Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Farsangon a lányok fiúknak, a fiúk lányoknak kell hogy beöltözzenek.. Szerintetek ez normális kérés? fórum

Farsangon a lányok fiúknak, a fiúk lányoknak kell hogy beöltözzenek.. Szerintetek ez normális kérés? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jan. 11. 10:31
Vicces. Azt, hogy normális, vagy nem, nem feszegetném.
54. emagdi
2015. jan. 11. 10:29

mekkora baromság!

még a lányoknak viszonylag könnyű, az teljesen elfogadott, ha egy lány nadrágban-ingben van, az meg belefér a poénba, hogy mondjuk szemceruzával bajuszt festenek neki.

a fiúknak viszont borzalmas lehet, hogy lánynak kell öltözniük, szoknyában, parókával (tömött melltartó nem kell? :D).

szerintem ha a gyerekednek bármilyen okból kellemetlen, akkor inkább ne menjen a farsangra, annyit nem ér.

szerintem azt minden gyerek maga érzi, hogy számára mennyire kellemetlen a másik nem ruháiba öltözni, biztos van, aki kifejezetten örül neki, van akinek kb mindegy, vagy érdekes, de az is fix, hogy sokaknak ez nagy szégyenérzettel párosul.

és azért ez nem egyszeri alkalom, mert aztán ott lesznek a fényképek, azok még évek múltán is előkerülhetnek :S

53. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 11. 10:02

Túl sok a komment,nem olvasom vissza,de én azt gondolom semmi gond nincs azzal,hogy szerepet cserélnek úgymond,hisz maskara az egész,ez csak játék,hidd el semmi bajuk nem lesz.

Viszont ami nekem nem tetszik ,az a "kell".Miért?Hisz pont azért mert ez játék,szórakoztatónak kellene lennie.Ha már ezt találta ki az iskola,inkább finoman felvethette volna ezt,mint egy lehetőséget,és,hogy jó móka,akkor talán nem tiltakoznának ellene a gyerekek.

De ha már muszáj,akkor én szülőként ilyeneket mondanék neki,h színházban is nők játszanak férfiszerepet és fordítva,vagy,h vicces lesz a lányokat álbajusszal látni,fiúkat parókában,stb.....szerintem még jól is elsülhet a dolog!

2015. jan. 10. 22:30
Nagyon gáz. A farsangnak pont az a lènyege hogy mindenki annak öltözik be aminek akar. Ez pedig parancs es kènyszer.szerintem borzalmas. En nem engednem a gyerekem erre a farsangra. Ennyi.
51. spinneli (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 10. 21:38

ööö, ilyenkor nem annak öltöznek be a gyerekek, aminek akarnak?

Amúgy azt, hogy fiú-lányka, lány fiúnak öltözik be kérdést én ennél lazábban venném, semmi hatása nincs a gyerekek egészséges szexuális fejlődésére, egy ilyen alkalomnak...nekem igazából az a furcsa amt az elején írtam, miért kötelező ez? Mért nem öltözhetnek annak, aminek akarnak?

2015. jan. 10. 21:28
tiszta kabaré..
2015. jan. 10. 14:59

Ez csupán a kreativitás nélküli, tehetségtelen tanárok humorszintje. Mert nincs szárnyaló fantáziájuk, vagy semmilyen sem, és ennyit bírtak kitalálni, humor gyanánt.

Egyébként meg túlreagálod szerintem, hogy identitászavar, meg ilyenek. Semmi gáz, csak nem humoros, inkább béna.

2015. jan. 10. 14:49
elég furcsa, ilyet még nem hallottam. :D
47. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Martin3)
2015. jan. 10. 14:37
Ez vmi nemzetiségi fizetős iskola ?
2015. jan. 9. 22:19

mint írtam nem az osztály találta ki, hanem az összes alsós osztályfönök közölte az osztályával, hogy ez van, nincs vita... (ugyanis a gyerekek egyből fújoltak, hogy ezt nem akarják, legalábbis a gyerekeim elmesélése alapján, ugyanis direkt nem akartam véleményt formálni, hanem megkérdeztem mit szólt hozzá az osztály...)

ugyanis 2 napja az egyik gyerekem jött ezzel a dologgal haza, ma pedig a kisebbik, és ugyanazt mondták(a kicsi nem hallotta, mikor a nagy mondta, utána meg nem volt téma otthon ez egyelőre) és ez ütötte ki a biztosítékot, hogy magyarul minden évfolyam minden osztálya ugyanezt a feladatot kapta....

persze lehet így nem olyan gáz, hogy minden gyereknek azonos a feladat, így nincs kit kinevetni, de ezek szerint sok gyereknek nem tetszik az ötlet, és eleve utálattal fog jönni a farsangra...annak meg akkor mi értelme?

2015. jan. 9. 20:59

Annyiból én is meg tudom érteni jstefan indulatait, hogy nekem sem tetszik az ötlet. Nem valami poénos meg szellemes, ennél sokkal jobbakat ki lehetne találni. Azt meg nem tudom, pontosan hogy találta ki együtt az osztály. A gyerekek nem hiszem... Az meg lehet, hogy utána nem mertek nemet mondani. Érdemes lenne beszélni a többi szülővel is, nekik mit mondtak otthon a gyerekeik, és ha sok gyerek nagyon nem szeretné, akkor ennek hangot adni az iskolában. Azt írta, még le lehet állítani a dolgot.


Különben nem értem, minden olyan sokba kerül mostanában, amikor sokkal szegényebbek az emberek, mint 25-30 évvel ezelőtt, mikor én voltam középiskolás. Akkor valahogy nem bonyolítottak agyon semmit. Csináltunk otthon jelmezt, beöltöztünk és jónapot. Nem voltak ezrekbe kerülő progrsmok, ruhakölcsönzések, kötelező és drága ajándékok a tanároknak. Év végén adtunk nekik virágot, ballagáskor az egész osztály összedobott az ofőnek valami szolid ajándékot. Az osztálykirándulás jó részét az osztálypénzből fizettük, szalagavatóra mindenki azt vett fel, amit akart, és mindenki csinos volt (csak a palotásozó lányok kölcsönöztek ruhát a táncra), ballagáson pedig az iskolai egyenruhában voltunk. Így az egész nem rótt nyomasztó anyagi terhet a szülőkre, és mindenki jól érezte magát. A mai sok pénzbe kerülő, nem természetes színielőadásokon, mint az általatok emlegetett farsangok, ahol a gyerekek sem érezték jól magukat, épp a lényeget nem tudják élvezni a gyerekek. Mikor egy gyereknek az egyszerű dolgok tetszenek legjobban - a kisgyerek is hogy eljétszik egy ceruzával, gurigával, vagy a játék csomagolópapírjával - akkor sokszor a felnőttek nagyzási mániáját kényszerítik rájuk, nehogy jól érezzék magukat...


Bocs, ez hosszú lett, de szerintem van benne valami.

2015. jan. 9. 20:39
Elvégre az iskola értéket közvetít :)
2015. jan. 9. 20:19

Szerintem nincs baj az ötlettel.

Poén.

Attól, hogy egy farsangon így beöltöznek, senki nem lesz meleg/leszbikus.Az genetikai alapon dől el, nem tanult viselkedés.

Mellesleg az elfogadásra, toleranciára minél fiatalabb korban kell nevelni a gyerekeket.

Conchita Wurst nevét pedig így írjuk helyesen.Ő egyébként nem is jó példa...

Jstefan pedig szvsz nem komplett.

42. trapiti (válaszként erre: 41. - Jstefan)
2015. jan. 9. 20:17
Mindenesetre indokolatlanul heves indulataid vannak...
41. jstefan (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2015. jan. 9. 20:13
Nem vagyok érintve semmilyen formában,csak együttérzek a szülőkkel!
40. unom (válaszként erre: 38. - Jstefan)
2015. jan. 9. 20:11
Beindult a fantáziád? Kicsit perverz vagy.
39. trapiti (válaszként erre: 38. - Jstefan)
2015. jan. 9. 20:10
Ugyan már... ennyire nem kell homofóbnak lenni...
38. jstefan (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 9. 20:06
Aki elrendelte az a saját neméhez vonzódik, vagy egy aberrált pedofil,neki ez a természetes. Korábban volt olyan magyar törvény, hogy a kisgyermekek 6 éves kor alatt nemi identitást választhatnak a szülő akaratának megfelelően, szerencsére azt a minisztert a nép lecseréltette.Ne lepődjetek meg ha majd egyik apuka az ötletgazdának a nemi szervét leműti , és a kutyáknak adja,hogy a külföldi szennylapok megírhassák az újabb diszkriminációt.
2015. jan. 9. 16:52

Szerintem semmi probléma ezzel ha az osztály egyöntetűen megszavazta.

A mi osztályunkba annó a fiúk a veresegyházi asszonykórusnak öltöztek be koreográfiával nagyon jó volt

8. ban meg kánkánoztak a fiúk

36. kriszta773 (válaszként erre: 8. - Martin3)
2015. jan. 9. 16:35

szerintem ezt általános sulis gyerekek is ugyanúgy poénra veheti, mint gimisek :)

baja nem lesz tőle a gyereknek, nem lesz travi vagy meleg, ha nincs rá hajlama :))))


megértem, ha ez neked vagy a gyerekeknek nem tetszik, de talán a tanárt kéne megkérdezni, hogy miért pont ez. valószínűbbnek tartom, hogy ezt az osztállyal együtt találták ki, és nem csak egy tanár agyszüleménye, de lehet, hogy ezzel a beöltéssel valami céljuk is van, nem csupán a látvány lesz a móka

35. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2015. jan. 9. 16:21
Nem kötelező program a farsang ha nem tetszik ki lehet hagyni. Nekem biztos hogy egyik fiam se öltözött volna be lánynak :)
34. andi6020 (válaszként erre: 24. - Martin3)
2015. jan. 9. 16:13
Túlhisztized.
2015. jan. 9. 16:11
Szerintem vicces. A beöltözősdi mindig viccesen sül el :D
32. trapiti (válaszként erre: 25. - Povery)
2015. jan. 9. 16:11

Nálunk anno az ovi csinálta ezt (az egyik ahová jártunk). Egy hetes felhajtást csináltak a farsangból, volt egy nap pizsiparti (egész nap papucsban, pizsamában a gyerekek is meg az óvónők is), kedvenc jelmez nap (erre lehetett szabadon jelmezt venni, készíteni) és minden évben egy napra egy kiválasztott mese szereplőinek kellett beöltözni (erre az alkalomra volt lehetősége a szülőknek még egy jelmezt előteremteni...)

A gyerek meg sírt otthon, hogy nem akar csipkebokor lenni, neki aznapra is a hercegnő kell, de csak egy királylány volt a mesében, aki persze nem ő lett...


Az egész farsangosdi egyébként marhaság így. Később egy olyan oviba jártunk ahol sok volt a szegény gyerek, eszükbe nem jutott jelmezt vetetni a szülőkkel. Egész héten kézműveskedtek és saját készítésű álarcokban farsangoltak a gyerekek, mindenki boldog volt :)

31. trapiti (válaszként erre: 28. - Martin3)
2015. jan. 9. 16:05
Gondolom nem véletlenül jártok ebbe az iskolába, nyilván van egy csomó előnye. Szerintem ha már az ember leteszi a voksát egy iskola mellett akkor illik partnernek lenni abban is ami nem annyira tetszik...
30. trapiti (válaszként erre: 24. - Martin3)
2015. jan. 9. 16:04
Egyébként a farsangi népszokásokban, magyar területen is évszázados hagyománya van a beöltözéskor a fiú-lány szerepcserének.
29. e74b8e1a7f (válaszként erre: 28. - Martin3)
2015. jan. 9. 16:03
Na ezt azért könnyű megoldani, azt mondanám, hogy lázas lett stb, aztán az orvos majd ad igazolást...
28. martin3 (válaszként erre: 22. - Loch ness)
2015. jan. 9. 16:01
ebben a suliban a farsang az kötelező és a kitalált megjelenés is az:(
2015. jan. 9. 16:00

Muszaj megjelennie a gyerekednek / gyerekeidnek farsangon? En nem vinnem oket, ha nekik nem tetszik. Amugy szerintem sem normalis 'otlet'.

Az osztaly talalta ezt ki? Mert irtad, hogy osztaly szinten kell kitalalni, de ki talalja ki, az osztaly vagy a tanari kar?

26. trapiti (válaszként erre: 22. - Loch ness)
2015. jan. 9. 16:00
Annyira véresen biztosan nem kötelező, csak van egy ilyen szokás az iskolában... mivel ez egy közösség, vannak dolgok amikben alkalmazkodni kell. Az egy más kérdés, hogy mennyire tartja a szülő jónak azt az iskolát, ahol rendszeresen olyan ötletek vannak amik a gyerekeit feszélyezik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook