Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a vegetáriánusságról? fórum

Mi a véleményetek a vegetáriánusságról? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 20. 21:36

egy mellé beszélés az egész!

a húsban vannak lét fontosságú dolgok amik kellenek ahhoz hogy az immunrendszer ne gyengüljön el! Egy ki mutatót statisztika bizonyítja, hogy a nagy "egészséges életet követők közt" több az allergiás ember! És itt érzékelhető a vegetaszauruszság és a természetet meg tagadó életmód! Gyerekeket nem viszik ki a természetbe azt a szülő meg lepődik mikor allergiás lesz mindenre a gyerek! Nuku hús az asztalon! Mert az élőlény meg nem egészséges... ez mellé beszélés!

Nem azt mondóm, hogy minden nap húst hússal egyenek! De sajnos ismerek ilyen hölgyet 22éves és allergiás mindenre! :(

Mindenkinek szíve joga mint hogyan merre mikor... csak a következményeivel is tisztába kell kerülni! Szerintem sokan felelőtlenül vágnak bele és amikor eléri őket valami, akkor hideg zuhany és sokan fel is teszik a költői kérdést


De hisz egészségesen táplálkoztam, akkor mégis miért?

Sok jó étel van ami nem hús de azért a húst nem kellene kivenni teljes mértékben az étrendből! Heti 1-2 alkalommal fogyasszák bátran, és talán el kerülhetnek dolgokat...

És mindenki infórmálodjon a dolgokról kellőképpen!

2009. febr. 20. 21:31

Aki divatozik azt kinevetem:) Viszont megértem, hogy nem esznek meg olyat aki-ami élt. Viszont az nem kínzás mikor élve megnyúzzák szegény répát?:D


Én meghalnék hús nélkül. Neveltem én is csirkét, amelyiknek nevet adtam én sem ettem belőle.Így csak nekem volt rosszabb.Eszméletlenűl gyönyörű volt a húsa:) :)

2009. febr. 20. 21:12
hülyeségnek tartom...
2009. jan. 27. 01:00
Én 2 éve vagyok vegetáriánus, se csirke, se hal, se tengeriherkentyűk.. egyáltalán nem hiányzik, el sem tudnám képzelni már hogy húst egyek. Ellenben sajtfüggő vagyok, az minden mennyiségben jöhet:)
41. 1247d35ab8 (válaszként erre: 37. - Myrad)
2009. jan. 10. 09:25
Én anno egy "romantikus korszakomban" döntöttem úgy, hogy vegán leszek, az állatok védelmében. Elkezdtem eszerint táplálkozni, és pár hónap elteltével már egyeltalán nem kívántam a húst, tojást. Most is csak halat, és elvétve csirkét eszem, viszont a tejtermékek és a méz hiányoztak nagyon, úgyhogy kénytelen voltam ezeket visszaépíteni az étrendembe.
2009. jan. 10. 09:19
Minden nap eszek húst, akár többször is. A tésztától és a zöldségektől meg az édességektől éhes maradok. Azok nekem csak desszertek.
2009. jan. 10. 09:13

na nekem a hús az lételemem.

Minden ember más, minden ember maga dönti el mit eszik meg és mit nem.

38. Yulcsy
2009. jan. 9. 20:11

Én sem vagyok vega.De szilveszterkor vegák voltak a vendégeink.Először kétségbe estem, hogy milyen kaját készítsek és mikor kezdtem körülnézni rengeteg receptet találtam.Finom is lett minden.Gondoljatok bele, hogy pl az én nagyszüleim csak vasárnaponként ettek húst, mert nem futotta.Most pedig szinte minden étkezésnél eszünk.(felvágottak,sonkák,kolbászok stb.stb.)

Meg tudnánk lenni most is hús nélkül, csak egy kicsit át kellene formálni az étkezési szokásainkat.

Azzal viszont nem értek egyet, ha a vega szülők nem adnak a gyereküknek választási lehetőséget.

37. Myrad (válaszként erre: 36. - 70a5a27405)
2008. okt. 27. 06:34
Nem is kell annak lenned... ez nem divat, szerintem csak valami furcsa és megmagyarázhatatlan dolog... ha valaki mégis tudna rá magyarázatot adni, kíváncsi lennék, írja le! (komolyan érdekelne, csak én nem találtam erről semmit...)
2008. okt. 26. 01:18
Én nem vagyok vega, és nem is leszek az...
35. Myrad (válaszként erre: 33. - 5464505f6a)
2008. okt. 21. 06:27
Egyébként utána olvastam, ezt azt hiszem szemivegetáriánusnak hívják, aki eszik halat meg baromfit, de disznót vagy marhát, ilyeneket nem =)
2008. okt. 20. 19:26
Jónak tartom, ha van megfelelő fehérje pótlás.
33. 5464505f6a (válaszként erre: 31. - Myrad)
2008. okt. 20. 16:57
Én nem vok vega,mivel eszek bizonyos húsokat.
32. c4f059c04b (válaszként erre: 31. - Myrad)
2008. okt. 20. 16:34
Igazad van. Azért nem tudok vega lenni, mert úgy érzem, az állatok sem éreznek semmi szánalmat áldozataik iránt. Ha csak mi emberek lennénk azok a galád szemetek, akik húst esznek, akkor leszoknék a húsevésről. De jó is lenne, ha már csak ez kellene a földi paradicsomi békéhez, hogy leszokjunk a húsevésről.
31. Myrad (válaszként erre: 30. - 5464505f6a)
2008. okt. 20. 11:04
Te azért vagy vega, mert sajnálod az állatokat? Hmmm... hidd el, ők sem sajnálnának téged... a disznó is megeszi az emberi húst... miről is beszélünk?
30. 5464505f6a (válaszként erre: 29. - Fiatal nő)
2008. okt. 20. 11:01
Az sem szép,ahogy a halakat, "tengeri herkentyüket" kifogják és begyüjtik
2008. okt. 19. 15:50

Én nem vagyok vegetáriánus, nem is tudnám elképzelni, hogy az legyek. Mondjuk húsból csak csirkét, pulykát és halat vagyok hajlandó megenni, ezeket viszont szeretem.

Azon viszont elgondolkoztam, hogyha nekem kellene végeznem ezekkel az állatokkal, na, akkor mégiscsak áttérnék a vegetáriánus étrendre.

A párom vegetáriánus, bár olykor Ő is megeszi a csirkét, pulykát, halat, tengeri herkentyűket. Utóbbiakat kifejezetten szereti. Jó dolog, hogy szereti ezeket, bár ehetne többet is belőlük szerintem.

Úgy gondolom, hogy a hús egy fontos része a táplálkozásnak, persze megértem a vegákat is. :-)

2008. okt. 19. 15:48
Marhahúst és lóhúst nem eszek, mert ezeket az állatokat már így is nagyon kihasználjuk (tejtermékek előállítása, igavonás, hobbi stb..), így szerintem nem tisztességes még megenni is őket.
2008. okt. 19. 15:38

0-vércsoport:

Ez az emberiség fejlődésében a legősibb vércsoport. Az ősember nagyjából 1-e 40 000 és 20 000 között élt, és vadászó - gyűjtögető életmódot folytatott. Elsősorban húst fogyasztott- a 0-s vércsoportúak a mai napig jól bírják ezt a táplálékot. Ráadásul immunrendszerük is nagyszerű.


A-vércsoport:

Időszámítás előtt 25 000 körül egyre fogyott a vadászni való, és az ember áttért a földművelésre. A szervezete is átállt a nagyobb gabona- és zöldség fogyasztásra. Kialakult az A-s vércsoport. Ez már nem annyira szívós, mint a 0-s: érzékenyebb a gyomra és az immunrendszere. Ez érthető is hiszen a földműves házban élt, és kevésbé volt kiszolgáltatva a természetnek.


B-vércsoport:

A B-vércsoport nagyjából időszámítás előtt 10 000 körül alakult ki a Himalája hideg és szegényes felvidékén, a keveredő Kaukázusi és Mongol törzsek között. Elsősorban halat és tejterméket fogyasztottak, és ezt a szokásukat máig is megőrizték. Kiegyenlített az emésztésük és az immunrendszerük működése is.


AB-vércsoport:

Mindössze az emberiség 5 százaléka tartozik ide. Ez a legfiatalabb vércsoport: alig 900-1000 éves. Akkor alakult ki, amikor a keleti népek (pl ATTILA hunjai) lerohanták EUROPÁT. Két vércsoport örökségét hordozzák magukban: kevés a gyomorsavuk (A- tipus!), de a B- tipushoz hasonlóan jól birják a húst. Immunrendszerük nagyon jó, hiszen vérük A-és B- antitesteket egyaránt termel. Az AB- tipus a kor emberét testesíti meg: aktív, sokoldalú, mint napjaink üzletemberei.

26. Myrad (válaszként erre: 25. - Erikpipi)
2008. okt. 13. 10:52
A hústól én is hányok rendszerint, a hal és a csirke állítólag nem minősül annak, más összetétel, tudja franc... bár az igaz, hogy az a vegetáriánus, aki csak zöldséget és gyümölcsöt eszik... no comment... én sem szeretem, amikor bejelentem, hogy nem eszek húst és visszakérdeznek: "Vegetáriánus vagy?" nem, nem vagyok az...
25. erikpipi (válaszként erre: 23. - 5464505f6a)
2008. okt. 13. 10:50
Az a vegetáriánus, aki sem halat, sem húst nem eszik, biztos hiányt szenvednek B9- és B12-vitaminban. Te eszel halat, ha meg nem, akkor vitamint kell mellé fogyasztani.
24. erikpipi (válaszként erre: 23. - 5464505f6a)
2008. okt. 13. 10:42
A hal nagyon jó, egyél ami ízlik.:))
23. 5464505f6a (válaszként erre: 22. - Erikpipi)
2008. okt. 13. 10:37

persze-persze, de ha vki nem szereti?

nekem a pipi és hal husin kivűl hányingerem van minden más hús izétől,szagától,látványától...

2008. okt. 13. 10:24

Ha jól tudom vitaminpótlás szükséges, mert bizonyos vitaminokból hiánytünetei lesznek. Gyermekeknek kifejezetten veszélyes a fejlődésük miatt, nekik nem ajánlott.

Az ember egyen mindenből mértékkel.

21. 5464505f6a (válaszként erre: 19. - 10d89b51ea)
2008. okt. 13. 10:07

nem mki szereti a hús izét,ahogy előttem is irták.

Ha lehet,én is kerülöm.

20. Myrad (válaszként erre: 19. - 10d89b51ea)
2008. okt. 13. 06:42
Nagyon finom =)
2008. okt. 9. 14:11
biztos nem olyan rossz, de azért hus nélkül milyen egy étel?
18. Myrad
2008. szept. 5. 08:32
Rám is rámszütötték, hogy vegetáriánus vagyok. Szimplán csak nem eszek húst, mert nem szeretem az ízét. Nekem nem mondhatni, hogy gyönyörű lenne a hajam, és a bőröm sem emiatt szép, hanem a krémektől. Votl egy időszak, amikor kívántam a húst (egy baba miatt, aki elment sajnos), azóta megeszem bizonyos fajtáit, csirke, pulyka, de csak bizonyos elkészítési formákban. Szóval nem hiszem, hogy a vegetáriánusság annyira fantasztikus lenne, bár az sem egészségesebb, ha valaki folyamatosan disznóhúst töm magába... azt mondanám, arany középút, a pulyka és a csirke pedig kimondottan finom, ha jól készítik el... =)
2008. szept. 5. 08:27

Van kollégám, aki 12 éve vegetáriánus, gyönyörű a haja, a bőre, az egészségének semmi baja.

A fehérjét rengeteg dologból be lehet szerezni, nem kell hozzá húst enni.

Kiegyensúlyozott táplálkozásra nem csak a vegetáriánusoknak van szükségük, tíz emberből 8 biztosn hiányosan táplálkozik. Ma már jó minőségű táplálék kiegészítők nélkül nincs helyes táplálkozás.

Aki húst eszik, piacról vegye, egyéni termelőtől. Egy pulyafarmon az állatok sosem látnak füvet, gabonát, tápkon nevelik őket a lehető leggyorsabban, az egész életüket egy apró ketrecben élik le, tele vannak stresszhormonnal, a ketrec okozta sérülések miatt fertőzések miatt folyton kapják a gyógyszereket.

16. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 15. - Killhannah)
2008. júl. 29. 18:17
osztom a véleményedet. Kerülni kell a vörös húsokat, disznót meg jobb meg se enni, de a natúr csirkemell és pulyka kevés olajjal létfontosságú, a zöldségekből nem lehet fedezni ekkora fehérjeszükségletet. egy idő után tuti rámegy az egészségre, ha nem eszik valaki húst.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook