Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Előfodult már valakivel, hogy az orvos nem jelezte, hogy a rokona haldoklik? fórum

Előfodult már valakivel, hogy az orvos nem jelezte, hogy a rokona haldoklik? (beszélgetős fórum)


1 2
33. ina87
2017. márc. 20. 20:03
annyit még hozzáfűznék h mikor már van a vég stádium akk rák akk más betegségben ott már jobb elbúcsúzni és fel készülni rá h ki tudja h mennyi idő van hátra...
32. ina87
2017. márc. 20. 19:57
nem,de mondjuk lehet mondani h jelezze ha abba a stádiumba lesz a beteg...
2017. márc. 10. 13:30
Igen.
2015. jan. 16. 22:08
2015. jan. 16. 22:05
28. kleeri
2015. jan. 15. 18:40

igen, de nem kellett mondani, látható hirtelen romlás volt, tudtuk, hogy nincs sok hátra

nem is volt, összesen két hét

2015. jan. 11. 15:05

Ha a közvetlen családtagok rendszeresen érdeklődnek a dokinál a beteg állapotáról, akkor az orvos minimum annyit mond, hogy "sok jóra már ne számítsanak".

De ha a család bemegy a kórházba látogatni, és a dokit nem keresi meg, akkor a doki nem fog utánuk menni...

... szóval a mi környékünkön, városunkban valahogy így működik a dolog.

26. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 10. 21:00
Velünk közölte az orvos hogy konkrétan vége a dalnak apunál.. Egy évet húzott rá. Tehát a haldoklás mint olyan sem tiszta.. Szerinte már nem kellett volna élnie. Nyíltan közölte hogy lemondanak róla. De a halál osztályra (hospice) szívesen felveszik, mivel régi beteg... Ó de kedves... Inkább hazavittük. Otthon is ment el örökre. Jobb mint a hideg falak között..
2015. jan. 10. 20:44

Gyakran a hozzátartozók sem hajlandók a tényeket elfogadni.

A "tegyen meg mindent doktor úr" mint opció a haldoklás meghosszabbítását jelenti: az infúziók, lélegeztetô, oxigén, stb.

A természet, a szervezet, a betegség pedig kiszámíthatatlan.

24. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 10. 19:09

A régi, berögzött hozzáállás, nem kell mondani semmit, sem a betegnek, sem a hozzátartozóknak, kivéve ha ismerős.

A mai hozzáállás már más.


A nagyapám a hetvenes évek elején lett beteg. Megműtötték, mondván epehólyag gyulladása van.

Kiderült, májrák, de neki nem mondták meg, csak az apukámnak a fiának, még a lányának sem.

Szedett gyógyszert, diétázott, nem volt sem kemó, sem más.

Később ismét megműtötték, de visszazárták, ahogy édesapám mondta, mivel már olyan állapotban volt, hogy értelmetlen lett volna bármi.

Sem a nagymamám, sem a lánya, a keresztanyám, nem tudták, és jobb volt így. Nagymama csak sejtette, a keresztanyám is, de megbíztak az orvos szavában.


Van sok olyan beteg, akit a hír blokkol, és nem tud a gyógyulásban hinni, annyira megíjed. Ezzel nem tesznek jót neki.

Ez áll a rokonoknál is, mert némelyik csak sírni tud. nem segíteni. Ezzel nagyobb terhet rak a betegre, mintha semmit nem tud.


Nem lehet könnyű megítélni, kinek mennyit lehet elmondani. Ha a beteg azt kéri, senkinek, semmit ne mondjanak, kötelességük betartani.

2015. jan. 10. 17:25

Anyával rendkívül nehéz :(((


mindig is makacs volt....


Bárcsak ne kellett volna megszületnem ide se máshova!


sztem alig van hely ahova érdemes születni...mondjuk...az egész Földön...talán 1000 és lehet sokat mondtam/írtam :(

2015. jan. 10. 17:22

minden nap 15-17 látogatási idő...minden nap megy valaki...NEM OLCSÓ!!!



kibírhatatlan! :(

2015. jan. 10. 17:21

alig érteni amit anya mond...és ő sem tud vagy akar odafigyelni arra amit pl a nőgyógy ma mondott neki.....Ki tudja mi a kavarás???félreértés anya részéről???


Lehetetlen az orvosokat is megtalálni,mert nincs idejük..kutyafuttában beszélünk mindig több órás várakozás után... :((

2015. jan. 10. 17:18

Nekünk az anyukámat műtő főorvos azt mondta kipucoltak mindent!...

nem rémisztgetett nem készített fel minket semmire,amikor 6szemközt voltunk (doki,tesóm,én)


egyik közvetlen rokonnak sem mondott semmi rémísztőt


Műtét után közvetlenül ennyit: Ilyen előrehaladott állapotból is fellehet gyógyulni,a műtét során áttétet nem láttak.


de műtét után ugye koplalni is kellett,DE egyébként sem akar,akart enni.

Nem csoda ha 40kgan ilyen óriás műtét után carul van....de

nem javult az evése...most hogy visszakerült és infúziókat kap...eszeget...de nem fejlődik az evése...sőt...holkevesebbbet,hol semmmit,hol madárcsipegetésnyit eszik

Valamit megkíván megcsináljuk...és utána :nem kell


Iszonyat idegtépő ami megy ezeen ügy kapcsán nálunk.

Nem bírom már én sem!! :((((

2015. jan. 10. 17:06
Amikor apu minden lelete meglett, és ki lehetett jelenteni, hogy hetei vannak hátra, az orvos neki nem mondott semmit, anyuval közölték a tényeket. Apu nem is tudta, illetve gondolom sejtette, hogy nagy a baj.
18. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 15. - Virag32)
2015. jan. 10. 15:02

Mi ott voltunk mellette és nem köszönt el tôlünk.

Igaz, már napok óta nem lehetett vele kommunikálni.

Nem fogta fel, amit mondtunk neki.

17. tashadow (válaszként erre: 13. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 10. 14:30

Avagy utólag könnyű okosnak lenni?


Hát, lehet.


De mindenesetre a felelősség tudat ott van hogy kikre bíztad rá a hozzátartozódat.

2015. jan. 10. 14:18
Apumat az én anyám el akarta vitetni kórházba. Kihívta a családorvost,hogy nem bírja tovább gondozni.Pedig a férjemmel naponta jártunk hozzájuk segíteni..3 gyerkőc mellett. Ez a családorvos szólt nekem,hogy apumnak már csak napjai vannak hátra. Mai napig tisztelem ,szeretem ezt az orvost!!! Ez 4 nappal Karácsony előtt volt. Apum karácsony utáni napon elment :( Tüdőrákja volt.
2015. jan. 10. 14:07

Előfordult, igen.

A rohadt szemétláda köcsög orvos pontosan tudta,hogy apámnak max napjai vannak hátra, de nem mondott semmit. Nem volt esélyünk elbúcsúzni tőle, egész életünkben bennünk marad ez. A markát bezzeg tartotta a büdös k...vája.


Ja, és nem apám kérésére nem mondta meg, ő sem tudta.

2015. jan. 10. 14:01

Amikor apukám meghalt (agyvérzésben), a doki tudta a CT leletből, de nem mondott semmit, csak múlt időben kérdezett: dohányzott-e, ivott-e... Aztán elhúzott azzal,h megmondta: hétfőtől X doktornő lesz az orvosa. Ez szombaton volt...apu pedig néhány óra múlva meghalt. Egyszerűen abbahagyta a légzést. Amikor kirohantam,h valaki jöjjön, akkor a doki bejött és meg sem próbálta újraéleszteni: tehát tudta,h menthetetlen.

Ennyiben a mentőorvos jobb volt, ő még a CT előtt megmondta,h az állapotából ítélve vagy nagyon nagy kiterjedésű, vagy nagyon rossz helyen van. Ez utóbbi volt, esélye sem volt.

És ezt félidős várandósan csináltam végig.

13. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 10. - Tashadow)
2015. jan. 10. 13:40

Nem bûzlik itt semmi.

Igazából nem lehet felkészülni az utolsó percre.

12. a08a02c731 (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2015. jan. 10. 13:17

tényleg az. nálunk anyukám kiújult végbélrákja esetében egy éven belül 3x műtötték. a 3. műtétnél az összenövések miatt már nem tudták a daganatot eltávolítani. ez november 9-én volt. a sebész akkor azt mondta, hogy 6 hónap - 1 év a várható hátralévő ideje.

két hét múlva hazavittük, majd tüdőgyulladás miatt pár napon belül a belgyógyászatra került vissza. akkor egy belgyógyász megmondta, hogy a karácsonyt már nem éli meg. Mama dec. 23-án meghalt.

biztos vagyok abban, hogy a sebész is tudta, hogy csak pár hete lehet hátra, csak kíméletből nem mondta el nekünk az igazságot.

a sebészre se tudok haragudni emiatt (előtt 2x ő mentette meg anyukám életét), de a belgyógyász - ha le is sokkolt teljesen - is segített valahogy abban, hogy tisztában legyünk azzal, mi vár ránk.

k.va bonyolult az élet ilyen helyzetben.


annak viszont "örülök", hogy Mamának sem a sebész, sem mi nem árultuk el, hogy a 3. műtét nem sikerült, sosem tudta meg, hogy hiába vállalta az újabb borzalmas beavatkozást. könnyebb volt neki úgy, hogy az utolsó pár nap kivételével még a gyógyulásában hitt, erről beszélgetett velünk. az utolsó napokban meg a morfium tapasz miatt már szinte nem is tért magához. a lényeg, hogy nem kórházban, hanem a családja körében tudott meghalni. ezt legalább megadhattuk neki.

rettenetes volt az egész, és elhiszem, hogy minden helyzet más, de nekünk valahogy mind a két orvos segített - pedig egyik csak a féligazságot mondta el, a másik meg a valót.

2015. jan. 10. 13:15
Nálunk sem mondták meg az igazat. Nagyapám rákos volt, már eléggé előrehaladott volt, amikor orvoshoz került. Protekcióval gyorsan zajlott minden. Az egyik kezelő orvos szólta el magát, amikor pénzt akart adni nagyanyám: erre maguknak még szükségük lesz. Persze kezelgették még 1-2 hétig, aztán meghalt... Ő haza akart jönni, amikor a Mávból átirányítottak a Szt. Jánosba, de mondtuk, hogy meg kell gyógyulnia. Szóval már akkor érezte, hogy nem sokáig lesz velünk.
10. tashadow (válaszként erre: 9. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 10. 13:09
Orvosilag ez biztosan így van. De amikor neked kell meggyőznöd az ápolókat, hogy valami nem oké? Persze annyiból előnyben vagy hogy ismered a beteget, de ez így akkor is bűzlik.
9. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 6. - Tashadow)
2015. jan. 10. 12:57

Nem mindig észrevehetô.

Az egyik szép csendben elszenderedik, a másik órákon át zihál pl.

Még az utóbbi esetben is azt mondta az orvos, hogy bármikor megállhat a szíve; 1 óra, 1 nap is lehet.

8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 10. 12:45

Nagyon orvosfüggő


anyukám kezelőorvosa nagyon aranyos, együttérző volt. Műtét kellett volna, hogy a hason át menjen a szonda, mert mikor bekerült, az orron át ment..:(( a főorvosnőn látszott, kicsit húzta az időt,

mert ez műtét, és nekem kellett volna beleegyeznem.

Pár nap múlva aláírtam a papírt, arról, hogy döntöttem.

aznap vele voltam, este telefonáltam, érdeklődtem; - állapota változatlan - mondták.

4 perc múlva hívott az ügyeletes doktornő, hogy most halt meg.:(


Nem igaz!! Nem igaz, hogy abban a percben halt meg. Ha nem telefonálok, nem szóltak volna, majd reggel közölték volna, mikor bemegyek.:(


1 eset, 3 nap, 2 orvos hozzáállása...

2015. jan. 10. 12:40

Anyukámnál. Bevittük a kistarcsai kórházba, másnap is bementünk apukámmal, és miután semmi nyugtalanítót nem hallottam, vonatra ültem, és utaztam hazafelé. Két órával később hívtak, hogy válságos az állapota, se leszállni, se visszafordulni nem tudta (külföldre jöttem).

Mikor leszálltam avonatról, akkor hívtak, hogy meghalt.

Ma is beleborsózom. Nagyon fájt, nagyon haragudtam az orvosra.


De lehet, hogy anyukám nem akarta, hogy ezt lássam.

2015. jan. 10. 12:39
Igen, mert nem vették észre.
2015. jan. 10. 12:37

Az, hogy kezelést fog kapni, nem egyenlô a haldoklással - bizonyos értelemben.

Az igazi haldoklás - az utolsó napok-órák-percek - már egészen más.

2015. jan. 10. 12:35
Valótlan információ közlése nem egyezik az orvosi titoktartással.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook