Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bejött neked a fogamzásgátló gyógyszer? fórum

Bejött neked a fogamzásgátló gyógyszer? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 3. 07:48
annyira,hogy egyszer 1 szemet elfelejtettem bevenni es rogton terhes lettem/amugy evekig szedtem elotte/.
2015. jan. 9. 06:58
Nekem jó volt.6 évig szedtem,mikor babát akartunk abbahagytam,rendeződött rögtön a ciklusom,könnyen teherbe is estem.Szülés után újra kezdtem,akkor sem volt semmi gondom,igaz,most ősz óta nem szedek fog.gátlót,de ugyanúgy beállt a ciklusom.yasminellét szedtem.
18. 099c0bed40 (válaszként erre: 13. - Arrival)
2015. jan. 9. 05:58

Szia, tökéltesen egyetértek Veled, pontosan így van.

Míg nem próbálod ki addig hiába gyűjtesz bármennyi infót, minden csak akkor derül ki ha elkezdted valamelyiket szedni.

Hogy a sokféle készítményből Neked személyre szabottam melyik lenne a legmegfelelőbb azt bízd az orvosra, még így is előfordulhat hogy idővel váltani kell másikra mert amit kaptál az valamiért nem jön be.

Az abbahygaás utáni meddőségről csak annyit, nekem 3 egészséges gyerekem született pedig előtte majdnem 15 éven át szedtem kisebb-nagyobb megszakításokkal fog. gátlót, és a ciklusom sem keveredett meg miután abbahagytam.

De ez is egyéni, mint ahogy minden más.

2015. jan. 8. 21:36
Abszolút. Semmi panaszom nem volt míg szedtem, azután sem hogy abbahagytam, gyorsan jött a gyerek is. Most újra szedem minden gond nélkül.
2015. jan. 8. 20:33
En harmonetet es lyndinette-et szedtem, de nekem egesz egyszeruen hazavagta a libidomat.
15. arrival (válaszként erre: 14. - E8af38ab6c)
2015. jan. 8. 19:23
Angliaban lakom, itt masfajtak vannak, de kombinaltat. Es itt ingyenes!
14. e8af38ab6c (válaszként erre: 13. - Arrival)
2015. jan. 8. 19:15
Milyet szedtél?
2015. jan. 8. 19:09

Ez mindenkinel mas, mindenki szervezetere mashogy hat a fogamzasgatlo, attol , hogy masnak bejott nem biztos, hogy neked is jo lesz.

Nekem nem volt gondom vele, a menstruaciom is sokkal rovidebb, kiszamithatobb es fajdalommentesebb lett. Semmi bajt nem okozott.

Ahogy abbahagytam, a kovetkezo honapban sikerult teherbe esnem.

12. xyxy90
2015. jan. 8. 19:09
Sziasztok. Én Lindynette 20-ast szedtem 6évig, 3 hónapja hagytam abba, de a menstruációm azóta külön világot él:). Össze vissza jön meg, ha megjön egyáltalán. Remélem hamarosan beáll, mert pár hónapon belül szeretnénk babát, és így nehéz kiszámolni a peteérést.. Ha újra kezdhetném, már rég abbahagytam volna.
11. e8af38ab6c (válaszként erre: 3. - 3b423b927a)
2015. jan. 8. 19:03

Természetesen egyetlen párom van, azért fogalmaztam úgy ahogy, mert 10 év távlatáról beszélek, és nem új dologról.

És azt is tudom, hogy ettől is terhes lehetek, ezért használtam azt a kifejezést hogy eleget járt a korsó a kútra.

2015. jan. 8. 18:48
Most a kistesóval vagyok várandós a 22. hétben járok.és tuti hogy spirált fogok felrakatni...10 évig jó elvileg és 20.000 ft!de a spirálról is megoszlik a vélemény,mondjuk nővéremnek is az van lassan 6 éve,és nem panaszkodik!
9. Tündi0318 (válaszként erre: 1. - E8af38ab6c)
2015. jan. 8. 18:44
Mennyi esély van rá? elméletileg 1% én pont bele estem abba az egybe,de egészséges 4 éves fiam van mostmár...én Mercilont szedtem,aztán kaptam a lyndinette 20-at!
2015. jan. 8. 18:43
Nem tudom mi lehet a baj, jo lenne tudni :-/
7. 3a5c305959 (válaszként erre: 5. - _Lucia_)
2015. jan. 8. 18:29
Állítólag pont az ellenkezője igaz. Mivel a tabletta lecsokkenti a peteerest, a tabletta abbahagyasa utan szuper fertilisek a nok. Ha 35 ev felett vagy akkor szerintem menj szakemberhez, hatha kideritik mi a baj.
6. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - E8af38ab6c)
2015. jan. 8. 18:25

Van akinek semmi problémat nem okoz, valakinek viszont sokat. Teherbe esni akkor lehet tabletta mellett ha elfelejted bevenni vagy olyan gyogyszert szedsz ami csokkenti a hatekonysagat (pl nehany antibiotikum).

Elore nem tudhatod hogy a te szervezeted hogy fog reagalni.

Nekem bejott a kombinalt tabletta, ugy ertem nem lettem terhes. Mist progeszteronost szedek, ennel figyelni kell nagyon hogy ugyanakkor szedjem be ami picit faraszto.

2015. jan. 8. 18:22
Szia! Nekem elotte es kozben is normalis volt a ciklusom, a pattanasaimat is teljesen elmulasztotta, menstruaciokor mindig nagyon fajt a hasam,amikor szedtem szinte egyaltalan nem, sőt még kevesebb is volt mint elotte. De! en ha megegyszer ilyen formaban szeretnek vedekezni, az biztos hogy haromszor is meggondolnam. En mar fel eve abbahagytam a fogamzasgatlot, es sajnos azota sem sikerult teherbe esnem, pedig minden vágyunk egy baba. Szerintem van koze a fogamzasgatlonak ahhoz hogy meg mindig nem sikerult. En 6 evig szedtem. Szerintem nagyon minimalis az esely hogy mellette teherbe essen egy no, de szerintem vigyazni kell vele hosszu tavon. De ez csak az en velemenyem :-)
2015. jan. 8. 18:20
Kb 10 éve szedem minden probléma nélkül. Kisebb kihagyás volt gond nélkül visszaállt a ciklusom. Valószínűleg a MEGFELELŐ bogyót kaptam. Egy váltás volt. Anyagilag sem rossz.
2015. jan. 8. 18:20

azt nem írtad Hedvig, hogy ugye egy párod van? mármint írtad, hogy: " csak akkor húzzuk fel amikor már a másik majdnem elmegy".

ettől még lehetsz terhes tudod ugye? illetve a nemi betegségtől sem véd. maximum kicsit csökkented a terhesség veszélyét :)

2015. jan. 8. 18:15

Ha van egy kis eszed, nem mérgezed a tested!


Én csak 2 évig szedtem fog.gátlót, úgy tönkre tette a szervezetem, hogy 1 évig egyáltalán nem volt peteérésem, nem működött a petefészkem, és után még évekbe telt, mire újra beállt a menstruációm. Szedés előtt semmi baja nem volt a ciklusomnak.

És valóban, 2009 óta 2014 októberben mondta a dokim, hogy végre nincsenek cisztáim!

2015. jan. 8. 18:10

Soha nem szedtem még, most szeretnék elmenni az orvoshoz és íratni ki. Bevallom őszintén, vessetek meg érte és valamilyen szinten meg is érdemlem, de én 10 éve amióta szexuális életet élek, a megszakításos módon védekezek, illetve gumit használok de csak akkor húzzuk fel amikor már a másik majdnem elmegy. Most úgy érzem, eleget járt a korsó a kútra, kell hogy váltsak.

Viszont vannak kétségeim, hiszen volt olyan barátnőm aki gyógyszer mellett lett terhes. Illetve olvastam olyat, hogy valakinél teljesen totál felborította a hormonháztartást, illetve hihetetlen mennyiségű petefészek cisztát okozott a gyógyszer.

Szeretnék hallani pro és kontra véleményeket, illetve arról, hogy mennyi esélye van annak hogy az ember teherbe essen mellette..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook