Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítenétek? Olyanok, akik értik a TB világát! fórum

Segítenétek? Olyanok, akik értik a TB világát! (tudásbázis kérdés)


4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Barcabo)
2015. jan. 9. 11:11

Mindenképp azt mondom ment be egyenesen a legközelebbi OEP-hez. Ott fognak pontos infót adni.

Én előtte külföldön dolgoztam, és az nem számít nekem bele, mivel én saját magamnak fizettem a tb-t.

3. barcabo (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2015. jan. 9. 09:49
nekem volt 180nap munkaviszonyom,csak nem egy munkahelyről,hanem kettőről.Akkor szerinted nem vagyok jogosult?
2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2015. jan. 9. 09:47
Szintén veszélyeztetett kismama vagyok 25 hetes. szeptember óta vagyok tápon 9-s kóddal. Nekem tavaly novemberben szóltak a munkahelyem munkaügyiéről hogy januárban vissza kellene mennem dolgozni, mert az új törvény szerint ha nem volt meg a 180 nap munkaviszonyom (és mivel nekem is új munkahely így nem volt meg) csak annyi ideig tudok elmenni 9-s kóddal amennyit ledolgoztam előzőleg időt. tehát én most január 7.-től nem tudom hány hétre sima 8-s kóddal elmegyek tápra, majd kiveszem a szabijaimat, utána vissza tudok menni annyi napra ismét 9-s kóddal tápra amennyit szabin voltam és ha minden jó akkor március 27.-ig így ki toto-lottózom amikor eltudok menni szülési szabira. Én az összes tápos papíromat a munkahelyemen adom le.
2015. jan. 9. 08:49
Sziasztok.10 hetes kismama vagyok.Veszélyeztetett.Próbaidős munkavállaló vagyok még 12.ig.Egy új munkahely volt,megmondtam hogy terhes vagyok és persze így nem hosszabbítanak.Most is táppénzen vagyok 9es keresőképtelen kóddal.Úgy hallottam,hogy mivel folytonos a táppénz ezért a következő orvosi táppénzes igazolást már az OEP-nek kell leadnom,és akkor maradhatok táppénzen,úgy hogy azt a TB fizeti.Ez így van?Segítenétek,hogy induljak el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook