Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni ha a "nagyok" bántják a kicsiket a suliban? fórum

Mit lehet tenni ha a "nagyok" bántják a kicsiket a suliban? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 10. 11:27

Ha valakiben pedig felmerülne, hogy "na, azért ne menjünk már annyira előre, meg hogy nem olyan vészes a helyzet", gondoljon arra, hogy talán most még nem az. A parlagfű sem akkor veszélyes, amikor kikel, hanem amikor virágzik. De hogy ne tudjon virágozni, a kikelés után kell kigyomlálni.

Szóval a problémát csírájában kell megoldani, nem akkor, amikor már eldurvult, mert akkor az eszközök is durvábbak lesznek.

2015. jan. 10. 11:26
Mindent megfogok tenni!
40. 31bc25d879 (válaszként erre: 39. - 408020f45e)
2015. jan. 10. 11:18
Maximálisan egyetértek!
2015. jan. 10. 11:12

Első körben nekem is az osztályfőnök, az ifjúságvédelmi felelős, igazgató jutott eszembe, aztán a rendőrség. Igen ez mostanában nagyon eldurvult és miután rendkívüli módon tudatában vannak a zaklatók a "jogaikkal" - nekik nincs is más, csak jogaik!- nagyon sokan pedig nincsenek tisztában a megfékezés lehetőségével, ezt azok ki is használják. Ha egy pedagógus mindenáron el akarja kerülni a konfliktust és békés megoldást akar, akkor megalkuvó lesz. Nem akar botrányt, rendőrséget, inkább a sértett felet ösztönzi "türelemre", pedig ez a legrosszabb módszer. Lenyeli az idegességet, a feszültséget, de ez nem múlik nyom nélkül. Aztán jön egy olyan pillanat, amikor látszólag apró dolgon robban és lekever egy hatalmasat, amit már régen kellett volna. És akkor következik az igazi meghurcolása, mert mindenki azt a "szegény gyereket" védi, aki "kiszolgáltatva" van az iskolában. De azt már kevesen merik elmondani, hogy hány ember vérét szívta addig, hány gyerektársa életét keserítette meg addig. A pedagógus meghurcolva, a "szegényke" pedig piadesztán tovább csinálja amit eddig, sőt! Még nagyobb vérszemet kapva.

Hogy ne jusson el eddig a helyzet, javaslatom a szülői összefogás, osztály vagy évfolyam, akár iskolai szinten. Követelni az iskola vezetőségétől, hogy az ilyen zaklatókat távolítsák el az iskolából, mert nekik speciális tanerőre van szükségük. Ha ez nem megy rendőrségi feljelentést tenni, akár az iskola ellen, aki nem védi meg a diákjait. Ezen túlmenően a szülők akár felváltva is felügyelhetik csoportosan a gyerekeket iskolán kívül. Kérhetik, iskolarendőr kihelyezését, akihez adott esetben panasszal lehet fordulni azonnal, ahogy a zaklatás történik.

Tehát van lehetőség, élni kell vele. Nem szabad engedni senkinek a saját személyi jogainak megsértését.

38. 31bc25d879 (válaszként erre: 37. - Bucika06)
2015. jan. 10. 10:54
Önkormányzat, felügyeleti szerv, gyerekjóléti, rendőrség.
37. Bucika06 (válaszként erre: 35. - 31bc25d879)
2015. jan. 10. 10:42
A feljelentést kinek kell címezni?
2015. jan. 10. 10:34

Nálunk az igazgató tett rendet.

Rékára és barátnőjére nyolcadikos korában szállt rá a párhuzamos osztályból 5 lány,csak a sulin kívül.megvárták őket,és csak szóban piszkálták,a két lány többször sírva futott hozzánk,a barátnőt nekem kellett hazakísérni.

Szóltam az ofőnek,nem tud mit tenni,mert sulin kívül történt.Második alkalommal,bementem a rendőrségre(a lánnyal együtt)azt mondta a kapus,hogy ez nem egyedi eset,próbáljuk meg mi elintézni a gyerekekkel.

Felhívtam az ofőt,elmondtam,hogy voltam a rendőrségen...első kérdése,hogy ugye nem készült jegyzőkönyv?Azért nem,mert a kapus azt mondta,hogy felesleges.Viszont megkértem,hogy nézzen már utána,hogy tudnak a piszkáló lányok hamarabb kijönni a suliból,főleg,hogy nekik négyig bent kellene maradniuk,a mieink meg jöhetnek suli után.Habogott,de másnap igazgató+ofők összevont órát tartottak,és megszünt a piszkálás.Így kellene elindulni,hogy voltam a rendőrségen..talán jobban odafigyelnek

2015. jan. 10. 10:29
Ezért jobb akár a személyes el-, és megbeszélgetés mellett, tehát párhuzamosan elindítani az írásos feljelentést. Ez a rendőrös osztályfőnöki óra is jó ötlet.
34. anya4005 (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2015. jan. 10. 10:20

Ugye? Egy intő mit ér az ilyen magatartású gyereknek? Semmit! Ha kirúgják a suliból,az csak az oda járóknak fellélegzés,mert a másik suliban csinálja ugyanezt tovább.

Nyilván,egy tanár nem fenyegetheti meg,hogy szájonvágja,ha még egyszer ezt-azt csinál,de a szülővel mit tehetnek? Ráadásúl,ha egy gyerekkel nem foglalkoznak otthon (mert ezt feltételezem),a szülői megbeszélés sem ér semmit,sőt: talán még a panaszoló szülő kapna,hogy mit képzel?!

Tudom,nem szép dolog megfenyegetni egy gyereket,de ha terrorban tartaná az enyémet,biztos,hogy ezt csinálnám. Írtam,ha nem működne,utána apa menne hozzá (na,azt nem várnám meg a pondró helyében).

Sajnos ilyen esetben alapból a szülők neveltetésében van a hiba,azon meg már változtatni semmi nem fog,még az sem,ha apa apunak esik!

33. Sirga (válaszként erre: 30. - Bucika06)
2015. jan. 10. 10:11
Ez tényleg működőképes lehet ... Még az jutott eszembe, hogy - ha netán az igazgató is széttárja karjait - vesd fel, hogy a 7.-8. osztályokba hívjanak meg osztályfőnöki órára rendőrt, és beszélgessenek el arról, hogy milyen következményekkel járnak már az ő korukban is (!) az ilyen cselekedetek. Egy megfontolt, okosan levezetett óra, némi betekintéssel a BTK-ba talán nem ártana nekik!(Végső soron mehetnél akár a rendőrségre is feljelentést tenni. Gondolom, az az iskolának se használna.)
2015. jan. 10. 10:03
Azt mondják ez már iskolán belüli erőszaknak minősül.
31. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:58
Ez is jól hangzik.
30. Bucika06 (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2015. jan. 10. 09:55
Kaptam egy olyan tanácsot is hogy az igazgatóhoz menjek és hívassam be a gyereket aki bántotta meg a többit aki végignézte és ott az igazgató előtt beszéljek vele és mondjam el azokat amiket ti is mondtatok,mert ha csak ugy oda megyek hozzá még önbíráskodásért én szívom meg.
2015. jan. 10. 09:42
Írásban kell jelezni az igazgatónál és a gyerekvédelemnél is. Így kötelesek kivizsgálni.
28. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2015. jan. 10. 09:34

Lehet kikapok, de pedagógusként én is ezt csinálnám. Szépen, nyugodtan belesuttognám a fülébe.

A tanérok nem csinálhatnak semmit. Ha épp látja az esetet akkor kap valamit, de nem szokták őket eltanácsolni.

össze kell fogni a többi szülővel.

2015. jan. 10. 09:27
Mondd meg neki, hogy ha még egyszer csak ránéz a fiadra vagy 10 méteres körzetbe megközelíti levágod a farkát a kezébe adod emlékként, majd lenyomod a torkán! :)
26. anya4005 (válaszként erre: 21. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:23

Nem,nem szabad várni! Illetve a suli elött megvárhatod a kis pondrót! Vegyél be elötte egy nyugi-bogyót,vagy igyál egy felest! Nem vicc! Ha ordítozol,kiröhög,mert azt érzi,félsz! Ha nyugodt vagy,ő szarik be! Tudom,mert a mi sulinkban is volt annó probléma,és csak a nyugodt fenyegetés használt,igaz,ott én védtem a nővérem egy nálam jóval idősebbtől.

De muszáj lépned minél elöbb,mert a fiad teljesen belerokkanhat,és nem csak testileg!

Ha te nem tudsz nyugodtan beszélni a sráccal,szólj apukának,hátha neki megy,vagy egy ismerősnek.

25. Zamila
2015. jan. 10. 09:22
Hát akárhogy gondolkozom,biztos,hogy a szülőket keresném meg.Persze előtte a gyerekkel is beszélnék,valószínű nem emberi hangon,neki is megmondanám,hogy a szüleivel fogok kicseszni,ha még egyszer bántja a gyereket.
24. Bucika06 (válaszként erre: 23. - 31bc25d879)
2015. jan. 10. 09:22
Igen,megpróbálom összetoborozni a gyerekek szüleit akiket bántottak és az igazgatóhoz megyünk,de addig is tudnia kellene ezeknek a kis hülyéknek hogy nem tehetnek meg bármit.
23. 31bc25d879 (válaszként erre: 21. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:20
Jelen estben az én olvasatomban a tanár nem tudja ellátni ezt a feladatát. Menj az igazgatóhoz és a legjobb ha több szülő megy összefogva. Gondolom nem csak a te gyerekeddel teszik ezt. Kérjetek időpontot és mondjátok meg ha ő nem tud rendet tenni,mentek tovább. Van két hete.
22. Bucika06 (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2015. jan. 10. 09:19
Jár sportolni.Focizik és wing-tsu kung fut tanul.De egy közel 180cm -es gyerekkel szemben fél év kung fu után még nem merne szembe szállni.
21. Bucika06 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2015. jan. 10. 09:17
Én nem vagyok egy hangoskodó típus,de most szerintem nem tudnék ezzel a kis....gyerekkel normális emberi hangon beszélni.Fojtogatta,kitekerte a kezét....Ezek után szerintem már más sem tudna vele ugy beszélni.Nem is értem a pedagógusokat sem.Meg kellene várnom míg valakit megfojt vagy eltöri kezét-lábát?Nem hiszem.
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:15
Ha ettől tartasz, menjen be a férjed is nyomatékosítva a mondandót. Én egy percig nem hagynám! Felkeresném még a hülyegyerek szüleit is. Gondolom továbbtanulás előtt nem előny pár intő meg rovó. Habár ezeknek teljesen mindegy, lehet, hogy pár év múlva ezek fognak minket leütni, táskánkat kirabolni, stb.
19. anya4005 (válaszként erre: 14. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:14
Ja,és beirathatnád a fiad valami sportra. Mindegy,mi az,a lényeg,hogy önbizalmat ad!
18. Bucika06 (válaszként erre: 15. - Zamila)
2015. jan. 10. 09:14
Az én fiam már régóta panaszkodik ezekre a fiúkra és mondta hogy nem is megy a közelükbe,de sajnos ha a kicsik nem is mennek feléjük ők akkor is megtalálják őket.Valami okot mondog találnak hogy erősködjönek.
17. Zamila
2015. jan. 10. 09:14
Azt mondja a párom a gyerek apját kell elkapni,a hajánál fogva odarángatni az iskolához,és megmondani neki,hogy ahányszor a gyereked bántja az enyémet,annyiszor fogom beverni a szádat,vagy megtanítod a gyereked viselkedni,vagy így jártál :D
16. anya4005 (válaszként erre: 14. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:14

Ezeket a srácokat nem hatja meg,ha a tanár,igazgató beszél velük. Valószínűleg a szülőkkel való beszélgetés sem használna,hiszen eddig sem nevelték meg a gyereket.

Viszont,ha elég határozott és nyugodt hangot közlöd a tényállást,az hathat.

15. Zamila (válaszként erre: 14. - Bucika06)
2015. jan. 10. 09:12
Sajnos ez benne van a pakliban,én is tartottam tőle.Persze a gyereknek is meg kell mondani,hogy próbálja teljesen kikerülni ezeket a gyerekeket.
14. Bucika06 (válaszként erre: 9. - Zamila)
2015. jan. 10. 09:11
Én is elgondolkodtam hogy elbeszélgetek az illetővel,de attól is félek,nehogy utána meg ezért szálljanak rá.A pedagógusakkal is undorító,lekezelő stílusban beszélnek akkor velem hogyan beszélnének.Nem tudom mi lenne a jobb.
13. 31bc25d879 (válaszként erre: 9. - Zamila)
2015. jan. 10. 09:11
Ugyanezt tenném én is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook