt, kefírt, joghurtot, éhgyomorra vízben áztatott aszalt szilvát. Phenophtalein, tisasen, szennatea, glicerin kúp, tamarin lekvár stb, és bármi.

Viszont ami már 2 éve bevált az a lenmag és a mustármag. A lenmagot egy púpos teáskanálnyit minden nap elrágsz és iszol rá sok folyadékot. Mustármagot ne rágd és abból elég egy kávéskanálnyi, azt csak lenyeled. Én már a mustármagot nem is eszem, csak a lenmagot. És persze fontos a napi legalább 2-2,5 liter folyadék bevitel. Csokit, kakaót, banánt és amik fognak csínján....ehetsz, de ne sokat. A lenmagot bármilyen bioboltban 380 ft.- 250 dkg és a mustármag sem drága. Az elején fogyaszd mindkettőt naponta, mondjuk míg 1-1 zacskó el nem fogy.

Hát ennyi...remélem tudtam segíteni:)

3. potyek (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2015. jan. 10. 18:55
szia, próbálj szenna teát inni. természetes eredetű és annyit tehetsz bele, hogy elérd a hatást.
2015. jan. 10. 18:37

18 éves vagyok,kb 1 éve kezdődött el hogy időszakosan székrekedésem volt,de pár nap alatt helyreállt a dolog. Aztán úgy 2-3 hónapja brutális… Simán eltelik úgy 4-5 nap,hogy semmi.Érzem ahogy telik meg a hasam,és kevesebbet eszek,majd már annyira feszít,fáj és annyira kellemetlen hogy hányingerem lesz,vagy hánynom kell… Aztán ilyenkor lefekvés előtt beszek 2 szem dulcolaxot és reggel kitisztulok,majd kezdődik előről. Idén fogok érettségizni és az orvosira felvételizek,meg az itthoni környezet sem a legnyugodtabb,de nem mondanám olyan nagyon feszültnek az életem,hogy ezt megmagyarázná…Jógázok,hogy egyensúlyban maradjak.Mióta élek sportolok,soha nem hagytam abba,mostanában a heti 2 jóga mellett 2-szer megyek súlyzós edzésre és ahányszor időm engedi futok átlag 8-9 km-t,általában heti 2 -szer azt is. Rengeteg folyadékot iszom,3-4 liter csapvizet minimum,egy időben ráálltam arra hogy ebből 2 liter kamillatea volt,mert az picit hashajtó,majd 2 liter kamilla + 2 liter zöldtea,semmi hatás.A reggelt natúr joghurttal és müzlivel indítom,péksütiből csak teljes kiőrlésű,minimum napi 3* eszek zöldséget & gyümölcsöt,6 után nem eszek…Sajnos erősen csokifüggő vagyok,minden nap eszek de csak ici picit,1 sort egy táblából,tanulás előtt. Tejtermékkel figyeltem,nincs összefüggésben.

A háziorvos elküldött vérvételre,ahol néztünk emésztőenzimeket is,a cukrom magas picit de amúgy minden rendben ,tökéletes a vérképem. Ő javasolt egy másik fajta hashajtót-lactolax talán a neve-,6 nap szedés után hatott.. Nem akarok a hashajtóra sem rászokni mert azután már tényleg nem tudom mi lesz,eddig az hogy végső elkeseredésemben dulcolaxot vettem be,3szor fordult elő,mikor már sírtam úgy feszített és fájt. Próbáltam hashajtó és salaktalanító teákat is,nem hatnak….


Beutalt a háziorvos hasi UH-ra,nem találtak semmit.Most gasztroenterológiára fog beutalót adni,de én nem akarok se gyomor-,se béltükrözést.:( Kérlek,ha van ötletetek segítsetek,már nagyon kezdek kétségbe esni.

2015. jan. 10. 18:37
Folyamatos székrekedés 18 évesen, mit tehetnék még? Bővebben...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook