Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted ha fogyni szeretnél egy dietetikus tudna neked segíteni? fórum

Szerinted ha fogyni szeretnél egy dietetikus tudna neked segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
40. Serry (válaszként erre: 39. - Zsuzsa88)
2009. jún. 4. 15:45

szia!

Nem tudom hol jártál. DE amikor kézbe kaptad a papírokat és láttad,ohgy betarthatatlan számodra miért nem hívtad fel erre a figyelmét annak aki ezt neked kiírta?

A másik igazad van így nem lehet.

Én minden estere a sok kérdésem közt az elsők közt azt szoktam megkérdezni, hogy mivel foglakozik és hol lakik az illető akinek készíteni fogom a javaslataim.

Priviben megírnád nekem kinél jártál? A kíváncsiság végett.

2009. jún. 4. 15:38
Voltam dietetikusnál kb. 2 éve. Azt hittem, a pajzsmirígy-gondokat és az étkezési szokásaimat is mind-mind "felülvizsgálják", majd személyre szabnak egy jó kis diétát, amivel biztos lefogyok pár kilót. Meg is kaptam az értendemet, egyszerűen betarthatatlan. Nincs olyan mérlegünk, ami fél gramm pontossággal mér. Honnan a feléből mérjek ki magamnak pl. 7,5 dkg halat?! Az avokádó, ananász, mangó, brazil dió meg a jó fene tudja még, mi minden, szinte napi rendszerességgel szerepelt az étrendemben. Nem engedhetem meg magamnak, hogy ennyi egzotikus dolgot vásároljak, mert kis adagokban nem árulják, nekem meg grammozgatni kéne egy étkezésnél valami 20 féle ételt, 3-4 g avokádó, meg 5 brazil dió, meg mittudomén. Ja, és ami még lényeges, hogy egy étkezésnél vanami 5-7 féle ételt kell főzni, és persze mindenből csak egy-két kanállal ehetek. És a következő alkalommal persze nem ehetem ugyanazt, hanem megint másik 5-7 féle kaját kell főznöm. Van 1 ici-pici lábosunk, de basszus... Nincs időm se és pénzem se azt betartani, amit ők írtak ki nekem. Azt mondják, kb. 2 napot elvesz egy hétből az, hogy megtervezzem a követhező hétre az étrendemet, mindent, ami nem szerepel azokon a papírokon, meg kell vonnom magamtól, és ez a rakás utasítás, méricsgélés, megvonás mellett havi 0,5-1kg mehet le, ha esetleg kevesebbet is eszem, mint amennyit ír, akkor AKÁR a 2kg-t is elérhetem havonta. Sztem az a rengeteg kérdés mellett, hogy mit milyen időközönként eszek, mire vagyok allergiás, mennyit sportolok stb. mellett azt is megkérdezhetnék, hogy van -e pénzem rá, illetve tudok -e rá szakítani hetente 2 napot...
38. Serry
2009. ápr. 8. 08:57
Na igen....
2009. ápr. 7. 19:08

na mostmár teljesen zavar van mert nem jót javítottam. ...valamit...


Sötét van és most laptopról írok ami szokatlanabb az asztali számítógéptő amit napközben használok, de nézzétek el a hibákat:))

2009. ápr. 7. 19:06
na látod! megint elütöttem: Helyesen ....látod....
2009. ápr. 7. 19:05

engem nem zavar ha elütök valami, de látom téged igen:) Lényeg hogy érted miről van szó!


Ciao

34. Serry (válaszként erre: 33. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 7. 19:01

De rájöttem, sőt nem is voltak hasfájósok.

De ha annyira jól írsz helyesen akkor nézd meg mit írtál alább és javítsd.

Én csak 3-as voltam és már megint segéd programot használok. Így nincs jogom javítani.

2009. ápr. 7. 18:59
írígyled? A hasfájásra van megoldás, csak te nem jöttél rá idelyében:)
32. Serry
2009. ápr. 7. 18:57

Neked most nem is kell fogyni úgy is rohamosan fogsz hízni, aztán meg idegrohamot kapni mert hasfájós bömbölős gyereked lesz, és már 16 éve volt utoljára ilyened.

:)))))))))))))))))))))))))))

2009. ápr. 7. 18:01

Én semmi képpen nem fordulnék dietetikushoz. Etől sokkal jobb módszerek is vannak.


Lendítsük fel a topikot mert ez is befulladt.

30. Serry (válaszként erre: 29. - Sirga)
2009. jan. 15. 10:43

Talán mert nem voltál elég kitartó és nem fogtad fel,hogy amiket javasolt nem csoda diéta, hanem hosszú idő kell hozzá. Még is mennyi időd adtál magadnak a változáskora és arra,hogy meginduljon a fogyás?

Nem feltétlen a dietetikus hibája, hogy nem fogytál még.

Ha komolyan gondolod ne csak egy lakalomtól várd a csodát.

Én minden fogyózó kliensem vissza várom 1 hónap múlva egy egyhetes táplálkozásai naplóval. Azért lássam mit eszik és hogyan. Változtatott- e és hogyan. Ja és kérek egy mozgás naplót is, vagyis mit és mennyit mozgott az eltelt időszakban. De tudod még egyetlen ember sem jött vissza a megbeszélt időpontban. Mert lustáék ezt megcsinálni.

Soha senkit nem dorongoltam még le azért, mert pl fehér kenyeret eszik zsírral. Inkább azt szoktam mondani első lépésnek a zsíros kenyér legyen barna, aztán legyen vajas legyen margarinos. Szóval fő a fokozatosság, mert maga a fogyás életmód változtatás jelent. Ha van eü problémád ha nincs. Az eü probléma csak nehezíti , fűszerezi a diétát.

29. Sirga (válaszként erre: 26. - 2104cc91e8)
2008. aug. 6. 19:55
Nem sokkal vagyok magasabb Nálad, a súlyunk is kb. azonos, sajnos! Jártam dietetikusnál! Betartottam az útmutatásait - nem konkrét étrendet adott, csak felmérte az étkezési szokásaimat, és apróbb változtatásokat javasolt. (Ez jó volt, mert nem drasztikus.) De hiába tettem, amit mondott: egyetlen dekával sem lettem könnyebb! :(
2008. júl. 16. 12:15
Akinek nagy súlyfeleslegtől kell megszabadulnia (egészségügyi okokból is), annak szerintem muszáj lenne szakembert felkeresnie. Én a 4-5 felesleges kilóm miatt nem megyek dietetikushoz, mert nálam a probléma nem az elméletben, hanem a gyakorlatban van, vagyis nem tartom be a szabályokat. Talán azért, mert annyira nem is zavar az a 4-5 kiló.
27. 20eebe3d4c (válaszként erre: 26. - 2104cc91e8)
2008. júl. 11. 22:47
Igyál sok vizet.Ásványvizet és az elveszi az étvágyad.Ahányszor éhes vagy,mindig igyál ásványvizet egy nagy pohárral és csak utána ülj le enni.
2008. júl. 11. 19:46

Talán igen, akkor, ha Valaki megmondaná annak az "elhízott betegnek" (mert nem mindenki a zabálástól kövér) hogy mit és mennyit egyen!

Nekem sajnos az eddigi (hosszú) életem az örökös fogyókúráról szólt és ma is szól!!! De mindíg csak azt mondták és mondják, hogy ezt sem azt sem amazt sem ehetsz! Természetesen mindíg az a kedves ami tiltott, de még egyetlen orvos, dietetikus sem mondta, hogy konkrétan mit, mikor, mennyit kell enni ahhoz, hogy például az Én 158 cm-hez ne legyek 83 kg.!!!!!!! Ha ebben Valaki, Akárki segítene, talán még fizetnék is!!

Köszönöm, hogy elolvassátok: üdv Fiti

25. pimpi3 (válaszként erre: 24. - Serry)
2008. ápr. 22. 20:59
Késöbb írok,mert ez igy nagyon hosszu!És köszi azért,hogy segitesz!:)))
24. Serry (válaszként erre: 23. - Pimpi3)
2008. ápr. 22. 20:44

Szia!

Huh! Nem egyszerü válaszolnom. sok mindent nem tudok. Mit jelent,h rossz az anyagcseréd? MIlyen betegséged van? Cukorbetegség és még társul hozzá valamilyen anyagcsere betegség, vagy felszívódási zavar? Pontosan milyen eredményeid voltak és lettek a laobron. Milyen vizsgálatokat végeztek. A gyerekkori cukorbetegséged fenn áll még és mivel kezelik? Inzulint kapsz? vagy csak diétát javasoltak. Milyen a cukor eredményed? S miért nem javulnak? Ez így látatlanban nem tudom neked megmondani, nagyon sok oka lehet. Ezért érdemes majd megvárnod ar orvosod véleményét. Más?

23. pimpi3 (válaszként erre: 22. - Serry)
2008. ápr. 22. 20:38

Én nemtudom milyen belgyogyász volt!Itt dolgozott az orvosi rendelöbe!Ja már nem dolgozik itt mert 72 évesen meghalt munka közbe!De senki nem szerette öt se!

Köszi,hogy segitenél!

Kérdeznék is igy gyorsba eggyet!Fél éve kiderült,hogy rossz az anyagcserém!Letiltott a háziorvos a hüvelyesekröl,vöröshusrol,kávérol!Be is tartom rendesen!És másfél honapja nem eszek kenyérféléket,tésztákat,rizst,krumplit,cukrosat!Szoval fogyozok!7 kilo ment le idáig!Most elmentem megint laborba.Rosszabbak az eredményeim mint fél éve!A cukrom is határon van,pedig 6 éve mindig jo volt!Pénteken megyek vissza a dokihoz!

Szerinted mitöl lehet hogy nem javultak az eredményeim?

22. Serry (válaszként erre: 20. - Pimpi3)
2008. ápr. 22. 20:18
Ne haragunj, de akkor az orvos volt bunkó? vagy a dietetikus? A doki milyen volt , már mint belgyógy szakon belül. Mert köztük is vannak: diabetológusok, gasztroenterológusok stb...
21. Serry (válaszként erre: 18. - Pimpi3)
2008. ápr. 22. 20:16

Sajnálom, h ilyen volt veled drága kollegina. Amannyiben még mnidg kéne segítség a diétádhoz és van benned bizodalmad segíthetek.

A gyerekorvosodra illetve arról a dokiról aki anyukádnak segített anno csak annyit: minden tiszteletem azoké az orvosoké akik veszik a fáradságot és megtanulják egy-egy betegség diétás kezelését. Sokat segíthetnek ezzel pl sazülőknek. Hiszen sajna hiába 10 évesnél idősebb a kézésünk belőlünk is hiány van.

20. pimpi3 (válaszként erre: 19. - Kismazsi)
2008. ápr. 22. 20:15
Én is tudom,hogy nem mindenki ilyen mint ö!De egy ilyen orvos után kinek van kedve egy másikhoz elmenni!Amugy elöszedtem a recepteket amiket adott!Nem is tudom miért raktam el!
2008. ápr. 22. 20:06
Szerintem te nagyon lelkiismeretlen szakembert találtál meg! Az is lehet,hogy rossz napja volt!, de ez gondolom téged nem vigasztalt. Az a legnagyobb baj, hogy sokszor az ilyenek miatt alakul ki az emberekben esetleg egy negatív kép.
18. pimpi3 (válaszként erre: 6. - Serry)
2008. ápr. 22. 19:57

Befürödtem vele!

Ez alatt azt értem,hogy tavalyelött elküldött belgyogyászhoz a háziorvos!Aki azt mondta mennyek a dietetikushoz!Elmentem hozzá is!Elmondtam neki mennyit eszek és miket!Ö rendesen ráförmedt,hogy ne hazudjak,akkor nem igy néznék ki!A kezembe nyomott egy pár oldalas papírt receptekkel és aztmondta nem tud velem mit kezdeni!:((Sirva jöttem ki tölle,pedig nem vagyok siros tipus!

Azt azért hozzáteszem,hogy nem csak én vagyok rossz véleménnyel a hölgyröl!:))

Viszont mikor kiskoromba cukros lettem,anyunak orvos segitett összeálitani a kajámat!De arra én már nem nagyon emlékszem!Csak,hogy ujpesten volt!

17. kismazsi (válaszként erre: 13. - Serry)
2008. ápr. 22. 19:54

A családnak természetesen ugyanolyan nagy a felelőssége, sőt!!!

Látom nap, mint nap, hogy a gyerekek úgy jönnek az óvodába, hogy vagy nem reggelizik, vagy csokit, kekszet rágcsál az óvodáig jövet, aztán van olyan aki főtt ételt, levest abszolutt nem eszik, csak zsemlét, kenyeret, szendvicsfélét.Ehez van szokva! Nem akarom bántani a szülőket, de nagyon soknak az a kényelmes. Hát lenne mit változtatni a társadalmi felfogáson!

16. kismazsi (válaszként erre: 12. - 7ccca78f49)
2008. ápr. 22. 19:48

Igaz, hogy mindig újabb és újabb dolgokat vetnek fel, hogy mi egészséges, és mi nem, de a zöldség-gyümölcs fogyasztását azt gondolom, minden ezzel foglalkozó szakember támogatja!

A magyarokra pedig nem igazán a zöldség, hal,gyümölcsfogyasztás a legjellemzőbb. Talán pár éve annak, hogy nagyon elkezdtek beszélni az egészséges táplálkozásról.

Soha nem késő elkezdeni!!

2008. ápr. 22. 16:12

Szerintem segíthet :)


Érdemes megfogadni a tanácsaikat.

14. ujlany (válaszként erre: 7. - 06ae4aa43b)
2008. ápr. 22. 16:11

hu, total egyetertek. egyebkent en is 15-16 kilot fogytam es most elkoltoztem,s ajnalom is, mert tenyleg ugy van, ahogy irtad, nem mertem magamnak megengedni, hogy ne fogyjak (jo, azert volt olyan het, de mindig kuzdottem), mert nem akartam szegyent vallani.

Szamomra a legnagyobb elonye az volt a dolognak, hogy megtanitott arra, hogy fogyni nem koplalassal kell, hanem napi 5-6-szori evessel. Csak azt kell megvalogatni, hogy mit eszik az ember.

En mar november ota nem jarok hozza, mostanaig fel is jott 2 kilo, ugyhogy most elokaptam a dietajat, es ujra elkezdem, mert az tenyleg mukodik.

Egyebkent szerintem az is fontos, hogy megertse egymast a fogyni vagyo es a dietetikus, vagyis egy hullamhosszon legyenek. Nalunk eltartott egy ideig az osszecsiszolodas, mert en nem kovettem vakon amit mondott, nagyon sok mindennek utana olvastam. Eleinte idegesitette - mondta is, hogy en vagyok az egyetlen aki ezt teszi -, aztan megszokta.

13. Serry (válaszként erre: 11. - Kismazsi)
2008. ápr. 22. 16:07

S hol marad a család felelőssége? Nem háríthatunk mindent az intézményekre.

Szerintem is a fő hangsúlyt a megelőzésre kell fektetni, de amíg ez nincs a köztudtaban bizony rohadt sok a meló.

2008. ápr. 22. 15:16

Én azért nem hiszek ebben a tudományban, és magában ebben a szakmában se, mert ahány téplálkozástudományi intézet van, mindegyik kutatgat, rájön valami nagy igazságra, amiről aztán később kiderül hogy hülyeség, vagy ha nem is az, de csak részben igaz, és jön egy újabb kutatás, és mindhez hozzátesznek egy csomó orvos meg proffeszor meg mittudoménkit hogy még hitelesebb legyen. Akkor egyik csoport elkezdi a másikat kritizálni, stb.stb.

Eleve arról megoszlanak a vélemények hogy milyen étek való egyáltalán az embernek, együnk-e húst vagy sem, igyunk-e tejet vagy az csak a kisbociknak való.

És bármilyen okosságot végigolvas az ember, a maga módján tulajdonképpen még hihetőek is az érvelések.

És ha valaki elfogad és hisz valamiben, és betart valami diétát, akkor már fogyhat is, hiszen legalábbis nem eszik össze-vissza mindent, hanem szelektál.

Nos hogy ebben dietetikus tud-e segíteni nem tudom, hiszen a tudománya is folyamatosan ellentmondásokkal van tele, de legalább valamit betartat a paciensel, és akkor már van hasznos a dologban.

11. kismazsi (válaszként erre: 10. - Serry)
2008. ápr. 22. 14:58

Teljesen egyetértek veletek!

Hasznos a dietetikus, és kell is , hogy megfelelően segítse a rászorulókat. De talán a legfontosabb a megelőzés lenne, és esetleg már az óvodában el kellene kezdeni a gyerekeket a megfelelő étellel táplálni. De amíg a pénz motivál, és sajnos az intézmények, azoktól a vállalkozásoktól szállítatja a napi betevőt, akik a legolcsóbb, legsilányabb alapanyagból főznek, addig nem biztos hogy változni fog a magyar lakosság életmódja!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook