Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tanulási tippek államvizsgára fórum

Tanulási tippek államvizsgára (beszélgetős fórum)


1 2
42. pakung
2015. jan. 10. 15:32
voltammár olyan vizsgán hogy a tanár megkérdezte hányast huztam , :D annyit mondtam amenyit akartam, persze ez egy olyan tantárgy volt amiből versenyekre jártam , így a tanár is tudta hogy az évek alatt már készültem eleget , és inkább a nem kedvenc tantárgak tanulásásra koncentréltam
41. pakung
2015. jan. 10. 15:11
mindig mondták a tanárok hogy menjünk be államvizsgákat nézni ,a kkor nem tartommam fontosnak , bárcsak láttam volna
40. NomNom (válaszként erre: 32. - Pakung)
2015. jan. 10. 14:54

Szia!

Nálunk átlátszottak a tételek! Le voltak fordítva egymás mellé és szép komótosan választottuk ki, így szavakat is láttunk és a tétel címének a hosszát is. Persze valahol csak számot húzatnak vagy borítékból húzol, ott ez nem jön be.

Én szójalecitint szedtem, ami segít, hogy eszedbe jussanak a dolgok. ;)

Én az idegeskedéssel nagyon elrontottam, aztán csak úgy ment, hogy "megerőszakltam magamat", hogy meg kell lennie és reggeltől estig nyomtam, csak enni tartottam szünetet, boltba szaladni és este hasizom gyakorlatokat csináltam.

2015. jan. 10. 14:46
Én vizsgák előtt szedtem ginseg tablettát, az állítólag növeli az agy teljesítményét.
38. pakung (válaszként erre: 36. - Dani92)
2015. jan. 10. 12:41
velem minden héten átiratták (ugy hgy előzőleg elfogadták )
37. pakung (válaszként erre: 36. - Dani92)
2015. jan. 10. 12:41
nekem két egyetemi konzulesnem volt az egyik elmondta milyen legyne majd közüölte menjek a másikhoz irodalmat kérni erre a másik aztmondta hogy nem jó oldalból közelítettem meg , totál más legyen és ahoz a totálmnáshoz adott irodalmat + felvázolta a pontokat is , erre mikor átirtam az első azt mondta akkor mostmár mindennel menjek a másdoikhoz. na megmondtam neki hogy én még sosem csináltam szakdolgozatot és én igyekszem megfelelni az elvárásoknak és olyan megközelítésből írtam amihez kaptam szakirodalmat és pont
36. Dani92
2015. jan. 10. 12:24

Az én konzulensem december 30-án szólt, hogy neki nem tetszik a szakdolgozatom tartalmának fele, írjam újra... Január 5-én kellett leadni, a könyvtárak pedig zárva is voltak, január 5-én nyitottak volna. És az a legjobb, hogy olyan tartalmat kifogásolt, amit elvileg már elfogadott, legalábbis már elküdltem neki korábban, és mondta, hogy ez jó. Gondolom el se olvasta, december végén is úgy hivogattam, hogy mondjon már valamit. 30-án hajnalban írt e-mailt, hogy elolvasta, és ez így nem jó, majd konzultáljunk.

Végül nem írtam át semmit, közöltem vele, hogy ez van. Remek helyzetbe kerültem én is.

35. pakung (válaszként erre: 34. - Dani92)
2015. jan. 10. 12:16
reméljük de ez akkor is egyénektől függ + a konzulensem ki nem állhat :(
34. Dani92
2015. jan. 10. 11:39
Tudomásom szerint az államvizsgán már kedvesebbek, mint előtte, hiszen már eljutottál addig. :) Én legalábbis ebben nagyon reménykedem, mert én is megyek három nap múlva, és úgy érzem semmit nem tudok. :D
33. pakung
2015. jan. 10. 11:36

az illat+ tanulásra most keresem a megfelelő illatot. ezt ismeritek ?

Az illatrajobban emlékszik az agy igy ha azt információval kötüd össze akkor ha ujr érzet az illatot meg van az információ is. saját parfüm nem lehet mert azzal tul sok az élmény , van egy jó kis illat gyertyám de azt majd mégsem vihetem be magammal

32. pakung
2015. jan. 10. 11:34
van valakinek valamilyen vitamin vagy egyébb tippje. eddig MAGNE B6 -ot szedtem szerintem atól van a mérhetetlen nyugalom , ami miatt már szinte teszek a dologra , meg almát eszem mindig folymaatosan :D ma hoznak nekem ginko biloba teát és len olajat az omega3 zsirsav miatt.
31. pakung
2015. jan. 10. 11:33
ezt kipróbáltam na most várom az eredményt
30. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Pakung)
2015. jan. 10. 09:59
Nekem segít a koncentrálásban, ha pár percig "kereszt irányú" mozgásokat végzek, azaz az ellentétes kezem-lábam összeérintem 10-20x, állítólag ekkor összakapcsolódik/aktiválódik mindkét agyféltek. Lehet viccesen hangzik, de egyszer egy tanárom ajánlotta, kipróbáltam és bevált. Persze most a te esetedben legalább egy fél nap pihenés jót tenne.
29. Eszterkee (válaszként erre: 24. - B486c9cf7d)
2015. jan. 10. 09:54
Bár korábban előfordult nem egyszer, hogy puskáztam, az államvizsgára eszembe nem jutott volna puskával érkezni. A tanárok kimentek, amíg felkészültünk... de hála Istennek, az egyik kedvenc tételem húztam, nem lett volna szükségem puskára.
28. Miss Poppy (válaszként erre: 26. - Megi04)
2015. jan. 10. 07:06
Nem emlékszem,hogy ilyet írtam volna,de ha te ezt olvastad ki ebből,akkor biztos igazad van.
27. mmacus (válaszként erre: 16. - Pakung)
2015. jan. 10. 06:31

Nyugodj meg, eszedbe sem fog jutni a puska. Kihúzod a tételt, akkortól csak arra az egy kérdésre koncentrálsz és minden elő fog jönni, amit tanultál.

Én is gyakran éreztem azt, hogy minden csak kavarog a fejemben, ha újra olvastam az anyagot, szinte ismerstlennek tűnt, aztán a vizsgán olyan szépen letisztult minden. Így leszel te is, NYUGI, sok sikert.

26. megi04 (válaszként erre: 7. - Miss Poppy)
2015. jan. 9. 22:51

Igen.Igazad van.Mennyivel érdekesebb,amikor valaki olyan kérdést tesz fel,amire kizárólag orvos tudja a választ...Vagy a másik kedvencem: "Szerintetek szeret?"-ez nekem olyan,mint amikor fécen olvasom: "Lájk,ha alszol"!...

Tudatbázis: "Nyolc hónapos csecsemőt mivel takarjak be" ? "Mit ehet egy 5 hónapos baba?"


"Azt mondta szeret,de én nem hiszek neki! Szerintetek?"

"Kisfiam fejre esett,vérzik a feje,szerintetek lesz baja?" "A kutyám mérget evett,habzik a feje,szerintetek meg fog halni?"


Tényleg....EZEK mennyivel érdekesebbek!!

25. pakung (válaszként erre: 24. - B486c9cf7d)
2015. jan. 9. 22:03
hogy a tanárok kisétálnak ? létezik ilyen , az enyémek amugy jo fejek , mert már szakmailag diákként is tettem le ezt azt az asztalra, de most káosz van a fejemben
2015. jan. 9. 21:51

Keszulj nyugodtan a puskaval, nehogy a tanarok jo fejek legyenek, kisetaljanak, te meg ott fogsz ulni es banni egy eleten at, hogy nem volt puskad :)

Nem mintha olyan sok eselyed lenne erre, de volt mar ilyen is.

23. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Pakung)
2015. jan. 9. 21:36

Nehogy elb......már itt a végén, hülye puskával!!


Ez természetes idegesség, hiába mondanánk; ne parázz, úgyis fogsz.

De vedd tudomásul, hogy meg kell csinálnod és menni fog! :))

2015. jan. 9. 21:32
Látom:)
21. pakung (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2015. jan. 9. 21:30
de komolyan olyan vagyok ha izgulok ,magam alatt vágom a fát
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 19. - Pakung)
2015. jan. 9. 21:25
Hát bocs:)
19. pakung (válaszként erre: 17. - 31bc25d879)
2015. jan. 9. 21:22
annyira nagy igazságot mondtál és mégsem tudtam eddig , ha nem irpd le tuti hogy csak találgattam volna pár dolgot és arról nem beszéltem volna amit valóban tudok :D
18. pakung (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. jan. 9. 21:20
január 16 , nem vagyunk csak négyen , és mind más szakirányosak. Vizsgázhatnák Budapesten is az egyetem központjába , de az idegen környezet még rosszabb lenne. Egyedül leszek a szakirányon...
17. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Pakung)
2015. jan. 9. 21:19

Szerintem nem mehetsz ki a mosdóba. Kihúzod a tételt, leülsz, kidolgozod vagy írsz valami irányvonalat, hogy mit szeretnél elmondani. Majd felállsz, odamész a vizsgabizottság elé és elmondod amit hallani szeretnének.

Ne felejtsd el, arra kíváncsiak amit tudsz és nem arra amit nem.

Nyugi.

16. pakung
2015. jan. 9. 21:18
az a baj hogy SOHA NEM PUSKÁZTAM. nem adtam le mindent elsőre de én jobban féltem attól hogy meglátnak. meg a tanáraim komolyan vesznek ambiciózusnak tartanak , és jellemtelen lenne ahogy kuporghatom a puskát , de rettegek , itt a kapuba nem csuszhatok el
15. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Pakung)
2015. jan. 9. 21:17

Ismerős....vágtad már földhöz a jegyzeteket?


A többit amit írtál, jelek arra, hogy túltanultad magad. Kis pihi, de nem sok, úgysem hagy nyugton, csak kicsit pihentebben folytatod.:))

Mikor lesz?

14. pakung (válaszként erre: 11. - Sajtostallér)
2015. jan. 9. 21:16
Mindenképpen :)
13. angelic smile (válaszként erre: 5. - B486c9cf7d)
2015. jan. 9. 21:16
Most minden hülyeség nélkül én is ezt tudom tanácsolni. Hidd el, emlékezni fogsz még arra is, hogy azon az oldalon a papír melyik részére írtad. :) Meg is nyugtat és segít is tanulni. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook