Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípős ételtől lehet a hirtelen nyelési nehézségem? fórum

Csípős ételtől lehet a hirtelen nyelési nehézségem? (tudásbázis kérdés)


9. Lisy50 (válaszként erre: 2. - C4b0213b01)
2015. jan. 9. 17:53
Lehet a csípőstől is , de a kínaiak tesznek a kajába nátrium-glutamát, nagyon sok ismerősöm allergiás rá!!:(
2015. jan. 9. 12:55

Nekem nem csak csípőstől, sőt nekem fulladási rohamaim voltak, és egy éve kiderült refluxom van, lehetséges, hogy attól van a fulladási rohamom is. Ez ugye azt jelenti, hogy nem zár rendesen a gyomor és visszaáramlik, na most ilyenkor lehet levegővételi rendellenesség is egy pillanatra. Legalábbis én ezzel magyarázom, mert a nyelési röntgenen minden oké volt..

Nem biztos, hogy ez van nálad is, csak leírtam, hogy esetleg ilyen irányban is lehet gondolkodni. Egy-egy eset még persze nem jelent semmit, ne aggódj rajta semmiképp!!!

7. 15b0d444db (válaszként erre: 6. - Alidamolnar)
2015. jan. 9. 12:54

Hát egy ideig biztos nem eszem most csilit, a gyomrom sem nagyon tolerálja, kétszer is "visszalökte" kicsit.


Köszönöm a segítséged! :)

6. alidamolnar (válaszként erre: 5. - C4b0213b01)
2015. jan. 9. 12:32

Megértelek, főleg, hogy először volt Neked.

Nekem komplett délutánomat hazavágta eleinte egy ilyen. Szép lassan lenyugszol majd...

5. c4b0213b01 (válaszként erre: 4. - Alidamolnar)
2015. jan. 9. 12:29

Köszönöm szépen nyugtatóan hatnak ezek a szavak!


Valóban nem is volt gondom a légzéssel ezt már én gondoltam tovább a nagy ijedtségben hogy az következik.


Viszont borzasztó volt, már több mint 40 perce és még mindig érzem magamban a félelmet .

4. alidamolnar (válaszként erre: 3. - Alidamolnar)
2015. jan. 9. 12:27
Még annyit: légzéssel nem függ össze, csak nyeléssel. (De az érzés nagyon rossz, kb. összevissza kalimpál az ember szíve a pániktól ilyen nyelési dolog esetében).
2015. jan. 9. 12:26

Szia!

Nekem szokott ilyen lenni, szintén csípős kínai kajától (lányom mondja is, hogy nem igaz, milyen kevés a tűrőképességem).

Ahogy Te leírod, pont úgy, tehát "elakad" a folyamat.

Én is bepánikolok, van, hogy utána a víz sem megy le, de ez tényleg csak ijedség szerintem.

(Csak az utóbbi 2 évben vagyok így, előtte soha nem volt ilyen).

Kíváncsi lesze, mit írnak a többiek a kérdésedre.

2015. jan. 9. 12:18

Ebédre nagyon erős, csípős kínait ettem.

Miután befejeztem, rá 1-2 percre ahogya automatikusan nyeltem volna, nagyon megijedtem, mert a folymat közben "elakadtam" mintha lezárt volna egy másodpercre a nyelőcsövem. Felpattantam és öntöttem magamnak egy pohár vizet, azt elkortyolgattam akkor már ilyen probléma nem volt csak nagyon megijedtem és szerintem rámjött egy enyhe pánik.


Azóta is másdpercenként nyelek egyet hogy érezzem minden oké illetve ezerrel figyelem magam.


A csípős étel okozhat ilyet?


Bocsánat ha hülye a kérdés de könnyen bepánikolok, már a légzésemet is figyelem nem-e hagy ki vagy megy el...

2015. jan. 9. 12:18
Csípős ételtől lehet a hirtelen nyelési nehézségem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook