Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell használni a szilikon, muffin sütőformát? fórum

Hogyan kell használni a szilikon, muffin sütőformát? (tudásbázis kérdés)


9. 2cc786c515 (válaszként erre: 7. - Jujujo)
2015. jan. 11. 14:14
..zabpehelylisztet használok - jó hogy ezt is leírtad! :)
2015. jan. 10. 21:26
én egy pici napraforgó olajat tettem bele mielőtt a muffin tésztát beraktam (a trecept olajos, nem vajas) és szépen kijöttek. Eddig kétszer sütöttem és jó volt.
2015. jan. 10. 21:15

Még annyit mondanék, hogy ha nem szokványos liszttel készíti az ember a muffintésztát, akkor bizony a szilikonformánál is vigyázni kell. Mármint ez saját tapasztalat zabpehelyliszt, teljes kiőrlésű tönkölyliszt és szénhidrátcsökkentett liszt esetében.

A "szabványos" receptek esetében semmi sem tapad a szilikonra, de ha ezeket a liszteket használom, akkor bizony így is van ici-pici kis hártyányi réteg, de elég többet pihentetni a formában, mint a sima muffinoknál.:)

6. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 2cc786c515)
2015. jan. 10. 20:25

a legelső használatkor zsírozhatod picit, utána már nem kell. miután megsült a süti, pár percet hagyd állni, utána könnyen kiszedhető belőle


arra ügyelj, hogy ha elmosod, a mosogatószert alaposan öblítsd ki belőle, némelyik hajlamos magába szívni, és a süti is olyan ízű lesz :)

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - 2cc786c515)
2015. jan. 10. 20:04

Egy ideje, nem csak muffinhoz használom, hanem vagdaltat is sütök benne :)

Bár, a szaga benne marad, ha még melegren mosom el.

2015. jan. 10. 09:39

Köszi szépen a válaszokat.

Ma vettem a formát, de eddig nem néztem még utána igazából hogy is kellene használni:)

2015. jan. 10. 08:47
Nagyon könnyen kijön belőle a muffin - mindenféle kenés nélkül. Ha hűl néhány percig, szinte magától elválik a tészta a forma oldalától.
2. jujujo (válaszként erre: 1. - 2cc786c515)
2015. jan. 10. 08:41
Semmit nem kell előtte csinálni, mehet bele simán a tészta. Utána én hagyni szoktam egy jó 10 percet hagyni, és így könnyen ki tudom nyomogatni belőle a kész muffinokat. Ha frissen csináltam, mindig szakadt a tészta, mert még túl lágy volt a meleg miatt.
2015. jan. 10. 08:36
Írna valaki bővebben a használatáról? Sütés előtt ki kell-e zsírozni, sütés után milyen könnyen borítható ki belőle a süti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook